Koniec termomodernizacji!

Za nami półtoraroczny remont. Szkoła zmieniła się w wielu miejscach nie do poznania. Podstawowy zakres termomodernizacji udało się poszerzyć o szereg prac związanych z poprawą bezpieczeństwa pożarowego (ścianki przeciwpożarowe, okna i klapy oddymiające, drzwi ogniowe, system sygnalizacji przeciwpożarowej), poprawą akustyki oraz infrastruktury internetowej (instalacja HDMI i sieci LAN w całej szkole). W zakresie prac dodatkowych znalazły się między innymi takie pozycje jak: sufity podwieszane, wymiana instalacji sanitarnej w piwnicach, dodatkowe osuszanie piwnic, wymiana ścianek wiatrołapów, przemurowywanie kominów wentylacyjnych, wydzielenie miejsc parkingowych przed internatem, wymiana studzienek rewizyjnych. Nie wszytko jest widoczne „gołym okiem”, ale warto pamiętać, że zakres prac związanych z termomodernizacją został poszerzony o prawie 5 milionów co stanowi 34% wartości całej inwestycji.
Remont tej skali to ogromny wysiłek bardzo wielu osób: pracowników administracji, obsługi, nauczycieli (którzy nierzadko fizycznie włączali się w pomoc przy zabezpieczaniu mienia szkoły), kadry kierowniczej. Bez Państwa pracy, zaangażowania, cierpliwości i wyrozumiałości nie udałoby się szczęśliwie dotrwać do końca remontu.

Bardzo wszystkim Państwu dziękuję!

Dziękuję również uczniom i ich rodzicom, że nie zniechęcali się, wspierali i rozumieli. Aby było lepiej chwilowo musiało być gorzej.

Drodzy uczniowie, teraz od Was w dużym stopniu będzie zależało jak długo szkoła będzie wyglądać tak świeżo i pięknie. Mój apel – szanujmy wszyscy nasz wspólny wysiłek!

Poniżej przywołuję kilka zdjęć pokazujących jak zmieniła się szkoła i jakim gigantycznym wyzwaniem był ten remont. Pokazane są te same miejsca przed lub w trakcie remontu oraz bezpośrednio po nim. Zapraszam również do pełnej galerii zdjęć przypominających jak było i jak jest teraz w szkole. Wszystkie zdjęcia wykonał pan Andrzej Siarkiewicz.

Boisko w trakcie remontu

Obraz 1 z 39

Przez cały czas trwania remontu boisko od strony internatu było wielkim placem budowy, parkingiem, a przede wszystkim składem materiałów budowlanych.

Sala pianistyczna na IV piętrze

Related Post