Stypendia artystyczne MKiDN

Przypominamy, że 15 września upływa termin wysyłania ankiet stypendialnych osób ubiegających się o stypendium ministra ds. kultury i ochrony dziedzictwa narodowego za osiągnięcia artystyczne dla uczniów szkół artystycznych, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz są laureatami krajowych lub międzynarodowych konkursów. Dotyczy to uczniów szkół artystycznych II st.

Ponieważ w tym roku 15 września przypada w niedzielę a na ankietach stypendialnych wymagany jest podpis wizytatora regionalnego CEA prosimy o składanie wniosków (wraz z dyplomami, rekomendacjami, życiorysem artystycznym itp.) do sekretariatu szkoły do czwartku 12 września 2019 r.

Informacje MKiDN i ankiety stypendialne.

Zerówka muzyczna

Spotkanie z rodzicami, którzy zainteresowani są odpłatnymi zajęciami z rytmiki dla dzieci w wieku przedszkolnym odbędzie się  11 września 2019 r. (środa) o godz. 16.00. Wszelkich informacji na temat „Zerówki muzycznej” udziela pani Anna Fedyniak – Kołodziej.

Zastępstwa – 3.09.2019 (wtorek)

NauczycielLek.Przed.KlasaZastępujący
Barabasz Maria1bioVII A sp odwołane
Irzabek Danuta1niemI B LO Niem 1Hintz Iwona
Mielniczek Joanna1angI B sp Szwedowska Anna
Barabasz Maria2gwI B LO Pruss Elwira
Irzabek Danuta2niemVIII A sp Hintz Iwona
Mielniczek Joanna2angV A sp Ang 1odwołane
Moenert Adriana2angVIII B sp Brodnicka-Serafinowicz Hanna
Barabasz Maria3bioI C LO Borysewicz Kamila
Irzabek Danuta3niemI A LO Niem 1Hintz Iwona
Mielniczek Joanna3angVI A sp Ang 1Brodnicka-Serafinowicz Hanna
Moenert Adriana3angII B sp Jurczyk Katarzyna
Barabasz Maria4bioVI A sp Mitros-Suchorzewska Jolanta
Irzabek Danuta4niemIII A LO Niem 1Hintz Iwona
Mielniczek Joanna4angVII A sp Ang 1Brodnicka-Serafinowicz Hanna
Moenert Adriana4angV B sp Ang 2Jadczak-Wodzinowska Joanna
Bembenek – Cisak Hanna5polI A LO Kwater Katarzyna
Irzabek Danuta5niemVII A sp Niem 1Hintz Iwona
Mielniczek Joanna5angV A sp Ang 2Brudnicka Anna
Moenert Adriana5angI C LO Ang 2Jadczak-Wodzinowska Joanna
Bembenek – Cisak Hanna6polI A LO Olkiewicz Beata
Irzabek Danuta6niemI C LO Niem 1Hintz Iwona
Bembenek – Cisak Hanna7polVII A sp Pujanek Radosz
Mielniczek Joanna7angVI B sp Ang 2odwołane
Moenert Adriana8etIV-VIodwołane
Irzabek Danuta9niemII A LO Niem RHintz Iwona
Moenert Adriana9etVII-IXodwołane
Moenert Adriana10etX-XIIodwołane
Irzabek Danuta8niemII A LO Niem RHintz Iwona

Zmarła Izabela Krutysza

Z głębokim żalem informujemy, że zmarła pani Izabela Krutysza, która w latach 1955 – 1984 pracowała w naszej szkole jako nauczycielka geografii. Pełniła również funkcję wicedyrektora do spraw ogólnokształcących.

Msza święta pogrzebowa odbędzie się we wtorek 3 września o godzinie 11.00 w kościele św. Brygidy w Gdańsku. Bezpośrednio po mszy, o godzinie 12.00, wyruszy kondukt pogrzebowy spod bramy głównej Cmentarza Łostowickiego.

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej składamy wyrazy szczerego współczucia.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 2 września 2019 r:

9.00 – klasy I-III w sali koncertowej

9.45 – klasy IV-VIII w sali koncertowej

9.45 – klasy IX-XII w wyznaczonych salach lekcyjnych

MSZA ŚWIĘTA SPECJALNIE DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY ZOSTANIE ODPRAWIONA 2 WRZEŚNIA 2019 O GODZINIE 8.00 W KOŚCIELE pw. ŚW. BRYGIDY w GDAŃSKU.

Stypendia Prezydenta Miasta Gdańska

Wnioski o przyznanie Jednorazowego Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska dla uczniów szczególnie uzdolnionych należy złożyć do sekretariatu szkoły najpóźniej do dnia 27 czerwca 2019 r. do godziny 12.00

Regulamin przyznawania stypendium można pobrać na stronie:

https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/wydzial-rozwoju-spolecznego/procedury/stypendia-jednorazowe-dla-uczniow-szczegolnie-uzdolnionych,a,44401

Zakończenie roku szkolnego

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona w kościele św Brygidy w środę 19 czerwca br. o godzinie 8.00

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w sali koncertowej szkoły tego samego dnia wg następującego harmonogramu:

  • 9.00 – klasy I-III
  • 10.30 – klasy IV-VI
  • 12.0 – klasy VII-XI

Harmonogram egzaminów wstępnych z kształcenia słuchu i wiadomości ogólnomuzycznych.

W dniach 16 i 20 maja 2019 r. odbędą się egzaminy wstępne i kwalifikacyjne z kształcenia słuchu i wiadomości ogólnomuzycznych. Część pisemna zaczyna się o godzinie 9.00. Część ustana około godziny 13.00. Przydział do poszczególnych sal (listy imienne) znajduje się w załączeniu.

Koncert kompozytorski uczniów gdańskich szkół muzycznych

W czwartek 16 maja 2019 r. g. 17.00 w sali kameralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku odbędzie się koncert kompozytorski Szymona Wieczorka z kl. XI OSM I i II st. w Gdańsku oraz Mateusza Jocza z ZPSM w Gdańsku-Wrzeszczu. W programie:

  • Szymon Wieczorek – „Preludia Miraże” op.36
  • Szymon Wieczorek – Sonata klarnetowa „Astrofobos” op.35
  • Mateusz Jocz – „Allegro Eroico” na fortepian solo
  • Mateusz Jocz – Trzy preludia fortepianowe
  • Szymon Wieczorek – Trzecie trio smyczkowe „In The dark Alley” op.33
    Podczas koncertu zaprezentują się kolejno: Igor Torbicki – fortepian, Szymon Wieczorek – klarnet, Kornelia Wenta – recytacja, Mati Jocz – fortepian, Hania Pozorska – skrzypce, Darek Gatza – wiolonczela, Michał Pogorzelski – wiolonczela.
    Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych muzyką nową – ale nie koniecznie awangardową.

Egzaminy promocyjno-wstępne uczniów klasy VI

Egzaminy promocyjno-wstępne (instrument) uczniów klasy VI odbędą się 20 maja 2019 r. Harmonogram zamieszczony zostaje poniżej. Egzamin z kształcenia słuchu dla uczniów klasy VI ubiegających się o przyjęcie do OSM II st. oraz uczniów klasy VII c, którzy złożyli wnioski o przeprowadzenie egzaminu kwalifikacyjnego do klasy II OSM II st. odbędą się 16 maja 2019 r. o godzinie 9.00


Harmonogram egzaminów wstępnych i kwalifikacyjnych

Poniżej zamieszczony zostaje harmonogram egzaminów wstępnych i kwalifikacyjnych do klas II – X na rok szkolny 2019/2020. Egzamin praktyczny dla kandydatów spoza szkoły odbędzie się 21 maja 2019 r. Egzamin z kształcenia słuchu i wiadomości ogólnomuzycznych dla kandydatów spoza szkoły rozpocznie się o godzinie 9.00 20 maja 2019 r. Szczegółowy harmonogram egzaminu z kształcenia słuchu zostanie zamieszczony na stronie szkoły 14 maja.