Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych.

Z wielką radością informuję o kolejnych sukcesach ogólnokształcących uczniów naszej szkoły: Marty Jankowskiej  uczennicy klasy VIII a i Szymona Bajerskiego ucznia klasy VIII B. Zakwalifikowali się Oni do ostatniego już – wojewódzkiego – etapu konkursu. Eliminacje odbędą się 8 lutego br.

Serdecznie gratulujemy i życzymy połamania piór!

Hanna Bembenek-Cisak

Sukcesy naszych uczniów na eliminacjach wojewódzkich Konkursu Lubię Poezję!

Z wielką radością informujemy, że w finale  XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego nasi uczniowie zdobyli:

I Nagrodę otrzymał uczeń VI klasy szkoły podstawowej  Ignacy Białas za recytację wiersza Sławomira Mrożka „Artysta”;

III Nagrodę otrzymała uczennica II klasy gimnazjum Zofia Sójka  za własną interpretację utworu Agnieszki Osieckiej a muzyki Zygmunta Koniecznego, „ Ucisz serce”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolna Komisja Konkursowa

 

Kolejne sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym OMNIBUS 2018

Drodzy Uczniowie!
Gratulujemy Wam serdecznie osiągnięcia i podtrzymania tradycji służącej utrzymaniu wysokiego poziomu wyników w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Omnibus 2018, który odbył się w naszej szkole w dniu 11 kwietnia 2018 roku.

  1. Dyplom Laureata oraz Nagrodę Rzeczową ( pendrive Lizzard 4GB) otrzymuje Marcin Kwiatkowski uczeń klasy VI SP, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 20. w kraju – zdobył 92,00% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  2. Dyplom Laureata oraz Nagrodę Rzeczową ( pendrive Lizzard 4GB) otrzymuje Zuzanna Krystian-Browalska  uczennica klasy III SP, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 20. w kraju – zdobyła 88,07% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  3. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Iga Kosior uczennica klasy II SP, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 44. w kraju – zdobyła 80,36% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  4. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Franciszek Rusek uczeń klasy III GIM, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 72. w kraju – zdobył 83,04% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  5. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Mikołaj Krajnik uczeń klasy III SP, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 74. w kraju – zdobył 84,09% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  6. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Wojciech Ślefarski uczeń klasy V, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 89. w kraju – zdobył 82,29% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  7. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Szymon Bajerski uczeń klasy VII, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 53. w kraju – zdobył 89,90% punktów do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  8. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Maurycy Czarnecki uczeń klasy VII, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 53. w kraju – zdobył 89,90% punktów do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  9. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Dominika Oleszczuk uczennica klasy V , za zajęcie 4. miejsca w województwie pomorskim, 137. w kraju – zdobyła 80,21% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  10. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Antoni Ślefarski  uczeń klasy VII, za zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 69. w kraju – zdobył 88,94% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  11. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Michał Kwiatkowski  uczeń klasy III SP, za zajęcie 8. miejsca w województwie pomorskim, 316. w kraju – zdobył 76,14% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  12. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Marta Jankowska uczennica klasy VII, za zajęcie 8. miejsca w województwie pomorskim, 77. w kraju – zdobyła 88,46% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  13. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Urszula Rusek uczennica klasy IV, za zajęcie 8. miejsca w województwie pomorskim, 143. w kraju – zdobyła 86,41% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  14. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Michał Bajerski uczeń klasy IV, za zajęcie 10. miejsca w województwie pomorskim, 202. w kraju – zdobył 84,78% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  15. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Maria Leszkowska uczennica klasy VII, za zajęcie 10. miejsca w województwie pomorskim, 108. w kraju – zdobyła 87,50% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  16. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Wojciech Niedziela uczeń klasy IV, za zajęcie 11. miejsca w województwie pomorskim, 435. w kraju – zdobył 80,98% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  17. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Barbara Białasiewicz uczennica klasy VI, za zajęcie 11. miejsca w województwie pomorskim, 345. w kraju – zdobyła 77% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  18. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Matylda Konopka  uczennica klasy V, za zajęcie 14. miejsca w województwie pomorskim, 284. w kraju – zdobyła 76,04% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  19.  Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Weronika Artyszuk  uczennica klasy VII, za zajęcie 18. miejsca w województwie pomorskim, 321. w kraju – zdobyła 80,77% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  20. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Amadeusz Mazur  uczeń klasy VII, za zajęcie 21. miejsca w województwie pomorskim, 374. w kraju – zdobył 79,33% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  21.  Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Maria Paluszyńska  uczennica klasy VII, za zajęcie 22. miejsca w województwie pomorskim, 388. w kraju – zdobyła 78,85% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;

UWAGA! Rozdanie dyplomów nastąpi w czerwcu podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/ 2018 – dyplomy zostaną dołączone do świadectwa jako szczególne osiągnięcia ogólnokształcące. Gratulujemy!

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Hanna Bembenek-Cisak, Ewa Bisewska, Katarzyna Kamińska, Hanna Pilichowska
Koordynatorki konkursu z ramienia szkoły

 

Sukcesy naszych uczniów w eliminacjach rejonowych Konkursu Lubię Poezję!

W dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w szkole II STO w Gdańsku, przy ulicy Kartuskiej 245, odbyły się eliminacje rejonowe Konkursu Lubię Poezję!, po których wybierani są dwaj uczestnicy tegoż etapu z każdej grupy wiekowej do Koncertu Finałowego.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że do Koncertu Finałowego XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej z naszej szkoły, którą, po eliminacjach szkolnych, reprezentowało sześcioro uczniów, troje zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego, a dwie uczestniczki otrzymały: III miejsce i wyróżnienie. 

Szkolna Komisja Konkursowa, dokonująca zazwyczaj niezwykle trudnych wyborów,  składa laureatom serdeczne gratulacje! Jesteśmy z naszych uczniów dumni!

Gratulujemy także naszej najmłodszej uczestniczce – uczennicy klasy Ia – Joasi Kozłowskiej, która miała dużą konkurencję w postaci uczniów klas II i III, a mimo to, godnie reprezentowała, podczas recytacji, naszą szkołę.

Poniżej wyniki trzydniowych eliminacji:

Jury w składzie:

– Marzena Nieczuja- Urbańska – przewodnicząca
– Małgorzata Jaśkiewicz – członkini
– Waldemar Sawicki – członek

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Klasy 0-3 SP, 24.04.2018
w Kategorii Recytacji :

3 miejsce: Gabrieli Żeleźnik, uczennicy klasy IIIa  

Klasy 4-6 SP, 25.04.2018
w Kategorii Recytacji :
2 miejsce: Ignacemu Białasowi, uczniowi klasy VIb
Wyróżnienie otrzymała:
Dominika Oleszczuk, uczennica klasy V

Klasy 7 i gimnazja, 26.04.2018
W Turnieju Poezji Śpiewanej nagrody otrzymują:
2 miejsce: Zuzanna Tynda, uczennica klasy II gimnazjum
3 miejsce: Zofia Sójka, uczennica klasy II gimnazjum

Wszystkich wymienionych wyżej uczestników zapraszamy w charakterze wykonawców na uroczysty Koncert Laureatów, który odbędzie się 28 maja 2018 o godz. 10.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, a nasze szkolne wręczenie dyplomów WSZYSTKIM uczestnikom konkursu odbędzie się w drugim tygodniu maja – po „majówce” zostanie podana data dzienna.

Do Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej w dniu 21 maja w Sopocie zostali zakwalifikowani:

W kategorii RECYTACJA:
Ignacy Białas

W kategorii POEZJI ŚPIEWANEJ:

Zuzanna Tynda

Zofia Sójka

 Gratulujemy i życzymy samych dalszych sukcesów! Trzymamy bardzo mocno kciuki za powodzenie na eliminacjach wojewódzkich!!!

 Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się na stronie: http://sto2.com.pl/index.php/aktualnosci/komunikaty/485-wyniki-xiv-konkursu-recytatorskiego-i-poezji-spiewanej

Szkolna Komisja Konkursowa

 

 

 

 

 

Wyniki eliminacji szkolnych Konkursu Lubię Poezję!

XIV REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI ŚPIEWANEJ
LUBIĘ POEZJĘ!
WYNIKI ELIMINACJI SZKOLNYCH

Drodzy Uczestnicy!
Szkolna Komisja Konkursowa po raz kolejny z wielką radością jednogłośnie stwierdziła, że … Lubicie Poezję! Szczerze gratulujemy i dziękujemy Wam oraz Waszym Rodzicom, Opiekunom za wkład i osobiste zaangażowanie.

Skład Komisji Konkursowej:

Hanna Bembenek-Cisak – przewodnicząca, sekcja ogólnokształcąca – język polski;

Dominika Biegaj – członek, sekcja teorii;

Maria Drapella – członek, sekcja ogólnokształcąca – język polski, Teatr z Gnilnej;

Katarzyna Kamińska – przewodnicząca Samorządu Szkolnego, sekcja ogólnokształcąca – język polski;
Marta Tomczak – członek, sekcja ogólnokształcąca – nauczanie zintegrowane;

Marta Watkowska – członek, sekcja ogólnokształcąca – nauczanie zintegrowane

W czwartek,  12 kwietnia 2018 roku Komisja przesłuchała  28 uczestników XIV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej. Komisja brała pod uwagę: dobór repertuaru – dostosowany do możliwości wykonawczych uczestnika, dykcję, emisję głosu, czystość intonacji, interpretację wiersza – oryginalną i spójną z treścią oraz ogólny wyraz artystyczny.

Tegoroczni uczestnicy klas IV-VI TURNIEJU RECYTATORSKIEGO zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

Decyzją Komisji do etapu rejonowego  Konkursu nominowani zostali następujący wykonawcy:

Turniej recytatorski


Kl. I – III:
GABRIELA GABI ŻELEŹNIK – I NAGRODA

JOANNA KOZŁOWSKA – II NAGRODA

 

Kl. IV – VI:
IGNACY BIAŁAS– I NAGRODA;

DOMINIKA OLESZCZUK– II NAGRODA

Turniej poezji śpiewanej


Kl. VII SP I GIMNAZJUM:  


ZUZANNA TYNDA, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁA DOMINIKA SYRKOWSKA – I NAGRODA

ZOFIA SÓJKA, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁY  JULIA BALCZUNAS, IDA BĄBELEK– II NAGRODA

 

UWAGA! Etap rejonowy – odbędzie się w dniach: 24-26 kwietnia 2017 r.,

w siedzibie szkoły STO – Gdańsk, ul. Kartuska 245  

 

24 kwietnia (wtorek), godz. 10.00  – szkoła podstawowa (klasy 0 – III)

25 kwietnia (środa), godz. 10.00  – szkoła podstawowa (klasy IV –VI)

26 kwietnia (czwartek), godz. 10.00  – kl. VII SP i gimnazjum

 

W poniedziałek, 23 kwietnia, na lekcji 4. zapraszamy: GABRIELĘ GABI ŻELEŹNIK, JOANNĘ KOZŁOWSKĄ, IGNACEGO BIAŁASA, DOMINIKĘ OLESZCZUK, ZUZANNĘ TYNDĘ, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁA DOMINIKA SYRKOWSKA

ZOFIĘ SÓJKĘ, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁY  JULIA BALCZUNAS, IDA BĄBELEK na spotkanie w sprawie etapu rejonowego

Ponadto Komisja postanowiła przyznać I, II i III  miejsce oraz wyróżnić następujących wykonawców:

Turniej recytatorski

Kl. I – III:

III miejsce  STANISŁAW BIAŁAS


Wyróżnienia:

Wyróżnienie I stopnia EX AEQUO: BARTOSZ POTRYKUS, FRANCISZEK JARZĘBSKI, SARA LENCZEWSKA

 

Wyróżnienie II stopnia EX AEQUO:  JULIA WILK, MICHAŁ BOGUMIŁ-RYNKOWSKI, KAZIMIERZ ŚLEFARSKI, ANDRZEJ BOGUMIŁ-RYNKOWSKI

 

Wyróżnienie III stopnia EX AEQUO:  TYMOTEUSZ WESOŁOWSKI, BIANKA TATARA, MICHALINA WESOŁOWSKA, ALEKSANDRA BYDOŁEK


Kl. IV – VI:
III miejsce AGATA WARŻAWA

 
Wyróżnienia I stopnia EX AEQUO: MATYLDA KONOPKA, ANOTNINA UZIAŁKO, WIT STAWICKI

 

Kl. VII SP i gimnazjum:

Wyróżnienia EX AEQUO: MARTA JANKOWSKA, AMADEUSZ MAZUR, ANNA STOLARCZYK

 

Turniej poezji śpiewanej:

Kl. I – III:  

I miejsce IWA DRAPIŃSKA

II miejsce EX AEQUO:  HELENA STAWICKA, HELENA NOWICKA

Oficjalne wręczenie dyplomów WSZYSTKIM uczestnikom konkursu odbędzie się w drugim tygodniu maja – po „majówce” zostanie podana data dzienna.

                                                                                              Szkolna Komisja Konkursowa

 

Osiągnięcia naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Alfik Humanistyczny 2017

Drodzy Uczniowie!
Gratulujemy Wam serdecznie osiągnięcia wysokich wyników w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Aflik Humanistyczny 2017, który odbył się w naszej szkole w dniu 13 grudnia 2017 roku. Na wyniki konkursu oczekiwaliśmy 6 tygodni.

Oto one:

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 4. miejsca w województwie pomorskim, 62. w kraju otrzymuje Michał Kwiatkowski uczeń klasy III;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie za zajęcie 6. miejsca w województwie pomorskim, 153.  w kraju otrzymuje Iga Kosior uczennica klasy II;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 6. miejsca w województwie pomorskim, 231. w kraju otrzymuje Matylda Konopka uczennica klasy V;
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 138. w kraju otrzymuje Marta Jankowska uczennica klasy VIIa;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 156. w kraju otrzymuje Franciszek Rusek uczeń klasy III gimnazjum;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 138. w kraju otrzymuje Maurycy Czarnecki uczeń klasy VIIa;
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 8. miejsca w województwie pomorskim, 229. w kraju otrzymuje Marcin Kwiatkowski uczeń klasy VI;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w szkole, za zajęcie 12. miejsca w województwie pomorskim, 310. w kraju otrzymuje Barbara Białasiewicz uczennica klasy VIb;
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w szkole, za zajęcie 12. miejsca w województwie pomorskim, 290. w kraju otrzymuje Szymon Bajerski uczeń klasy VIIb;
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 14. miejsca w województwie pomorskim, 282. w kraju otrzymuje Urszula Rusek uczennica klasy IV;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 15. miejsca w województwie pomorskim, 283. w kraju otrzymuje Maria Białas uczennica klasy IV;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 25. miejsca w województwie pomorskim, 501. w kraju otrzymuje Helena Stawicka uczennica klasy III;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 25. miejsca w województwie pomorskim, 501. w kraju otrzymuje Barbara Jackiewicz uczennica klasy III;

Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie za zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 192.  w kraju otrzymuje Julia Balczunas uczennica klasy II gimnazjum;
Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie za zajęcie 14. miejsca w województwie pomorskim, 264.  w kraju otrzymuje Liliana Niedziela uczennica klasy II;
Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie za zajęcie 30. miejsca w województwie pomorskim, 818.  w kraju otrzymuje Aleksandra Lademann uczennica klasy VIIa;

Prosimy pamiętać, iż w tym konkursie nie ma przegranych, wszyscy wygrali!
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Hanna Bembenek-Cisak, Ewa Bisewska, Katarzyna Kamińska, Anna Szwedowska
Koordynatorki konkursu z ramienia szkoły