Kasting do programu „My camp band”

13 czerwca 2010 r. (niedziela) w godzinach 8.00 – 16.00 odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance kasting do programu „My camp band” realizowanego na potrzeby Disney Channel.

W ramach konkursu poszukiwani są młodzi wokaliści (od 8 do 16 lat) oraz zespoły muzyczne. Najlepsi mają jechać na obóz artystyczny, w ramach którego będą odbywać się warsztaty muzyczne, wokalne, taneczne i aktorskie. Zajęcia będą prowadzone przez artystów polskiej sceny muzycznej, aktorów i choreografów. Wyłoniony w trakcie programu zwycięzca będzie miał możliwość nagrania profesjonalnego teledysku muzycznego emitowanego na kanale DISNEY CHANNEL. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.disney.pl lub u pana Igora Hanke (e-mail: i.hanke@michannel.pl)

Próba śpiewu mszy gregoriańskiej

W czwartek 10.06.2010 r. na drugiej lekcji odbędzie się w sali kameralnej próba śpiewu Missa de Angelis dla klas II – VI. Próbę poprowadzi ks. Józefa Wilczyński. Na salę kameralną udadzą się o godzinie 8.50 klasy IIa, IIb, III, IV, V , VIa i VIb pod opieką pani Jurczyk, pani Muzolf oraz pani Wrzosek. Klasa Ia przychodzi na 3-cią lekcję.

Koncert Młodych Talentów w Filharmonii na Ołowiance

Nasza szkoła po raz kolejny będzie brała udział w koncercie  pt. „Młode Talenty Trójmiejskich Szkół Muzycznych”, który odbywa się dwa razy do roku  w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Uczniowie szkół muzycznych I st. wystąpią 6 czerwca 2010 r. (niedziela) o godzinie 12.00 a szkół II st. tego samego dnia o godz. 16.00. Tym razem naszą szkołę będą reprezentować :  Magdalena Lubocka, ucz. klasy skrzypiec mgr J. Mikołajczyk, Miłosz Kamiński-Kaczmar, ucz. klasy trąbki prof. Sz. Pawłowskiego, Katarzyna Goliat, ucz. klasy skrzypiec prof. Krystyny Jureckiej, Monika Boniecka, ucz. klasy fortepianu mgr H. Tokarskiej, Piotr Pawlak, ucz. klasy fortepianu prof. W. Wojtala, Małgorzata Seklecka, ucz. kl. skrzypiec adi. M. Skorupy, Dominik Urbanowicz, ucz. kl. skrzypiec dr A. Kacprzaka, Michalina  Gryzio, ucz. kl. fortepianu mgr H. Tokarskiej. Próby uczniów naszej szkoły przewidziane są w godzinach 9.30 – 10.00 (I st.) oraz 15.00 – 15.30 (II st.).

Osiągnięcia naszych uczniów

Piotr Pawlak, kl. VI, uczeń prof. Waldemara Wojtala – 1 miejsce na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, Łomianki-Izabelin, 23-29 maja 2010

Zofia Góral, fortepian,  uczennica mgr Eleny Aleksiejuk – 3 miejsce na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, Łomianki-Izabelin, 23-29 maja 2010

Zuzanna Wężyk, gitara, uczennica mgr Joanny Rudnickiej, zajęła 3 miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Gitarowym w Kielcach, 16-19 maja 2010 r.

Daniel Egielman, gitara, uczeń mgr Joanny Rudnickiej, zajął 2 miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Gitarowym w Kielcach, 16-19 maja 2010 r.

Marta Pieczewska, gitara, uczennica mgr Joanny Rudnickiej, wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Gitarowym w Kielcach, 16-19 maja 2010 r.

Angelika Kruszyńska, fortepian kl. VI , uczennica Ewy Włodarczyk – 2 miejsce w
kategorii solistów na IV Konkursie „Klasyka w Rozrywce, Rozrywka w Klasyce”, Chojnice, 27.05.10.

Marta Pieczewska, gitara, uczennica mgr Joanny Rudnickiej – Grand Prix na II Regionalnym Konkursie Gitarowym, Olsztyn 30 maja 2010 r.

Małgorzata Jarosz, gitara, uczennica mgr Ewy Ocieszak – 2 miejsce  na II Regionalnym Konkursie Gitarowym, Olsztyn 30 maja 2010 r.

Małgorzata Jarosz, gitara, uczennica mgr Ewy Ocieszak – wyróżnienie na XIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej, Trzęsacz 3-5  maja 2010 r.

Kinga Hornik, gitara, uczennica mgr Ewy Ocieszak – 2 miejsce w grupie II  na II Regionalnym Konkursie Gitarowym, Olsztyn 30 maja 2010 r.

Wojciech Gurgul, gitara, uczeń mgr Joanny Rudnickiej – wyróżnienie na II Regionalnym Konkursie Gitarowym, Olsztyn 30 maja 2010 r.

Trio: Kinga Hornik, Dorota Szagżdowicz i Artur Czapiewski – 3 miejsce na IX Sopockich Kameraliach Gitarowych, Sopot 7 maja 2010 r.

Michalina Gryzio, kl. IV, uczennica klasy fortepianu mgr Hanny Tokarskiej – wyróżnienie na IV Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w Stalowej Woli, 17-22 maja 2010 r.

Małgorzata Oller, ucz. kl. wiolonczeli mgr Jadwigi Ewald – 3 miejsce na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, Łomianki-Izabelin, 23-29 maja 2010 r.

Natalia Zaleska, ucz. kl. fortepianu adi. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej – wyróżnienie w II grupie wiekowej na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, Szafarnia 7-9 maja 2010 r.

Natalia Zaleska, ucz. kl. fortepianu adi. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej – 1 miejsce w kategorii A na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Pequeños Grandes Pianistas”, Sigüenza  4-6 czerwca 2010 r.

Koncert naszych uczniów z Waldemarem Malickim

Dziś w Filharmonii na Ołowiance odbył się niezwykły koncert. Waldemar Malicki wraz z uczniami naszej szkoły opowiadał o muzyce Fryderyka Chopina. Dzieła tego kompozytora wykonywali m.in. Monika Boniecka, Zofia Góral, Aleksy Kornicz,  Aleksandra Krupińska, Agata Mierzwińska, Piotr Pawlak, Tymoteusz Urbanowicz  i Marta Żak. Wszyscy nasi młodzi artyści wypadli świetnie. W przepełnionej po brzegi sali koncertowej potrafili opanować tremę i pokazać się od najlepszej strony. Gratulujemy!

Kurs Historii Muzyki 2010

KURS HISTORII MUZYKI – MUZYKA XIX WIEKU

Gdańsk, 1–5 lipca 2010

organizowany przez
Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczna I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku
oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie

Kończy się faza przygotowań tegorocznego kursu. Zapraszam do wypełniania zgłoszeń i logowania się.

W tym roku kurs dotyczyć będzie muzyki XIX. Zajęcia prowadzić będą wykładowcy z Poznania, Wrocławia i Gdańska:

  1. prof. Ryszard Golianek (Uniwersytet Poznański),
  2. prof. Maciej Gałąb (Uniwersytet Wrocławski).
  3. prof. Andrzej Artykiewicz (Akademia Muzyczna w Gdańsku).
  4. dr Bogusław Raba (Uniwersytet Wrocławski).
  5. dr Alina Mądry (Uniwersytet Poznański).

Przewidujemy także zajęcia fakultatywne z tworzenia prezentacji multimedialnych oraz metody nauczania historii muzyki.

Zajęcia teoretyczne (wykłady, analizy, dyskusje) odbywać się będą w sali koncertowej OSM I i II st., zajęcia fakultatywne dotyczące prezentacji multimedialnych w sali komputerowej.

Jak co roku istnieje możliwość zarezerwowania noclegu i wyżywienia w bursie Szkoły Muzycznej. Nocleg kosztuje 35 zł. za łóżko w pokoju 2/3 osobowym bez łazienki. Koszt całodziennego wyżywienia wynosi 20 zł.: śniadanie i kolacja po 5 zł., obiad po 10 zł. Można rezerwować noclegi i wyżywienie dla osób towarzyszących, a także po wcześniejszym kontakcie z kierownictwem bursy, zaplanować przyjazd w celach rekreacyjnych o kilka dni wcześniej. Koniec kursu przewidujemy w poniedziałek w porze obiadowej. Możliwe będzie zarezerwowanie noclegu z poniedziałku na wtorek (5 na 6 lipca) oraz kolacji w formie suchego prowiantu w poniedziałek (5 lipca).

Warunkiem rezerwacji miejsca noclegowego oraz wyżywienia w bursie jest wpłata odpowiedniej kwoty na konto szkoły:

Narodowy Bank Polski o/Gdańsk
28 1010 1140 0109 5313 9150 0000

Zgłoszenia w formie elektronicznej lub pisemnej prosimy nadsyłać do dnia 18 czerwca 2010.

Aleksandra Wilde
Gdańsk, 15 maja 2010

Osiągnięcia sekcji smyczkowej

  1. Zuzanna Kuklińska, kl. IV, skrzypce, uczennica mgr K. Rychlickiej – 1 miejsce na X Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. G. Bacewicz, Wrocław 15-18.03.2010 r.
  2. Kwartet: Małgorzata Seklecka, kl. VI, Konrad Dudek, kl. VI, Alicja Białobrzewska, kl. V i Weronika Duchniewicz, kl. V  – 1 miejsce na XII Gdyńskim Konkursie Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej 25.03.2010 r. Zespół pracuje pod kierunkiem mgr Marii Kalinowskiej i Ewy Włodarczyk.
  3. Dominik Urbanowicz, kl. IV, skrzypce, ucz.  dr Andrzeja Kacprzaka – 2 miejsce na 43 Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. K. Kurpińskiego VII Konkurs polonezów, Włoszkowice 14-15.05.2010
  4. Małgorzata Seklecka, kl. VI, skrzypce, uczennica adiunkt Małgorzaty Skorupy – 1 nagroda  na XII Oruńskim Konkursie Skrzypcowym.
  5. Barbara Stawiarz, kl. IV, skrzypce, uczennica mgr Jolanty Fuławki – 2 miejsce w grupie I  na XII Oruńskim Konkursie Skrzypcowym.
  6. Artur Czapiewski, kl. VI, uczeń Joanny Rydnickiej – wyróżnienie na Polsko-Niemieckim Wiosennym Konkursie Gitarowym, Szczecin 19-21,03.2010 r.
  7. Trio: Artur Czapiewski – kl. V, Dorota Szagżdowicz – V, Kinga Hornik – kl. V – 3 miejsce na IX Sopockich Kameraliach Gitarowych, 7.04.201 r. Zespół przygotowany przez mgr Joannę Rudnicką.
  8. Gabriela Michalak, skrzypce, uczennica prof. Krystyny Jureckiej – 3 miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II st., Warszawa 19-21.03.2010 r.
  9. Katarzyna Goliat, skrzypce, uczennica prof. Krystyny Jureckiej – 3 miejsce w grupie IV na 52 Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. J. Kociana w Usti (Czechy), 6-8 maja 2010 r.
  10. Hanna Chylińska, skrzypce, ucz. dr Andrzeja Kacprzaka – 3 miejsce w grupie III na XIV Konkursie „Talents for Europa” w Dolnym Kubinie (Słowacja), 14-16 maja 2010 r.
  11. Ewa Jarosz, skrzypce, uczennica prof. Krystyny Jureckiej – 3 miejsce w grupie IV na XIV Konkursie „Talents for Europa” w Dolnym Kubinie (Słowacja), 14-16 maja 2010 r.

Cztery dyplomy za wyróżniający się akompaniament otrzymała Pani Krystyna Stojek, która towarzyszyła naszym uczniom podczas: Ogólnopolskich Przesłuchań Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II st. w Warszawie w marcu 2010 r., 52 Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. J. Kociana w Usti (Czechy), 6-8 maja 2010 r., XII Oruńskiego Konkursu Skrzypcowego oraz Makroregionalnych Przesłuchań Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II st. w Toruniu.

Jubileusz 60-lecia szkoły

60 – LECIE OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I i II STOPNIA

IM. FELIKSA NOWOWIEJSKIEGO W GDAŃSKU

P R O G R A M O B C H O D Ó W

J U B I L E U S Z U

Koncerty pedagogów, absolwentów i uczniów

MUZYCZNE POKOLENIA”

oraz spotkanie z pierwszymi absolwentami szkoły10.06.2010r. godz.10.00 i 14.00

~ Sala Koncertowa OSM ~

Niewidzialne dziecko”

inscenizacja według

Opowiadań z Doliny Muminków

11.06.2010r. godz.10.00

~ Sala koncertowa OSM ~

Koncert galowy- recital

Leszka Możdżera i Włodzimierza Nahornego

11.06.2010r. godz.17.00

~Sala Koncertowa OSM ~

Msza Święta w intencji całej społeczności

OSM I i II st. w Gdańsku

12.06.2010r. godz.11.00

oraz koncert muzyki sakralnej

~ Kościół Św. Brygidy w Gdańsku ~

po mszy w budynku szkoły

ZJAZD ABSOLWENTÓW

spotkania w poszczególnych klasach

B a l A b s o l w e n t ó w , Pracowników i Przyjaciół Szkoły

12.06.2010r. godz. 20:00

~ Gospoda Gdańska NOT~ul. Rajska 6

Bal Absolwentów – koszt: 180 zł./osoba,

wpłaty do 31 maja 2010r. na konto:

28 1010 1140 0109 5313 9150 0000

z dopiskiem Bal Absolwentów

Informacje szczegółowe w sprawie zjazdu absolwentów i balu:

Janina Brach – janabrach@wp.pl lub

Małgorzata Skorupa – malgorzata.violin@gmail.com

Uczniowie przyjęci do OSM I i II st. w roku szkolnym 2010/2011

klasa I

  1. Balczunas Julia Anna, skrzypce
  2. Bąbelek Ida, klarnet
  3. Braun Anna, fortepian
  4. Buja Natasza Leokadia, fortepian
  5. Czajka Stanisław Maciej, wiolonczela
  6. Czerwiński Piotr Zbigniew, gitara
  7. Dobrowolska Julia Helena, fortepian
  8. Dobrzyńska Aleksandra Eleonora, skrzypce
  9. Gwardyś Amelia Klara, fortepian
  10. Gwardyś Lena Antonina, fortepian
  11. Hudeman Tamara, skrzypce
  12. Juras Jagna Maria, skrzypce
  13. Kiełkucki Maciej Jarosław, gitara
  14. Konicer Izabella Justyna, wiolonczela
  15. Koperski Filip, fortepian
  16. Kraszewski Mateusz Jerzy, klarnet
  17. Lampkowski Marcel Ignacy, róg
  18. Lejderman Nela Barbara, skrzypce
  19. Maciejowska Kasia Joanna, flet
  20. Maćko Magdalena Maria, wiolonczela
  21. Marczewska Karolina, fortepian
  22. Mateja Mateusz, skrzypce
  23. Model Aleksandra Alicja, skrzypce
  24. Mogielnicka Sara, fortepian
  25. Moniewski Antoni Sebastian, fortepian
  26. Nowakowski Ireneusz Karol, skrzypce
  27. Oliwia Aleksandra Mawrandza, skrzypce
  28. Pelc Weronika, skrzypce
  29. Pozorska Hanna, skrzypce
  30. Protasewicz Amelia Teresa, gitara
  31. Syrkowska Dominika Kamila, gitara
  32. Szmelter Nela Weronika, gitara
  33. Szymański Piotr, róg
  34. Tarnowska Beata, skrzypce
  35. Tynda Zuzanna Maria, skrzypce
  36. Uziałko Małgorzata Maria , fortepian
  37. Wesołowski Michał Piotr, fortepian
  38. Wierchoła Aneta, fortepian

klasa II

  1. Samoćko Dariusz, skrzypce
  2. Grzywacz Wiktor, gitara

klasa IV

  1. Grzywacz Filipina, fortepian

klasa V

  1. Olawa Cezary, akordeon

klasa VI

  1. Szymichowski Filip, fortepian

klasa VIII

  1. Czarnota Justyna, flet
  2. Kazimierczak Aneta, fortepian

klasa IX

  1. Jachimowicz Maciej, organy
  2. Lewandowski Jan, wiolonczela
  3. Chwist Rafał, saksofon

klasa X

  1. Dawidowska Karolina, fortepian
  2. Pyrdoł Alicja, altówka

klasa VII

  1. Błaszkiewicz Natalia, wiolonczela
  2. Czapiewski Artur, gitara
  3. Dębowski Aleksander, skrzypce
  4. Dudek Konrad, skrzypce
  5. Dukalska Agata, fortepian
  6. Egielman Natalia, flet
  7. Glejzer Nikola, gitara
  8. Gorczyca Arkadia, fortepian
  9. Gorczyńska Kinga, rytmika
  10. Grabiec Karolina, fortepian
  11. Hazuka Urszula, harfa
  12. Jaśko Patrycja, fortepian
  13. Kazior Julian, skrzypce
  14. Kochanek Marta, flet
  15. Kruszyńska Angelika, fortepian
  16. Łukasik Marcin, obój
  17. Pawlak Piotr, fortepian
  18. Petykiewicz Marek, trąbka
  19. Rachwalski Szymon, puzon
  20. Ratajek Paweł, akordeon
  21. Seklecka Małgorzata, skrzypce
  22. Sieradzka Kornelia, rytmika
  23. Stawicka Alicja, skrzypce
  24. Śmietanka Zuzanna, flet
  25. Świderska Dominika, fortepian
  26. Świgost Maria, obój
  27. Urbanowicz Dagmara, wiolonczela
  28. Wierchoła Tomasz, trąbka
  29. Wiśniewski Rafał, skrzypce
  30. Zaleska Natalia, fortepian

Osiągnięcia

2006 Boniecka Monika Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 17-18.11.2006r. 2 miejsce
2006 duet Angelika Kwiatkowska (skrzypce) i Katarzyna Kołodziej (fortepian) Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 17-18.11.2006r. 2 miejsce
2006 Dzwonkowski Jakub Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 17-18.11.2006r. wyróżnienie
2006 Kułakowski Maciej Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 17-18.11.2006r. 1 miejsce
2006 Pawlak Piotr Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 17-18.11.2006r. 2 miejsce
2007 Kałduński Adam VII Konkurs Solfeżowy czytania a’vista dla kl. V SM I st., Gdynia, 7.11.2007 r. 2 miejsce
2007 Miszk Emil Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych im. Lutaka , Kraków, 8-10.11.2007 r. 1 miejsce
2007 Kołodziej Katarzyna Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 16-17.11.2007 r. Nagroda dla pianisty
2007 Kuklińska Zuzanna Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 16-17.11.2007 r. wyróżnienie
2007 Pawlak Piotr XV Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu, Sochaczew, 15-17.11.2007 r. Nagroda Laureata i Nagroda za najlepsze wykonania fugi F. Chopina
2007 Dębski Paweł Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis 2007, Gdańsk, 19-24.11.2007 r. 2 miejsce i Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska
2007 Grądzka Kornelia Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis 2007, Gdańsk, 19-24.11.2007 r. 3 miejsce ex aequo i Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska
2007 Sutt Karolina Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis 2007, Gdańsk, 19-24.11.2007 r. 5 miejsce ex aequo, nagroda BGŻ i dla najmłodszego uczestnika
2007 Szczerba Malwina Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis 2007, Gdańsk, 19-24.11.2007 r. 4 miejsce ex aequo i nagroda BGŻ
2007 Zimińska Katarzyna Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis 2007, Gdańsk, 19-24.11.2007 r. 4 miejsce i Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska
2007 Kałduńska Izabela XXXIII Konkurs Bachowski im. St. Hajzera, Zielona Góra, 30.11-02.12.2007 r. wyróżnienie
2007 Kułakowski Maciej XXXIII Konkurs Bachowski im. St. Hajzera, Zielona Góra, 30.11-02.12.2007 r. 3 miejsce
2007 Polkowska Pamela XXXIII Konkurs Bachowski im. St. Hajzera, Zielona Góra, 30.11-02.12.2007 r. wyróżnienie
2007 Langman Magdalena II Ogólnopolski konkurs Skrzypcowy im. Rodziny Grobliczów, Kraków, 5-8.12.2007 r. 3 miejsce ex aequo
2007 Kuklińska Zuzanna I Grudziądzki Konkurs Skrzypcowy „W świecie muzyki Charlesa Dancla”, Grudziądz, 14.12.2007 r. 1 miejsce
2008 Kałduński Adam VII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Uczniów Szkół Muzycznych I st. „Muzyka Baroku”, Gdańsk, 10.01.2008 r. 2 miejsce ex aequo
2008 Pawlak Piotr VII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Uczniów Szkół Muzycznych I st. „Muzyka Baroku”, Gdańsk, 10.01.2008 r. wyróżnienie gr. II
2008 Kropidłowski Maciej Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Perkusyjnych Szkół Muzycznych I i II st., Gdańsk, 10-11.01.2008 r. 1 miejsce
2008 Pawlak Piotr III Festiwal Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrne Szybka”, Kraków, 17-19.01.2008 r. 1 miejsce gr. I
2008 Dobrzyński Artur IX Konkurs Skrzypcowy Polski Północnej, Sopot, 14-15.02.2008 r. wyróżnienie
2008 Łożyńska Karolina IX Konkurs Skrzypcowy Polski Północnej, Sopot, 14-15.02.2008 r. 3 miejsce
2008 Owsiany Kamila IX Konkurs Skrzypcowy Polski Północnej, Sopot, 14-15.02.2008 r. 1 miejsce
2008 Białobrzewska Alicja Makroregionalne Konfrontacje Młodych Pianistów „Polska Muzyka Współczesna dla Najmłodszych”, Bydgoszcz, 22.02.2008 r. 1 miejsce i nagroda specjalna za najlepsze wyk. utworu kom. polskiego
2008 Dębowski Aleksander IX Konkurs Skrzypcowy Polski Północnej, Gdynia, 22.02.2008 r. 1 miejsce ex aequo
2008 Kiełkucka Magdalena Makroregionalne Konfrontacje Młodych Pianistów „Polska Muzyka Współczesna dla Najmłodszych”, Bydgoszcz, 22.02.2008 r. wyróżnienie II stopnia gr. 1
2008 Kowacz Aleksandra IX Konkurs Skrzypcowy Polski Północnej, Gdynia, 22.02.2008 r. 1 miejsce
2008 Morawska Julia IX Konkurs Skrzypcowy Polski Północnej, Gdynia, 22.02.2008 r. 1 miejsce ex aequo
2008 Grzegorczyk Marcin Makroregionalny Konkurs Solfeżowy SM II st., Olsztyn, 25.02.2008 r. 3 miejsce
2008 Hajdun Jakub Makroregionalny Konkurs Solfeżowy SM II st., Olsztyn, 25.02.2008 r. 2 miejsce gr. kl. IV-VI
2008 Lubocka Magda Makroregionalny Konkurs Solfeżowy SM II st., Olsztyn, 25.02.2008 r. 1 miejsce
2008 Duet: Monika Boniecka, Aleksandra Solska VI Sochaczewskie Spotkania Kameralne, Sochaczew, 29.02.2008 r. 2 miejsce gr. I
2008 Trio: Katarzyna Zimińska, Maria Pajdzik, Anna Dąbrowska VI Sochaczewskie Spotkania Kameralne, Sochaczew, 29.02.2008 r. wyróżnienie
2008 Trio: Mihoko Okajima, Dobrawa Chocher, Hanna Raniszewska VI Sochaczewskie Spotkania Kameralne, Sochaczew, 29.02.2008 r. 2 miejsce
2008 Duet: Zuzanna Kuklińska, Karol Kołodziej XXXII Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard, 7.03.2008 r. wyróżnienie
2008 Kwartet: Angelika Kwiatkowska, Magdalena Klauze, Mikołaj Sikorski, Maciej Kułakowski XXXII Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard, 7.03.2008 r. 2 miejsce w kat. kwartet
2008 Trio: Angelika Kwiatkowska, Aleksandra Kujawska, Katarzyna Kołodziej XXXII Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard, 7.03.2008 r. 1 miejsce w kat. trio
2008 Wężyk Zuzanna IV „Wiosenny Konkurs Gitarowy”, Szczecin, 7-9.03.2008 r. wyróżnienie
2008 Łaska Alicja XII Konkurs Solfeżowy dla klas III SM I st. Regionu Pomorskiego, Gdańsk, 12.03.2008 r. 3 miejsce
2008 Niewiadomska Joanna XII Konkurs Solfeżowy dla klas III SM I st. Regionu Pomorskiego, Gdańsk, 12.03.2008 r. 2 miejsce
2008 Duet: Aleksander Dębowski, Konrad Dudek X Gdyński Konkurs Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej, Gdynia, 14.03.2008 r. 2 miejsce
2008 Duet: Karolina Sutt, Paweł Dębski X Gdyński Konkurs Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej, Gdynia, 14.03.2008 r. 1 miejsce
2008 Kwartet: Angelika Kwiatkowska, Magdalena Klauze, Mikołaj Sikorski, Maciej Kułakowski X Gdyński Konkurs Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej, Gdynia, 14.03.2008 r. 2 miejsce
2008 Trio: Angelika Kwiatkowska, Aleksandra Kujawska, Katarzyna Kołodziej X Gdyński Konkurs Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej, Gdynia, 14.03.2008 r. 1 miejsce w kat. trio
2008 Duet: Daniel Egielman, Natalia Egielman II Ogólnopolski Konkurs „Gitara w muzyce klasycznej”, Tychy, 14-16.03.2008 r. wyróżnienie
2008 Duet: Łukasz Szlagowski, Iwona Sarwińska II Ogólnopolski Konkurs „Gitara w muzyce klasycznej”, Tychy, 14-16.03.2008 r. 3 miejsce
2008 Pawlak Piotr II Przegląd Młodych Talentów, Sopot, 16.03.2008 r. laureat
2008 Gutowska Karolina II Młodzieżowy Konkurs na Skrzypce Solo, Tomaszów mazowiecki, 17-19.03.2008 r. 2 miejsce ex aequo
2008 Sutt Karolina Międzynarodowy Konkurs „XXI Century Art”, Kijów, 15-22.03.2008 r. 1 miejsce
2008 Kuklińska Zuzanna VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Janko Muzykant”, Sochaczew, 28.03.2008 r. 1 miejsce
2008 Langman Magdalena VI Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Młody Paganini”, Legnica, 3.04.2008 r. 3 miejsce w grupie młodszej
2008 Boniecka Monika III Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów nadbałtyckich”, Wejherowo, 4.05.2008 r. 3 miejsce, gr. starsza
2008 Chmarzyńska Julia III Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów nadbałtyckich”, Wejherowo, 4.05.2008 r. 2 miejsce, gr. starsza
2008 Kruszyńska Angelika III Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów nadbałtyckich”, Wejherowo, 4.05.2008 r. 3 miejsce
2008 Niewiadomska Joanna III Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów nadbałtyckich”, Wejherowo, 4.05.2008 r. wyróżnienie
2008 Pawlak Piotr III Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów nadbałtyckich”, Wejherowo, 4.05.2008 r. 1 miejsce
2008 Solska Aleksandra III Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów nadbałtyckich”, Wejherowo, 4.05.2008 r. wyróznienie
2008 Kropidłowski Maciej Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Perkusyjnych Szkół Muzycznych I i II st., Warszawa, 4-6.04.2008 r. 2 miejsce
2008 Kulpa Weronika XXXII Olimpiada Artystyczna sekcja muzyki, Warszawa, 7-9.04.2008 r. Finalistka
2008 Kułakowski Maciej Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. K. A. Szafranków, Rybnik, 9-13.04.2008 r. 3 miejsce w gr. II
2008 Kułakowski Maciej IV Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów, Rybnik, 9-13.04.2008 r. 3 miejsce
2008 Bańkowski Mateusz Słupskie Spotkania z Muzyką Ukraińską, Słupsk, 17-18.04.2008 r. 2 miejsce
2008 Białobrzewska Alicja Słupskie Spotkania z Muzyką Ukraińską, Słupsk, 17-18.04.2008 r. 3 miejsce
2008 Gryzio Michalina Słupskie Spotkania z Muzyką Ukraińską, Słupsk, 17-18.04.2008 r. wyróżnienie
2008 Kołodziej Karol Słupskie Spotkania z Muzyką Ukraińską, Słupsk, 17-18.04.2008 r. wyróżnienie
2008 Pawlak Piotr Słupskie Spotkania z Muzyką Ukraińską, Słupsk, 17-18.04.2008 r. 1 miejsce i Nagroda Specjalna Rektora AM
2008 Kazaniecka Joanna Ogólnopolskie Przesłuchania Klas Skrzypiec i Altówki Uczniów Szkół Muzycznych II st., Elbląg, 18-20.04.2008 r. 2 miejsce
2008 Hornik Kinga XIV Makroregionalny Konkurs Solfeżowy dla uczniów klas III SM I st., Bydgoszcz, 24.04.2008 wyróżnienie
2008 Łaska Alicja XIV Makroregionalny Konkurs Solfeżowy dla uczniów klas III SM I st., Bydgoszcz, 24.04.2008 1 miejsce
2008 Niewiadomska Joanna XIV Makroregionalny Konkurs Solfeżowy dla uczniów klas III SM I st., Bydgoszcz, 24.04.2008 1 miejsce
2008 Egielman Natalia IV Ogólnopolski Konkurs „Instrumenty Dęte Chełmno 2008”, Chełmno, 24-25.04.2008 r. wyróżnienie
2008 Owsiany Kamila V Ogólnopolskie Dziecięce Spotkania Skrzypcowe im. M. Ławrynowicza, Płock, 21-25.04.2008 r. 3 miejsce
2008 Czocher Dobrawa Ogólnopolskie Przesłuchania Klas Wiolonczeli i Kontrabasu Uczniów Szkół Muzycznych II st., Łódź, 25-27.04.2008 r. 1 miejsce
2008 Kwartet: Angelika Kwiatkowska, Magdalena Klauze, Mikołaj Sikorski, Maciej Kułakowski Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I st., Gdańsk, 25-26.04.2008 r. 3 miejsce ex aequo
2008 Olszewska Agnieszka X Konkurs Wiolonczelowo-Kontrabasowy, Malbork, 5.05.2008 r. 1 miejsce
2008 Świercz Kinga X Konkurs Wiolonczelowo-Kontrabasowy, Malbork, 5.05.2008 r. 2 miejsce
2008 Chór OSM I st. VIII Kartuskie Spotkania Chórów Szkół Muzycznych I st. Regionu Pomorskiego, Kartuzy, 14.05.2008 r. 2 miejsce
2008 Goliat Katarzyna XII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. B. Warchala „Talenty Europy”, Dolny Kubin, 11-14.05.2008r. 6 miejsce w gr. III
2008 Kwartet skrzypcowy: Magda Lubocka, Pamela Polkowska, Joachim Oller, Alena Iwańczuk XII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. B. Warchala „Talenty Europy”, Dolny Kubin, 11-14.05.2008r. 2 miejsce
2008 Lubocka Magda XII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. B. Warchala „Talenty Europy”, Dolny Kubin, 11-14.05.2008r. 2 miejsce w gr. IV
2008 Duet: Angelika Kruszyńska, Patrycja Jaśko XI Międzynarodowy Festiwal Fortepianowy „Gramy na 4 ręce”, Choszczno, 14-16.05.2008 r. wyróżnienie
2008 Duet: Piotr Pawlak, Alicja Białobrzewska XI Międzynarodowy Festiwal Fortepianowy „Gramy na 4 ręce”, Choszczno, 14-16.05.2008 r. 1 miejsce
2008 Bańkowski Mateusz III Międzynarodowy Konkurs im. J. Garści, Stalowa Wola, 10-17.05.2008 r. 4 miejsce
2008 Kwiatkowska Angelika X Oruński Konkurs Skrzypcowy, Orunia 3 miejsce
2008 Duet: Bartosz Kropidłowski i Łukasz Szlagowski XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej, Trzęsacz, 22-24.05.2008 r. wyróżnienie
2008 Egielman Dariusz XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej, Trzęsacz, 22-24.05.2008 r. 1 miejsce
2008 Duet: Angelika Kruszyńska, Patrycja Jaśko II Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 29.05.2008 r. 2 miejsce
2008 Duet: Piotr Pawlak, Alicja Białobrzewska II Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 29.05.2008 r. 3 miejsce
2008 Duet: Zuzanna Kuklińska, Karol Kołodziej II Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 29.05.2008 r. 1 miejsce w kat. duet
2008 Pawlak Piotr II Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 29.05.2008 r. 1 miejsce
2008 Trio: Angelika Kwiatkowska, Aleksandra Kujawska, Katarzyna Kołodziej II Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 29.05.2008 r. 2 miejsce w kat. trio
2008 Pawlak Piotr VIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego, Izabelin, 25-31.05.2008 r. 1 miejsce
2008 Trio: Katarzyna Zimińska, Maria Pajdzik, Anna Dąbrowska VIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego, Izabelin, 25-31.05.2008 r. 3 miejsce
2008 Trio: Kornelia Grądzka, Dobrawa Czocher, Hanna Raniszewska VIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego, Izabelin, 25-31.05.2008 r. 1 miejsce
2008 Trojakowska Karolina VIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego, Izabelin, 25-31.05.2008 r. lautrat
2008 Walczak Jan VIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego, Izabelin, 25-31.05.2008 r. 3 miejsce
2008 Duet: Bartosz Kropidłowski i Łukasz Szlagowski VII Spotkania Metodyczne Gitarzystów, Gdańsk, 31.05-1.06.2008 r. 3 miejsce
2008 Egielman Daniel VII Spotkania Metodyczne Gitarzystów, Gdańsk, 31.05-1.06.2008 r. 2 miejsce gr. II
2008 Hornik Kinga VII Spotkania Metodyczne Gitarzystów, Gdańsk, 31.05-1.06.2008 r. 2 miejsce gr. I cyklu sześcioletniego
2008 Kropidłowski Bartosz VII Spotkania Metodyczne Gitarzystów, Gdańsk, 31.05-1.06.2008 r. 3 miejsce gr. II
2008 Paprot Bartosz VII Spotkania Metodyczne Gitarzystów, Gdańsk, 31.05-1.06.2008 r. 1 miejsce gr. II
2008 Wężyk Zuzanna VII Spotkania Metodyczne Gitarzystów, Gdańsk, 31.05-1.06.2008 r. 1 miejsce gr.I cyklu sześcioletniego
2008 Pawlak Piotr IV Konkurs Wykonawczy Utworów W. Lutosławskiego, Drozdowo, 6-7.06.2008 r. 3 miejsce
2008 Egielman Natalia II Konkurs Instrumentów Dętych „Jupiter 2008”, Kraków, 24.06.2008 r. wyróżnienie specjalne
2008 Kowacz Klaudia VII Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków im. S. Serwaczyńskiego, Lublin, 18-25.09.2008 r. 4 miejsce
2008 Wąsik Anita VII Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków im. S. Serwaczyńskiego, Lublin, 18-25.09.2008 r. 3 miejsce
2008 Hajdun Jakub V Ogólnopolski Konkurs Wibrafonowy, Opole, 10.10.2008 r. wyróznienie
2008 Wiczyński Mateusz V Ogólnopolski Konkurs Wibrafonowy, Opole, 10.10.2008 r. wyróżnienie
2008 Grzegorczyk Marcin I Międzynarodowy Konkurs Organowy „Organiści Nowej Europy 2008”, Krzeszów, 13.10.2008 r. 2 miejsce
2008 Pawlak Piotr XIX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. J.S. Bacha, Gorzół Wielkopolski, 13-17.10.2008 r. 3 miejsce
2008 Zaleska Natalia XIX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. J.S. Bacha, Gorzół Wielkopolski, 13-17.10.2008 r. wyróżnienie
2008 Żak Marta XIX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. J.S. Bacha, Gorzół Wielkopolski, 13-17.10.2008 r. 2 miejsce
2008 Zaleska Natalia XVI Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu, Sochaczew, 20-22.11.2008 r. wyróżnienie
2008 Olszewska Agnieszka Międzyregionalny Konkurs Kontrabasowy Szkół Muzycznych II st. Gradus ad Parnasum, Starogard Gdański, 26.11.2008 r. 2 miejsce
2008 Pawlak Piotr II Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Dziesięciolatków, Opole, 26.11.2008 r. 2 miejsce i nagroda za najciekawszą osobowość konkursu
2008 Białobrzewska Alicja Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. wyróżnienie
2008 Duet: Zuzanna Kuklińska, Karol Kołodziej Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. 1 miejsce
2008 Gryzio Michalina Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. 2 miejsce i Nagroda za najlepsze wykonanie utworu J. Garści
2008 Kałduński Adam Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. 3 miejsce
2008 Kuklińska Zuzanna Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. Nagroda dla najlepszego skrzypka
2008 Olesz Jan Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. wyróżnienie
2008 Puzyrewski Artur Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. wyróżnienie
2008 Zaleska Natalia Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. 1 miejsce
2008 Duet: Angelika Kruszyńska, Dominika Świderska XII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi Fortepianowe”, Gdynia, 30.11.2007 r. 1 miejsce gr. starsza
2008 Duet: Dorota Braun, Tymoteusz Urbanowicz XII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi Fortepianowe”, Gdynia, 30.11.2007 r. 3 miejsce ex aequo gr. młodsza
2008 Duet: Jaśko Patrycja, Bartnicka Arina XII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi Fortepianowe”, Gdynia, 30.11.2007 r. wyróżnienie w gr. starszej
2008 Duet: Monika Boniecka, Aleksandra Solska XII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi Fortepianowe”, Gdynia, 30.11.2007 r. 3 miejsce ex equo
2008 Duet: Piotr Pawlak, Alicja Białobrzewska XII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi Fortepianowe”, Gdynia, 30.11.2007 r. 1 miejsce gr. młodsza
2008 Egielman Natalia VI Ogólnopolski Festiwal Instrumentów Dętych „Etiuda 2008”, Szczecin, 28-30.11.2008 r. wyróżnienie
2008 Runtz Dawid VI Ogólnopolski Festiwal Instrumentów Dętych „Etiuda 2008”, Szczecin, 28-30.11.2008 r. wyróżnienie
2008 Duet: Angelika Kruszyńska, Dominika Świderska XIII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi fortepianowe”, Gdynia, 1.12.2008 r. 2 miejsce
2008 Duet: Jan Olesz, Tymoteusz Urbanowicz XIII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi fortepianowe”, Gdynia, 1.12.2008 r. 1 miejsce
2008 Duet: Matilda Garrison, Marta bagińska XIII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi fortepianowe”, Gdynia, 1.12.2008 r. 3 miejsce
2008 Duet: Piotr Pawlak, Alicja Białobrzewska XIII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi fortepianowe”, Gdynia, 1.12.2008 r. 3 miejsce
2008 Pieczewska Marta Międzynarodowy Konkurs „Gitaromania”, Karpacz, 10-13.12.2008 r. 3 miejsce
2008 Szlagowski Łukasz Międzynarodowy Konkurs „Gitaromania”, Karpacz, 10-13.12.2008 r. 2 miejsce
2008 Kułakowski Maciej IX Młodzieżowy Konkurs Wiolonczelowy im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu, 18-21.12.2008 r. 1 miejsce
2009 Pawlak Piotr XIV Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. H.Czerny-Stefańskiej, Żagań, 12-14.02.2009 r. 1 miejsce w grupie II
2009 Zaleska Natalia XIV Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. H.Czerny-Stefańskiej, Żagań, 12-14.02.2009 r. wyróżnienie w grupie II
2009 Żak Marta XIV Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. H.Czerny-Stefańskiej, Żagań, 12-14.02.2009 r. wyróżnienie w grupie III
2009 Trio: Łukasz Strzelczyk, Małgorzata Znarowska, Michał Osiecki IX Makroregionalne Spotkania Zespołów Kameralnych wyróżnienie
2009 Stawiarz Barbara X Sopocki Konkurs Skrzypcowy, Sopot 26-27.02.2009 r. 1 miejsce
2009 Kalita Piotr I Pomorski Turniej Trębaczy, Słupsk, 4.03.2009 r. 3 miejsce w grupie młodszej
2009 Kamrowski Szymon I Pomorski Turniej Trębaczy, Słupsk, 4.03.2009 r. 3 miejsce w grupie starszej
2009 Pabjańczyk Maksymilian I Pomorski Turniej Trębaczy, Słupsk, 4.03.2009 r. 2 miejsce w grupie młodszej
2009 Wrąbel Patryk I Pomorski Turniej Trębaczy, Słupsk, 4.03.2009 r. 2 miejsce w grupie starszej
2009 Wilska Monika IV Ogólnopolski Festiwal Wokalny im. Marii Stankowej, Olsztyn, 7.03.2009 r. wyróżnienie w grupie II
2009 Duet: Agata Mierzwińska, Aleksy Kornicz II Przegląd Duetów Fortepianowych Szkół Muzycznych II st. „Dialogi fortepianowe dla młodzieży”, Gdynia, 9.03.2009 r. 1 miejsce
2009 Egielman Natalia V Warmińsko-Mazurski Festiwal Fletowy, Olsztyn, 14.03.2009 r. laureat
2009 Sarwińska Iwona V Warmińsko-Mazurski Festiwal Fletowy, Olsztyn, 14.03.2009 r. laureat
2009 Pawlak Piotr III Przegląd Młodych Talentów, Gdynia, 6-15.03.2009 r. 1 miejsce w grupie SM I st.
2009 Pawlak Piotr Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, Toruń, 19.03.2009 r. laureat
2009 Duet: Aleksandra Kowacz, Artur Puzyrewski XXIII Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard Gdański, 31 marca 2009 r. wyróżnienie w kategorii duetów
2009 Duet: Angelika Kruszyńska, Patrycja Jaśko XXIII Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard Gdański, 31 marca 2009 r. wyróżnienie w kategorii duetów
2009 Duet: Szymon Rachwalski, Tomasz Wierchoła XXIII Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard Gdański, 31 marca 2009 r. 3 miejsce w kategorii duetów
2009 Egielman Daniel XVII Międzynarodowe Spotkania Gitarowe, Sanok 29.03 – 3.04.2009 1 miejsce
2009 Kwartet gitarowy VI Świdnicki Konkurs Zespołów Kameralnych z udziałem gitary klasycznej, Swidnica, 3.04.2009 r. 3 miejsce w grupie II
2009 Runtz Dawid VIII Ogólnopolski Festiwal Fletowy, Sochaczew, 8.04.2009 r. wyróżnienie
2009 Sarwińska Iwona VIII Ogólnopolski Festiwal Fletowy, Sochaczew, 8.04.2009 r. wyróżnienie
2009 Duet: Karolina Sutt, Marta Żak Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych „21st Century Art”, Kijów, 3-10 kwietnia 2009 r. 2 miejsce
2009 Boniecka Monika I Zachodniopomorski Konkurs Pianistyczny, Szczecin, 19-23.04.2009 r. wyróżnienie
2009 Góral Zofia I Zachodniopomorski Konkurs Pianistyczny, Szczecin, 19-23.04.2009 r. wyróżnienie
2009 Żak Marta I Zachodniopomorski Konkurs Pianistyczny, Szczecin, 19-23.04.2009 r. 1 miejsce
2009 Moras Agnieszka III Konkurs Pianistyczny „Słupskie spotkania z muzyką ukraińską”, Słupsk, 24-25.04.2009 r. wyróżnienie w grupie I
2009 Białobrzewska Alicja IV Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 27.04.2009 r. 1 miejsce w gr. młodszej
2009 Gryzio Michalina IV Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 27.04.2009 r. 2 miejsce w gr. młodszej
2009 Kruszyńska Angelika IV Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 27.04.2009 r. wyróżnienie
2009 Olesz Jan IV Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 27.04.2009 r. 3 miejsce w grupie młodszej
2009 Pawlak Piotr IV Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 27.04.2009 r. 1 miejsce ex aequo w gr. starszej
2009 Puzyrewski Artur IV Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 27.04.2009 r. wyróżnienie
2009 Zaleska Natalia IV Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 27.04.2009 r. 1 miejsce ex aequo w gr. starszej
2009 Trio: Łukasz Strzelczyk, Małgorzata Znarowska, Michał Osiecki Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych Ii st., Warszawa, 7-8 maja 2009 r. wyróżnienie
2009 Pawlak Piotr Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniół Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I st., Warszawa, 7-9 maja 2009 r. wyróżnienie I st.
2009 Pawlak Piotr XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży, Szafarnia, 8-10.05.2009 r. 1 miejsce w grupie najmłodszej oraz Nagroda Fundacji Gyorgy Ferenczy
2009 Zaleska Natalia XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży, Szafarnia, 8-10.05.2009 r. 3 miejsce w grupie młodszej
2009 Kuklińska Zuzanna XIII Międzynarodowy Konkurs Bohdana Warchala, Dolny Kubin, Słowacja, 12.05.2009 r. 3 miejsce
2009 Urbanowicz Dominik XIII Międzynarodowy Konkurs Bohdana Warchala, Dolny Kubin, Słowacja, 12.05.2009 r. 5 miejsce
2009 Grzegorczyk Marcin XIII Makroregionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych II st. 2 miejsce ex equo w grupie II
2009 Gutowska Karolina XIII Makroregionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych II st. 2 miejsce ex equo w grupie I
2009 Hajdun Jakub XIII Makroregionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych II st. 1 miejsce ex equo w grupie II
2009 Jankowska Aleksandra XIII Makroregionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych II st. 1 miejsce ex equo w grupie I
2009 Kałduńska Izabela XIII Makroregionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych II st. 2 miejsce ex equo w grupie II
2009 Lubocka Magda XIII Makroregionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych II st. 3 miejsce w grupie II
2009 Oller Małgorzata XIII Makroregionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych II st. 3 miejsce w grupie I
2009 Goliat Katarzyna I Warmińsko-Mazurski Młodzieżowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych, Elbląg, 16-17.05.2009 r. 1 miejsce
2009 Jarosz Ewa I Warmińsko-Mazurski Młodzieżowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych, Elbląg, 16-17.05.2009 r. 2 miejsce
2009 Mąkowski Marcin I Warmińsko-Mazurski Młodzieżowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych, Elbląg, 16-17.05.2009 r. 2 miejsce
2009 Strzelczyk Łukasz I Warmińsko-Mazurski Młodzieżowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych, Elbląg, 16-17.05.2009 r. wyróżnienie
2009 Góral Zofia VII Międzynarodowy Festiwal Młodych Pianistów, Głubczyce, 16-19.05.2009 r. 3 miejsce
2009 Zaleska Natalia VII Międzynarodowy Festiwal Młodych Pianistów, Głubczyce, 16-19.05.2009 r. 1 miejsce
2009 Żak Marta VII Międzynarodowy Festiwal Młodych Pianistów, Głubczyce, 16-19.05.2009 r. 2 miejsce
2009 Urbanowicz Dominik XI Oruński Konkurs Skrzypcowy, Gdańsk-Orunia, 20.05.2009 r. 2 miejce w grupie I
2009 Duet: Angelika Kruszyńska, Patrycja Jaśko III Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 28.05.2009 r. r. 2 miejsce
2009 Duet: Zuzanna Kuklińska, Karol Kołodziej III Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 28.05.2009 r. r. 3 miejsce
2009 Pawlak Piotr III Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 28.05.2009 r. r. 1 miejsce
2009 Rejnowicz Jan III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. M. Moszkowskiego, Kielce, 22-28 maja 2009 r. wyróżnienie
2009 Kałduńska Izabela VIII Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla młodych wykonawców 2009, Radziejowice, 29 maja 2009 r. wyróżnienie
2009 Kałduńska Izabela V Ogólnopolski Konkurs Wykonawczy Utworów Witolda Lutosławskiego, Warszawa-Drozdowo, 30.05.2009 r. 1 miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych
2009 Pawlak Piotr V Konkurs Wykonawczy Utworów Witolda Lutosławskiego, Warszwa, 30.05.2009 r. 1 miejsce
2009 Pawlak Piotr V Ogólnopolski Konkurs Wykonawczy Utworów Witolda Lutosławskiego, Warszawa-Drozdowo, 30.05.2009 r. 1 miejsce
2009 Zaleska Natalia V Konkurs Wykonawczy Utworów Witolda Lutosławskiego, Warszwa, 30.05.2009 r. 2 miejsce
2009 Zaleska Natalia V Ogólnopolski Konkurs Wykonawczy Utworów Witolda Lutosławskiego, Warszawa-Drozdowo, 30.05.2009 r. 2 miejsce
2009 Pawlak Piotr IX Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J.Zarębskiego, Łomianki-Izabelin, 24-31.05.2009 r. 1 miejsce i wyróżnienie za wykonanie utworu J.Zarębskiego
2009 Duet: Daniel Egielman, Natalia Egielman VIII Międzynarodowy Konkurs Młodych Instrumentalistów pt. „Krok do mistrzostwa”, Ełk, 5 czerwca 2009 r. 2 miejsce w grupie V
2009 Egielman Daniel VIII Międzynarodowy Konkurs Młodych Instrumentalistów pt. „Krok do mistrzostwa”, Ełk, 5 czerwca 2009 r. 2 miejsce w grupie IV
2009 Egielman Natalia VIII Międzynarodowy Konkurs Młodych Instrumentalistów pt. „Krok do mistrzostwa”, Ełk, 5 czerwca 2009 r. 1 miejsce w grupie III
2009 Żak Marta IX Międzynarodowy Konkurs „Muzyka bez granic”, 14-23.08.2009 r. 1 miejsce w kat. fort. z orkiestrą i 1 miejsce w kat. fort. solo
2009 Grzegorczyk Marcin XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej, Rumia, 15-17 października 2009 r. 1 miejsce
2009 Kułakowski Maciej IV Międzynarodowy Konkurs dla młodych wiolonczelistów im. J.J. F. Dotzauera, Drezno, 18 października 2009 r. 1 miejsce, nagr. za wyk. utworu Dotzauera oraz nagr. za wyk. komp. współczesnej
2009 Kałduński Adam Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 26-27 października 2009 r. 3 miejsce
2009 Urbanowicz Tymoteusz Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 26-27 października 2009 r. wyróżnienie
2009 Lejderman Lara IX Konkurs solfeżowy czytania a vista, Gdynia, 4 listopada 2009 r. wyróżnienie
2009 Szlagowski Łukasz VIII Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej „Świętokrzyska Jesień Gitarowa”, Kielce, 12-14 listopada 2009 1 miejsce
2009 Pawlak Piotr XVII Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu, Sochaczew, 21 listopada 2009 r. Nagroda marszałka Województwa Mazowieckiego
2009 Grzegorczyk Marcin VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 3 miejsce
2009 Gutowska Karolina VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. wyróżnienie
2009 Jankowska Aleksandra VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 3 miejsce
2009 Kałduński Adam VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 1 miejsce
2009 Kowacz Klaudia VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 1 miejsce i nagroda za najlepsze wykonanie utworu J.S. Bacha
2009 Kuklińska Karolina VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 4 miejsce
2009 Kuklińska Zuzanna VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 4 miejsce
2009 Kułakowska Martyna VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 3 miejsce
2009 Lubocka Magda VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 2 miejsce
2009 Paykowska Ewelina VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 1 miejsce w gr. 2
2009 Pawlak Piotr II Międzynarodowy Konkurs Fortepianowy im. W. Lutosławskiego, Zambrów, 26 listopada 2009 r. Grand Prix, nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego
2009 Mierzwińska Agata VII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I.J. Paderewskiego, Piotrków Trybunalski, 25-28 listopada 2009 r. wyróżnienie
2009 Naczk Maciej II ogólnopolski konkurs wokalny „Piosenka jest dobra na wszystko”, Warszawa 27-28.11.2009 r. wyróżnienie
2009 Zaleska Natalia VII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I.J. Paderewskiego, Piotrków Trybunalski, 25-28 listopada 2009 r. 2 miejsce
2009 Duet: Alicja Białobrzewska, Natalia Zaleska XIV Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi fortepianowe”, Gdynia, 30 listopada 2009 r. 3 miejsce
2009 Duet: Angelika Kruszyńska, Patrycja Jaśko XIV Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi fortepianowe”, Gdynia, 30 listopada 2009 r. 1 miejsce
2009 Moras Agnieszka I konkurs pianistyczny muzyki polskiej „Dziecięce imaginacje”, Gdańsk-Orunia, 2 grudnia 2009 r. 3 miejsce
2009 Egielman Natalia Powiślański Konkurs na Instrumenty Dęte im. prof. M.Schillera, Kwidzyn 8.12.2009 r. 3 miejsce
2009 Gryzio Michalina Forum Młodych Pianistów im. G. Konatkowskiej, Poznań, 11-12 grudnia 2009 r. 3 miejsce
2009 Kruszyńska Angelika Forum Młodych Pianistów im. G. Konatkowskiej, Poznań, 11-12 grudnia 2009 r. wyróżnienie
2009 Pawlak Piotr Forum Młodych Pianistów im. G. Konatkowskiej, Poznań, 11-12 grudnia 2009 r. Grand Prix, 1 miejsce, nagroda za najlepsze wyk. utworu Chopina
2009 Zaleska Natalia Forum Młodych Pianistów im. G. Konatkowskiej, Poznań, 11-12 grudnia 2009 r. 2 miejsce
2009 Dudzińska Jagoda Jolanta VII Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych „Etiuda 2009”, Szczecin, 11-14 grudnia 2009 r. laureat
2009 Egielman Natalia VII Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych „Etiuda 2009”, Szczecin, 11-14 grudnia 2009 r. 2 miejsce
2009 Sarwińska Iwona VII Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych „Etiuda 2009”, Szczecin, 11-14 grudnia 2009 r. wyróżnienie
2009 Jankowska Aleksandra I Ogólnopolski Turniej Wiolonczelowy Szkół Muzycznych I i II st., Warszawa, 12-15.12.2009 r. wyróżnienie
2010 Białobrzewska Alicja VIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Muzyka współczesna w wykonaniu najmłodszych. ” Gdańsk 15.01.2010 wyróżnienie
2010 Walczak Jan VIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Muzyka współczesna w wykonaniu najmłodszych. ” Gdańsk 15.01.2010 1 miejsce
2010 Egielman Daniel VI Międzynarodowy Festiwal i Konkurs im. Ł. Pietrzaka „Gitaromania”, Jelenia Góra-Cieplice, 13-16 stycznia 2010 r. 2 miejsce w grupie starszej
2010 Pawlak Piotr III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Beli Bartoka dla Dzieci i Młodzieży, Warszawa, 17 stycznia 2010 r. 2 miejsce
2010 Runtz Dawid XI Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski Uczniowskie Forum Muzyczne, Warszawa 27-29 stycznia 2010 r. 1 miejsce
2010 Wężyk Zuzanna XV Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. Czesława Droździewicza, Krynica Zdrój, 30.01 – 06.02.2010 r. 2 miejsce
2010 Zaleska Natalia XV Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. H.czerny-Stefańskiej, Żagań, 24-26.02.2010 r. 1 miejsce
2010 Kwartet fletowy: Joanna Pestka, Patrycja Walkusz, Iwona Sarwińska, Natalia Egielman VIII Sochaczewskie Spotkania Kameralne, Sochaczew 27 lutego 2010 r. wyróżnienie
2010 Boniecka Monika I Gdański Konkurs Pianistyczny im. F.Chopina dla uczniów SM II st., Gdańsk, 4 marca 2010 r. 2 miejsce
2010 Owsiany Kamila XI Gdyński Konkurs Skrzypcowy dla klas IV,V i VI SM I st., Gdynia, 4 marca 2010 r. 1 miejsce
2010 Seklecka Małgorzata XI Gdyński Konkurs Skrzypcowy dla klas IV,V i VI SM I st., Gdynia, 4 marca 2010 r. 3 miejsce
2010 Egielman Natalia I Jastrzębski Konkurs Fletowy, Jastrzębie Zdrój, 5-6 marca 2010 r. 1 miejsce
2010 Kwartet fletowy: Joanna Pestka, Patrycja Walkusz, Iwona Sarwińska, Natalia Egielman I Jastrzębski Konkurs Fletowy, Jastrzębie Zdrój, 5-6 marca 2010 r. 1 miejsce
2010 Sarwińska Iwona I Jastrzębski Konkurs Fletowy, Jastrzębie Zdrój, 5-6 marca 2010 r. 2 miejsce
2010 Duet: Łukasz Szlagowski, Iwona Sarwińska III Ogólnopolski Konkurs „Gitara w muzyce kameralnej”, Tychy, 12-14 marca 2010 r. 2 miejsce
2010 Czapiewski Artur Polsko-Niemiecki VI Wiosenny Konkurs Gitarowy, Szczecin, 19-21 marca 2010 r. wyróżnienie
2010 Egielman Natalia Pomorskie przesłuchania klas instrumentów dętych, Lębork, 24 marca 2010 r. 2 miejsce
2010 Ratajek Paweł XVI Kaszubskie Spotkania Akordeonowe, Kościerzyna 24 marca 2010 r. 2 miejsce
2010 Duet: Angelika Kruszyńska, Patrycja Jaśko XXIV Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard 26 marca 2010 r. 1 miejsce
2010 Duet: Paulina Modrzewska, Julia Pawlak XXIV Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard 26 marca 2010 r. 3 miejsce
2010 Białobrzewska Alicja IV Konkurs Pianistyczny „Słupskie spotkania z muzyką ukraińską”, Słupsk, 23-24.04.2010 r. r. 1 miejsce i nagroda specjalna
2010 Czapiewski Artur XVI Konfrontacje Gitarzystów, Puck 23-24 kwietnia 2010 R. nagroda pozaregulaminowa za wykonanie utworu „Taniec polski”
2010 Góral Zofia II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny, Augustów, 23-24 kwietnia 2010 r. 1 miejsce i nagroda specjalna
2010 Kiełkucka Magdalena IV Konkurs Pianistyczny „Słupskie spotkania z muzyką ukraińską”, Słupsk, 23-24.04.2010 r. r. 2 miejsce
2010 Naczk Maciej I Olsztyński Konkurs Musicalowy, Olsztyn 24 kwietnia 2010 r. 3 miejsce
2010 Niewiadomska Joanna IV Konkurs Pianistyczny „Słupskie spotkania z muzyką ukraińską”, Słupsk, 23-24.04.2010 r. r. wyróżnienie
2010 Pruszak Julia I Olsztyński Konkurs Musicalowy, Olsztyn 24 kwietnia 2010 r. wyróżnienie
2010 Teska Julia IV Konkurs Pianistyczny „Słupskie spotkania z muzyką ukraińską”, Słupsk, 23-24.04.2010 r. r. wyróżnienie
2010 Urbanowicz Tymoteusz IV Konkurs Pianistyczny „Słupskie spotkania z muzyką ukraińską”, Słupsk, 23-24.04.2010 r. r. 3 miejsce
2010 Wieczorek Szymon IV Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy, Szczedcin 21-24 kwietnia 2010 r. wyróżnienie w gr. I
2010 Zaleska Natalia II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny, Augustów, 23-24 kwietnia 2010 r. 2 miejsce
2010 Walczak Jan V Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 28.04.2010 r. wyróżnienie
2010 Trio: Mihoko Okajima, Dobrawa Chocher, Hanna Raniszewska IX Sopockie Kameralia Gitarowe, Sopot, 7 maja 2010 r. 3 miejsce
2010 Pawlak Piotr X Makroregionalny Konkurs Solfeżowy dla uczniów kl. V i VI SM I st., Gdańsk 8 maja 2010 r. 1 miejsce
2010 Pawlak Piotr XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F.Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, 7-9 maja 2010 r. 1 miejsce i nagroda specjalna
2010 Gorczyński Rafał XII Konkurs Wiolonczelowo-Kontrabasowy, Malbork 11 maja 2010 r. 1 miejsce
2010 Pieczewska Marta Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowych Szkół Muzycznych II st., Warszawa 10-11.05.2010 r. 3 miejsce
2010 Szlagowski Łukasz Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowych Szkół Muzycznych II st., Warszawa 10-11.05.2010 r. 3 miejsce
2010 Kornicz Aleksy XVI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny, Konin 14-15 maja 2010 r. wyróżnienie I stopnia
2010 Mierzwińska Agata XVI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny, Konin 14-15 maja 2010 r. wyróżnienie II stopnia
2010 Zaleska Natalia XVI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny, Konin 14-15 maja 2010 r. 2 miejsce
2010 Egielman Daniel Ogólnopolski Festiwal Gitarowy, Kielce 16-19 maja 2010 r. 2 miejsce
2010 Seklecka Małgorzata XII Oruński Konkurs Skrzypcowy, Gdańsk Orunia, 19 maja 2010 r. 1 miejsce
2010 Stawiarz Barbara XII Oruński Konkurs Skrzypcowy, Gdańsk Orunia, 19 maja 2010 r. 2 miejsce
2010 Wężyk Zuzanna Ogólnopolski Festiwal Gitarowy, Kielce 16-19 maja 2010 r. 3 miejsce
2010 Iwańczuk Alena III Młodzieżowy Konkurs na Skrzypce Solo im. T.Wrońskiego, Tomaszów Mazowiecki 29-31 marca 2010 r. 4 miejsce

Rekrutacja 2010

ZASADY REKRUTACJI DO OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA
  1. Do klasy I OSM I stopnia przyjmowane są dzieci po ukończeniu 7 roku
    życia (w wyjątkowych wypadkach przyjmowane są na wniosek rodziców dzieci 6-cio letnie,
    jeżeli posiadają zaświadczenie z poradni psychologiczno – pedagogicznej
    o dojrzałości szkolnej i zgodzie na rozpoczęcie nauki z rocznym wyprzedzeniem –
    art. 16 Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r.)
  2. O przyjęciu decyduje badanie predyspozycji polegające na sprawdzeniu uzdolnień
    muzycznych, warunków psychofizycznych oraz predyspozycji do gry na określonym instrumencie.
  3. Termin przeprowadzenia badania ustala dyrektor szkoły nie wcześniej niż na dzień 1 kwietnia.
    Badanie predyspozycji do klasy I poprzedzane jest lekcjami przygotowawczymi prowadzonymi
    przez nauczycieli rytmiki i organizowanymi w wymiarze 4 godzin.
  4. W celu przeprowadzenia badania dyrektor powołuje komisję rekrutacyjno – kwalifikacyjną.
  5. Z przebiegu badania komisja sporządza protokół zawierający listę kandydatów
    zakwalifikowanych oraz listę kandydatów niezakwalifikowanych wraz z otrzymanymi
    przez nich ocenami.
  6. W skali 25 punktowej obowiązującej w badaniach przydatności kandydat musi osiągnąć
    minimum 16 punktów. W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba miejsc do szkoły
    przyjęci będą kandydaci, którzy uzyskali wyższą ilość punktów.
  7. Uczniowie zdający do klas od II do VI OSM I st. muszą osiągnąć na egzaminach
    kwalifikacyjnych z instrumentu głównego, kształcenia słuchu i rytmiki po minimum
    18 punktów w skali 25 punktowej.
ZASADY REKRUTACJI DO OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ II STOPNIA
  1. Do klasy I OSM II stopnia przyjmowani są uczniowie, którzy nie
    ukończyli 14 roku życia i legitymują się świadectwem ukończenia szkoły podstawowej
    w zakresie kształcenia ogólnego i w zakresie kształcenia muzycznego. W wyjątkowych
    przypadkach ze względu na zapotrzebowanie środowiskowe szkoła może odstąpić od wymogu
    legitymowania się świadectwem ukończenia szkoły muzycznej I stopnia (dotyczy kandydatów
    zdających na instrumenty dęte, altówkę i kontrabas)
  2. Podstawą przyjęcia do szkoły jest zdanie egzaminu wstępnego.
  3. Termin egzaminu ustala dyrektor szkoły w okresie od 4 maja do 30 czerwca.
  4. W celu przeprowadzenia egzaminu dyrektor powołuje komisję rekrutacyjno –
    kwalifikacyjną i wyznacza jej przewodniczącego
  5. Egzamin obejmuje:
    1. część praktyczną:
      • na wydział instrumentalny z przygotowanych utworów muzycznych
      • na wydział rytmiki z:
        • fortepianu
        • badania przydatności słuchowo – ruchowej
        • badania zdolności z zakresu improwizacji fortepianowej
    2. część teoretyczną:
      • dla kandydatów, którzy ukończyli 6-o letnią szkołę muzyczną
        I stopnia lub 4-o letni dział młodzieżowy szkoły muzycznej I stopnia:

        • egzamin pisemny z kształcenia słuchu
        • egzamin pisemny z wiadomości z zakresu teorii muzyki i audycji muzycznych
      • dla kandydatów, którzy nie ukończyli sześcio lub czteroletniej szkoły muzycznej I stopnia
        • egzamin pisemny i ustny z kształcenia słuchu
        • egzamin pisemny i ustny z wiadomości z zakresu teorii muzyki i audycji muzycznych
  6. Tematy egzaminów ustala komisja i są one objęte zasadą ochrony tajemnicy służbowej.
  7. Na egzamin pisemny przeznacza się nie więcej niż 120 minut.
  8. Czas trwania egzaminu praktycznego i ustnego ustala komisja.
  9. Na wydział instrumentalny do szkoły przyjmowani są kandydaci, którzy:
    • z egzaminu praktycznego z przygotowanych utworów muzycznych uzyskali minimum 18 punktów w skali 25 punktowej
    • w części teoretycznej uzyskali z każdego z egzaminów po minimum 13 punktów

    Na wydział rytmiki przyjmowani są kandydaci, którzy:

    • z każdego z egzaminów praktycznych uzyskali minimum 18 punktów
    • w części teoretycznej uzyskali z każdego z egzaminów po minimum 13 punktów

    Wymagane minimum punktacji z wszystkich egzaminów wynosi:

    • na wydziale instrumentalnym – 44
    • na wydziale rytmiki – 80

    pod warunkiem uzyskania przez kandydata minimum punktacyjnego określonego dla każdego ze zdawanych egzaminów

  10. W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba miejsc uwzględnia się
    • wyższą ilość punktów uzyskanych na egzaminach wstępnych i kwalifikacyjnych
    • wyniki uzyskane na świadectwie szkolnym z zajęć ogólnokształcących
    • wyniki egzaminów zewnętrznych (przyjmuje się kandydatów mających wyższą
      średnią ocen oraz wyższą punktację na sprawdzianie – nie mniej niż 20 punktów)
  11. Z przebiegu egzaminu sporządza się protokół zawierający listę kandydatów
    zakwalifikowanych i listę kandydatów niezakwalifikowanych wraz z uzyskanymi ocenami.
  12. O przyjęciu do szkoły decyduje Dyrektor.
Rekrutacja uczniów do klasy I OSM I stopnia w Gdańsku
  1. Podanie należy złożyć do dnia 30 kwietnia 2010 r. do sekretariatu szkoły
    w godz. od 9.00 – 15.00.
    Podanie powinno zawierać:

    • Imię i nazwisko ucznia,
    • datę i miejsce urodzenia,
    • adres zamieszkania,
    • adres i numer ogólnokształcącej szkoły rejonowej,
    • (w podaniu można zasugerować instrument, na którym dziecko miałoby się uczyć)
  2. Istnieje możliwość zapisania dziecka do grupy „muzycznej zerówki”, której zajęcia
    odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki w godzinach
    od 16.00 do 16.45.
    Odpłatność ok. 60 zł. miesięcznie.
  3. Lekcje przygotowawcze dla kandydatów do klasy I odbędą się w dniach 14,17,18,19 maja 2010 r.
  4. Badanie predyspozycji kandydatów do klasy I odbędzie się w dniach 20,21 maja 2010 r.

Bliższych informacji udziela sekretariat szkoły pod nr 583011272 w godz. 9.00-15.00

Rekrutacja do klas II-VI OSM I stopnia oraz klas I-VI OSM II stopnia

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie winni złożyć w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:

  • podanie na wydanym przez szkołę lub pobranym na stronie internetowej kwestionariuszu
  • własnoręcznie napisany życiorys
  • świadectwo ukończenia szkoły muzycznej lub aktualne zaświadczenie o uczęszczaniu do niej oraz wykaz ocen za I semestr (uczniowie, którzy aktualnie nie uczęszczają do szkoły muzycznej winni złożyć ostatnie świadectwo ze szkoły muzycznej)
  • zaświadczenie o uczęszczanie do szkoły ogólnokształcącej oraz wykaz ocen za I semestr
  • świadectwo lekarskie o stanie zdrowia umożliwiającym uczęszczanie do szkoły muzycznej (brak przeciwwskazań do grania na wybranym instrumencie, kandydatki na wydział rytmiki – zaświadczenie od lekarza ortopedy)
  • kserokopię skróconego aktu urodzenia lub jego odpisu
  • wykaz utworów granych w ostatnim półroczu.

Dokumenty należy złożyć do dnia 30 kwietnia 2010 r.

Po dostaniu się do szkoły należy dostarczyć:

  • ksero arkusza ocen szkoły ogólnokształcącej i muzycznej
  • świadectwo zdrowia i kartę zdrowia
  • zdjęcie legitymacyjne

Świadectwa szkolne należy złożyć nie później niż w ciągu 3 dni od zakończenia nauki w szkole.

Terminy egzaminów na rok szkolny 2010/2011

Egzamin wstępny do kl. I i wyższych OSM II st. z instrumentu głównego dla
uczniów z innych szkół – 24 maja 2010 r. godz. 10.00

Egzamin wstępny do kl. I i wyższych OSM II st. na wydział rytmiki
– 24 maja 2010 r. godz. 13.00

Egzamin wstępny do kl. I i wyższych OSM II st. z kształcenia słuchu i
wiadomości ogólnomuzycznych dla uczniów z innych szkół
– 25 maja 2010 r. godz. 10.00

DO POBRANIA:

Klasa BGŻ

Zasady przyjęć do Klasy BGŻ w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Szczegółowych informacji w sprawie Projektu Klasa BGŻ w Szkole Muzycznej w Gdańsku udziela:

  • Sekretariat Szkoły tel. 058-301-12-72, e–mail: sekretariat@osm.gdansk.pl;
  • Fundacja BGŻ ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa, p. Barbara Rozmysł tel. 022-860-57-93, e–mail: fundacja@bgz.pl;
  • Bank BGŻ Centrum Regionu w Gdańsku ul. Bogusławskiego 2, 80-958 Gdańsk, p. Agnieszka Lisowska tel. 058-300-21-31, e–mail: agnieszka.lisowska@bgz.pl
Do pobrania:

Comenius

comenius

Let music speak – let’s speak of music

To Dwustronny Projekt Partnerski, w którym udział biorą Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II Stopnia, im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, Polska, i Liceul de Artă Marin Sorescu w Craiova, Rumunia. Instytucją koordynującą jest strona polska, koordynatorem projektu jest p. Joanna Jadczak. Opiekunem projektu w szkole rumuńskiej jest p. Doina Sirbulescu. Projekt został zaakceptowany jako jeden z 25 na 162 zgłoszone projekty dwustronne. Jego realizacja planowana jest na dwa lata. W działania związane z projektem bezpośrednio zaangażowane są klasy dziesiąte. Działania w ramach projektu obejmują wykonywanie zaplanowanych zadań, zintegrowanych z programem nauczania oraz dodatkowo rozwijających kompetencje, a następnie wymiana przygotowanych materiałów ze stroną rumuńską. W trakcie projektu przewidziane są dwie 10-dniowe wizyty: w maju 2009 grupy polskiej w Rumunii, w kwietniu 2010 roku – grupy rumuńskiej w Polsce. W wizytach weźmie udział 20 uczniów i 4 nauczycieli z każdego kraju.

Ogólny opis projektu

Główną ideą projektu jest budzenie otwartości na inne kultury i przyswajanie języków, co ma stać się podłożem zrozumienia między narodami. Jako, że program LLP (Lifelong Learnig Programme – Uczenie się przez całe życie) koncentruje się na wymianie kulturalnej, twórczości, a także na wspomaganiu przyszłych zawodowych karier uczniów, naszym celem jest zintensyfikowanie językowych umiejętności uczniów w dziedzinie teorii i praktyki muzycznej. Jako, że przyszłość młodych muzyków może wymagać od nich studiowania i działalności artystycznej na terenie całej Europy, odpowiednie umiejętności językowe są niezbędne. Poprzez uczestnictwo w projekcie uczniowie będą mogli uświadomić sobie swoje potrzeby i trudności w uczeniu się języków obcych a także wzmocnić ich przyswajanie poprzez rozwijanie językowych umiejętności oraz świadomości kulturowej na temat innych krajów. Dzięki projektowi będą mogli dostrzec niezależną od różnic ideę jedności, która charakteryzuje Europę XXI wieku. Szczególne miejsce w projekcie zajmować będą tradycje muzyczne obu krajów. Uczniowie będą mogli wymienić się wiedzą na temat kompozytorów, utworów, instrumentów, tańców, terminologią muzyczną, wzbogacając przyszły zawodowy repertuar językowy. Będą mogli także sprawdzić nabyte językowe umiejętności w praktyce, uczestnicząc we wspólnych warsztatach, próbach i koncertach. Nauczyciele będą mieli możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń z nauczycielami z kraju partnerskiego.

Cele partnerskiego projektu

W ramach projektu będą realizowane następujące tematy:

  • Uzyskanie podstawowej wiedzy na temat każdego z języków, prowadzące do stworzenia słownika terminów muzycznych, zawierających te terminy, które- zarówno w polskim, jak i rumuńskim- są inne niż terminy wywodzące się z języka włoskiego. Lista ta może zawierać nazwy instrumentów narodowych, piosenek i tańców.
  • Muzyka tradycyjna i narodowa (wokalna i instrumentalna) z naciskiem na lokalną muzykę folklorystyczną.
  • Elementy historii muzyki narodowej.
  • Narodowi kompozytorzy.
  • Instrumenty narodowe
  • Tańce narodowe.
  • Indywidualne aktywności szkół- mając na uwadze językową ukierunkowanie projektu, partnerzy będą wymieniać odpowiednie materiały pisane w językach polskim i rumuńskim, z tłumaczeniami w języku angielskim, jako głównym języku komunikacji. Otrzymane materiały będą indywidualnie studiowane w obu szkołach partnerskich.
  • Wspólne aktywności szkół –pod koniec każdego roku będą organizowane chóralne i instrumentalne koncerty, z repertuarem zawierającym polskie i rumuńskie utwory muzyczne. W przypadku utworów chóralnych, będą one śpiewane w językach obu partnerów projektu.

Współpraca podczas wymiany klas

Podczas wymiany klas uczniowie będą zaangażowani w lekcje językowe prowadzone przez nauczycieli z obu krajów. Uczniowie będą uczestniczyć w warsztatach orkiestry i chóru, gdzie będą postawieni w naturalnej sytuacji prób i będą mieli możliwość uczenia się języka przez proces nabywania naturalnego. Będą aktywnie uczestniczyli w warsztatach tańców narodowych i regionalnych, by nauczyć się kojarzenia nazw z autentycznymi tańcami i zaangażować słownictwo związane z ruchem. Uczniowie będą również mieli możliwość poznania muzycznej kultury kraju partnerskiego poprzez uczestnictwo w wykładach na temat narodowych i regionalnych instrumentów i odwiedzenie regionalnych muzeów. Mieszkając w domach swoich kolegów, uczniowie będą mieli kontakt z rodzimymi użytkownikami języka. Podczas aktywności organizowanych w szkole będą spotykali innych uczniów i będą korzystali z lekcji językowych prowadzonych przez rdzennych użytkowników języka.

Plan działań

wrzesień 2008 przygotowanie materiałów wstępnych, zawierających profile uczniów, charakterystyki szkół wraz z ich osiągnięciami i profilami znanych byłych uczniów, a także charakterystyki historyczne i geograficzne regionów
październik 2008 przygotowanie podstawowych informacji na temat języków krajów uczestniczących; wybór utworów
listopad 2008 muzyka regionalna i tańce regionalne- charakterystyka i opis; ćwiczenie wybranych utworów
grudzień 2008 pieśni regionalne (i tradycyjne pieśni związane z okresem Bożego Narodzenia); ćwiczenie wybranych utworów
styczeń 2009 historia muzyki narodowej, część pierwsza; ćwiczenie wybranych utworów
luty 2009 narodowi kompozytorzy, część pierwsza; ćwiczenie wybranych utworów
marzec 2009 instrumenty narodowe; ćwiczenie wybranych utworów
kwiecień 2009 narodowi kompozytorzy, część druga; ćwiczenie wybranych utworów
maj 2009 10 dniowa wizyta w Rumunii, podsumowanie postępów projektu, wybór utworów na następny rok
czerwiec 2009 podsumowanie wizyty, wymiana produktów; wymiana list utworów muzycznych na następny rok, zaopatrzenie szkół w nuty wybranych utworów muzycznych
wrzesień 2009 powtórzenie terminologii z poprzedniego roku, część druga słownika terminologii muzycznej; czytanie nut wybranych na ten rok
październik 2009 tańce narodowe; ćwiczenie wybranych utworów
listopad 2009 historia muzyki narodowej część druga; ćwiczenie wybranych utworów
grudzień 2009 pieśni narodowe; ćwiczenie wybranych utworów
styczeń 2010 kompozytorzy narodowi, część trzecia; ćwiczenie wybranych utworów
luty 2010 narodowa muzyka folklorystyczna, ćwiczenie wybranych utworów
marzec 2010 kompozytorzy narodowi, część czwarta; ćwiczenie wybranych utworów
kwiecień 2010 10 dniowa wizyta w Polsce, końcowa ewaluacja
maj 2010 wymiana materiałów i ich opracowanie
czerwiec 2010 publikacja materiałów
lipiec 2010 pisanie podsumowań i raportów, rozpowszechnianie efektów dwustronnej współpracy

Wejściówki na koncert Leszka Możdżera i Włodzimierza Nahornego

W związku z dużym zainteresowaniem koncertem galowym oraz recitalem Leszka Możdżera i Włodzimierza Nahornego (11.06.2010r. godz. 17.00 – Jubileusz 60-lecia Szkoły) informujemy, że karty wstępu będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 7.06.2010r. do wyczerpania puli.

Informujemy również, że w związku z ograniczoną ilością miejsc jedna osoba może otrzymać maksymalnie 2 karty wstępu.

Rekrutacja 2010

Plakat rekrutacyjny

W maju rozpoczynamy rekrutację do szkoły muzycznej I i II st. 20 i 21 maja 2010 r. przeprowadzać będziemy badania predyspozycji muzycznych dzieci ubiegających się o przyjęcie do klasy I i II OSM I st. Lekcje przygotowawcze dla nich odbędą się w dniach 14,17,18,19 maja 2010 r. Dzieci, które uczęszczały na tzw. „zerówkę muzyczną” przychodzą w tych dniach na godzinę 15.30 a dzieci, które po raz pierwszy będą odwiedzać naszą szkołę – na godzinę 16.00

Egzamin wstępny z instrumentu głównego do I klasy gimnazjum (kl. VII) i klas wyższych OSM II st. dla uczniów z innych szkół odbędzie się 24 maja 2010 r. godz. 10.00.

Egzamin wstępny do kl. I i wyższych OSM II st. na wydział rytmiki – 24 maja 2010 r. godz. 13.00

Egzamin wstępny z kształcenia słuchu i wiadomości ogólnomuzycznych dla uczniów z innych szkół odbędzie się 25 maja 2010 r.. Część pisemna dla wszystkich kandydatów do kl. I i wyższych OSM II st. rozpocznie się o godz. 10.00 w sali nr 48. Część ustna dla kandydatów do OSM I st. (szkoła podstawowa) – o godz. 12.00 w sali nr 47 oraz część ustna dla kandydatów do OSM II st. z niepełnym przygotowaniem muzycznym (którzy nie ukończyli OSM I st.) – o godz. 12.30 w sali nr 47.

Terminy egzaminów wstępnych z instrumentu:

24 maja 2010 sekcja dęta sala nr 36
10.00 kl. VII Petykiewicz Marek – trąbka
10.20 kl. VIII Czarnota Justyna – flet
10.40 kl. IX Chwist Rafał – saksofon
11.00 kl. VII Zakrzewski Karol – trąbka
24 maja 2010 sekcja smyczkowa sala nr 23
10.00 kl. X Pyrdoł Alicja – altówka
10.15 kl. IX Lewandowski Jan – wiolonczela
10.30 kl. IV Dobrzyński Witold, Henryk – gitara
10.45 kl. VII Rudnik Julia – gitara
11.00 kl. X Miotk Michał – gitara
24 maja 2010 sekcja fortepianu sala nr 9
10.00 Bukowska Patrycja kl. VII fortepian specjalny (rytmika)
10.15 Dukalska Agata kl. VII fortepian
10.30 Gorczyńska Kinga kl. VII fortepian specjalny (rytmika)
10.45 Sieradzka Kornelia kl. VII fortepian specjalny (rytmika)
11.00 Sulżycki Piotr kl. VII organy
11.15 Szymichowski Filip kl. VII fortepian
11.30 Kazimierczak Aneta kl. VIII – fortepian
11.45 Grzywacz Filipina kl. IV – fortepian
12.00 Olawa Cezary kl. IV – akordeon
12.15 Dawidowska Dominika kl. X – fortepian specjalny (rytmika)
12.30 Jachimowicz Maciej kl. IX – organy

Informacje o zakresie wymagań na egzaminach wstępnych znaleźć można na stronie http://www.osm.gdansk.pl/rekrutacja.php.