Sukcesy naszych uczniów w eliminacjach rejonowych Konkursu Lubię Poezję!

W dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w szkole II STO w Gdańsku, przy ulicy Kartuskiej 245, odbyły się eliminacje rejonowe Konkursu Lubię Poezję!, po których wybierani są dwaj uczestnicy tegoż etapu z każdej grupy wiekowej do Koncertu Finałowego.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że do Koncertu Finałowego XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej z naszej szkoły, którą, po eliminacjach szkolnych, reprezentowało sześcioro uczniów, troje zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego, a dwie uczestniczki otrzymały: III miejsce i wyróżnienie. 

Szkolna Komisja Konkursowa, dokonująca zazwyczaj niezwykle trudnych wyborów,  składa laureatom serdeczne gratulacje! Jesteśmy z naszych uczniów dumni!

Gratulujemy także naszej najmłodszej uczestniczce – uczennicy klasy Ia – Joasi Kozłowskiej, która miała dużą konkurencję w postaci uczniów klas II i III, a mimo to, godnie reprezentowała, podczas recytacji, naszą szkołę.

Poniżej wyniki trzydniowych eliminacji:

Jury w składzie:

– Marzena Nieczuja- Urbańska – przewodnicząca
– Małgorzata Jaśkiewicz – członkini
– Waldemar Sawicki – członek

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Klasy 0-3 SP, 24.04.2018
w Kategorii Recytacji :

3 miejsce: Gabrieli Żeleźnik, uczennicy klasy IIIa  

Klasy 4-6 SP, 25.04.2018
w Kategorii Recytacji :
2 miejsce: Ignacemu Białasowi, uczniowi klasy VIb
Wyróżnienie otrzymała:
Dominika Oleszczuk, uczennica klasy V

Klasy 7 i gimnazja, 26.04.2018
W Turnieju Poezji Śpiewanej nagrody otrzymują:
2 miejsce: Zuzanna Tynda, uczennica klasy II gimnazjum
3 miejsce: Zofia Sójka, uczennica klasy II gimnazjum

Wszystkich wymienionych wyżej uczestników zapraszamy w charakterze wykonawców na uroczysty Koncert Laureatów, który odbędzie się 28 maja 2018 o godz. 10.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, a nasze szkolne wręczenie dyplomów WSZYSTKIM uczestnikom konkursu odbędzie się w drugim tygodniu maja – po „majówce” zostanie podana data dzienna.

Do Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej w dniu 21 maja w Sopocie zostali zakwalifikowani:

W kategorii RECYTACJA:
Ignacy Białas

W kategorii POEZJI ŚPIEWANEJ:

Zuzanna Tynda

Zofia Sójka

 Gratulujemy i życzymy samych dalszych sukcesów! Trzymamy bardzo mocno kciuki za powodzenie na eliminacjach wojewódzkich!!!

 Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się na stronie: http://sto2.com.pl/index.php/aktualnosci/komunikaty/485-wyniki-xiv-konkursu-recytatorskiego-i-poezji-spiewanej

Szkolna Komisja Konkursowa

 

 

 

 

 

Wyniki eliminacji szkolnych Konkursu Lubię Poezję!

XIV REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI ŚPIEWANEJ
LUBIĘ POEZJĘ!
WYNIKI ELIMINACJI SZKOLNYCH

Drodzy Uczestnicy!
Szkolna Komisja Konkursowa po raz kolejny z wielką radością jednogłośnie stwierdziła, że … Lubicie Poezję! Szczerze gratulujemy i dziękujemy Wam oraz Waszym Rodzicom, Opiekunom za wkład i osobiste zaangażowanie.

Skład Komisji Konkursowej:

Hanna Bembenek-Cisak – przewodnicząca, sekcja ogólnokształcąca – język polski;

Dominika Biegaj – członek, sekcja teorii;

Maria Drapella – członek, sekcja ogólnokształcąca – język polski, Teatr z Gnilnej;

Katarzyna Kamińska – przewodnicząca Samorządu Szkolnego, sekcja ogólnokształcąca – język polski;
Marta Tomczak – członek, sekcja ogólnokształcąca – nauczanie zintegrowane;

Marta Watkowska – członek, sekcja ogólnokształcąca – nauczanie zintegrowane

W czwartek,  12 kwietnia 2018 roku Komisja przesłuchała  28 uczestników XIV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej. Komisja brała pod uwagę: dobór repertuaru – dostosowany do możliwości wykonawczych uczestnika, dykcję, emisję głosu, czystość intonacji, interpretację wiersza – oryginalną i spójną z treścią oraz ogólny wyraz artystyczny.

Tegoroczni uczestnicy klas IV-VI TURNIEJU RECYTATORSKIEGO zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

Decyzją Komisji do etapu rejonowego  Konkursu nominowani zostali następujący wykonawcy:

Turniej recytatorski


Kl. I – III:
GABRIELA GABI ŻELEŹNIK – I NAGRODA

JOANNA KOZŁOWSKA – II NAGRODA

 

Kl. IV – VI:
IGNACY BIAŁAS– I NAGRODA;

DOMINIKA OLESZCZUK– II NAGRODA

Turniej poezji śpiewanej


Kl. VII SP I GIMNAZJUM:  


ZUZANNA TYNDA, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁA DOMINIKA SYRKOWSKA – I NAGRODA

ZOFIA SÓJKA, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁY  JULIA BALCZUNAS, IDA BĄBELEK– II NAGRODA

 

UWAGA! Etap rejonowy – odbędzie się w dniach: 24-26 kwietnia 2017 r.,

w siedzibie szkoły STO – Gdańsk, ul. Kartuska 245  

 

24 kwietnia (wtorek), godz. 10.00  – szkoła podstawowa (klasy 0 – III)

25 kwietnia (środa), godz. 10.00  – szkoła podstawowa (klasy IV –VI)

26 kwietnia (czwartek), godz. 10.00  – kl. VII SP i gimnazjum

 

W poniedziałek, 23 kwietnia, na lekcji 4. zapraszamy: GABRIELĘ GABI ŻELEŹNIK, JOANNĘ KOZŁOWSKĄ, IGNACEGO BIAŁASA, DOMINIKĘ OLESZCZUK, ZUZANNĘ TYNDĘ, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁA DOMINIKA SYRKOWSKA

ZOFIĘ SÓJKĘ, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁY  JULIA BALCZUNAS, IDA BĄBELEK na spotkanie w sprawie etapu rejonowego

Ponadto Komisja postanowiła przyznać I, II i III  miejsce oraz wyróżnić następujących wykonawców:

Turniej recytatorski

Kl. I – III:

III miejsce  STANISŁAW BIAŁAS


Wyróżnienia:

Wyróżnienie I stopnia EX AEQUO: BARTOSZ POTRYKUS, FRANCISZEK JARZĘBSKI, SARA LENCZEWSKA

 

Wyróżnienie II stopnia EX AEQUO:  JULIA WILK, MICHAŁ BOGUMIŁ-RYNKOWSKI, KAZIMIERZ ŚLEFARSKI, ANDRZEJ BOGUMIŁ-RYNKOWSKI

 

Wyróżnienie III stopnia EX AEQUO:  TYMOTEUSZ WESOŁOWSKI, BIANKA TATARA, MICHALINA WESOŁOWSKA, ALEKSANDRA BYDOŁEK


Kl. IV – VI:
III miejsce AGATA WARŻAWA

 
Wyróżnienia I stopnia EX AEQUO: MATYLDA KONOPKA, ANOTNINA UZIAŁKO, WIT STAWICKI

 

Kl. VII SP i gimnazjum:

Wyróżnienia EX AEQUO: MARTA JANKOWSKA, AMADEUSZ MAZUR, ANNA STOLARCZYK

 

Turniej poezji śpiewanej:

Kl. I – III:  

I miejsce IWA DRAPIŃSKA

II miejsce EX AEQUO:  HELENA STAWICKA, HELENA NOWICKA

Oficjalne wręczenie dyplomów WSZYSTKIM uczestnikom konkursu odbędzie się w drugim tygodniu maja – po „majówce” zostanie podana data dzienna.

                                                                                              Szkolna Komisja Konkursowa

 

Osiągnięcia naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Alfik Humanistyczny 2017

Drodzy Uczniowie!
Gratulujemy Wam serdecznie osiągnięcia wysokich wyników w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Aflik Humanistyczny 2017, który odbył się w naszej szkole w dniu 13 grudnia 2017 roku. Na wyniki konkursu oczekiwaliśmy 6 tygodni.

Oto one:

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 4. miejsca w województwie pomorskim, 62. w kraju otrzymuje Michał Kwiatkowski uczeń klasy III;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie za zajęcie 6. miejsca w województwie pomorskim, 153.  w kraju otrzymuje Iga Kosior uczennica klasy II;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 6. miejsca w województwie pomorskim, 231. w kraju otrzymuje Matylda Konopka uczennica klasy V;
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 138. w kraju otrzymuje Marta Jankowska uczennica klasy VIIa;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 156. w kraju otrzymuje Franciszek Rusek uczeń klasy III gimnazjum;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 138. w kraju otrzymuje Maurycy Czarnecki uczeń klasy VIIa;
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 8. miejsca w województwie pomorskim, 229. w kraju otrzymuje Marcin Kwiatkowski uczeń klasy VI;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w szkole, za zajęcie 12. miejsca w województwie pomorskim, 310. w kraju otrzymuje Barbara Białasiewicz uczennica klasy VIb;
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w szkole, za zajęcie 12. miejsca w województwie pomorskim, 290. w kraju otrzymuje Szymon Bajerski uczeń klasy VIIb;
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 14. miejsca w województwie pomorskim, 282. w kraju otrzymuje Urszula Rusek uczennica klasy IV;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 15. miejsca w województwie pomorskim, 283. w kraju otrzymuje Maria Białas uczennica klasy IV;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 25. miejsca w województwie pomorskim, 501. w kraju otrzymuje Helena Stawicka uczennica klasy III;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 25. miejsca w województwie pomorskim, 501. w kraju otrzymuje Barbara Jackiewicz uczennica klasy III;

Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie za zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 192.  w kraju otrzymuje Julia Balczunas uczennica klasy II gimnazjum;
Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie za zajęcie 14. miejsca w województwie pomorskim, 264.  w kraju otrzymuje Liliana Niedziela uczennica klasy II;
Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie za zajęcie 30. miejsca w województwie pomorskim, 818.  w kraju otrzymuje Aleksandra Lademann uczennica klasy VIIa;

Prosimy pamiętać, iż w tym konkursie nie ma przegranych, wszyscy wygrali!
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Hanna Bembenek-Cisak, Ewa Bisewska, Katarzyna Kamińska, Anna Szwedowska
Koordynatorki konkursu z ramienia szkoły

 

 

Lubię Poezję! XIV Rejonowy Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej

Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej, w naszej szkole, edycji konkursu Lubię Poezję! XIV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej.

Poniżej przedstawiamy regulamin eliminacji szkolnych konkursu:

Szkolna Komisja XIV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej  od dnia 26 lutego do 16 marca 2018 roku prowadzi nabór do eliminacji szkolnych Turnieju Recytatorskiego i Turnieju Poezji Śpiewanej.

Konkurs jest adresowany do uczniów: 

  1. klas I-III szkół podstawowych;
  2. klas IV-VI szkół podstawowych;
  3. klas VII szkół podstawowych oraz II-III szkół gimnazjalnych. 

Zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych – jak wyżej.

Eliminacje przebiegają w dwóch samodzielnych turniejach:

Turniej Recytatorski

Repertuar:

2 utwory poetyckie z poezji polskiej albo jeden utwór poetycki oraz fragment prozy polskiej

UWAGA! Szczególnie doceniamy mądre i poruszające interpretacje świadczące o zrozumieniu i przeżyciu tekstu. Równocześnie podkreślamy, iż konwencja konkursu recytatorskiego wyklucza używanie rekwizytów. Sugerujemy również oszczędność gestu i ruchu scenicznego.

Łączny czas prezentacji do 6 minut.

Turniej Poezji Śpiewanej

Repertuar: 

2 utwory poezji śpiewanej

Podczas wykonywania utworów poezji śpiewanej dopuszcza się:

– muzykę skomponowaną do utworu poetyckiego przez wykonawcę lub inną osobę;

– wykonanie utworu powszechnie znanego, pod warunkiem, że wykonawca zaproponuje nową, własną interpretację;

– wykonanie własnego utworu ( tekst i muzyka) jako drugi utwór śpiewany;

Łączny czas prezentacji do 6 minut.

Aby zgłosić się do etapu szkolnego konkursu należy:

  • W Sekretariacie szkoły pobrać formularz zgłoszeniowy i go wypełnić.
  • Do wypełnionego formularza zgłoszeniowego dołączyć kserokopię repertuaru – zalecane teksty wraz z regulaminem znajdują się w załączeniu poniżej informacji o konkursie „[…]” – na stronie internetowej szkoły
  • Zrealizowane zadania z pkt. 1. i 2. przekazać do Sekretariatu szkoły w godzinach jego urzędowania do piątku, 16 marca 2018 r.

Po weryfikacji zgłoszeń zostanie wyznaczony termin realizacji I etapu konkursu: Turnieju Recytatorskiego i Turnieju Poezji Śpiewanej – będzie to poniedziałek, 9 kwietnia 2018 roku.

Miejsce: Sala Kameralna  

W tym roku także liczymy z Waszej strony na duże zainteresowanie konkursem!

Szkolna Komisja Konkursowa

LubięPoezję2018

Wiersze I-III, 2017, 2018

wiersze IV-VI, 2017,2018

wiersze VII SP oraz gimnazjum

 

 

 

 

 

Etap wojewódzki Konkursu Języka Polskiego

Z jeszcze większą radością informujemy, że do ostatniego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych zakwalifikowali się:

Marta Jankowska – uczennica kl. VIIa; Szymon Bajerski – uczeń klasy VIIb

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!! Połamania piór na etapie wojewódzkim!!!

Szkolna Komisja Konkursowa

Kolejne sukcesy uczniów naszej szkoły w XXXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.

Z jeszcze większą radością informujemy, że wyróżnieni  w eliminacjach szkolnych uczniowie: Gabriela Żeleźnik, Ignacy Białas, Magdalena Nowicka, Martyna Bajerska oraz Zofia Pieczyńska równie zwycięsko zakwalifikowali się przez eliminacje rejonowe do etapu wojewódzkiego Konkursu Lubię Poezję!

W etapie wojewódzkim Konkursu Lubię Poezję!, czyli  XXXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej jury postanowiło przyznać wyróżnienia i nagrody:

W grupie najmłodszych uczestników Turnieju Recytatorskiego, mimo olbrzymiej konkurencji, biorąc pod uwagę, że ta kategoria wiekowa obejmowała klasy I-III szkoły podstawowej, nasza uczennica  Gabi Żeleźnik otrzymała w pełni zasłużone wyróżnienie – wielkie gratulacje!!!

W grupie najstarszych uczestników Turnieju Recytatorskiego, czyli uczniów gimnazjów komisja konkursowa przyznała:

I Nagrodę – uczennicy Zofii Pieczyńskiej – serdecznie gratulujemy!!!

W grupie wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej Turnieju Recytatorskiego komisja konkursowa przyznała:

II Nagrodę – uczniowi Ignacemu Białasowi – serdecznie gratulujemy!!!

Również serdecznie gratulujemy Magdalenie Nowickiej i Martynie Bajerskiej, które pomimo bardzo dużej konkurencji w Turnieju Poezji Śpiewanej, dzielnie walczyły do końca, pięknie śpiewając.  

Poniżej link do strony internetowej Organizatora z protokołem eliminacji oraz zdjęciami – na zdjęciu m.in. Zofia Pieczyńska:  http://www.mdk.sopot.pl/index.php/aktualnosci/573-wyniki-xxxiv-edycji-wojewodzkiego-konkursu-recytatorskiego-poezji-polskiej

Serdecznie gratulujemy i już teraz gorąco zachęcamy do udziału w konkursie za rok!!!

Hanna Bembenek-Cisak, Maria Drapella, Katarzyna Kamińska, Anna Muzolf  

Szkolna Komisja Konkursowa

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego OMNIBUS 2017

Drodzy Uczniowie!
Gratulujemy Wam serdecznie osiągnięcia i podtrzymania tradycji służącej utrzymaniu wysokiego poziomu wyników w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Omnibus 2017, który odbył się w naszej szkole w dniu 5 kwietnia 2017 roku.

  1. Dyplom Laureata oraz Nagrodę Rzeczową ( pendrive Lizzard 4GB) otrzymuje Matylda Konopka uczenica klasy IV, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 79. w kraju – zdobyła 84,78% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
    2. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Michał Kwiatkowski uczeń klasy II, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 4. w kraju – zdobył 90,48% punktów możliwych do uzyskania;
  2. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Marcin Kwiatkowski uczeń klasy V, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 30. w kraju – zdobył 87,50% punktów możliwych do uzyskania;
  3. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Michał Bajerski uczeń klasy III, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 48. w kraju – zdobył 89,77% punktów możliwych do uzyskania;
  4. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Julia Balczunas uczennica klasy VII, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 20. w kraju – zdobyła 90,38% punktów możliwych do uzyskania;
    6. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Martyna Makurat uczennica klasy V, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 53. w kraju – zdobyła 85,94% punktów możliwych do uzyskania;
  5. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Franciszek Rusek uczeń klasy VIII, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 81. w kraju – zdobył 81,48% punktów możliwych do uzyskania;
  6. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Barbara Białasiewicz uczennica klasy V, za zajęcie 5.  miejsca w województwie pomorskim, 102 w kraju – zdobyła 82,29% punktów możliwych do uzyskania;
    9. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Bartosz Bąbelek uczeń klasy II, za zajęcie 5. miejsca w województwie pomorskim, 104. w kraju – zdobył 87,50% punktów możliwych do uzyskania;
    10. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Leonard Szyłejko uczeń klasy III, za zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 143. w kraju – zdobył 86,36% punktów możliwych do uzyskania;
  7. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Zuzanna Buda uczennica klasy III, za zajęcie 12. miejsca w województwie pomorskim, 203. w kraju – zdobył 84,66% punktów możliwych do uzyskania;
    12. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Jan Kempiński uczeń klasy III, za zajęcie 17. miejsca w województwie pomorskim, 300. w kraju – zdobył 82,39% punktów możliwych do uzyskania;
  8. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Antoni Kempiński uczeń klasy III, za zajęcie 18. miejsca w województwie pomorskim, 305 w kraju – zdobył 81,82% punktów do uzyskania;

 

  1. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Milena Kilian uczennica klasy VIII, za zajęcie 4. miejsca w województwie pomorskim, 146. w kraju – zdobyła 76,39% punktów możliwych do uzyskania;
    15. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Miłosz Szczechowski uczeń klasy II, za zajęcie 10. miejsca w województwie pomorskim, 150. w kraju – zdobył 76,19% punktów możliwych do uzyskania;
    16. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Bogna Szczechowska uczennica klasy II, za zajęcie 13. miejsca w województwie pomorskim, 177. w kraju – zdobyła 75% punktów możliwych do uzyskania;
    17. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Dominika Nestorowicz uczennica klasy IV, za zajęcie 15. miejsca w województwie pomorskim, 393 w kraju – zdobyła 76,09% punktów możliwych do uzyskania;
    18. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Urszula Trochowska uczennica klasy III, za zajęcie 27. miejsca w województwie pomorskim, 431. w kraju – zdobyła 78,41% punktów możliwych do uzyskania;
    19. Dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach szóstych otrzymuje Michał Piotrowicz uczeń klasy VI, za zajęcie 29. miejsca w województwie pomorskim, 606. w kraju.

UWAGA! Rozdanie dyplomów nastąpi w czerwcu na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017 – dyplomy zostaną dołączone do świadectwa jako szczególne osiągnięcia ogólnokształcące. Gratulujemy!

W tym konkursie nie ma przegranych, wszyscy wygrali!
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Hanna Bembenek-Cisak, Ewa Bisewska, Katarzyna Kamińska, Anna Muzolf
Koordynatorki konkursu z ramienia szkoły

Rozstrzygnięcie II etapu konkursu i wręczenie dyplomów wszystkim uczestnikom Szkolnego Konkursu Czytelniczego

Drodzy Uczestnicy konkursu!

już jutro, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, nastąpi rozstrzygnięcie II etapu Szkolnego Konkursu Czytelniczego oraz wręczenie dyplomów oraz dyplomów z nagrodami WSZYSTKIM uczestnikom konkursu ( I i II etap).

Na Salę Koncertową 9 maja o godzinie 12.00 zapraszamy uczniów klas I-VI pod opieką nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych.

Uczestnicy II etapu konkursu proszeni są o przygotowanie krótkiego opisu, prezentacji swoich prac konkursowych. Z przyjemnością wysłuchamy ich jutro. Czas prezentacji do 15 minut.

Szkolna Komisja Konkursowa

Kolejne sukcesy uczniów naszej szkoły w etapie rejonowym Konkursu Lubię Poezję!

Z jeszcze większą radością informujemy, że we wczorajszym – dla uczniów klas IV-VI SP i dzisiejszym – dla uczniów gimnazjum  Turnieju Recytatorskim i Poezji Śpiewanej Konkursu Lubię Poezję! uczniowie naszej szkoły pozostali bezkonkurencyjni i uplasowali się na najwyższych miejscach:

Ignacy Białas zajął I miejsce w Turnieju Recytatorskim w swojej kategorii wiekowej;

Martyna Bajerska zajęła I miejsce w Turnieju Poezji Śpiewanej w swojej kategorii wiekowej;

Magdalena Nowicka zajęła II miejsce w Turnieju Poezji Śpiewanej w swojej kategorii wiekowej;

Zofia Pieczyńska zajęła I miejsce w Turnieju Recytatorskim w swojej kategorii wiekowej.

 

Do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej wytypowano Ignacego Białasa, Martynę Bajerską, Magdalenę Nowicką, Zofię Pieczyńską oraz Gabrielę Żeleźnik, która zajęła I miejsce w środowych przesłuchaniach dla uczniów klas O-III.

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za bezkonkurencyjne wygranie dla nas tej edycji konkursu!

Życzymy sukcesów w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej.

UWAGA!

Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej odbędzie się w poniedziałek, 22 maja 2017 r. w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej – Teatr na Plaży w Sopocie. O szczegółach konkursu uczniowie i ich rodzice, opiekunowie zostaną niezwłocznie poinformowani po otrzymaniu od Organizatora wiadomości. 

Link do strony internetowej Organizatora z wynikami konkursu: http://sto2.com.pl/index.php/aktualnosci/komunikaty

Szkolna Komisja Konkursowa

Wyniki XIII Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej „Lubię poezję!” z dnia 26 kwietnia 2017 r.

Z wielką radością informujemy, iż w dzisiejszych eliminacjach rejonowych Konkursu Lubię Poezję! decyzją Jury uczennica Gabi Żeleźnik  została wytypowana do  Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.

Dziękujemy Rodzicom, Dziadkom w szczególności Mamie i Babci, które swoją obecnością, już od etapu szkolnego konkursu, wspierały uczennicę.    

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Link do strony internetowej szkoły z  wynikami konkursu:  http://sto2.com.pl/index.php/aktualnosci/komunikaty/448-wyniki-xiii-rejonowego-konkursu-recytatorskiego-i-poezji-spiewanej-lubie-poezje-z-dnia-26-kwietnia-2017-r

Szkolna Komisja Konkursowa

Rozstrzygnięcie II etapu konkursu i wręczenie dyplomów z nagrodami wszystkim uczestnikom Szkolnego Konkursu Czytelniczego

Drodzy Uczestnicy Szkolnego Konkursu Czytelniczego!

Rozstrzygnięcie II etapu konkursu i wręczenie dyplomów z nagrodami wszystkim uczestnikom Szkolnego Konkursu Czytelniczego zostaje przesunięte z dnia 28 kwietnia na drugi tydzień maja, dokładny termin zostanie podany po weekendzie majowym.

Szkolna Komisja Konkursowa

Spotkanie – próba do II etapu Konkursu Lubię Poezję!

Drodzy Laureaci etapu szkolnego Konkursu Lubię Poezję!:

Turniej recytatorski
Kl. I – III:
GABI ŻELEŹNIK, URSZULA TROCHOWSKA
Kl. IV – VI:
IGNACY BIAŁAS, AMADEUSZ MAZUR
Kl. VII – IX:
ZOFIA PIECZYŃSKA

Turniej poezji śpiewanej
Kl. IV – VI:
MARTYNA BAJERSKA, MAGDALENA NOWICKA

Spotkanie – próba do eliminacji rejonowych konkursu odbędzie się w poniedziałek, 24 kwietnia br. na długiej przerwie 10.35-10.55 w sali nr 66. 

Obecność obowiązkowa!

Szkolna Komisja Konkursowa