Lista utworów na egzamin dyplomowy z historii muzyki

  1. Anonim -Choral – Lux_aeterna, Communio_z_Missa_pro_Defunctis

  2. Anonim – Choral -greg. Alleluja pascha nostrum

  3. Anonim – Choral greg. Antyfona -Ego_sum_resurrectio.

  4. Anonim – chorał gregoriański Lectio

  5. Walter von der Vogelweide – Palestinalied

  6. Rimbaut de Vaqueira estampida Calenda_maya

  7. organum -Rex_coeli_Domine

  8. Anonim ze szkoły – Organum ze szkoły St.Martial de Limoges – Laude iocunda melos

  9. Leoninus – organum duplum – Viderunt_omnes

  10. Perotinus -organum quadruplum Viderunt omnes

  11. Perotinus -organum quadruplum Sederunt_principes

  12. Perotinus_organum_quadruplum_Viderunt_omnes.mp3

  13. Anonim kanon Summer_is_icumen in

  14. Mikołaj z Radomia – Magnificat

  15. Mikołaj Gomółka – Melodie na Psałterz Polski – Psalm XXIX – Nieście chwałę mocarze

  16. Waclaw z Szamotuł – motet Ego sum Pastor_Bonus

  17. Waclaw_z_Szamotuł – pieśń Już się zmierzcha

  18. Josquin des Pres – Missa L’homme arme cz. Kyrie

  19. Giovanni Perluigi da Palestrina – Stabat_Mater

  20. Giovanni Gabrieli – Magnificat a 33

  21. Johannes Ockeghem – Missa_prolationum cz. Kyrie (kanon)

  22. Johannes Ockreghem – Requiem cz. Introit

  23. Jakub Obrecht – Missa Caput cz. Sanctus

  24. G.P. da Palestrina – motet Tu est Petrus

  25. Georg Friedrich Haendel – oratorium Mesjasz- And with his stripes we are healed (chór)

  26. G.F. Haendel – Water Music – Horn Suite in F major – VI. Minuet for the French Horn

  27. G.F. Haendel- Koncert na organy i orkiestrę – op.4 nr 4 (kukułka)

  28. Georg Philipp Teleman – Sonata triowa

  29. Arcangelo Corelli – Follias

  30. Georg Philipp Teleman – Concerto D-dur na flet traverso, smyczki i b.c. – cz I

  31. J.S. Bach – V Koncert brandenburski cz. I

  32. J.S. Bach – Passacaglia c-moll

  33. J.S. Bach – I Preludium i fuga C-dur z I tomu Das Wohltemperierte Klavier

  34. Józef Haydn – 94 symf. g-moll Niespodzianka cz. III Menuetto (Allegro molto)

  35. J. Haydn – Koncert fortepianowy D-dur cz. IV. Rondo all’Ungarese

  36. W.A. Mozart – Sonata fort. A cz. I Wariacje

  37. W. A. Mozart – 39 symfonia Es-dur KV 543 cz.III Menuetto

  38. W. A. Mozart – 41 symfonia C-dur Jowiszowa KV 551 cz. IV. Molto allegro

  39. W. A. Mozart – 40 symfonia g-moll „Tragiczna” KV 550 cz III

  40. L. van Beethoven – uwertura Coriolan

  41. L. van Beethoven – IX Symfonia d-moll cz. IV

  42. L. van Beethoven – III Symfonia Es-dur cz. IV

  43. L. van Beethoven – III Symfonia Es-dur cz. I

  44. F. Chopin – Koncert fortepianowy e-moll cz. III

  45. F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll cz. III

  46. F. Chopin – Preludium Des op. 28 nr 15– dur Deszczowe

  47. Robert Schumann – Karnawał op. 9 miniatura Paganini

  48. R.Schumann – Sceny dziecięce op15 miniatura Marzenie

  49. R. Schumann – Karnawal op. 9 miniatura Chopin

  50. Hector Berlioz – Symfonia Fantastyczna cz.II Bal,

  51. Hector Berlioz – cz. V Sabat czarownic

  52. Ryszard Wagner – Vorspiel (uwertura) do dramatu Tristan i Izolda

  53. Gustaw Mahler – V Symfonia Adagietto

  54. Gustaw Mahler – VIII Symfonia Tysiąca cz. I

  55. Stanisław Moniuszko – pieśń Stary_kapral

  56. S. Moniuszko – opera Straszny dwór – aria_Miecznika

  57. S. Moniuszko – pieśń Trzech_budrysow

  58. Claude Debussy – preludium Voiles (Żagle)

  59. Witold Lutoslawski – Tryptyk ślaski

  60. Paul_Hindemith – III_Sonata fortepianowa cz. III Fuga

  61. Ignacy Jan Paderewski – Fantazja na tematy polskie

  62. Józef Koffler – Krakowiak z Koncertu fortepianowego

  63. Bogusław Schaeffer – Mazurek

  64. Steve Reich – Piano Phase

  65. Bela Bartok – Allegro_barbaro

  66. Igor Strawinski – balet Święto wiosny (Printemps) cz. Dance of the Earth

  67. Arnold Schonberg – dramat Pierrot Lunaire

  68. Aleksander Skriabin – poemat symfoniczny Prometeusz

  69. Anton Webern – Symfonia op.21 cz.1

  70. Karol Szymanowski – Mazurek op. 50 nr 18

  71. Karol Szymanowski- balet Harnasie-obraz II nr. 4 taniec goralski

  72. K. Szymanowski- IV Symfonia koncertujaca op.60 cz.III

  73. Igor Strawinski – Symfonia_psalmow cz. II

  74. Claude Debussy – Tryptyk Symfoniczny Nokturny cz. III Syreny

  75. Krzysztof Penderecki – The natura sonoris

  76. H.M. Górecki – Muzyka staropolska

  77. H. M. Górecki – Scontri

  78. W. Kilar – Orawa

  79. E. Varese – Ionisation

  80. O. Messiaen – Ptaki egzotyczne