Wiosenne sukcesy uczniów sekcji fortepianu

Na IV Ogólnopolskim  Konkursie  „Kameralnie z fortepianem”, który odbył się 10.03.2015 w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu duet w składzie Kacper Kukliński z kl. IV ucz. dr hab.Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej i Marta Anioł (skrzypce) ucz.  prof. Małgorzaty Skorupy otrzymał Grand Prix oraz Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

Na VIII Konkursie Pianistycznym uczniów szkół muzycznych II stopnia, który odbył się w  Krakowie w dn.  16-17.03.2015  Natalia Zaleska kl. XI ucz.  prof. Bogdana Kułakowskiego  zdobyła II nagrodę.

Kacper Kukliński z kl. IV ucz. dr hab. Elżbiety  Pasierowskiej- Kołodziej zajął I miejsce na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków, które odbyło się w dn. 25-28.03.2015 w Rybniku.

Na V Gdyńskim Konkursie  Kameralistyki Fortepianowej „Fortepian i …” Gdynia 15.04.2015  Jan Walczak kl.VIII  ucz. dr hab. Elżbiety Pasierowskiej – Kołodziej – w duecie z Michałem Mullerem- skrzypce- ucz. prof. Małgorzaty Skorupy – otrzymali  wyróżnienie.

Na XV Międzynarodowym Konkursie  Muzycznym  im. J. Zarębskiego– Warszawa 21-27.04.2015  Zofia Nowicka kl. III ucz. dr hab. Elżbiety  Pasierowskiej- Kołodziej  zajęła II miejsce w grupie I, natomiast  Helena Król kl. IV ucz. mgr Magdaleny Bonieckiej  otrzymała  wyróżnienie w grupie II.

Na VIII Ogólnopolskim Konkursie  Pianistycznym  „Mistrz Klawiatury”- Warszawa 23-24.04.2015 –  Natasza Buja z kl. V (na zdjęciu poniżej ) ucz. mgr Ewy Szurek  zajęła II miejsce. ???????????????????????????????

Duet w składzie: Marta Anioł kl. IV  i Kacper Kukliński kl. IV   zajął I miejsce w grupie I w Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych, które odbyły się 24.04.2015.  Przygotowanie zespołu –  prof. Małgorzata Skorupa i dr hab. Elżbieta Pasierowska-Kołodziej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i pedagogom.

 

 

Related Post