Konkursy humanistyczne

1. Kuratoryjny konkurs z języka polskiego dla klas I-III gimnazjum

I etap szkolny 2013-11-15 wzięło udział 34 uczniów

Do etapu rejonowego zakwalifikowało się troje uczniów  z klasy IX: Joanna Czernikowska, Natalia Sikorska i Szymon Szarowski – w dniu wczorajszym tj. 2014-01-14 w Gimnazjum nr 27 odbył się właśnie etap rejonowy – trzymamy mocno kciuki  za kolejny bardzo dobry (70% ) wynik uczestników konkursu.

Również gratulacje należą się Janowi Walczakowi z klasy VII i Jakubowi Kwiatkowskiemu z klasy VIII, którym zabrakło 2 punktów do zakwalifikowania się do etapu rejonowego.

2. Alfik Humanistyczny – 2013-12-18 wzięło udział 47 uczniów od klasy II szkoły podstawowej do III klasy gimnazjum, oczekujemy ogłoszenia wyników

3. Ogólnopolski konkurs Między nami czytelnikami  organizowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe założeniem konkursu jest udowodnienie, że dzieci i młodzież czytają książki:

Czego już próbowaliśmy, żeby zachęcić uczniów do czytania? Przekonywaliśmy, namawialiśmy, podsuwaliśmy. Nawet dobry przykład nie wystarczył!

Zróbmy to inaczej: sprowokujmy uczniów do tego, żeby sami ze sobą rozmawiali o książkach. Wykorzystajmy do tego lubiane przez nich aktywności: uczestnictwo w grze i tworzenie społeczności. 

Gra czytelnicza Między nami czytelnikami jest przeznaczona dla całych klas – zarówno ze szkół podstawowych, jak i gimnazjów. Zadania są kierowane do wszystkich uczniów (czasem do wydelegowanych grup). Każdy uczeń będzie zaangażowany, każdy usłyszy, co mają do powiedzenia inni.

Przebieg gry. Gra składa się z 4 etapów. O każdym zadaniu będziemy informowali e-mailowo w odstępach 5 tygodni, a wyniki zaprezentujemy na specjalnej stronie internetowej. Zwycięzcami będą uczniowie z jednej klasy, którzy wezmą udział we wszystkich etapach gry i zgromadzą najwięcej punktów. Szczegóły dotyczące zasad zdobywania punktów i przebiegu gry znajdują się w regulaminie.

Nagrody dla zwycięzców – to najlepszeJ


Dadzą uczestnikom dodatkową motywację.
Za zajęcie 1 miejsca wszyscy uczniowie zwycięskiej
klasy oraz ich opiekun otrzymają czytniki e-booków.
Laureatów 2 i 3 miejsca oraz autorów najbardziej
oryginalnych prac obdarujemy nagrodami książkowymi.

W tej grze naszą szkołę reprezentują klasy:  

IV A o nazwie: FANI KSIĄŻEK

VII – GNILNA TEAM

VIII – DOLICHODERUS QUADRIPUNCTATUS

IX – DE FACTO

 

I etap mamy już za sobą – wszystkie w/w klasy szczęśliwie zakwalifikowały się do II etapu – teraz są w trakcie realizacji kolejnego projektu – zadanie trudniejsze. Trzymamy kciuki! Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu 2014 roku.  

Zapraszam na stronę internetową Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego celem uzyskania szczegółowych informacji: www.gwo.pl

                                                                                                                                                                            Hanna Bembenek-Cisak

 

Related Post