Ogólnopolskie i międzynarodowe sukcesy pianistów

Sukcesy we Włoszech-

Zofia Góral z kl. XI ucz. Eleny Aleksiejuk zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Val Tidone oraz II nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Piano Talents” w Mediolanie. Na tym samym konkursie „Piano Talents”  III nagrodę zdobył  Jan  Olesz  z kl. VII również uczeń Eleny Aleksiejuk.

Kacper Kukliński z kl. II ucz. Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej zajął IV miejsce na XII Ogólnopolskich Warsztatach Młodego Pianisty /forma konkursu/ które odbyły się w Koszalinie  w dniach 22-24.05.2013.

 Jan Walczak z kl. VI ( na zdjęciu) również uczeń Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej   wystąpił 15 czerwca 2013 r. w sali rokokowej salonu fortepianów firmy Steingraeber & Soehne w Bayreuth (Niemcy)  z mini recitalem utworów Franza Liszta ( 3 etiudy op. 1 C-dur, d-moll, b-moll i Consolation III Des-dur ). Jaś zagrał na oryginalnym fortepianie marki Steingraeber & Soehne zbudowanym specjalnie w 1873 r. dla Franza Liszta i jego występ wpisał się w oficjalne uroczystości-obchody roku Wagnerowskiego w 200 rocznicę urodzin kompozytora.

Bayreuth

Serdecznie gratulujemy!

Related Post