Bardzo wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych

Już po raz drugi w ostatnich tygodniach z radością informujemy o bardzo dobrych wynikach naszych uczniów w egzaminach zewnętrznych. Tym razem gratulujemy uczniom klasy IX, którzy egzaminem kończącym naukę w gimnazjum potwierdzili swój wysoki poziom.

Średnie wyniki naszej szkoły wynoszą – j.polski – 74, 5% (średnia miasta – 66%, wojewodztwa – 62%)

wos i historia – 75,8% (odpowiednio – 64% i 59%)

matematyka – 64% (53%, 49%)

przedmioty przyrodnicze – 62,8% (53% i 49%)

j.angielski podstawowy – 82,3% (71% i 62%)

j. angielski rozszerzony – 75,2% (brak zestawień dla miasta i województwa)

Tegoroczny egzamin, pierwszy raz przeprowadzony w nowej formule umieścił naszą szkołę wśród najlepszych w kraju.

Do porównywania na przestrzeni lat wyników wszystkich szkół Centralna Komisja Egzaminacyjna używa dziewięciostopniowej skali tzw. staninowej. Nasi gimnazjaliści z prawie wszystkich przedmiotów objętych egzaminem (j. polski, matematyka, przedmioty przyrodnicze, j. angielski) znaleźli się w 8 staninie, grupującym szkoły o wynikach określanych jako „bardzo wysokie” . Z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie jest to  najwyższy, dziewiąty stanin (mieści się w nim zaledwie 4% szkół z całego kraju). Osoby zainteresowane odsyłamy do raportu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku: http://www.oke.gda.pl/plikiOKE/Egzamin%20gimnazjalny/Informacje_i_komunikaty/2012/wyniki_gim_2012.pdf

Gimnazjalistom, ich nauczycielom i rodzicom serdecznie gratulujemy, życząc wspaniałych wakacji!

Related Post