Imprezy

W trakcie roku szkolnego mieszkańcy internatu spędzają ze sobą dużo czasu i wspólnie uczestniczą w wielu imprezach i uroczystościach, dzięki którym mogą się lepiej poznać i stać się wspólnotą. Nasi wychowankowie biorą także udział we wspólnych wyjściach  do teatru, opery czy muzeów, a nawet we wspólnym zwiedzaniu starówki, czy spacerach po okolicy.    

Początek roku szkolnego to czas integracji, poznawania się i zawierania przyjaźni. Dlatego co roku we wrześniu w internacie odbywa się piknik integracyjny. Wiele radości  niosą obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, Dzień Chłopaka, Dzień Kobiet, andrzejki, Herbatka u św. Mikołaja czy walentynki. Wszystkie te imprezy, to już nasza wieloletnia tradycja, ale co roku organizatorzy starają się, aby odbywały się w innej konwencji. Niewątpliwie najważniejszą uroczystością dla wszystkich wychowanków jest wigilia. W tym dniu wszyscy spotykają się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i śpiewają kolędy.

Dużo emocji, szczególnie dla uczniów klasy maturalnej,  budzi także pożegnanie maturzystów. Jest to moment podsumowania wielu, wspólnie spędzonych lat.     

Related Post