TYDZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło gościć Państwa w progach Naszej Szkoły. Tym razem, ze względu na pandemię Covid -19, spotykamy się on-line. Jesteśmy przekonani, że znajdą Państwo na naszej stronie wszystkie odpowiedzi na pytania, które zazwyczaj można było nam zadać w szkole. Wierzymy, że zaproponowana przez nas forma spotkania on-line spotka się z Państwa akceptacją i zrozumieniem w tym trudnym czasie, spotęgowanym gigantycznym remontem  naszej placówki.
Proponujemy udział w spotkaniach on-line z dyrekcją, kierownikami poszczególnych sekcji, kierowniczką internatu i psychologiem szkolnym. Będzie również, według potrzeb, możliwość skonsultowania się on-line z nauczycielami poszczególnych instrumentów.
Pozostawiamy Państwa wyborowi spotkania on-line według grafiku, który zamieszczamy poniżej. Będą się one odbywały za pomocą platformy do wideokonferencji Zoom. Wystarczy wybrać termin i godzinę spotkania, a następnie kliknąć w link, który zostanie udostępniony pod każdym z zapowiedzianych spotkań wkrótce.


Harmonogram spotkań on-line:

Jak-polączyć-się-na-spotkanie-w-ramach-Tygodnia-Otwartego-OSM-Gdańsk – kliknij

Poniedziałek 22 marca 2021

10.00 – 10.40 – Łukasz Tartas – psycholog szkolny
10.00 – 10.40 – Hanna Lauer – kierownik sekcji teorii muzyki, śpiewu i rytmiki
11.30 – 12.10 – Jolanta Mikołajczyk – kierownik sekcji smyczkowej, gitary i harfy
12.00 – 12.40 – Anna Trumińska – kierownik internatu
15.00 – 15.40 – Ewa Bisewska – zastępca dyrektora ds. ogólnokształcących
17.00 – 17.40 – Aleksandra Wilde – dyrektor OSM I i II st

Wtorek 23 marca 2021
13.10-13.50 – Aleksandra Mozgiel – Medyńska – kierownik sekcji instrumentów klawiszowych
15.00 – 15.40 – Hanna Lauer – kierownik sekcji teorii muzyki, śpiewu i rytmiki
17.00 – 17.40 – Łukasz Tartas -psycholog szkolny
19.00 – 19.40 – Wojciech Hewelt – kierownik sekcji instrumentów dętych i perkusji

Środa 24 marca 2021
09.00 -09.40 – Jolanta Mikołajczyk – kierownik sekcji smyczkowej, gitary i harfy
10.00 – 10.40 – Ewa Bisewska – zastępca dyrektora ds. ogólnokształcących
10.00 – 10.40 – Aleksandra Wilde – dyrektor OSM I i II st.
16.00 – 16.40 – Bogdan Kwiatek – zastępca dyrektora ds. muzycznych

Czwartek 25 marca 2021
17.00 – 17.40 – Aleksandra Mozgiel – Medyńska – kierownik sekcji instrumentów klawiszowych
17.00 – 17.40 – Anna Trumińska – kierownik internatu
19.00 – 19.40 – Wojciech Hewelt – kierownik sekcji instrumentów dętych i perkusji

Piątek 26 marca 2021
11.00 – 11.40 – Hanna Lauer – kierownik sekcji teorii muzyki, śpiewu i rytmiki
12.00 – 12.40 – Anna Trumińska – kierownik internatu
13.00 – 13.40 – Ewa Bisewska – zastępca dyrektora ds. ogólnokształcących
14.00 – 14.40 – Aleksandra Mozgiel – Medyńska – kierownik sekcji instrumentów klawiszowych
15.45 – 16.25 – Aleksandra Wilde – dyrektor OSM I i II st.
17.00 – 17.40 – Łukasz Tartas -psycholog szkolny

Sobota 27 marca 2021
14.30 – 15.10 – Bogdan Kwiatek – zastępca dyrektora ds. muzycznych

Zakres tematyczny spotkań:
Aleksandra Wilde – dyrektor OSM I i II st. – informacje o szkole, pomoc w wyborze instrumentu, informacje prawne, kontakt z konkretnymi nauczycielami reprezentującymi poszczególne specjalności w szkole.
Ewa Bisewska – zastępca dyrektora ds. ogólnokształcących – informacje o szkole szczególnie w zakresie przedmiotów ogólnokształcących
Bogdan Kwiatek – zastępca dyrektora ds. muzycznych – informacje o szkole szczególnie w zakresie przedmiotów muzycznych
Hanna Lauer – kierownik sekcji teorii muzyki, śpiewu i rytmiki – informacja o przedmiotach ogólnomuzycznych oraz specjalnościach śpiew i rytmika, pomoc w umówieniu spotkania on-line lub rozmowy telefonicznej z nauczycielami wymienionych specjalności. Różnice programowe z zakresu przedmiotów ogólnomuzycznych.
Jolanta Mikołajczyk – kierownik sekcji smyczkowej, gitary i harfy – informacje o instrumentach: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, gitara, harfa oraz pomoc w umówieniu spotkania on-line lub rozmowy telefonicznej z nauczycielami wymienionych specjalności.
Aleksandra Mozgiel – Medyńska – kierownik sekcji instrumentów klawiszowych – informacje o instrumentach fortepian, organy, akordeon oraz pomoc w umówieniu spotkania z nauczycielami wymienionych specjalności.
Wojciech Hewelt – kierownik sekcji instrumentów dętych i perkusji – informacje o instrumentach flet poprzeczny, obój, klarnet, fagot, saksofon, waltornia, trąbka, puzon, tuba, instrumenty perkusyjne oraz pomoc w umówieniu spotkania z nauczycielami wymienionych specjalności
Anna Trumińska – kierownik internatu – informacje na temat internatu (możliwości zakwaterowania, opłaty, organizacja działania itp.)
Łukasz Tartas – psycholog szkolny – informacje o zakresie, możliwościach i sposobach pomocy naszym wychowankom zakresie wsparcia psychologicznego; predyspozycje psychofizyczne do nauki w szkole artystycznej.

Aby zapewnić możliwe najlepszy obraz tego co na co dzień dzieje się w Naszej Szkole zachęcamy do odwiedzenia szkolnego kanału YouTube, którego premiera zbiega się z tygodniem otwartym szkoły. Udostępniamy materiały przygotowane przez naszych pedagogów specjalnie na tę okazję, czyli prezentacje klas instrumentów i specjalności. Dodatkowo stopniowo zamieszczamy wcześniej zarejestrowane materiały z różnych szkolnych wydarzeń, np. spektakli, koncertów, prób czy przedstawień skierowanych do najmłodszych dzieci (bajki muzyczne). Mamy nadzieję, że udostępnione materiały video pokażą choć w pewnym zakresie potencjał i możliwości naszej szkoły oraz różnorodność podejmowanych działań artystycznych.
1. Strona kanału YouTube
2. Tematyczne listy filmów
3. Materiały dla przedszkoli:

4. Sekcja instrumentów dętych i perkusji:

5. Sekcja instrumentów smyczkowych, gitary i harfy:

6. Sekcja instrumentów klawiszowych:

7. Sekcja teorii muzyki, rytmiki i wokalistyki:

Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji, np. wymagania, informatory, wnioski rekrutacyjne itp. znajdują się w zakładce rekrutacja.

Poniżej prezentujemy filmik przygotowany przez Samorząd Uczniowski „Moja szkoła”:

Related Post