Hania Pozorska w półfinałach konkursu „Młody Muzyk Roku”

Nasza znakomita skrzypaczka z klasy XI Hania Pozorska, uczennica prof. Małgorzaty Skorupy,  zakwalifikowała się w tym roku do półfinałów Ogólnopolskiego Konkursu Młody Muzyk Roku 2020.

Podczas emitowanych w TVP Kultura przesłuchań półfinałowych, 18 i 25 października o godzinie 20.00 zaprezentuje się 10 muzyków: Krzysztof Polnik (akordeon), Oskar Rzążewski (saksofon), Małgorzata Cegielska (flet), Grzegorz Marcinowski (kontrabas), Wojciech Giłka (puzon), Jan Pieniążek (marimba), Eryk Oliwa (klarnet), Hanna Pozorska (skrzypce), Eryk Parchański (fortepian), Kacper Puczko (saksofon).

„Młody Muzyk Roku 2020” jest ogólnopolskim, prestiżowym konkursem dla uczniów szkół muzycznych, w którego trakcie wybrany zostanie najlepszy młody wirtuoz grający na instrumencie klasycznym. Elitarność i wyjątkowość tego konkursu wynika z faktu, że nie można na niego się zapisać, ani dostać na zasadzie wpisowego. Do konkursu przystąpić można jedynie na zaproszenie Ministerstwa Kultury oraz Centrum Edukacji Artystycznej. Do finału zakwalifikuje się pięć osób i będzie to występ z Orkiestrą Polskiego Radia transmitowany na żywo na antenie TVP. Finał odbędzie się 8 listopada o godz. 20:00 w TVP Kultura. Jeżeli Hania dostanie się do finału w grę będą wchodzić głosy publiczności i to one mogą zdecydować o wygranej.

HANIU! TRZYMAMY ZA CIEBIE KCIUKI!!!

Related Post