Gorące rytmy Ameryki Łacińskiej

W piątek 7 lutego 2020 r. o godzinie 17.00 odbędzie się w naszej szkole niezwykły koncert Narodowego Kostarykańskiego Zespołu Perkusyjnego prowadzonego przez Bismarcka Fernandeza. Zabrzmią gorące rytmy Ameryki Łacińskiej tworzące charakter i klimat karnawału. Samba, mambo, cha-cha cha, karaibskie calypso, tradycyjne kostarykańskie pasillio i wenezuelskie joropo to tylko niektóre z tanecznych rytmów jakie usłyszymy tego wieczoru. Nie zabraknie żywiołowych, wirtuozowskich improwizacji na congach, bongosach czy timabalesach. Zobaczymy dziesiątki klasycznych i etnicznych instrumentów niemalże z całego świata, poznamy ich budowę, technikę gry i historię. Podczas finału zagra wspólnie ponad 12 perkusistów: Kostarykański Zespół Perkusyjny oraz Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses Musicales. Zapraszamy na prawdziwy, perkusyjny karnawał!

Alejandro Molina Salas, Ricardo Hernández Velásquez, Ricardo Alvarado Hernández, William Ramos Calvo, Marco Ortíz Monestel, Bismarck Fernández tworzą Narodowy Kostarykański Zespół Perkusyjny (Ensemble de Percusión Costa Rica-UNED) od 1993 r.

Założycielem i obecnym dyrektorem artystycznym zespołu jest Bismarck Fernandez. Jest to pierwsza grupa perkusyjna działająca w Ameryce Łacińskiej, która w swoim repertuarze ma nie tylko muzykę tradycyjną, ale także transkrypcje, klasykę perkusyjną i utwory pisane specjalnie dla Zespołu.

Grupa koncertuje w najważniejszych salach koncertowych Kostaryki uświetniając swoją działalnością międzynarodowe festiwale muzyczne. W 2001 r. nagrali płytę Marimbando, która została uznana płytą roku oraz uzyskała prestiżowe nagrody muzyczne. Za swoje osiągnięcia Zespół został uhonorowany w 2010 r. przez rząd Kostaryki najważniejszą nagrodą kulturalną – the National Music Award. Od 2008 r. zespół jest głównym reprezentantem i zespołem rezydentem The State University at Distance (UNED).

Related Post