Konkursy Nowowiejskiego

W dniach 6-7 lutego br. odbyły się w OSM I i II st. w Gdańsku Dni Feliksa Nowowiejskiego, organizowane przez naszą szkołę wraz z Centrum Edukacji Artystycznej oraz Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie. Podczas uroczystego koncertu galowego ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Feliksie Nowowiejskim „Feliks Nowowiejski na tle swoich czasów” oraz Ogólnopolskiego Konkursu na Aranżację Dzieł F. Nowowiejskiego.

Jury Ogólnopolskiego Konkursu na Aranżację Dzieł Feliksa Nowowiejskiego w składzie: dr Sławomir Zamuszko – przewodniczący, mgr Tadeusz Dixa oraz mgr Agata Krawczyk zadecydowało o następującym podziale nagród:

I nagroda – Paweł Wiśniewski (godło XYZIKS), PSM I i II st. im. S. Moniuszki w Grudziądzu, nauczyciel prowadzący – Urszula Szopa (aranżacja utworu Rosa mistica na skrzypce, klarnet, bandoneon i kontrabas).

II miejsce – Paweł Kruczkiewicz (godło 290500), Społeczna Szkołą Muzyczna II st. w Sanoku, nauczyciel prowadzący – Tomasz Tarnawczyk (aranżacja utworu Rosa mistica na obój, klarnet, fagot, harfę i organy).

III miejsce – Daniel Chmiel (godło 628563), ZSM I i II st. w Rudzie Śląskiej, nauczyciel prowadzący – Sylwia Okaryńska (aranżacja utworu Rosa mistica na obój, klarnet i kwartet smyczkowy)

wyróżnienie – Dagmara Karandys (godło 040801), POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, nauczyciel prowadzący – Maciej Łoś (aranżacja utworu Rosa mistica na dwa wibrafony i marimbę).

Jury Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o  Feliksie Nowowiejskim w składzie:dr Aleksandra Kłaput-Wiśniewska – przewodnicząca, dr Iwona Fokt oraz Janusz Lewandowski (wizytator CEA) zadecydowało o następującym podziale nagród:

I miejsce – Dominika Potrykus – OSM I i II st. w Gdańsku, nauczyciel prowadzący – Aleksandra Wilde

II miejsce – Magdalena Malik, PSM II st. w Opolu, nauczyciel prowadzący – Wiesława Pośpiech

III miejsce ex equo: Anna Stolarczyk, OSM I i II st. w Gdańsku, nauczyciel prowadzący – Aleksandra Wilde oraz Michał Wałeczek, Diecezjalna Szkoła Organistowska II st. w Gliwicach, nauczyciel prowadzący – Daria Sopala.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali dyplom uczestnictwa i nagrody w postaci płyty CD z utworami Feliksa Nowowiejskiego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z Dni Feliksa Nowowiejskiego przygotowanej przez dyr. Ewę Bisewską:

https://goo.gl/photos/QTja4NMpdvE5bQRf6

Krótka informacja o Dniach Feliksa Nowowiejskiego znalazła się w Panoramie kultura – TVP Gdańsk – https://gdansk.tvp.pl/29036510/11022017

 

 

Related Post