Eliminacje do Lutosławski Youth Orchestra

2 czerwca 2016 r. o godz. 12.00 rozpoczną się w naszej szkole przesłuchania do Lutosławski Youth Orhestra. Informacje o projekcie, sposobach zgłaszania udziału oraz harmonogramie przesłuchań  zamieszczone są poniżej.

LYO 2016 plakat

Lutoslawski Youth Orchestra to największa i jedyna ogólnopolska orkiestra symfoniczna złożona z uczniów szkół muzycznych II stopnia. Co roku podróżujemy po Polsce szukając najzdolniejszych młodych muzyków, których łączy ta sama pasja. Tworzymy zespół, w którym uczniowie mogą zdobywać profesjonalne umiejętności zawodowe oraz uczyć się tego, co w życiu najważniejsze – odpowiedzialności, zaufania, kreatywności i pracy w grupie.

Zastosowane rozwiązania, zarówno podczas prób, trasy koncertowej, jak i samego programowania projektu, są wynikiem skrzyżowania profesjonalnej wiedzy i wieloletnich doświadczeń organizatorów projektu – międzynarodowego stowarzyszenia Jeunesses Musicales, jednej z najlepszych orkiestr świata Philharmonia Orchestra oraz Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego oferującego unikalną w skali światowej infrastrukturę eukacyjną.

Jeunesses Musicales jest największą międzynarodową organizacją zajmującą się rozwojem młodych ludzi poprzez muzykę. Od 1940 roku naszym głównym celem jest edukacja i promocja młodych artystów. Nasze placówki w 60 krajach oraz szereg projektów i działań skupiających co roku ok. 5 mln odbiorców na całym świecie, umożliwiają polskiej młodzieży  uczestnictwo w projektach artystycznych na najwyższym światowym poziomie i międzynarodowym zasięgu.


Harmonogram przesłuchań w Gdańsku

LYO 2016 Info szkoły

 

Related Post