Kolejne wiosenne sukcesy uczniów sekcji fortepianu.

Na III Ogólnopolskich Spotkaniach Pianistycznych o Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Iławie, które odbyły się w dn.14.04.2016r. Stanisław Kocemba z kl. IV ucz. mgr Magdaleny Bonieckiej otrzymał wyróżnienie I stopnia w kategorii I ,  natomiast wyróżnienie II stopnia w kategorii II otrzymał Aleksander Popowicz z kl. III ucz. mgr Aleksandry Mozgiel- Medyńskiej.

Na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym dla Młodych Pianistów, który odbył się  17.04.2016r. w Brukseli ( Belgia)  Zuzanna Jargieło z kl. VIII ucz. dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej  otrzymała  dyplom finalisty.

Na IX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Emmy Altberg , który odbył się w dn.21-22.04.2016r. w Łodzi I miejsce w grupie I zajęła Kinga Szablińska z kl.II ( na zdjęciu) uczennica mgr Hanny Tokarskiej. Na tym samym konkursie ucz. mgr Eleny Aleksiejuk – Teresa Olesz z kl. III  zdobyła wyróżnienie.

Kinga Sz.

 

Na  VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Pianistów „Broumowska Klawesa”, który odbył sie w Broumow w Czechach w dn. 06-08.05.2016r. Jan Walczak (na zdjęciu poniżej) z kl. IX  ucz. dr hab. Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej  zdobył I nagrodę w kategorii 4, natomiast Natalia Trzebiatowska z kl. VIII  ucz. mgr Ewy Szurek  zdobyła III nagrodę w kategorii 3 oraz dodatkowo nagrodę II- przyznawaną przez jury uczniowskie.

JanW.

Natomiast  na  XIX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie, który odbył się 07-09.04.2016. –  Jan Walczak zajął III miejsce.

Na IV Konkursie Pianistycznym „Jan Sebastian Bach na nowo odkryty”, który odbył się 11.05.2016. w SM w Starogardzie Gdańskim  III  miejsce w grupie I zajął Mateusz Viegas- Wesołowski z kl. I ucz mgr Ewy Włodarczyk , natomiast Alicja  Reszczyńska z kl. IV  ucz.  mgr Hanny Tokarskiej otrzymała  wyróżnienie.

Laureaci konkursu wraz z jurorami na zdjęciu poniżej- (Mateusz – najmłodszy uczestnik konkursu – po środku w I rzędzie ; Alicja druga od lewej strony)

starogard Bach

 

Agata Szlufik z kl. XI ( na zdjęciu poniżej )  ucz. mgr Eleny Aleksiejuk na  Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Władyslawa Kędry, który odbył się w Łodzi 11.05.2016. otrzymała wyróżnienie.

Agata SZ.

Natomiast na   I Gdańskim Konkursie Pianistów Kameralistow – 23.03.2016 Agata  wraz z altowiolistą Patrykiem Purzyckim zajęła  3 miejsce.

Agata SZ. duo

SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESÓW UCZNIOM I PEDAGOGOM!

Related Post