Wiosenne sukcesy uczniów sekcji pianistycznej.

Na V Ogólnopolskim  Konkursie  „Kameralnie z fortepianem”, który odbył się 15 marca b.r. w ZSM w Gdańsku – Wrzeszczu wyróżnienia  otrzymały zespoły : duet Maria Silvestri  ucz. klasy II skrzypiec  mgr Jolanty Mikołajczyk i Marcelina Rubach ucz. klasy II fortepianu mgr Magdaleny Bonieckiej oraz trio: Zofia Sójka ucz. kl. VI  skrzypiec prof. Małgorzaty Skorupy,  Zuzanna Tynda ucz. kl. VI skrzypiec mgr Jolanty Mikołajczyk oraz Helena Król ucz. kl. V fortepianu mgr Magdaleny Bonieckiej.

Na XVIII Gdyńskim Konkursie Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej – 18 marca b.r. – II miejsce ex aequo otrzymało  trio w składzie : Zofia Sójka i Zuzanna Tynda z kl. VI – skrzypce oraz Helena Król kl. V – fortepian.  Zespół przygotowali pedagodzy mgr Jolanta Mikołajczyk i mgr Magdalena Boniecka.

Na I Gdańskim Konkursie Pianistów- Kameralistów, który odbył się 22 marca b.r. w AM w Gdańsku II miejsce w grupie II zajęła Magdalena Kiełkucka z kl. X    ucz. dr hab. Elżbiety Pasierowskiej – Kołodziej.

Kinga Szablińska z kl. II ( na zdjęciach poniżej) ucz. mgr Hanny Tokarskiej zajęła II miejsce w I grupie wiekowej na XI Włocławskich Spotkaniach Klas Fortepianu im. Tadeusza Chmielewskiego – 8 kwietnia b.r. Kinga otrzymała także Nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Włocławka za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego.

kinga2

 

kinga1

Na III Turnieju Kameralnym  w „Trzech odsłonach”, który odbył się w Bydgoszczy w dn. 09- 13.04.2016r. Trio fortepianowe w składzie: Hanna Pozorska kl. VI b, Marta Anioł kl. V b i Kacper Kukliński kl. V b zajęło  I miejsce w grupie A. Przygotowanie zespołu prof. Małgorzata Skorupa i dr hab. Elżbieta Pasierowska- Kołodziej.

SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM I ICH PEDAGOGOM.

 

Related Post