Kadra i personel internatu

Atutem internatu są nie tylko życzliwe wychowawczynie, ale także uczynny personel. Panie Małgosia i Alicja dbają o czystość i porządek oraz służą wszystkim dobrą radą, pan Krzysztof naprawia wszystkie usterki, a panie Marta i Wioletta z biura dbają natomiast o finanse i zaopatrzenie. Pani Agnieszka w portierni koordynuje, kto wchodzi, wychodzi i kto wjeżdża na teren internatu, panowie Piotr i Stanisław czuwają „na straży” w nocy, a panie kucharki przyrządzają przepyszne posiłki. 

Urodziny

Świętowanie urodzin wychowanków było zawsze tradycją placówki. Gromkie sto lat przy akompaniamencie mini orkiestry dętej jest marzeniem każdego jubilata. W okresie pandemii wprowadzono nowy zwyczaj – wirtualne kartki urodzinowe zamieszczane na grupie internackiej na portalu społecznościowym facebook. Dzięki temu świętuje się cały rok, także z tymi osobami, które swoje urodziny mają np. w wakacje.

Czas na odpoczynek

Są takie dni w roku, kiedy internat staje się pusty – zamknięty. Odpoczywa od swoich mieszkańców, a mieszkańcy odpoczywają od nauki i cieszą się swoimi domami. Ile walizek potrzebuje wychowanek, aby wyjechać do domu? Oj, baardzo dużo. 

Nowy wystrój internatu

Teraz czas na detale. Są już nowe tapczany i rolety w oknach. Są także nowe komody, szafy i biurka. W świetlicy pojawił się stół z piłkarzykami, a kuchnia wzbogaciła się o nowe sprzęty. Paniom wychowawczyniom też się poszczęściło i pokój wychowawców zyskał nowy look. A to jeszcze nie koniec przyjemności …

Nowy Rok – nowy internat

Długo trwający remont szkoły i internatu z końcem roku 2021 został zakończony. Na ten moment czekał chyba każdy mieszkaniec i pracownik internatu. Prace budowlane trwały prawie dla lata. Wychowankowie cierpliwie i z dużą wyrozumiałością znosili wszelkie niedogodności z tym związane. Ale było warto. Internat został ocieplony, została położona nowa elewacja, wymieniono okna, instalację grzewczą, przeciwpożarową, a także elektryczną. Jest teraz świeżo, przytulnie i ładnie.

Merry Christmas

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią nie można było spotkać się na uroczystej internackiej wigilii. To nie przeszkodziło jednak spędzić grudniowy czas w udekorowanym świątecznie internacie. 6 grudnia odwiedził wychowanków nawet święty Mikołaj.

Mam talent

Weronika Sikora reprezentowała internat na XII Internackim Konkursie „Mam Talent”. Jej wykonanie piosenki „List” z repertuaru Edyty Górniak tak zachwyciło jurorów i publiczność, że bezsprzecznie zajęła I miejsce. Ta dziewczyna ma naprawdę wielki talent wokalny.

Wolontariat

Nasi wychowankowie nigdy nie odmawiają, jeśli chodzi o pomoc potrzebującym. W tym roku zaangażowali się w akcje: „Góra grosza”, „Idą święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj”, zbiórka żywności dla zwierząt ze schroniska. Zbieramy także nakrętki na cel charytatywny i dbamy o opuszczone groby.