Tak mieszkamy

Internat oferuje zakwaterowanie dla młodzieży spoza Trójmiasta (dla uczniów OSM I i II st. oraz Liceum Plastycznego).  Posiadamy 78 miejsc noclegowych w pokojach 2 i 3 osobowych. Otwarty jest przez 7 dni w tygodniu. Pobyt w internacie oraz wyżywienie jest odpłatne. W dni powszednie działa stołówka internacka, która serwuje pyszne śniadania, obiady i kolacje. W weekendy młodzież sama przygotuje sobie posiłki w aneksie kuchennym. 

Mieszkają u nas osoby w różnym wieku (uczniowie kl. VII i VIII SP i licealiści) z różnych zakątków Polski. Wychowankowie podzieleni są na 4 grupy. Opiekę nad nimi sprawuje 8 wychowawczyń.             

W internacie funkcjonuje Samorząd Internatu, którego celem jest dbanie o domową atmosferę, pomoc współmieszkańcom oraz organizacja życia internackiego.

Mieszkańcy internatu mają do swojej dyspozycji:

 • 2 łazienki
 • 2 świetlice
 • 2 sale do „nauki własnej”
 • pokój relaksacyjny z wygodnymi pufami (który jest miejscem do nauki, wypoczynku, spotkań grup)
 • salę fitness z urządzeniami do ćwiczeń np. rowerki, wioślarze
 • aneks kuchenny (wyposażony w 2 lodówki, kuchenkę, piekarnik, mikrofalówkę, garnki itp.)
 • stołówkę na 120 osób
 • Internet bezprzewodowy
 • salę komputerową (z trzema komputerami z dostępem do Internetu)
 • możliwość korzystania ze sprzętu sportowego oraz sali gimnastycznej i boiska szkolnego

Wolontariat

Wieloletnią tradycją internatu jest uczestniczenie w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Część z akcji, w których młodzież bierze udział, to cykliczne imprezy, bez których nie wyobrażają już sobie internackiego kalendarza.

Nasi wychowankowie  to osoby wrażliwe nie tylko na sztukę, ale także na los potrzebujących. Chętnie dzielą się swoimi talentami organizując m. in. koncerty w Hospicjum św. Alberta w Gdańsku, Domach Pomocy Społecznej czy Domu Samotnej Matki.                                                                       

Dużo radości daje naszym wychowankom  także organizacja „Lekcji muzyki na wesoło” w przedszkolach, podczas których prezentują swoje instrumenty młodszym koleżankom i kolegom.

W październiku z okazji Światowego Dnia Zwierząt organizujemy zbiórkę karmy dla schroniska Promyk w Gdańsku, a w listopadzie zbieramy miedziaki na Górę Grosza

Każdego roku w grudniu wspólnie robimy ozdoby choinkowe, a  uzyskane ze sprzedaży pieniądze przekazujemy dla podopiecznych hospicjum.

Nasza  kwietniowa tradycja to uczestnictwo  w akcji Pola Nadziei.

Chętni, pełnoletni wychowankowie dwa razy w roku wspólnie oddają  krew do Gdańskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 

Profilaktyka

Nasi wychowankowie biorą udział w wielu akcjach promujących zachowania prospołeczne i obywatelskie, a także profilaktycznych. 

Organizowane są różnego rodzaju warsztaty z zakresu rozwijania kompetencji miękkich oraz dotyczące szeroko rozumianego zdrowia psychicznego i fizycznego np.  komunikacji, efektywnego uczenia się, współpracy, mediacji, dojrzewania, radzenia sobie ze stresem czy depresji. 

Imprezy

W trakcie roku szkolnego mieszkańcy internatu spędzają ze sobą dużo czasu i wspólnie uczestniczą w wielu imprezach i uroczystościach, dzięki którym mogą się lepiej poznać i stać się wspólnotą. Nasi wychowankowie biorą także udział we wspólnych wyjściach  do teatru, opery czy muzeów, a nawet we wspólnym zwiedzaniu starówki, czy spacerach po okolicy.    

Początek roku szkolnego to czas integracji, poznawania się i zawierania przyjaźni. Dlatego co roku we wrześniu w internacie odbywa się piknik integracyjny. Wiele radości  niosą obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, Dzień Chłopaka, Dzień Kobiet, andrzejki, Herbatka u św. Mikołaja czy walentynki. Wszystkie te imprezy, to już nasza wieloletnia tradycja, ale co roku organizatorzy starają się, aby odbywały się w innej konwencji. Niewątpliwie najważniejszą uroczystością dla wszystkich wychowanków jest wigilia. W tym dniu wszyscy spotykają się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i śpiewają kolędy.

Dużo emocji, szczególnie dla uczniów klasy maturalnej,  budzi także pożegnanie maturzystów. Jest to moment podsumowania wielu, wspólnie spędzonych lat.     

Kontakt i kadra

KONTAKT

Internat Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku

ul. Gnilna 3, 80 – 847 Gdańsk

tel. (58) 301 39 19

e-mail: 


KADRA

 • Trumińska Anna – kierowniczka
 • Banasik Agata
 • Blachińska Magdalena
 • Bresa Alicja
 • Duklas Sylwia
 • Kimmel Lucyna
 • Masztalerz Tatiana 
 • Stochmal Katarzyna

 

Hanna Pozorska nominowana do Pomorskiej Nagrody Artystycznej

Hania Pozorska została nominowana do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2020 w kategorii Pomorska Nadzieja Artystyczna. W uzasadnieniu czytamy:

„Hanna Pozorska – młoda, utalentowana skrzypaczka u progu kariery; laureatka I miejsca i Nagrody Specjalnej w XVII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu, Grand Prix w V Ogólnopolskim Konkursie Indywidualności Muzycznych ATMA 2020, I miejsca i Nagrody Specjalnej w XX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego, finalistka konkursu TVP Młody Muzyk 2020”

Haniu, mamy nadzieję, że zdobędziesz Pomorską Nadzieję Artystyczną! Trzymamy kciuki!

Więcej informacji