Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Barbara Wieczorek – jedn z tegorocznych stypendystek MKiDN za osiągnięcia artystyczne, Stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci

Z dumą i radością informujemy, że nasze uczennice: Hanna Pozorska z klasy skrzypiec prof. dr hab. Małgorzaty Skorupy oraz Barbara Wieczorek z klasy oboju dr Marty Różańskiej otrzymały stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne.

W I turze stypendium otrzymała również nasza ubiegłoroczna dyplomantka Urszula Ulenberg z klasy trąbki dr Kamila Kruczkowskiego.

Wszystkim wyróżnionym stypendystkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.

Hania Pozorska w półfinałach konkursu „Młody Muzyk Roku”

Nasza znakomita skrzypaczka z klasy XI Hania Pozorska, uczennica prof. Małgorzaty Skorupy,  zakwalifikowała się w tym roku do półfinałów Ogólnopolskiego Konkursu Młody Muzyk Roku 2020.

Podczas emitowanych w TVP Kultura przesłuchań półfinałowych, 18 i 25 października o godzinie 20.00 zaprezentuje się 10 muzyków: Krzysztof Polnik (akordeon), Oskar Rzążewski (saksofon), Małgorzata Cegielska (flet), Grzegorz Marcinowski (kontrabas), Wojciech Giłka (puzon), Jan Pieniążek (marimba), Eryk Oliwa (klarnet), Hanna Pozorska (skrzypce), Eryk Parchański (fortepian), Kacper Puczko (saksofon).

„Młody Muzyk Roku 2020” jest ogólnopolskim, prestiżowym konkursem dla uczniów szkół muzycznych, w którego trakcie wybrany zostanie najlepszy młody wirtuoz grający na instrumencie klasycznym. Elitarność i wyjątkowość tego konkursu wynika z faktu, że nie można na niego się zapisać, ani dostać na zasadzie wpisowego. Do konkursu przystąpić można jedynie na zaproszenie Ministerstwa Kultury oraz Centrum Edukacji Artystycznej. Do finału zakwalifikuje się pięć osób i będzie to występ z Orkiestrą Polskiego Radia transmitowany na żywo na antenie TVP. Finał odbędzie się 8 listopada o godz. 20:00 w TVP Kultura. Jeżeli Hania dostanie się do finału w grę będą wchodzić głosy publiczności i to one mogą zdecydować o wygranej.

HANIU! TRZYMAMY ZA CIEBIE KCIUKI!!!

Nowe zasady pracy szkoły od poniedziałku 19.10.2020

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz rekomendacjami Centrum Edukacji Artystycznej i Departamentu Szkolnictwa Artystycznego, od poniedziałku 19 października br. w naszej szkole zostają wprowadzone następujące rozwiązania dotyczące nauki hybrydowej:

1. Klasy I – VIII – wszystkie zajęcia prowadzone w sposób stacjonarny za wyjątkiem zespołów instrumentalnych, które prowadzone są w sposób zdalny. Chór klas IV – VI oraz chór dla klas VII oraz VIII pracuje wg odrębnie przygotowanych zasad.

2. Klasy IX – XII – ograniczenie zajęć realizowanych stacjonarnie do przedmiotów zawodowych wg następującego wykazu:
• przedmiot główny (instrument główny, śpiew, rytmika)
• fortepian obowiązkowy,
• fortepian dla specjalności rytmika
• fortepian dla specjalności wokalistyka
• improwizacja rytmiczna oraz improwizacja dla organistów
• akompaniament
• technika ruchu na specjalności rytmika

Pozostałe przedmioty praktyczne, np. orkiestra, chór II st., zespół kameralny, big band realizowane są zdalnie.

3. Zajęcia ogólnokształcące, ogólnomuzyczne, chór i orkiestra w klasach IX – XII realizowane są w trybie zdalnym wg obowiązującego planu lekcji.

Szczegóły zasad pracy hybrydowej zamieszczone są w e-dzienniku Librus.