KONKURS PISANIA DYKTAND

Makroregionalny Konkurs Pisania Dyktand zdążyliśmy przeprowadzić przed zamknięciem szkół i ogłoszeniem pandemii. Wyniki zostały przekazane, ale nie pochwaliliśmy się naszymi sukcesami. W grupie kl. VII-IX wyróżnienie otrzymała Marta Anioł, uczennica p. Hanny Lauer oraz Maria Paluszyńska, uczennica p. Wojciecha Lauera. W grupie kl. X-XII  laureatem I miejsca został Dariusz Gatza, uczeń p. Hanny Lauer, natomiast Antoni Jażdżewski, uczeń p. Agnieszki Bradtke, zdobył  III miejsce.

                                                                                                        Gdańsk, 13.03.2020

Sekcja Teorii Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku serdecznie zaprasza uczniów wszystkich klas szkoły muzycznej II stopnia do udziału w kolejnym Makroregionalnym Konkursie Pisania Dyktand, który odbędzie się w dniu 7 marca 2020 r. o godz. 11.30 w siedzibie naszej szkoły w Gdańsku, przy ul. Gnilnej 3.

(w załączeniu regulamin i zakres materiału)

X Warsztaty Perkusyjne 18-20.03.2020r. ODWOŁANE!

Decyzją Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie – X Warsztaty Perkusyjne tak jak wszystkie formy doskonalenia zawodowego w miesiącu marcu br. zostały odwołane.

Serdecznie zapraszamy na X Ogólnopolskie Warsztaty Perkusyjne odbywające się w naszej szkole w dniach 18-20 marca 2020 r.

Wykładowcami warsztatów oraz wykonawcami koncertów będą światowej sławy artyści i pedagodzy z USA, Austrii,Rosji,Węgier i Polski.

Ze względów organizacyjnych Harmonogram X Ogólnopolskich Warsztatów Perkusyjnych w Gdańsku zostanie umieszczony na stronie Szkoły do wtorku 3 marca. Tradycyjnie każdego dnia zajęcia będą od rana do godz 18 a koncerty o 19.00.  W załączeniu przedkładamy kartę zgłoszeniową i informację organizacyjną.
Serdecznie zapraszamy!

KARTA ZGŁOSZENIOWA X OWP Gdańsk 18-20 marca 2020

X Ogólnopolskie Warsztaty Perkusyjne Gdańsk 18-20 marca 2020 r. OPIS

Harmonogram X Ogólnopolskich Warsztatów Perkusyjnych w Gdańsku marzec 2020

Akcje charytatywne internatu

Przed Świętami Bożego Narodzenia młodzież naszego Internatu zorganizowała akcję charytatywną pt. „Bombka dla Hospicjum”. Udało nam zebrać 780,00 złotych. Kwota to zostanie przekazana 5 marca 2020 r. pensjonariuszom Gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza podczas koncertu w wykonaniu naszych wychowanków.

W minionym roku włączyliśmy się również w akcję wsparcia dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych organizowaną przez Towarzystwo „Nasz Dom” poprzez zbiórkę monet  na „Górę Grosza”. Uzbierane zostało 202,67 złotych.

Dziękujemy wszystkim za wrażliwość i wsparcie naszych akcji

Agata Banasik i Lucyna Kimmel