Rekolekcje wielkopostne

W związku z otrzymaną dziś wiadomością o terminie rekolekcjach w Bazylice św. Brygidy informujemy, że klasy VIII – XII w dniach 14-16 lutego przychodzą na planowe 4 pierwsze godziny lekcyjne, a następnie zostają zwolnione aby móc uczestniczyć w rekolekcjach o godzinie 12.15.

Klasy I-VII odbędą rekolekcje w Wielkim Tygodniu.

Zastępstwa 13 lutego 2018, wtorek

Nauczyciel Lekcja Przedmiot Oddział (Klasa) Zastępujący
Nowakowska Joanna 1 ang IV b sp 2. Grupa odwołane  
Trybułowska Grażyna 1 hm II a LO 1 hm Wilde Aleksandra
Irzabek Danuta 2 niem VIb sp    świetlica  
Nowakowska Joanna 2 gw IV b sp    odwołane  
Trybułowska Grażyna 2 hm Ia LO 1 hm Wilde Aleksandra
Prasowska – Zeidler Barbara 2 rytm I a sp    Tomczak Marta
Irzabek Danuta 3 niem II a LO 1. Grupa Hintz Iwona
Nowakowska Joanna 3 ang IIb sp 2. Grupa Brodnicka – Serafinowicz Hanna
Prasowska – Zeidler Barbara 3 rytm I a sp    Tomczak Marta
Nowakowska Joanna 4 ang V a sp 2. Grupa Brodnicka – Serafinowicz Hanna
Trybułowska Grażyna 4 hm III a gimn 1 hm Wilde Aleksandra
Prasowska – Zeidler Barbara 4 rytm IIa sp 1 rytm Grabowska Elżbieta
Irzabek Danuta 5 niem III a LO 1. Grupa Hintz Iwona
Trybułowska Grażyna 5 lit II a gimn 1 lit Wilde Aleksandra
Irzabek Danuta 6 niem VIa sp    Wyrwińska Jagoda
Prasowska – Zeidler Barbara 6 rytm IIIa sp 1 rytm Grabowska Elżbieta
Irzabek Danuta 7 niem VII c    Hintz Iwona
Prasowska – Zeidler Barbara 5 rytm IIa sp 1 rytm Grabowska Elżbieta

Ojciec Józef Wilczyński uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za działalność muzyczną

Za całego serca gratulujemy i dziękujemy, naszemu księdzu Wilczyński, który otrzymał jako osoba zasłużone w służbie państwu i społeczeństwu odznaczenia państwowe – Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski – podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy aktu dekoracji dokonał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.odznaczenie z rąk ministra z Kancelarii Prezydenta RP Adama Kwiatkowskiego (prezydent Andrzej Duda był tego dnia na otwarciu igrzysk olimpijskich w Pjongczangu). – To za pracę z młodzieżą ze szkoły muzycznej, którą prowadziłem przez 47 lat – mówi w rozmowie z Radiem Gdańsk. – Już nie uczę, bo nie pozwala mi na to kalendarz, niedługo skończę 86 lat. W dalszym ciągu prowadzę zespół złożony z uczniów i uczennic ze szkoły muzycznej. To im należą się podziękowania. Na zespół składają się chór, orkiestra oraz balet – mówi ojciec Józef Wilczyński.

Ksiądz Wilczyński jest dyrygentem i założycielem zespołu muzycznego „Stella Maris”, działającego przy gdańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Występują w nim uczniowie i absolwenci szkoły oraz osoby związane z gdańską Akademią Muzyczną. – W moim chórze występują zarówno dziadkowie, rodzice jak i dzieci. To specjalny skład – mówi z dumą ojciec Wilczyński. – Nikogo się nie odsuwa, a ci mali muzycy po latach stają się wielcy. 

Liczący ok. 200 osób zespół koncertuje w Polsce oraz za granicą. Występował m.in. państwach Europy zachodniej, Ameryce Północnej i Australii oraz przed papieżem Janem Pawłem II. – Dwa tygodnie temu byliśmy w Brukseli i tam też daliśmy koncert. W dalszym ciągu będę prowadził ten zespół ile tylko sił mi zostanie – mówi z uśmiechem duchowny. 

Ojciec Józef Wilczyński od 25 lat jest związany z parafią św. Krzyża przy ulicy Mickiewicza w Gdańsku Wrzeszczu. Ma na swoim koncie liczne odznaczenia m.in. przez Senat RP, Radę Miasta Gdańska i wojewodę pomorskiego. 16 marca jezuita skończy 86 lat.
https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/72282-gdanski-jezuita-z-krzyzem-komandorskim-orderu-odrodzenia-polski-za-dzialalnosc-muzyczna