Zapraszamy na konkurs solfeżowy!

Sekcja Teorii Muzyki serdecznie zaprasza uczniów kl. V i VI szkół muzycznych I stopnia do udziału w kolejnym Makroregionalnym Konkursie Solfeżowym, który odbędzie się w sobotę 27 maja 2017 o godz. 11.30.

Zakres materiału obejmuje :

  • Struktury interwałowe i akordowe : interwały proste , trójdźwięki i dominanta septymowa  ( określenie postaci ) – grane oddzielnie ( melodycznie lub harmonicznie ) lub rozpoznawane w oznaczonych miejscach przebiegu melodycznego
  • Dopisywanie brakujących dźwięków w interwałach i akordach (interwały proste, akordy w układzie skupionym )
  • Zapis pamięciowy 1 – głosu tonalnego
  • Uzupełnianie brakujących taktów w przebiegu melodyczno rytmicznym
  • Zapis krótkich struktur melodyczno –rytmicznych ( tonalność rozszerzona )
  • Zapis struktur rytmicznych 1- i 2-głosowych
  • Korekta błędów melodycznych i rytmicznych w 1-głosie tonalnym
  • Rozpoznawanie trójdźwięków triady
  • Zapis w kluczu wiolinowym i basowym
  • Tonacje do 3 znaków, dur i moll
  • Metrum 2/4, 3/4, 3/8, 4/4, 6/8

Dyktanda będą grane na instrumencie lub odtwarzane z płyty CD.

Zastępstwa 11 maja 2017, czwartek

Nauczyciel Lekcja Przedmiot Oddział (Klasa) Zastępujący  
Przygocka Magdalena 1 ztr I a sp    odwołane    
Tomczak Marta 1 ed IIIa sp    odwołane    
Kamińska Katarzyna 2 pol IIa gimn    Szostakiewicz Joanna  
Pestka – Rozmarynowska Monika 2 ztr IIIa sp    Pilichowska Hanna  
Przygocka Magdalena 2 ztr Ib sp    świetlica    
Pestka – Rozmarynowska Monika 3 ztr IV sp Dziewczęta Pujanek  Radosz  
Przygocka Magdalena 3 ztr IIa sp    świetlica    
Tomczak Marta 3 ed IIIa sp    Watkowska Marta  
Kamińska Katarzyna 4 gw Vb sp    Mitros-Suchorzewska Jolanta
Nowakowska Joanna 4 ang Ib sp 2. Grupa Brodnicka – Serafinowicz Hanna
Pestka – Rozmarynowska Monika 4 ztr IV sp Dziewczęta Pujanek  Radosz  
Przygocka Magdalena 4 ztr IIb sp    świetlica    
Tomczak Marta 4 ed IIIa sp    Jurczyk Katarzyna  
Kamińska Katarzyna 5 pol Vb sp    Kłosowski Jarosław  
Nowakowska Joanna 5 ang VIb sp 2. Grupa Jadczak – Wodzinowska Joanna
Przygocka Magdalena 5 rytm IIIb sp 2 rytm Pestka – Rozmarynowska Monika
Tomczak Marta 5 ed IIIa sp    Muzolf Anna  
Kamińska Katarzyna 6 pol VIa sp    Irzabek Danuta  
Przygocka Magdalena 6 rytm IIIb sp 2 rytm Pestka – Rozmarynowska Monika
Tomczak Marta 6 ed IIIa sp    Muzolf Anna  
Nowakowska Joanna 7 ang VIa sp 2. Grupa Jadczak – Wodzinowska Joanna
Przygocka Magdalena 7 ztr Vb sp Dziewczęta odwołane    
Przygocka Magdalena 9 ztr VIa sp Dziewczęta odwołane    
Przygocka Magdalena 8 ztr VIa sp Dziewczęta odwołane