Zgłoszenia na warsztaty muzyczne w Chinach

Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej informuje (wiadomość z piątku 18 stycznia br.), iż kierownictwo Mount Royal University w Calgary, podobnie jak w minionych latach, zwróciło się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z propozycją nieodpłatnego uczestnictwa grupie młodych, utalentowanych muzyków w XX Międzynarodowym Kursie Muzycznym Morningside Music Bridge. Najbliższe kursy odbędą się w Pekinie (Chiny) w terminie 4 – 29 lipca 2016 roku.

Przesłuchania, które wyłonią najlepszych uczniów szkół muzycznych z całego kraju w specjalnościach: fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, klarnet odbędą się w dniach 5 – 7 lutego (piątek – niedziela) 2016 roku.  Miejscem przesłuchań będzie sala koncertowa ZSM ul. Miodowa 22 c-d w Warszawie. W komisji zasiądą przedstawiciele Mount Royal University w Calgary. 

Warsztaty Morningside Music Bridge z pewnością będą cenną pomocą w rozwoju artystycznym wybranych uczniów, umożliwią im pracę pod kierunkiem wybitnych pedagogów, nawiązanie kontaktów z międzynarodowym środowiskiem artystycznym, wymianę doświadczeń oraz poznanie nowych technik wykonawczych i sposobów interpretacji.

DEK prosi o przekazanie zgłoszeń do dnia 22 stycznia 2016 roku na adres e-mail: eliza.kujan@mkidn.gov.pl. Oprócz informacji zawartych w załączonych formularzach prosimy, aby każdy z uczestników obowiązkowo podał kontakt (telefon i mail) do rodziców.

poster_Poland_press Poland audition application form 2016 Polish

Poland audition application form 2016 Polish