Jesienne sukcesy uczniów sekcji fortepianu I stopnia

W dniach 12 i 13 listopada 2015 r. Piotr Czerwiński z kl. VI uczeń dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej wykonał w Hiszpanii dwa recitale – w Logrono i Pamplonie. Była to nagroda konsula Rzeczypospolitej Polskiej w Nawarze, Kraju Basków i La Roja – Angela Tellechea Goyena. Piotr otrzymał ją na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży w Szafarni.

Hiszpania

 

Natomiast w dniach 19-20 listopada 2015 Piotr wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Usti na Łabą w Czechach, gdzie zajął I miejsce w 2 kategorii wiekowej.Otrzymał także Nagrodę Specjalną senatora Parlamentu Republiki Czeskiej za interpretację utworu Fryderyka Chopina – Fantazji-Impromptu cis moll op.66.

Usti nad Labem 2

Na V Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Karola Nicze w Pabianicach (21.11.2015) Kacper Kukliński z kl.V ucz. dr hab. Elżbiety Pasierowskiej – Kołodziej zdobył I miejsce i 2 Nagrody Specjalne: za najlepsze wykonanie utworu F. Chopina i za najlepsze wykonanie miniatury polskiej.

Na X Konkursie Pianistycznym Muzyka Krajów Nadbałtyckich, który odbył się 24 listopada 2015 w Wejherowie w grupie drugiej I miejsce zdobyła Helena Król z kl. V ucz. mgr Magdaleny Bonieckiej , miejsce II Alicja Reszczyńska z kl. IV , a miejsce III Jan Stawicki z kl. V – uczniowie mgr Hanny Tokarskiej. Wyróżnienie otrzymał Stanisław Kocemba z kl. IV ucz. mgr Magdaleny Bonieckiej.

Na zdjęciu – laureaci konkursu z jurorami.

beznazwy (3)

 

Na XX Jubileuszowym Konkursie kameralistycznym „Dialogi fortepianowe”, który odbył się 27.11.2015 w Gdyni III nagrodę w grupie młodszej   zdobył duet -Karolina Mazur i Marcelina Rubach   z kl. II ucz. mgr Magdaleny Bonieckiej, natomiast duet – Marianna Juras z kl. IV ucz. mgr Ewy Włodarczyk i Helena Szymaniak z kl. IV ucz. mgr Agnieszki Wysockiej zdobył wyróżnienie.

Laureatem XXIII Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego  na Mazowszu, który odbył się w dn. 26-28 listopada 2015r. w Sochaczewie został Jan Stawicki (na zdjęciu poniżej) z kl. V ucz. mgr Hanny Tokarskiej.

stas saw sochacz

 

W IX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu (27-28.11.2015) Kacper Kukliński  z kl.V  zdobył I miejsce i Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu Tadeusza Szeligowskiego, a Piotr Czerwiński  z kl.VI  zajął II miejsce. Obaj chłopcy zdobyli też Nagrody Specjalne w postaci koncertu w ramach festiwalu „Poznańska Wiosna Muzyczna” oraz koncertu organizowanego przez Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu. Kacper i Piotr są uczniami dr hab. Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej.
DSC07429 2
 
Serdecznie gratulujemy sukcesów !