Jubileusz 70-lecia Szkoły Muzycznej w Gdańsku.

O logowaniu na Kurs Historii Muzyki

W związku z pytaniami, dotyczącymi ostrzeżeń pojawiających się podczas prób logowania na podany przez nas serwer elektronicznego  systemu rejestrowania na kurs historii muzyki informujemy, że ostrzeżenia te związane są z niewykupieniem przez szkołę certyfikatu uwierzytelniającego szkolny serwer o nazwie „harfa.osm.gdansk.pl”. Wszystkie komunikaty typu „serwer niezaufany”, „wchodzisz na własne ryzyko” itp. można bezpiecznie zignorować i kliknąć np. w „dodaj wyjątek bezpieczeństwa”. Wykupywanie certyfikatów serwera to swoisty haracz, który płaci się co roku firmom certyfikacyjnym, które w założeniu mają zagwarantować, że serwer, z którym się łączymy nie jest „fałszywką” hakera. Po prostu proszę się tymi ostrzeżeniami nie przejmować.

Kolejne laury uczniów sekcji fortepianu

Na Muzycznych Konfrontacjach Młodych , które odbyły się w Koszalinie w dn.25-28.05.2015  Kacper Kukliński z kl. IV ucz. dr hab. Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej  zajął  III miejsce  oraz otrzymał Nagrodę Specjalną prof. Andrzeja Cwojdzińskiego za wyróżniającą prezentację programu trzech etapów konkursu. Natomiast Piotr Czerwiński z kl. V również ucz. dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej  zajął III miejsce  oraz zdobył nagrodę za wyróżniające się wykonanie utworu barokowego. Na zdjęciu  – Piotr podczas występu w III etapie z towarzyszeniem orkiestry-

Koszalin

 

Na  Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Piano Talents” w Mediolanie – Włochy 9-15.06.2015  III nagrodę zdobyła Agata Szlufik  z kl. X (na zdjęciu) ucz. mgr Eleny Aleksiejuk.

Agata Sz.

Laureatkami tego konkursu zostały również  uczennice dr hab. Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej – Zuzanna Jargieło z kl. VII zdobyła III nagrodę, a Magdalena Kiełkucka z kl. IX zdobyła wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy sukcesów uczniom i pedagogom.