Kolejne sukcesy uczniów sekcji fortepianu

Z ogromną przyjemnością informujemy o międzynarodowych,  ogólnopolskich  i regionalnych sukcesach  uczniów sekcji fortepianu:

Na  Międzynarodowym  Konkursie  Pianistycznym  im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, który odbył się w dniach 15-17.05.2015 Kacper Kukliński z kl. IV uczeń dr hab. Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej zdobył  Wyróżnienie i Nagrodę Specjalną  Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina – koncert w Żelazowej Woli. Natomiast Piotr Czerwiński z kl. V, również uczeń dr hab. Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej , na tym samym konkursie zdobył także Wyróżnienie oraz 2 Nagrody Specjalne:  Nagrodę Fundacji im. Gyorgy’a Ferenczy’ego w Budapeszcie za najlepsze wykonanie mazurka Fryderyka Chopina oraz Nagrodę Konsula Rzeczypospolitej Polskiej w Nawarze, kraju Basków i La Roja Angela Tellechea Goyena dla najlepszego Polaka z II grupy wiekowej – koncert w Hiszpanii. Obaj chłopcy byli najmłodszymi uczestnikami konkursu – w najliczniejszej II grupie wiekowej. Obaj laureaci na zdjęciu poniżej-

szafarnia Kacper i Piotrek

Na Międzynarodowym  Konkursie  Pianistycznym „Broumovska Klavesa” w Broumov w Czechach, który odbył się w dn. 08-10.05.2015 nagrody zdobyli uczniowie  uczniowie  dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej – Piotr Czerwiński z kl. V b  zajął I miejsce i otrzymał Nagrodę  Specjalną za wykonanie Mazurka F. Chopina oraz najwyższą punktację spośród wszystkich uczestników konkursu.  Natomiast Jan Walczak z kl. VIII zajął III miejsce.

Na Polsko-Niemieckim  Konkursie  Pianistycznym  „Młode Talenty” w Szczecinie, który odbył się w dniach 07-10.05.2015  Zofia Nowicka  z kl. III  uczennica dr hab. Elzbiety Pasierowskiej- Kołodziej zajęła  II miejsce natomiast Natasza Buja z kl. V uczennica mgr Ewy Szurek otrzymała Wyróżnienie.

Na X Międzynarodowym Festiwalu Młodych Pianistów w Głubczycach, który odbył się w dniach 16-19.05.2015 Natasza Buja z kl. V uczennica mgr Ewy Szurek otrzymała Wyróżnienie.

Na III Ogólnopolskim Pianistycznym Konkursie Muzyki Polskiej, który odbył  się 08.05.2015  w  Skierniewicach Helena Król z kl. IV uczennica mgr Magdaleny Bonieckiej otrzymała Wyróżnienie.

Na III Konkursie Pianistycznym „Johann Sebastian Bach na nowo odkryty”, który odbył się 13.05.2015 w Starogardzie Gdańskim Agata Tarnawska z kl. III uczennica mgr Aleksandry Płaszczewskiej otrzymała Wyróżnienie w kategorii I , natomiast Damian Tatara z klasy VI uczeń mgr Agnieszki Wysockiej otrzymał Wyróżnienie w kategorii III.

Na Konkursie „Klasyka w rozrywce, rozrywka w klasyce„, który odbył się 21.05.2015 w Chojnicach – duet Amelia i Lena Gwardyś z kl. V uczennice mgr Magdaleny Bonieckiej zajęły I miejsce, natomiast duet z kl. III – Marianna Juras uczennica mgr Ewy Włodarczyk i Helena Szymaniak uczennica mgr Agnieszki Wysockiej otrzymał Wyróżnienie.

Na XVI Międzynarodowym Konkursie ” Moje inspiracje muzyczne” 2015, który odbył się w Nałęczowie Helena Król z kl.IV- ucz. mgr Magdaleny Bonieckiej otrzymała  I nagrodę.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych sukcesów zarówno uczniom jak i pedagogom.