Koncert dla dzieci niepełnosprawnych na Politechnice Gdańskiej

W dniu 24 kwietnia b.r. odbył się w Sali Auditorium Novum Politechniki Gdańskiej koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły dedykowany dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej. Poza występami instrumentalistów i zespołów kameralnych w tym roku koncert urozmaiciły występy zespołów rytmicznych i grupy tanecznej z kl. V, która wykonała układ jednego z polskich tańców narodowych- krakowiaka. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z występu klasy V- autorstwa p. Doroty Kozakiewicz- Lejderman.

pg3

 

PG1

 

PG

 

 

 

 

 

Wiosenne sukcesy uczniów sekcji fortepianu

Na IV Ogólnopolskim  Konkursie  „Kameralnie z fortepianem”, który odbył się 10.03.2015 w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu duet w składzie Kacper Kukliński z kl. IV ucz. dr hab.Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej i Marta Anioł (skrzypce) ucz.  prof. Małgorzaty Skorupy otrzymał Grand Prix oraz Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

Na VIII Konkursie Pianistycznym uczniów szkół muzycznych II stopnia, który odbył się w  Krakowie w dn.  16-17.03.2015  Natalia Zaleska kl. XI ucz.  prof. Bogdana Kułakowskiego  zdobyła II nagrodę.

Kacper Kukliński z kl. IV ucz. dr hab. Elżbiety  Pasierowskiej- Kołodziej zajął I miejsce na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków, które odbyło się w dn. 25-28.03.2015 w Rybniku.

Na V Gdyńskim Konkursie  Kameralistyki Fortepianowej „Fortepian i …” Gdynia 15.04.2015  Jan Walczak kl.VIII  ucz. dr hab. Elżbiety Pasierowskiej – Kołodziej – w duecie z Michałem Mullerem- skrzypce- ucz. prof. Małgorzaty Skorupy – otrzymali  wyróżnienie.

Na XV Międzynarodowym Konkursie  Muzycznym  im. J. Zarębskiego– Warszawa 21-27.04.2015  Zofia Nowicka kl. III ucz. dr hab. Elżbiety  Pasierowskiej- Kołodziej  zajęła II miejsce w grupie I, natomiast  Helena Król kl. IV ucz. mgr Magdaleny Bonieckiej  otrzymała  wyróżnienie w grupie II.

Na VIII Ogólnopolskim Konkursie  Pianistycznym  „Mistrz Klawiatury”- Warszawa 23-24.04.2015 –  Natasza Buja z kl. V (na zdjęciu poniżej ) ucz. mgr Ewy Szurek  zajęła II miejsce. ???????????????????????????????

Duet w składzie: Marta Anioł kl. IV  i Kacper Kukliński kl. IV   zajął I miejsce w grupie I w Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych, które odbyły się 24.04.2015.  Przygotowanie zespołu –  prof. Małgorzata Skorupa i dr hab. Elżbieta Pasierowska-Kołodziej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i pedagogom.

 

 

Kolejne nagrody w sekcji dętej

Natalia Egielman, kl. XI – II Nagroda w XIV Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w grupie V – Sochaczew, 15 kwietnia 2015 r. Przygotowanie Małgorzata Dubrowińska – Egielman, akompaniament dr Izabela Paszkiewicz.

Joanna Skrzypkowska, kl. IX – Wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w grupie IV – Sochaczew, 15 kwietnia 2015 r. Przygotowanie Małgorzata Dubrowińska – Egielman, akompaniament Monika Kułakowska.

Wojciech Przyborowski, kl. XII – II Nagroda na V Ogólnopolskim Konkursie Klarnetowym w grupie IV – Wrocław, 15 kwietnia 2015 r. Przygotowanie Barbara Pappelbaum – Kruczkowska, akompaniament Amelia Pękała.