Sukcesy sekcji pianistycznej

Helena Król kl. IV uczennica p.Magdaleny Bonieckiej zdobyła II nagrodę na Festiwalu  Muzyki Filmowej, który odbył się w Tczewie 29.01.2015.

Piotr Pawlak kl. XI ucz. prof. Waldemara Wojtala  zdobył I miejsce (drugiego nie przyznano) w najstarszej grupie wiekowej na XII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin dla najmłodszych” w Antoninie. Konkurs odbywał się w dniach 19-20 marca b.r.

  antonin Piotrek

 Natalia Zaleska kl. XI uczennica prof. Bogdana Kułakowskiego zdobyła III nagrodę na  I Ogólnopolskim Konkursie  Pianistycznym  od Bacha do Szymanowskiego, który odbył się w  Warszawie 07.03.2015. Przyznano także  dyplom gratulacyjny dla pedagoga za znakomite przygotowanie uczennicy.

Agata Szlufik kl.X uczennica p. Eleny Aleksiejuk  zajęła II miejsce w IV grupie wiekowej (I-go miejsca nie przyznano) oraz Nagrodę za najlepsze wykonanie utworu A.Szeluty  na III Festiwalu Pianistycznym  im. A.Szeluty w Słupcy 25-27.03.2015. P. Elena Aleksiejuk otrzymała  dyplom gratulacyjny dla pedagoga za wyróżniające przygotowanie uczennicy.

Na Słupskich Spotkaniach  z Muzyką Ukraińską, które odbyły się 27.03.2015 uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące nagrody- Teresa Olesz kl.II ucz. p.Eleny Aleksiejuk I miejsce w grupie I; Natalia Tyszkiewicz kl. III ucz.p. Aleksandry Płaszczewskiej III miejsce w grupie I;  Alicja Reszczyńska kl.III ucz. Hanny Tokarskiej także III miejsce w grupie I. Na zdjęciu laureaci konkursu z jurorami (Natalia i Alicja w środku w pierwszym rzędzie)

słupsk 2

I miejsce na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. K.i A. Szafranków, które odbyło się w  Rybniku 25-28.03.2015  zajęło Trio Fortepianowe w składzie Zuzanna Kuklińska (skrzypce), Weronika Duchniewicz (wiolonczela) i Jan Olesz (fortepian) przygotowane pod kierunkiem prof. Anny Prabuckiej-Firlej .

Natomiast Jan Olesz z kl.X  – jako solista- przygotowany przez p. Elenę Aleksiejuk otrzymał wyróżnienie w grupie III.

Serdecznie gratulujemy sukcesów wszystkim uczniom i pedagogom.