Sukcesy sekcji fortepianu I i II stopnia

Na X Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym – Muzyka w wykonaniu najmłodszych „Od baroku do współczesności” – 10.01.2014. Gdańsk-Wrzeszcz –dwie I nagrody w I i II grupie otrzymali uczniowie Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej Zofia Nowicka z kl. II i Kacper Kukliński z kl. III.

Julia Teska z kl. V  ucz. Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej zdobyła  w trio fortepianowym II nagrodę na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I stopnia – Warszawa 14-16.01.2014.

Na III Ogólnopolskim Konkursie „Kameralnie z fortepianem”. który odbył się 11.03.2014 w ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu II nagrodę w kwartecie otrzymał Kacper Kukliński z kl. III ucz. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej , natomiast Helena Król ucz. Magdaleny Bonieckiej otrzymała III nagrodę w duecie .

Na XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego Piotr Czerwiński z kl. IV zajął I miejsce w kategorii B – fortepian solo,  Kacper Kukliński z kl. III i Jan Walczak z kl. VII zdobyli wyróżnienia,  natomiast III miejsce -w trio fortepianowym zdobyła  Dorota Mańkowska z kl. X. Wszyscy laureaci są uczniami Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej. Konkurs odbył się w dniach 23-30.03.2014. w Warszawie i Łomiankach. Na zdjęciu Piotr Czerwiński podczas Koncertu Laureatów na Zamku Królewskim w Warszawie-

Koncert LaureatĂłw w Zamku KrĂłlewskim w Warszawie 30.03.2014

 Na I Warszawskim  Forum Muzyki Kameralnej  – 3-5.04.2014- wyróżnienie I stopnia i Nagrodę Polskiego Towarzystwa Muzyki Kameralnej – otrzymała w trio Dorota Mańkowska z kl. X ucz. Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej.

Zofia Nowicka z kl. II ucz. Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej zajęła II miejsce ex aequo w gr. I na VIII Konkursie Pianistycznym – Słupskie Spotkania z Muzyką Ukraińską, który odbył się 11.04.2014.

Na XXVIII Starogardzkich Spotkaniach Kameralnych – 11.04.2014. uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrodę specjalną za najwyższe punkty jurorów i nagrodę Starosty Starogardzkiego : Kacper Kukliński z kl. III ucz. Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej  otrzymał I nagrodę w kwartecie, duet fortepianowy na 4 ręce –Małgorzata Uziałko i Wiktoria Szulc z kl. IV uczennice Ewy Włodarczyk otrzymały II nagrodę, natomiast Helena Król z kl.III uczennica Magdaleny Bonieckiej otrzymała II nagrodę w duecie. Na zdjęciu kwartet i duet fortepianowy z jurorami.

WP_20140411_009 (1)

16.04.2014. odbył się w Gdyni Konkurs Kameralistyki Fortepianowej „Fortepian i… „, na którym Magdalena Kiełkucka z kl. VIII i Jan Walczak z kl. VII- uczniowie Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej –  otrzymali- grając w duetach- wyróżnienia.

 Na IV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Muzyka ilustracyjna i programowa w świecie dziecka” Helena Król z kl. III ucz. Magdaleny Bonieckiej zajęła III miejsce w grupie I.  Konkurs odbył się w Szczecinie w dniach 5-6 kwietnia 2014 roku.

Uczniowie naszej sekcji przywieźli również szereg nagród z IV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Augustowie, który odbył się w dn. 23-27.04.2014. Helena Król z kl. III ucz. Magdaleny Bonieckiej  i Piotr Czerwiński z kl. IV ucz. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej otrzymali II nagrodę ex aequo w kategorii I. Natalia Trzebiatowska z kl. VI ucz. Ewy Szurek otrzymała wyróżnienie I stopnia w kategorii II. Agata Szlufik z kl. IX ucz. Eleny Aleksiejuk otrzymała wyróżnienie w kategorii III, Adam Kałduński z kl. XI ucz. Mariusza Trzebniaka otrzymał III nagrodę w kategorii IV. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Monika Boniecka z kl. XII ucz. Hanny Tokarskiej.

Na zdjęciu Helenka Król laureatka II nagrody ex aequo.

IMG_8053_p1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie gratulujemy sukcesów uczniom i pedagogom.