Harmonogram Makroregionalnych Przesłuchań Zespołów Kameralnych SM II st.

HARMONOGRAM MAKROREGIONALNYCH PRZESŁUCHAŃ ZESPOŁÓW KAMERALNYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH II st.

14 – 15 GRUDNIA 2012

piątek 14 grudnia 2012

11.00

lp.

Imię i nazwisko uczestnika

lub nazwa zespołu

szkoła, klasa, rok nauki

Imię i nazwisko nauczyciela

program

1

TRIO FORTEPIANOWE

Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina

Barbara Zięba skrzypce

Mateusz Kaczmarski wiolonczela

Julia Romanowska fortepian

przygotowanie – Tadeusz Samerek

15 min.

Andrzej Panufnik – Trio fortepianowe cz. II i III


Marek Czerniewicz – Ostatni dzień sierpnia

2

TRIO FORTEPIANOWE

Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina

Kornelia Radziszewska skrzypce

Bartosz Kaczmarski wiolonczela

Stanisław Skakowski fortepian

przygotowanie – Magdalena Darska

15 min.

Hans Sitt – Trio fortepianowe G-dur op.63 nr 1

3

TRIO FORTEPIANOWE

Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina

Hanna Noetzel klarnet

Maksymilian Krzak altówka

Marcin Skałkowski fortepian

przygotowanie – Alicja Wieczorek / Grzegorz Wieczorek

17 min.

W.A. Mozart – Trio Es-dur KV 498 Kegelstatt cz. III Rondo

Robert Schumann – Märchenerzählun-gen op. 132 cz. III i IV

4

TRIO FORTEPIANOWE

Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina

Weronika Patalon skrzypce

Teresa Respondek wiolonczela

Alexander Bach fortepian

przygotowanie – Magdalena Darska

15 min.

Wanda Dubanowicz – Quasi Sonata (1963)

Dymitr Szostakowicz – Kontredans

5

TRIO – DWOJE SKRZYPIEC I FORTEPIAN

Szkoła Muzyczna I i II st. im. Z. Noskowskiego w Gdyni

Natan Kosętka skrzypce

Kinga Kitowska skrzypce

Julianna Kotłowska fortepian

przygotowanie – Małgorzata Skorupa, Andrzej Siarkiewicz

15 min.

Pablo de Sarasate – Navarra op. 33

Igor Frołow – Divertimento

6

TRIO

Szkoła Muzyczna I i II st. im. Z. Noskowskiego w Gdyni

Paulina Węgrzynowska flet

Miriam Kozak skrzypce

Dominika Czajkowska fortepian

przygotowanie – Mariusz Mruczek

17 min.

Henri Kőhler – Sonata na flet, skrzypce i fortepian op. 83

Nino Rota – Trio na flet, skrzypce i fortepian

PRZERWA DO GODZ. 13.00

7

VARIUS QUARTET

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy

Agnieszka Jackowska skrzypce

Weronika Łosoś skrzypce

Filip Walkowiak skrzypce

Jan Łosoś wiolonczela

przygotowanie – Michał Litwa

17 min.

Michał Litwa – Fantazja Mozartowska

Piotr Czajkowski – Danse Napolitane / Danse des Mirlitons

Carlos Gardel – Por una Cabeza

8

NO NAME QUARTET

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy

Klaudia Grad flet

Marcelina Jankowska skrzypce

Zuzanna Czerniejewska altówka

Agata Chylińska wiolonczela

przygotowanie – Michał Litwa

18 min.

W.A. Mozart – Kwartet fletowy D-dur cz. 1

Piotr Czajkowski – Trepak / Danse des Cygnes

Astor Piazzolla – Oblivion

9

ILUSION TRIO

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy

Adrianna Fanslau skrzypce

Malwina Malawy wiolonczela

Aleksandra Szamocka fortepian

przygotowanie – Agata Kopycińska-Karbowniczek

16 min.

Andrzej Panufnik – Trio fortepianowe op. 1 cz.1

Astor Piazzolla – „Zima” z cyklu „Cztery pory roku”

PRZERWA DO GODZ. 15.00

10

KWARTET SKRZYPCOWY Z FORTEPIANEM

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie

Klaudia Tobijasz skrzypce

Julia Walińska skrzypce

Adrianna Wiśniewska skrzypce

Adrian Orłowski skrzypce

Aleksandra Czuchryta fortepian

przygotowanie – Danuta Kaluta-Jakubowska

16 min.

Antonio Vivaldi – Koncert h-moll na 4 skrzypiec

11

SEKSTET

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie

Olga Nurkowska skrzypce

Amelia Dziedzic skrzypce

Michał Juszczak altówka

Emilia Jackiewicz wiolonczela

Michał Krupa fortepian

Julia Pachomow klarnet

przygotowanie – Małgorzata Kobierska

15 min.

Joseph Achron – J.Heifetz Hebrew Melody op. 33 (arr. Małgorzata Kobierska)

Sergiusz Prokofiew – Uwertura op. 34

12

TRIO FORTEPIANOWE

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie

Natalia Kasprzak skrzypce

Roksana Szelestowska altówka

Hubert Miarka fortepian

przygotowanie – Dorota Kuryło

15 min.

Michał Glinka – Pieśń rosyjska

W.A. Mozart – Trio Es-dur KV 498 Kegelstatt cz. I

A. Lotti – Sonata G-dur cz.IV vivace

Astor Piazzolla Oblivion

13

TRIO FORTEPIANOWE

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu

Wojciech Klimaszewski skrzypce

Jan Klimaszewski klarnet

Weronika Serocka fortepian

przygotowanie – Juliusz Błaszk

15 min.

Dimitry Varelas – La Muerte del tango

Aleksander Arutiunian – Suite for trio (skrzypce, klarnet i fortepian) cz. I Introduction, cz. IV Final

14

TRIO FORTEPIANOWE

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Słupsku

Filip Rajski skrzypce

Natalia Remus wiolonczela

Arkadiusz Cierniak fortepian

przygotowanie – Medea Berianidze

15 min.

Carl Reinecke – Trio fortepianowe op. 159 nr 2

15

TRIO FORTEPIANOWE

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Słupsku

Karolina Terefenko skrzypce

Barbara Świacka wiolonczela

Patrycjusz Lorek fortepian

przygotowanie – Medea Berianidze

16 min.

Johann Nepomuk Hummel – Trio fortepianowe G-dur

SOBOTA 15 GRUDNIA 2012

GODZ. 10.00

sobota 15 grudnia 2012

10.00

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika

lub nazwa zespołu

szkoła, klasa, rok nauki

Imię i nazwisko nauczyciela

program

16

TRIO FORTEPIANOWE

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Klaudia Kulwikowska klarnet

Agata Nowak wiolonczela

Dorota Mańkowska fortepian

przygotowanie – Barbara Pappelbaum-Kruczkowska / Elżbieta Pasierowska-Kołodziej

20 min.

Gordon Jacob – Trio na klarnet, wiolonczelę i fortepian cz. I

Michał Glinka – Trio patetyczne

17

TRIO FORTEPIANOWE

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Angelika Kwiatkowska skrzypce

Maria Szagżdowicz wiolonczela

Marta Żak fortepian

przygotowanie – Anna Prabucka-Firlej

17 min.

Astor Piazzolla – Verano Porteño

Feliks Mendelssohn-Bartholdy – Trio fortepianowe d-moll op. 49 cz. I Molto allegro ed agitato

18

TRIO SKRZYPCOWE

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Joanna Rogalska skrzypce

Julia Morawska skrzypce

Aleksandra Kowacz skrzypce

przygotowanie – Jerzy Hazuka

20 min.

Ignaz Lachner – Sonatina op. 90 nr 3

Edward Huws Jones – Wspomnienia z rodzinnego domu

19

TRIO – klarnet, skrzypce, fortepian

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Wojciech Przyborowski klarnet

Katarzyna Goliat skrzypce

Apoloniusz Klawiński fortepian

przygotowanie – Anna Prabucka-Firlej

17 min.

Aram Chaczaturian – Trio na klarnet, skrzypce i fortepian cz. I Andante con dolore con molto expressione, cz.II Allegro, cz.III Moderato

PRZERWA DO 11.30

20

KWARTET SMYCZKOWY

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Karolina Gutowska skrzypce

Karolina Sutt skrzypce

Aleksandra Bogdanowicz altówka

Małgorzata Oller wiolonczela

przygotowanie – Małgorzata Skorupa

15 min.

Maurice Ravel – Kwartet smyczkowy F-dur,
cz. I i II

21

TRIO FORTEPIANOWE

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Wiłkomirskiego w Elblągu

Monika Matysiak skrzypce

Mikołaj Wojciechowski wiolonczela

Jacek Bałchan fortepian

przygotowanie – Dariusz Prystasz

15 min.

Joseph Haydn – Trio fortepianowe G-dur nr 39 Hob. XV/25 cz.III

Claude Debussy – Trio fortepianowe G-dur
cz.II
i IV

22

TRIO FORTEPIANOWE

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Ewa Jarosz skrzypce

Jan Lewandowski wiolonczela

Adam Kałduński fortepian

przygotowanie – Anna Prabucka-Firlej

20 min.

Sergiusz Rachmaninow – Trio fortepianowe d-moll op. 9, cz. I Moderato

23

KWARTET SMYCZKOWY

Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie

Joanna Hajkiewicz I skrzypce

Gariela Żukowicz II skrzypce

Gabriela Świdrów altówka

Milena Walent wiolonczela

przygotowanie – Irena Olejnik

15 min.

Ludwig van Beethoven – Kwartet F-dur op. 18 nr 1 cz. III i IV

24

KWARTET SMYCZKOWY

Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie

Weronika Kwaśniak I skrzypce

Natalia Marcinkiewicz II skrzypce

Iga Baran altówka

Agata Głogowska wiolonczela

przygotowanie – Jacek Tomczak

15 min.

Ludwig van Beethoven – Kwartet D-dur op. 18 nr 3 cz. I i II

25

TRIO

Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie

Pola Kompf – flet

Aleksandra Bańskowska – fagot

Rafał Urbanek – fortepian

przygotowanie – Jarosław Nowak

15 min.

Francois Poulenc – Trio na obój, fagot i fortepian

w opr. ma fl., fg. pf Jarosława Nowaka