Próby akustyczne

Informujemy, że dla zespołów kameralnych biorących udział w przesłuchaniach makroregionalnych CEA przewidziane są dziesięciominutowe próby akustyczne na sali koncertowej w następujących terminach:
13 stycznia 2012 – godz. 8.00 – 10.50 oraz 14.00 – 14.50
14 stycznia 2012 – godz. 8.10 – 9.50
W celu zarezerwowania czasu na próbę akustyczną prosimy dzwonić do sekretariatu szkoły: 58-301-12-72

Harmonogram przesłuchań CEA zespołów kameralnych SM I st.

HARMONOGRAM PRZERSŁUCHAŃ CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ

ZESPOŁÓW KAMERALNYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH I st.

etap makroregionalny

piątek 13 stycznia 2012

piątek 13 stycznia 2012

11.00 – 12.00

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika
lub nazwa zespołu
szkoła, klasa, rok nauki
Imię i nazwisko nauczyciela

program

1

ZESPÓŁ SKRZYPCOWY

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia

im. Wojciecha Kilara w Gryficach

Jutrzenka Zofia Cirocka – I skrzypce, klasa 5/6

Patrycja Śnigurowicz – I skrzypce, klasa 4/6

Nikola Konstancja Jodłowska – II skrzypce, klasa 3/6

Amelia Karaś – II skrzypce, klasa 3/6

Julia Kolanek – III skrzypce, klasa 3/6

Hubert Rachwał – III skrzypce, klasa 4/6

przygotowanie – Ewa Katarzyna Pieruszek-Górnik

15 min.

Johann Pezel – Suita „Intrada”

  1. Johann Pezel – Suita „Sarabande”

  2. Johann Pezel – Suita „Ballo”

2

ZESPÓŁ KAMERALNY

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku

Alicja Engelbrecht skrzypce I

Tomasz Bednarek skrzypce II

Adriana Obst skrzypce III

Julia Lis skrzypce IV

Dominika Maszota wiolonczela

Hubert Czapla kontrabas

przygotowanie – Magdalena Kreft

9 min.

C. Monteverdi – Ritornello

G. Fr. Haendel – Sarabanda ze Suity XI opr. M. Kreft

 

R. Twardowski – Tryptyk mariacki – taniec I

3

KWARTET WIOLONCZELOWY

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych I i II st.

im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy

Jan Iwaszko – wiolonczela, klasa 6

Agata Jankowska – wiolonczela, klasa 6

Katarzyna Golla – wiolonczela, klasa 6

Rozalia Sobecka – wiolonczela, klasa 6

przygotowanie – Michał Litwa

10 min.

J.S. Bach – Menuet

E. Moricone – Obój Gabriela

H. Mancini – The Pink Panther

4

KWARTET SMYCZKOWY

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych I i II st.

im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy

Laura Bednarska – skrzypce, klasa 6

Alicja Chęś – skrzypce, klasa 6

Adam Dziewiątkowski – skrzypce, klasa 6

Jan Iwaszko – wiolonczela, kasa 6

przygotowanie – Michał Litwa

13 min.

Michał Litwa – Wariacje na temat Allegretta Mozarta

E. Moricone – Obój Gabriela

A. Menken – Piękna i Bestia

5

TRIO SKRZYPCOWE Z FORTEPIANEM

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st.

im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Hanna Pozorska skrzypce, klasa 2

Małgorzata Borsich skrzypce, klasa 3

Nataniel Piechotka skrzypce, klasa 3

Julia Teska fortepian, klasa 3

przygotowanie – Małgorzata Skorupa

7 min.

Ch. Dancla – Trio skrzyp. z fort. op. 99 nr 1

Ch. Dancla – Trio skrzyp. z fort. op. 99 nr 2

Żanna Metallidi – Taniec pingwinów

przerwa 12.00- 12.30

piątek 13 stycznia 2012

12.30 – 13.30

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika
lub nazwa zespołu
szkoła, klasa, rok nauki
Imię i nazwisko nauczyciela

program

6

TRIO SKRZYPCOWE

Państwowa Szkoła Muzyczna I st.

im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim

Michał Müller skrzypce klasa 4/6

Kamil Zaremski skrzypce klasa 5/6

Bartosz Müller skrzypce klasa 4/6

przygotowanie – Ewa Ceroń-Szmaglińska

7 min.

J. P. Rameau „Menuet”

S. Joplin ragtime „The Entertainer

7

KWARTET

Państwowa Szkoła Muzyczna I st.

im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim

Anna Talaśka trąbka, klasa 2/4

Dagmara Miszczuk trąbka, klasa 4/4

Paweł Rząska trąbka, klasa 4/4

Agata Runowska fortepian klasa 5/6

przygotowanie – Wojciech Bednarek, Małgorzata Pielak

7 min.

Leroy Anderson – „Bugler’s Holiday

8

DWOJE SKRZYPIEC Z FORTEPIANEM

Szkoła Muzyczna I i II st. im. Oskara Kolberga

w Szczecinku

Julia Wach – skrzypce, klasa 4

Julia Łosek – skrzypce, klasa 4

Michalina Dybowska- fortepian, klasa 6

przygotowanie – Anna Kaleta

7 min.

E. Gradecki – Ragtime „Lody”

D. Szostakowicz – Prelude

D. Szostakowicz – Polka

9

TRIO SKRZYPCOWE

Szkoła Muzyczna I i II st. im. Oskara Kolberga

w Szczecinku

Natalia Werstak – skrzypce, klasa 5

Gabriela Tyluś – skrzypce, klasa 5

Emilia Pielak – skrzypce, klasa 5

przygotowanie – Anna Konaszewicz

7 min.

J.S. Bach – Menuet

Autor nieznany – „G melodie minor scale with accompaniament”

A. Milwid – Andantino z „Sinfonia concertante” opr. J. Powroźniak

10

WYSTĘP ODWOŁANY Z PRZYCZYN LOSOWYCH

ZESPÓŁ KAMERALNY
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. i
m. Ignacego Paderewskiego w Kartuzach

Liliana Czepli – flet, klasa 4/4

Romina Krefta – skrzypce, klasa 5/6

Wojciech Złoch – akordeon, klasa 4/6

Zofia Marszk – gitara, klasa 5/6

przygotowanie – Jarosław Regliński

8 min.

G.F. Hȁndel – Menuet

A. Vivaldi – Largo z Koncertu d-moll na violę d’amore i lutnię

Spanish folk song – En la playa

przerwa 13.30 – 15.00

piątek 13 stycznia 2012

15.00 – 16.00

Imię i nazwisko uczestnika
lub nazwa zespołu
szkoła, klasa, rok nauki
Imię i nazwisko nauczyciela

program

11

TRIO

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.

im. I.J. Paderewskiego w Słupsku

Arkadiusz Cierniak – fortepian, klasa 6/6

Magdalena Kara – flet, klasa 3/4

Natalia Remus – wiolonczela klasa 6/6

przygotowanie – Anna Karaś

8 min.

F. Burgmüller – Arabesque

H. Lindner – A Short Story

J. Haydn – Divertimento B cz. IV Finale

12

WYSTĘP ODWOŁANY Z PRZYCZYN LOSOWYCH

TRIO

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Słupsku

Filip Rajski – I skrzypce, klasa 6/6

Magdalena Orzechowska – II skrzypce, klasa 6/6

Dominik Sysojew-Osiński – fortepian, klasa 6/6

przygotowanie – Medea Berianidze

8 min.

I. Pleyel – Duet skrzypcowy z fortepianem D dur op. 48

13

ZESPÓŁ MUZYKI DAWNEJ

Państwowa Szkoła Muzyczna I st.

im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

Kaja Lewandowska – skrzypce, klasa 4

Paweł Piasecki – skrzypce, klasa 6

Olga Żukowska – altówka, klasa 4

Paulina Nowak – wiolonczela, klasa 3

przygotowanie – Urszula Stawicka

9 min.

A. Corelli – Menuet F op. 6 nr 9

A. Corelli – Courante F op. 6 nr 9

A. Corelli – Gawot F

op. 6 nr 9

14

WYSTĘP ODWOŁANY Z PRZYCZYN LOSOWYCH

KWINTET FORTEPIANOWY „ŚMIESZNUTKI”

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st.

im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie

Magdalena Gołda – skrzypce

Natalia Grzegorczyk – skrzypce

Joanna Dziembor – skrzypce

Laura Chomiczewska – wiolonczela

Karolina Stachowiak – fortepian

przygotowanie – Grażyna Wieteska

12 min.

A. Corelli – Concerto grosso op. 6 nr 8 (fragmenty)

J. Williams – Theme from „E.T”

15

WYSTĘP ODWOŁANY Z PRZYCZYN LOSOWYCH

ZESPÓŁ INSTRUMENTALNY „THE FIGIELS”

Pyrzycka Szkoła Muzyczna I st.

Natalia Haręża – I skrzypce

Magdalena Figiel – II skrzypce

Martyna Prajzendanc – II skrzypce

Justyna Maksymiec – altówka

Kinga Szyszka – wiolonczela

Karolina Maciewicz – flet

Paweł Kurpiński – klarnet

przygotowanie – Krzysztof Figiel

9 min.

J.S.Bach – Menuet g-moll z Drobnych utworów. aranżacja – K. Figiel

F. Chopin – Walc a-moll op. post.; aranżacja – K. Figiel

Piero Umiliani – Temat z filmu Muppet Show; aranżacja – K. Figiel

przerwa 16.00- 16.15

piątek 13 stycznia 2012

16.15 – 17.15

Imię i nazwisko uczestnika
lub nazwa zespołu
szkoła, klasa, rok nauki
Imię i nazwisko nauczyciela

program

16

TRIO Z FLETEM

Szkoła Muzyczna I st. w Chojnicach

Mateusz Kosidowski – flet, klasa 6

Sara Magdalena Jakimiak – skrzypce, klasa 6

Oskar Jakimiak – fortepian, klasa 5

przygotowanie – Aleksandra Kuczewska

10 min.

W.A. Mozart-Divertimento C-dur

J. Brahms–Walc A-dur

Cees Hartog — El Papamoscas

17

KWARTET FORTEPIANOWY

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu

Wiktoria Stefaniak – skrzypce, klasa 5

Helena Tadzik – skrzypce, klasa 5

Jakub Majewski – wiolonczela, klasa 3

Oskar Prusiński – fortepian, klasa 3

przygotowanie – Lidia Sochańska

10 min.

J. Pachelbel – Sarabanda

opr. E. Medvedovsky – „Jazz-scale”

Terry Gylkyson (aranż. Nicholas Hare) – „The bare necessities” – fragm. muzyki z bajki W. Disneya „Księga dżungli”

18

TRIO FORTEPIANOWE

Szkoła Muzyczna I stopnia w Radziejowie

Anna Kręplewska – skrzypce, klasa 6/6

Justyna Kurtys – wiolonczela, klasa 6/6

Oliwia Stefańska – fortepian, klasa 6/6

przygotowanie – Józef Henke

7 min.

Anonim – Contredanse

  1. Józef Haydn – Presto

  2. Feliks Rybicki – Sowizdrzał opr. Marcin Kopczyński

19

KAMERALNY ZESPÓŁ SMYCZKOWY

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. G. G. Gorczyckiego w Chełmnie

Zuzanna Sergot – skrzypce, klasa 6/6

Anna Kowalska – skrzypce, klasa 5/6

Aleksandra Grędzicka – skrzypce, klasa 5/6

Łukasz Zieliński – skrzypce, klasa 5/6

Katarzyna Selimowa – skrzypce, klasa 6/6

Magdalena Wielgosz – skrzypce, klasa 5/6

Ludwika Buczyńska – wiolonczela, klasa 6/6

przygotowanie – Jarosław Ronczkowski

6 min.

Sheila Nelson – Minuetto Classico

  1. M. A. Charpentier – Preludium

20

TRIO SAKSOFONOWE Z TOWARZYSZENIEM FORTEPIANU

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia

im. Feliksa Nowowiejskiego w Kwidzynie

Aleksandra Felczak – saksofon, klasa 4/4

Sandro Sobczyński – saksofon, klasa 2/4

Katarzyna Małkowska – saksofon, klasa 3/4

Marcelina Widz – fortepian, klasa 6/6

przygotowanie – Dariusz Dobosz, Tatiana Gromow

6 min.

Dino Ramos – „La Nave Del Olvido”

Sidney Arodin – „Lazy River”

21

DUET KLARNETOWY Z TOWARZYSZENIEM FORTEPIANU

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia

im. Feliksa Nowowiejskiego w Kwidzynie

Paul Tychyj – klarnet, klasa 4/4

Maciej Chodorowski – klarnet, klasa 4/6

Jędrzej Myrcha – fortepian, klasa 4/6

przygotowanie – Andrzej Dubieniecki, Gabriela Skoczylas

6 min.

Dymitr Szostakowicz – Waltz nr 2

Johannes Brahms – Taniec węgierski nr 5

Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej

– etap makroregionalny / ogólnopolski –

sobota 14 stycznia 2011

sobota14 stycznia 2012

10.00 – 11.00

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika
lub nazwa zespołu
szkoła, klasa, rok nauki
Imię i nazwisko nauczyciela

Średnia punktów

1

KWARTET SMYCZKOWY

Zespół Szkół Muzycznych – Szkołą Muzyczna I st. im. G. Bacewicz w Gdańsku-Wrzeszczu

Martyna Kaletowska I skrzypce, klasa 6

Karolina Perepeczko II skrzypce, klasa 6

Agnieszka Lewańczyk III skrzypce, klasa 5

Zuzanna Sikała wiolonczela, klasa 5

przygotowanie – Joanna Tylewska

9 min.

H. Purcell – Maestoso

Marceli Popławski – Polonez

2

TRIO WIOLONCZELOWE

Zespół Szkół Muzycznych – Szkołą Muzyczna I st. im. G. Bacewicz w Gdańsku-Wrzeszczu

Zuzanna Sikała wiolonczela, klasa 5/6

Mateusz Jocz wiolonczela, klasa 4/6

Michalina Łukomska wiolonczela, klasa 4/4

przygotowanie – Agnieszka Kaszuba

8 min.

A. Kaszuba – Kołysanka

A. Kaszuba – Inventio a tre

A. Kaszuba – Gonitwa

3

TRIO WIOLONCZELOWE

Sopocka Szkoła Muzyczna I st. im. S. Moniuszki

Magdalena Mosakowska – I wiolonczela, klasa 3/4

Tomasz Kozłowski – II wiolonczela, klasa 6/6

Julia Stefańska – III wiolonczela, klasa 6/6

przygotowanie: Katarzyna Wachowska

7 min.

A. Corelli – Menuet

P. Czajkowski – Pieśń bez słów

E. Gradecki – Ragtime oprac. K. Wachowska

4

TRIO FORTEPIANOWE

Szkoła Muzyczna I i II st.

im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni

Barbara Sowa – skrzypce

Julia Maliszewska – wiolonczela

Aleksandra Perz – fortepian

przygotowanie: Katarzyna Doliwa – Dobrowolska

10 min.

D. Kabalewski – Harcerski zastęp

R. Luland – Song from a secret garden

Irlandzka melodia ludowa

opr. wszystkich utw. – K.Doliwa-Dobrowolska

5

TRIO

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina

w Wejherowie

Angelika Bruhn – klarnet, klasa 4/4

Oskar Gościewski – skrzypce, klasa 6/6

Michał Płotka – akordeon, klasa 4/4

przygotowanie – Andrzej Formela

10 min.

B. K. Przybylski „O poranku” cz. I – „Pobudka”

Matyas Seiber „Irishe Suite” cz. IV “Jig” oprac. Andrzej Formela

Astor Piazzolla „Years Of Solitude” oprac. Andrzej Formela

 

 

przerwa 11.00 – 11.30

sobota 14 stycznia 2012

11.30 – 12.30

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika
lub nazwa zespołu
szkoła, klasa, rok nauki
Imię i nazwisko nauczyciela

Średnia punktów

6

KWARTET FORTEPIANOWY

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. J. Garści w Tczewie

Laura Pieczewska – fortepian, klasa 5/6

Kornelia Huk – I skrzypce, klasa 5/6

Agata Zielonka – II skrzypce, klasa 6/6

Diana Oderska – wiolonczela, klasa 6/6

przygotowanie – Mirosław Czochór

8 min.

Ch. Dancla – Trio nr 1 op. 99

A. Vivaldi – Trio-sonata E-dur op. 1 cz. 1

7

KWARTET SKRZYPCOWY

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. J. Garści w Tczewie

Michalina Zając – skrzypce klasa 6/6

Agnieszka Oleszkiewicz – skrzypce klasa 6/6

Urszula Kowal – skrzypce klasa 5/6

Marta Grzywińska – skrzypce klasa 5/6

przygotowanie – Aldona Śmietańska

8 min.

W. Lutosławski – Zalotny i gaik z melodii śląskich na skrzypce

P. Wójtowicz – „Krople i strachy” ze zbioru Szuruburki na 3 skrzypiec

Melodia neapolitańska – Santa Lucia

8

KWINTET SKRZYPCOWY

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. J. Garści w Tczewie

filia w Pelplinie

Kamila Wensierska – I skrzypce, klasa 6/6

Julia Kujawska – I skrzypce, klasa 4/6

Nadia Imianowska – II skrzypce, klasa 3/6

Wiktoria Dziki – II skrzypce, klasa 4/6

Magdalena Puchalska – III skrzypce, klasa 4/6

przygotowanie – Krystyna Dettlaff- Czocher

10 min.

Paweł Wójtowicz – „Góralskie Konie” – ze zbioru Szuruburki

Aleksander Pogorilec/Katarzyna Szetela – „Zmartwienie”

Aleksander Pogorilec – „Taniec bałkański”

9

KWINTET FORTEPIANOWY

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im.G. Bacewicz

w Koszalinie

Małgorzata Piekarska skrzypce, klasa 4/6

Katarzyna Maciejewska skrzypce, klasa 5/6

Wiktoria Spisak skrzypce, klasa 4/6

Dawid Wasilewski wiolonczela, klasa 5/6

Mikołaj Gajdzis fortepian, klasa 5/6

przygotowanie – Małgorzata Kobierska

8 min.

Camil Saint-Saens – „Akwarium” z „Karnawału zwierząt” arr.Harry Alshin

J. Haydn – Presto

 

Hammerstein Oscar II-“ The Surrey with the Fringe on Top” z musicalu

„Oklahoma” opr. M.Kobierska