Osiągnięcia sekcji fortepianu

W dniach 28.03.-01.04. b.r. odbył się w Gorzowie Wielkopolskim XX Międzynarodowy Pianistyczny Konkurs im.J.S.Bacha. W II grupie wiekowej I nagrodę zdobył Piotr Pawlak (na zdjęciu) z kl. VII ucz. prof. Waldemara Wojtala, natomiast III nagrodę w tej samej grupie zdobyła Natalia Zaleska, równiez z kl. VII, uczennica adi. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej. Gratulujemy uczniom i pedagogom.

 

Piotr Pawlak z kl. VII ucz.prof. Waldemara Wojtala  zajął II miejsce na XVI Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. H.Czerny-Stefańskiej, który odbył się w Żaganiu w dn. 24-26 lutego b.r.

14 listopada 2010 r. na konkursie pianistycznym Steinway- Klavierspiel w Berlinie Piotr Pawlak z kl. VII ucz. prof. Waldemara Wojtala otrzymał I nagrodę.  Natomiast 28 listopada 2010 r. Piotr otrzymał II nagrodę oraz nagrodę specjalną za wykonanie i interpretację muzyki hiszpańskiej na dziecięcym konkursie pianistycznym „Santa Cecilia” w Segovii, w Hiszpanii. Zdjęcie z koncertu laureatów poniżej-

Marta Żak z kl. IX ucz. prof. Pawła Rydla otrzymała w listopadzie 2010 r. wyróżnienie na XI Konkursie Pianistycznym im. H.Czerny-Stefańskiej i L. Stefańskiego w Płocku.

Alicja Białobrzewska z kl. VI ucz. Ewy Włodarczyk oraz Paulina Modrzewska również z kl. VI ucz. Magdaleny Bonieckiej zajęły  ex equo III miejsce na Festiwalu Muzyki Słowiańskiej w Tczewie, który odbył się w dn. 18-19.11. 2010r.

W dniach 21-26 września odbył się w Sochaczewie  XVIII Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu. Międzynarodowe Jury oceniało grę uczestników pod względem wartości artystycznych, bez stosowania skali porównawczej. Naszą szkołę reprezentowali i zostali  laureatami – Angelika Kruszyńska z kl. VII ucz. Ewy Włodarczyk i Piotr Pawlak -również z kl. VII ucz. Waldemara Wojtala.