Osiągnięcia sekcji smyczkowej

  1. Zuzanna Kuklińska, kl. IV, skrzypce, uczennica mgr K. Rychlickiej – 1 miejsce na X Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. G. Bacewicz, Wrocław 15-18.03.2010 r.
  2. Kwartet: Małgorzata Seklecka, kl. VI, Konrad Dudek, kl. VI, Alicja Białobrzewska, kl. V i Weronika Duchniewicz, kl. V  – 1 miejsce na XII Gdyńskim Konkursie Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej 25.03.2010 r. Zespół pracuje pod kierunkiem mgr Marii Kalinowskiej i Ewy Włodarczyk.
  3. Dominik Urbanowicz, kl. IV, skrzypce, ucz.  dr Andrzeja Kacprzaka – 2 miejsce na 43 Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. K. Kurpińskiego VII Konkurs polonezów, Włoszkowice 14-15.05.2010
  4. Małgorzata Seklecka, kl. VI, skrzypce, uczennica adiunkt Małgorzaty Skorupy – 1 nagroda  na XII Oruńskim Konkursie Skrzypcowym.
  5. Barbara Stawiarz, kl. IV, skrzypce, uczennica mgr Jolanty Fuławki – 2 miejsce w grupie I  na XII Oruńskim Konkursie Skrzypcowym.
  6. Artur Czapiewski, kl. VI, uczeń Joanny Rydnickiej – wyróżnienie na Polsko-Niemieckim Wiosennym Konkursie Gitarowym, Szczecin 19-21,03.2010 r.
  7. Trio: Artur Czapiewski – kl. V, Dorota Szagżdowicz – V, Kinga Hornik – kl. V – 3 miejsce na IX Sopockich Kameraliach Gitarowych, 7.04.201 r. Zespół przygotowany przez mgr Joannę Rudnicką.
  8. Gabriela Michalak, skrzypce, uczennica prof. Krystyny Jureckiej – 3 miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II st., Warszawa 19-21.03.2010 r.
  9. Katarzyna Goliat, skrzypce, uczennica prof. Krystyny Jureckiej – 3 miejsce w grupie IV na 52 Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. J. Kociana w Usti (Czechy), 6-8 maja 2010 r.
  10. Hanna Chylińska, skrzypce, ucz. dr Andrzeja Kacprzaka – 3 miejsce w grupie III na XIV Konkursie „Talents for Europa” w Dolnym Kubinie (Słowacja), 14-16 maja 2010 r.
  11. Ewa Jarosz, skrzypce, uczennica prof. Krystyny Jureckiej – 3 miejsce w grupie IV na XIV Konkursie „Talents for Europa” w Dolnym Kubinie (Słowacja), 14-16 maja 2010 r.

Cztery dyplomy za wyróżniający się akompaniament otrzymała Pani Krystyna Stojek, która towarzyszyła naszym uczniom podczas: Ogólnopolskich Przesłuchań Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II st. w Warszawie w marcu 2010 r., 52 Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. J. Kociana w Usti (Czechy), 6-8 maja 2010 r., XII Oruńskiego Konkursu Skrzypcowego oraz Makroregionalnych Przesłuchań Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II st. w Toruniu.

Jubileusz 60-lecia szkoły

60 – LECIE OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I i II STOPNIA

IM. FELIKSA NOWOWIEJSKIEGO W GDAŃSKU

P R O G R A M O B C H O D Ó W

J U B I L E U S Z U

Koncerty pedagogów, absolwentów i uczniów

MUZYCZNE POKOLENIA”

oraz spotkanie z pierwszymi absolwentami szkoły10.06.2010r. godz.10.00 i 14.00

~ Sala Koncertowa OSM ~

Niewidzialne dziecko”

inscenizacja według

Opowiadań z Doliny Muminków

11.06.2010r. godz.10.00

~ Sala koncertowa OSM ~

Koncert galowy- recital

Leszka Możdżera i Włodzimierza Nahornego

11.06.2010r. godz.17.00

~Sala Koncertowa OSM ~

Msza Święta w intencji całej społeczności

OSM I i II st. w Gdańsku

12.06.2010r. godz.11.00

oraz koncert muzyki sakralnej

~ Kościół Św. Brygidy w Gdańsku ~

po mszy w budynku szkoły

ZJAZD ABSOLWENTÓW

spotkania w poszczególnych klasach

B a l A b s o l w e n t ó w , Pracowników i Przyjaciół Szkoły

12.06.2010r. godz. 20:00

~ Gospoda Gdańska NOT~ul. Rajska 6

Bal Absolwentów – koszt: 180 zł./osoba,

wpłaty do 31 maja 2010r. na konto:

28 1010 1140 0109 5313 9150 0000

z dopiskiem Bal Absolwentów

Informacje szczegółowe w sprawie zjazdu absolwentów i balu:

Janina Brach – janabrach@wp.pl lub

Małgorzata Skorupa – malgorzata.violin@gmail.com

Uczniowie przyjęci do OSM I i II st. w roku szkolnym 2010/2011

klasa I

  1. Balczunas Julia Anna, skrzypce
  2. Bąbelek Ida, klarnet
  3. Braun Anna, fortepian
  4. Buja Natasza Leokadia, fortepian
  5. Czajka Stanisław Maciej, wiolonczela
  6. Czerwiński Piotr Zbigniew, gitara
  7. Dobrowolska Julia Helena, fortepian
  8. Dobrzyńska Aleksandra Eleonora, skrzypce
  9. Gwardyś Amelia Klara, fortepian
  10. Gwardyś Lena Antonina, fortepian
  11. Hudeman Tamara, skrzypce
  12. Juras Jagna Maria, skrzypce
  13. Kiełkucki Maciej Jarosław, gitara
  14. Konicer Izabella Justyna, wiolonczela
  15. Koperski Filip, fortepian
  16. Kraszewski Mateusz Jerzy, klarnet
  17. Lampkowski Marcel Ignacy, róg
  18. Lejderman Nela Barbara, skrzypce
  19. Maciejowska Kasia Joanna, flet
  20. Maćko Magdalena Maria, wiolonczela
  21. Marczewska Karolina, fortepian
  22. Mateja Mateusz, skrzypce
  23. Model Aleksandra Alicja, skrzypce
  24. Mogielnicka Sara, fortepian
  25. Moniewski Antoni Sebastian, fortepian
  26. Nowakowski Ireneusz Karol, skrzypce
  27. Oliwia Aleksandra Mawrandza, skrzypce
  28. Pelc Weronika, skrzypce
  29. Pozorska Hanna, skrzypce
  30. Protasewicz Amelia Teresa, gitara
  31. Syrkowska Dominika Kamila, gitara
  32. Szmelter Nela Weronika, gitara
  33. Szymański Piotr, róg
  34. Tarnowska Beata, skrzypce
  35. Tynda Zuzanna Maria, skrzypce
  36. Uziałko Małgorzata Maria , fortepian
  37. Wesołowski Michał Piotr, fortepian
  38. Wierchoła Aneta, fortepian

klasa II

  1. Samoćko Dariusz, skrzypce
  2. Grzywacz Wiktor, gitara

klasa IV

  1. Grzywacz Filipina, fortepian

klasa V

  1. Olawa Cezary, akordeon

klasa VI

  1. Szymichowski Filip, fortepian

klasa VIII

  1. Czarnota Justyna, flet
  2. Kazimierczak Aneta, fortepian

klasa IX

  1. Jachimowicz Maciej, organy
  2. Lewandowski Jan, wiolonczela
  3. Chwist Rafał, saksofon

klasa X

  1. Dawidowska Karolina, fortepian
  2. Pyrdoł Alicja, altówka

klasa VII

  1. Błaszkiewicz Natalia, wiolonczela
  2. Czapiewski Artur, gitara
  3. Dębowski Aleksander, skrzypce
  4. Dudek Konrad, skrzypce
  5. Dukalska Agata, fortepian
  6. Egielman Natalia, flet
  7. Glejzer Nikola, gitara
  8. Gorczyca Arkadia, fortepian
  9. Gorczyńska Kinga, rytmika
  10. Grabiec Karolina, fortepian
  11. Hazuka Urszula, harfa
  12. Jaśko Patrycja, fortepian
  13. Kazior Julian, skrzypce
  14. Kochanek Marta, flet
  15. Kruszyńska Angelika, fortepian
  16. Łukasik Marcin, obój
  17. Pawlak Piotr, fortepian
  18. Petykiewicz Marek, trąbka
  19. Rachwalski Szymon, puzon
  20. Ratajek Paweł, akordeon
  21. Seklecka Małgorzata, skrzypce
  22. Sieradzka Kornelia, rytmika
  23. Stawicka Alicja, skrzypce
  24. Śmietanka Zuzanna, flet
  25. Świderska Dominika, fortepian
  26. Świgost Maria, obój
  27. Urbanowicz Dagmara, wiolonczela
  28. Wierchoła Tomasz, trąbka
  29. Wiśniewski Rafał, skrzypce
  30. Zaleska Natalia, fortepian

Osiągnięcia

2006 Boniecka Monika Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 17-18.11.2006r. 2 miejsce
2006 duet Angelika Kwiatkowska (skrzypce) i Katarzyna Kołodziej (fortepian) Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 17-18.11.2006r. 2 miejsce
2006 Dzwonkowski Jakub Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 17-18.11.2006r. wyróżnienie
2006 Kułakowski Maciej Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 17-18.11.2006r. 1 miejsce
2006 Pawlak Piotr Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 17-18.11.2006r. 2 miejsce
2007 Kałduński Adam VII Konkurs Solfeżowy czytania a’vista dla kl. V SM I st., Gdynia, 7.11.2007 r. 2 miejsce
2007 Miszk Emil Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych im. Lutaka , Kraków, 8-10.11.2007 r. 1 miejsce
2007 Kołodziej Katarzyna Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 16-17.11.2007 r. Nagroda dla pianisty
2007 Kuklińska Zuzanna Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 16-17.11.2007 r. wyróżnienie
2007 Pawlak Piotr XV Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu, Sochaczew, 15-17.11.2007 r. Nagroda Laureata i Nagroda za najlepsze wykonania fugi F. Chopina
2007 Dębski Paweł Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis 2007, Gdańsk, 19-24.11.2007 r. 2 miejsce i Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska
2007 Grądzka Kornelia Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis 2007, Gdańsk, 19-24.11.2007 r. 3 miejsce ex aequo i Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska
2007 Sutt Karolina Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis 2007, Gdańsk, 19-24.11.2007 r. 5 miejsce ex aequo, nagroda BGŻ i dla najmłodszego uczestnika
2007 Szczerba Malwina Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis 2007, Gdańsk, 19-24.11.2007 r. 4 miejsce ex aequo i nagroda BGŻ
2007 Zimińska Katarzyna Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis 2007, Gdańsk, 19-24.11.2007 r. 4 miejsce i Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska
2007 Kałduńska Izabela XXXIII Konkurs Bachowski im. St. Hajzera, Zielona Góra, 30.11-02.12.2007 r. wyróżnienie
2007 Kułakowski Maciej XXXIII Konkurs Bachowski im. St. Hajzera, Zielona Góra, 30.11-02.12.2007 r. 3 miejsce
2007 Polkowska Pamela XXXIII Konkurs Bachowski im. St. Hajzera, Zielona Góra, 30.11-02.12.2007 r. wyróżnienie
2007 Langman Magdalena II Ogólnopolski konkurs Skrzypcowy im. Rodziny Grobliczów, Kraków, 5-8.12.2007 r. 3 miejsce ex aequo
2007 Kuklińska Zuzanna I Grudziądzki Konkurs Skrzypcowy „W świecie muzyki Charlesa Dancla”, Grudziądz, 14.12.2007 r. 1 miejsce
2008 Kałduński Adam VII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Uczniów Szkół Muzycznych I st. „Muzyka Baroku”, Gdańsk, 10.01.2008 r. 2 miejsce ex aequo
2008 Pawlak Piotr VII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Uczniów Szkół Muzycznych I st. „Muzyka Baroku”, Gdańsk, 10.01.2008 r. wyróżnienie gr. II
2008 Kropidłowski Maciej Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Perkusyjnych Szkół Muzycznych I i II st., Gdańsk, 10-11.01.2008 r. 1 miejsce
2008 Pawlak Piotr III Festiwal Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrne Szybka”, Kraków, 17-19.01.2008 r. 1 miejsce gr. I
2008 Dobrzyński Artur IX Konkurs Skrzypcowy Polski Północnej, Sopot, 14-15.02.2008 r. wyróżnienie
2008 Łożyńska Karolina IX Konkurs Skrzypcowy Polski Północnej, Sopot, 14-15.02.2008 r. 3 miejsce
2008 Owsiany Kamila IX Konkurs Skrzypcowy Polski Północnej, Sopot, 14-15.02.2008 r. 1 miejsce
2008 Białobrzewska Alicja Makroregionalne Konfrontacje Młodych Pianistów „Polska Muzyka Współczesna dla Najmłodszych”, Bydgoszcz, 22.02.2008 r. 1 miejsce i nagroda specjalna za najlepsze wyk. utworu kom. polskiego
2008 Dębowski Aleksander IX Konkurs Skrzypcowy Polski Północnej, Gdynia, 22.02.2008 r. 1 miejsce ex aequo
2008 Kiełkucka Magdalena Makroregionalne Konfrontacje Młodych Pianistów „Polska Muzyka Współczesna dla Najmłodszych”, Bydgoszcz, 22.02.2008 r. wyróżnienie II stopnia gr. 1
2008 Kowacz Aleksandra IX Konkurs Skrzypcowy Polski Północnej, Gdynia, 22.02.2008 r. 1 miejsce
2008 Morawska Julia IX Konkurs Skrzypcowy Polski Północnej, Gdynia, 22.02.2008 r. 1 miejsce ex aequo
2008 Grzegorczyk Marcin Makroregionalny Konkurs Solfeżowy SM II st., Olsztyn, 25.02.2008 r. 3 miejsce
2008 Hajdun Jakub Makroregionalny Konkurs Solfeżowy SM II st., Olsztyn, 25.02.2008 r. 2 miejsce gr. kl. IV-VI
2008 Lubocka Magda Makroregionalny Konkurs Solfeżowy SM II st., Olsztyn, 25.02.2008 r. 1 miejsce
2008 Duet: Monika Boniecka, Aleksandra Solska VI Sochaczewskie Spotkania Kameralne, Sochaczew, 29.02.2008 r. 2 miejsce gr. I
2008 Trio: Katarzyna Zimińska, Maria Pajdzik, Anna Dąbrowska VI Sochaczewskie Spotkania Kameralne, Sochaczew, 29.02.2008 r. wyróżnienie
2008 Trio: Mihoko Okajima, Dobrawa Chocher, Hanna Raniszewska VI Sochaczewskie Spotkania Kameralne, Sochaczew, 29.02.2008 r. 2 miejsce
2008 Duet: Zuzanna Kuklińska, Karol Kołodziej XXXII Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard, 7.03.2008 r. wyróżnienie
2008 Kwartet: Angelika Kwiatkowska, Magdalena Klauze, Mikołaj Sikorski, Maciej Kułakowski XXXII Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard, 7.03.2008 r. 2 miejsce w kat. kwartet
2008 Trio: Angelika Kwiatkowska, Aleksandra Kujawska, Katarzyna Kołodziej XXXII Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard, 7.03.2008 r. 1 miejsce w kat. trio
2008 Wężyk Zuzanna IV „Wiosenny Konkurs Gitarowy”, Szczecin, 7-9.03.2008 r. wyróżnienie
2008 Łaska Alicja XII Konkurs Solfeżowy dla klas III SM I st. Regionu Pomorskiego, Gdańsk, 12.03.2008 r. 3 miejsce
2008 Niewiadomska Joanna XII Konkurs Solfeżowy dla klas III SM I st. Regionu Pomorskiego, Gdańsk, 12.03.2008 r. 2 miejsce
2008 Duet: Aleksander Dębowski, Konrad Dudek X Gdyński Konkurs Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej, Gdynia, 14.03.2008 r. 2 miejsce
2008 Duet: Karolina Sutt, Paweł Dębski X Gdyński Konkurs Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej, Gdynia, 14.03.2008 r. 1 miejsce
2008 Kwartet: Angelika Kwiatkowska, Magdalena Klauze, Mikołaj Sikorski, Maciej Kułakowski X Gdyński Konkurs Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej, Gdynia, 14.03.2008 r. 2 miejsce
2008 Trio: Angelika Kwiatkowska, Aleksandra Kujawska, Katarzyna Kołodziej X Gdyński Konkurs Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej, Gdynia, 14.03.2008 r. 1 miejsce w kat. trio
2008 Duet: Daniel Egielman, Natalia Egielman II Ogólnopolski Konkurs „Gitara w muzyce klasycznej”, Tychy, 14-16.03.2008 r. wyróżnienie
2008 Duet: Łukasz Szlagowski, Iwona Sarwińska II Ogólnopolski Konkurs „Gitara w muzyce klasycznej”, Tychy, 14-16.03.2008 r. 3 miejsce
2008 Pawlak Piotr II Przegląd Młodych Talentów, Sopot, 16.03.2008 r. laureat
2008 Gutowska Karolina II Młodzieżowy Konkurs na Skrzypce Solo, Tomaszów mazowiecki, 17-19.03.2008 r. 2 miejsce ex aequo
2008 Sutt Karolina Międzynarodowy Konkurs „XXI Century Art”, Kijów, 15-22.03.2008 r. 1 miejsce
2008 Kuklińska Zuzanna VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Janko Muzykant”, Sochaczew, 28.03.2008 r. 1 miejsce
2008 Langman Magdalena VI Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Młody Paganini”, Legnica, 3.04.2008 r. 3 miejsce w grupie młodszej
2008 Boniecka Monika III Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów nadbałtyckich”, Wejherowo, 4.05.2008 r. 3 miejsce, gr. starsza
2008 Chmarzyńska Julia III Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów nadbałtyckich”, Wejherowo, 4.05.2008 r. 2 miejsce, gr. starsza
2008 Kruszyńska Angelika III Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów nadbałtyckich”, Wejherowo, 4.05.2008 r. 3 miejsce
2008 Niewiadomska Joanna III Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów nadbałtyckich”, Wejherowo, 4.05.2008 r. wyróżnienie
2008 Pawlak Piotr III Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów nadbałtyckich”, Wejherowo, 4.05.2008 r. 1 miejsce
2008 Solska Aleksandra III Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów nadbałtyckich”, Wejherowo, 4.05.2008 r. wyróznienie
2008 Kropidłowski Maciej Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Perkusyjnych Szkół Muzycznych I i II st., Warszawa, 4-6.04.2008 r. 2 miejsce
2008 Kulpa Weronika XXXII Olimpiada Artystyczna sekcja muzyki, Warszawa, 7-9.04.2008 r. Finalistka
2008 Kułakowski Maciej Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. K. A. Szafranków, Rybnik, 9-13.04.2008 r. 3 miejsce w gr. II
2008 Kułakowski Maciej IV Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów, Rybnik, 9-13.04.2008 r. 3 miejsce
2008 Bańkowski Mateusz Słupskie Spotkania z Muzyką Ukraińską, Słupsk, 17-18.04.2008 r. 2 miejsce
2008 Białobrzewska Alicja Słupskie Spotkania z Muzyką Ukraińską, Słupsk, 17-18.04.2008 r. 3 miejsce
2008 Gryzio Michalina Słupskie Spotkania z Muzyką Ukraińską, Słupsk, 17-18.04.2008 r. wyróżnienie
2008 Kołodziej Karol Słupskie Spotkania z Muzyką Ukraińską, Słupsk, 17-18.04.2008 r. wyróżnienie
2008 Pawlak Piotr Słupskie Spotkania z Muzyką Ukraińską, Słupsk, 17-18.04.2008 r. 1 miejsce i Nagroda Specjalna Rektora AM
2008 Kazaniecka Joanna Ogólnopolskie Przesłuchania Klas Skrzypiec i Altówki Uczniów Szkół Muzycznych II st., Elbląg, 18-20.04.2008 r. 2 miejsce
2008 Hornik Kinga XIV Makroregionalny Konkurs Solfeżowy dla uczniów klas III SM I st., Bydgoszcz, 24.04.2008 wyróżnienie
2008 Łaska Alicja XIV Makroregionalny Konkurs Solfeżowy dla uczniów klas III SM I st., Bydgoszcz, 24.04.2008 1 miejsce
2008 Niewiadomska Joanna XIV Makroregionalny Konkurs Solfeżowy dla uczniów klas III SM I st., Bydgoszcz, 24.04.2008 1 miejsce
2008 Egielman Natalia IV Ogólnopolski Konkurs „Instrumenty Dęte Chełmno 2008”, Chełmno, 24-25.04.2008 r. wyróżnienie
2008 Owsiany Kamila V Ogólnopolskie Dziecięce Spotkania Skrzypcowe im. M. Ławrynowicza, Płock, 21-25.04.2008 r. 3 miejsce
2008 Czocher Dobrawa Ogólnopolskie Przesłuchania Klas Wiolonczeli i Kontrabasu Uczniów Szkół Muzycznych II st., Łódź, 25-27.04.2008 r. 1 miejsce
2008 Kwartet: Angelika Kwiatkowska, Magdalena Klauze, Mikołaj Sikorski, Maciej Kułakowski Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I st., Gdańsk, 25-26.04.2008 r. 3 miejsce ex aequo
2008 Olszewska Agnieszka X Konkurs Wiolonczelowo-Kontrabasowy, Malbork, 5.05.2008 r. 1 miejsce
2008 Świercz Kinga X Konkurs Wiolonczelowo-Kontrabasowy, Malbork, 5.05.2008 r. 2 miejsce
2008 Chór OSM I st. VIII Kartuskie Spotkania Chórów Szkół Muzycznych I st. Regionu Pomorskiego, Kartuzy, 14.05.2008 r. 2 miejsce
2008 Goliat Katarzyna XII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. B. Warchala „Talenty Europy”, Dolny Kubin, 11-14.05.2008r. 6 miejsce w gr. III
2008 Kwartet skrzypcowy: Magda Lubocka, Pamela Polkowska, Joachim Oller, Alena Iwańczuk XII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. B. Warchala „Talenty Europy”, Dolny Kubin, 11-14.05.2008r. 2 miejsce
2008 Lubocka Magda XII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. B. Warchala „Talenty Europy”, Dolny Kubin, 11-14.05.2008r. 2 miejsce w gr. IV
2008 Duet: Angelika Kruszyńska, Patrycja Jaśko XI Międzynarodowy Festiwal Fortepianowy „Gramy na 4 ręce”, Choszczno, 14-16.05.2008 r. wyróżnienie
2008 Duet: Piotr Pawlak, Alicja Białobrzewska XI Międzynarodowy Festiwal Fortepianowy „Gramy na 4 ręce”, Choszczno, 14-16.05.2008 r. 1 miejsce
2008 Bańkowski Mateusz III Międzynarodowy Konkurs im. J. Garści, Stalowa Wola, 10-17.05.2008 r. 4 miejsce
2008 Kwiatkowska Angelika X Oruński Konkurs Skrzypcowy, Orunia 3 miejsce
2008 Duet: Bartosz Kropidłowski i Łukasz Szlagowski XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej, Trzęsacz, 22-24.05.2008 r. wyróżnienie
2008 Egielman Dariusz XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej, Trzęsacz, 22-24.05.2008 r. 1 miejsce
2008 Duet: Angelika Kruszyńska, Patrycja Jaśko II Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 29.05.2008 r. 2 miejsce
2008 Duet: Piotr Pawlak, Alicja Białobrzewska II Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 29.05.2008 r. 3 miejsce
2008 Duet: Zuzanna Kuklińska, Karol Kołodziej II Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 29.05.2008 r. 1 miejsce w kat. duet
2008 Pawlak Piotr II Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 29.05.2008 r. 1 miejsce
2008 Trio: Angelika Kwiatkowska, Aleksandra Kujawska, Katarzyna Kołodziej II Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 29.05.2008 r. 2 miejsce w kat. trio
2008 Pawlak Piotr VIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego, Izabelin, 25-31.05.2008 r. 1 miejsce
2008 Trio: Katarzyna Zimińska, Maria Pajdzik, Anna Dąbrowska VIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego, Izabelin, 25-31.05.2008 r. 3 miejsce
2008 Trio: Kornelia Grądzka, Dobrawa Czocher, Hanna Raniszewska VIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego, Izabelin, 25-31.05.2008 r. 1 miejsce
2008 Trojakowska Karolina VIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego, Izabelin, 25-31.05.2008 r. lautrat
2008 Walczak Jan VIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego, Izabelin, 25-31.05.2008 r. 3 miejsce
2008 Duet: Bartosz Kropidłowski i Łukasz Szlagowski VII Spotkania Metodyczne Gitarzystów, Gdańsk, 31.05-1.06.2008 r. 3 miejsce
2008 Egielman Daniel VII Spotkania Metodyczne Gitarzystów, Gdańsk, 31.05-1.06.2008 r. 2 miejsce gr. II
2008 Hornik Kinga VII Spotkania Metodyczne Gitarzystów, Gdańsk, 31.05-1.06.2008 r. 2 miejsce gr. I cyklu sześcioletniego
2008 Kropidłowski Bartosz VII Spotkania Metodyczne Gitarzystów, Gdańsk, 31.05-1.06.2008 r. 3 miejsce gr. II
2008 Paprot Bartosz VII Spotkania Metodyczne Gitarzystów, Gdańsk, 31.05-1.06.2008 r. 1 miejsce gr. II
2008 Wężyk Zuzanna VII Spotkania Metodyczne Gitarzystów, Gdańsk, 31.05-1.06.2008 r. 1 miejsce gr.I cyklu sześcioletniego
2008 Pawlak Piotr IV Konkurs Wykonawczy Utworów W. Lutosławskiego, Drozdowo, 6-7.06.2008 r. 3 miejsce
2008 Egielman Natalia II Konkurs Instrumentów Dętych „Jupiter 2008”, Kraków, 24.06.2008 r. wyróżnienie specjalne
2008 Kowacz Klaudia VII Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków im. S. Serwaczyńskiego, Lublin, 18-25.09.2008 r. 4 miejsce
2008 Wąsik Anita VII Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków im. S. Serwaczyńskiego, Lublin, 18-25.09.2008 r. 3 miejsce
2008 Hajdun Jakub V Ogólnopolski Konkurs Wibrafonowy, Opole, 10.10.2008 r. wyróznienie
2008 Wiczyński Mateusz V Ogólnopolski Konkurs Wibrafonowy, Opole, 10.10.2008 r. wyróżnienie
2008 Grzegorczyk Marcin I Międzynarodowy Konkurs Organowy „Organiści Nowej Europy 2008”, Krzeszów, 13.10.2008 r. 2 miejsce
2008 Pawlak Piotr XIX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. J.S. Bacha, Gorzół Wielkopolski, 13-17.10.2008 r. 3 miejsce
2008 Zaleska Natalia XIX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. J.S. Bacha, Gorzół Wielkopolski, 13-17.10.2008 r. wyróżnienie
2008 Żak Marta XIX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. J.S. Bacha, Gorzół Wielkopolski, 13-17.10.2008 r. 2 miejsce
2008 Zaleska Natalia XVI Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu, Sochaczew, 20-22.11.2008 r. wyróżnienie
2008 Olszewska Agnieszka Międzyregionalny Konkurs Kontrabasowy Szkół Muzycznych II st. Gradus ad Parnasum, Starogard Gdański, 26.11.2008 r. 2 miejsce
2008 Pawlak Piotr II Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Dziesięciolatków, Opole, 26.11.2008 r. 2 miejsce i nagroda za najciekawszą osobowość konkursu
2008 Białobrzewska Alicja Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. wyróżnienie
2008 Duet: Zuzanna Kuklińska, Karol Kołodziej Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. 1 miejsce
2008 Gryzio Michalina Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. 2 miejsce i Nagroda za najlepsze wykonanie utworu J. Garści
2008 Kałduński Adam Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. 3 miejsce
2008 Kuklińska Zuzanna Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. Nagroda dla najlepszego skrzypka
2008 Olesz Jan Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. wyróżnienie
2008 Puzyrewski Artur Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. wyróżnienie
2008 Zaleska Natalia Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 28.11.2008 r. 1 miejsce
2008 Duet: Angelika Kruszyńska, Dominika Świderska XII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi Fortepianowe”, Gdynia, 30.11.2007 r. 1 miejsce gr. starsza
2008 Duet: Dorota Braun, Tymoteusz Urbanowicz XII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi Fortepianowe”, Gdynia, 30.11.2007 r. 3 miejsce ex aequo gr. młodsza
2008 Duet: Jaśko Patrycja, Bartnicka Arina XII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi Fortepianowe”, Gdynia, 30.11.2007 r. wyróżnienie w gr. starszej
2008 Duet: Monika Boniecka, Aleksandra Solska XII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi Fortepianowe”, Gdynia, 30.11.2007 r. 3 miejsce ex equo
2008 Duet: Piotr Pawlak, Alicja Białobrzewska XII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi Fortepianowe”, Gdynia, 30.11.2007 r. 1 miejsce gr. młodsza
2008 Egielman Natalia VI Ogólnopolski Festiwal Instrumentów Dętych „Etiuda 2008”, Szczecin, 28-30.11.2008 r. wyróżnienie
2008 Runtz Dawid VI Ogólnopolski Festiwal Instrumentów Dętych „Etiuda 2008”, Szczecin, 28-30.11.2008 r. wyróżnienie
2008 Duet: Angelika Kruszyńska, Dominika Świderska XIII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi fortepianowe”, Gdynia, 1.12.2008 r. 2 miejsce
2008 Duet: Jan Olesz, Tymoteusz Urbanowicz XIII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi fortepianowe”, Gdynia, 1.12.2008 r. 1 miejsce
2008 Duet: Matilda Garrison, Marta bagińska XIII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi fortepianowe”, Gdynia, 1.12.2008 r. 3 miejsce
2008 Duet: Piotr Pawlak, Alicja Białobrzewska XIII Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi fortepianowe”, Gdynia, 1.12.2008 r. 3 miejsce
2008 Pieczewska Marta Międzynarodowy Konkurs „Gitaromania”, Karpacz, 10-13.12.2008 r. 3 miejsce
2008 Szlagowski Łukasz Międzynarodowy Konkurs „Gitaromania”, Karpacz, 10-13.12.2008 r. 2 miejsce
2008 Kułakowski Maciej IX Młodzieżowy Konkurs Wiolonczelowy im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu, 18-21.12.2008 r. 1 miejsce
2009 Pawlak Piotr XIV Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. H.Czerny-Stefańskiej, Żagań, 12-14.02.2009 r. 1 miejsce w grupie II
2009 Zaleska Natalia XIV Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. H.Czerny-Stefańskiej, Żagań, 12-14.02.2009 r. wyróżnienie w grupie II
2009 Żak Marta XIV Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. H.Czerny-Stefańskiej, Żagań, 12-14.02.2009 r. wyróżnienie w grupie III
2009 Trio: Łukasz Strzelczyk, Małgorzata Znarowska, Michał Osiecki IX Makroregionalne Spotkania Zespołów Kameralnych wyróżnienie
2009 Stawiarz Barbara X Sopocki Konkurs Skrzypcowy, Sopot 26-27.02.2009 r. 1 miejsce
2009 Kalita Piotr I Pomorski Turniej Trębaczy, Słupsk, 4.03.2009 r. 3 miejsce w grupie młodszej
2009 Kamrowski Szymon I Pomorski Turniej Trębaczy, Słupsk, 4.03.2009 r. 3 miejsce w grupie starszej
2009 Pabjańczyk Maksymilian I Pomorski Turniej Trębaczy, Słupsk, 4.03.2009 r. 2 miejsce w grupie młodszej
2009 Wrąbel Patryk I Pomorski Turniej Trębaczy, Słupsk, 4.03.2009 r. 2 miejsce w grupie starszej
2009 Wilska Monika IV Ogólnopolski Festiwal Wokalny im. Marii Stankowej, Olsztyn, 7.03.2009 r. wyróżnienie w grupie II
2009 Duet: Agata Mierzwińska, Aleksy Kornicz II Przegląd Duetów Fortepianowych Szkół Muzycznych II st. „Dialogi fortepianowe dla młodzieży”, Gdynia, 9.03.2009 r. 1 miejsce
2009 Egielman Natalia V Warmińsko-Mazurski Festiwal Fletowy, Olsztyn, 14.03.2009 r. laureat
2009 Sarwińska Iwona V Warmińsko-Mazurski Festiwal Fletowy, Olsztyn, 14.03.2009 r. laureat
2009 Pawlak Piotr III Przegląd Młodych Talentów, Gdynia, 6-15.03.2009 r. 1 miejsce w grupie SM I st.
2009 Pawlak Piotr Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, Toruń, 19.03.2009 r. laureat
2009 Duet: Aleksandra Kowacz, Artur Puzyrewski XXIII Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard Gdański, 31 marca 2009 r. wyróżnienie w kategorii duetów
2009 Duet: Angelika Kruszyńska, Patrycja Jaśko XXIII Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard Gdański, 31 marca 2009 r. wyróżnienie w kategorii duetów
2009 Duet: Szymon Rachwalski, Tomasz Wierchoła XXIII Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard Gdański, 31 marca 2009 r. 3 miejsce w kategorii duetów
2009 Egielman Daniel XVII Międzynarodowe Spotkania Gitarowe, Sanok 29.03 – 3.04.2009 1 miejsce
2009 Kwartet gitarowy VI Świdnicki Konkurs Zespołów Kameralnych z udziałem gitary klasycznej, Swidnica, 3.04.2009 r. 3 miejsce w grupie II
2009 Runtz Dawid VIII Ogólnopolski Festiwal Fletowy, Sochaczew, 8.04.2009 r. wyróżnienie
2009 Sarwińska Iwona VIII Ogólnopolski Festiwal Fletowy, Sochaczew, 8.04.2009 r. wyróżnienie
2009 Duet: Karolina Sutt, Marta Żak Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych „21st Century Art”, Kijów, 3-10 kwietnia 2009 r. 2 miejsce
2009 Boniecka Monika I Zachodniopomorski Konkurs Pianistyczny, Szczecin, 19-23.04.2009 r. wyróżnienie
2009 Góral Zofia I Zachodniopomorski Konkurs Pianistyczny, Szczecin, 19-23.04.2009 r. wyróżnienie
2009 Żak Marta I Zachodniopomorski Konkurs Pianistyczny, Szczecin, 19-23.04.2009 r. 1 miejsce
2009 Moras Agnieszka III Konkurs Pianistyczny „Słupskie spotkania z muzyką ukraińską”, Słupsk, 24-25.04.2009 r. wyróżnienie w grupie I
2009 Białobrzewska Alicja IV Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 27.04.2009 r. 1 miejsce w gr. młodszej
2009 Gryzio Michalina IV Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 27.04.2009 r. 2 miejsce w gr. młodszej
2009 Kruszyńska Angelika IV Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 27.04.2009 r. wyróżnienie
2009 Olesz Jan IV Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 27.04.2009 r. 3 miejsce w grupie młodszej
2009 Pawlak Piotr IV Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 27.04.2009 r. 1 miejsce ex aequo w gr. starszej
2009 Puzyrewski Artur IV Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 27.04.2009 r. wyróżnienie
2009 Zaleska Natalia IV Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 27.04.2009 r. 1 miejsce ex aequo w gr. starszej
2009 Trio: Łukasz Strzelczyk, Małgorzata Znarowska, Michał Osiecki Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych Ii st., Warszawa, 7-8 maja 2009 r. wyróżnienie
2009 Pawlak Piotr Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniół Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I st., Warszawa, 7-9 maja 2009 r. wyróżnienie I st.
2009 Pawlak Piotr XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży, Szafarnia, 8-10.05.2009 r. 1 miejsce w grupie najmłodszej oraz Nagroda Fundacji Gyorgy Ferenczy
2009 Zaleska Natalia XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży, Szafarnia, 8-10.05.2009 r. 3 miejsce w grupie młodszej
2009 Kuklińska Zuzanna XIII Międzynarodowy Konkurs Bohdana Warchala, Dolny Kubin, Słowacja, 12.05.2009 r. 3 miejsce
2009 Urbanowicz Dominik XIII Międzynarodowy Konkurs Bohdana Warchala, Dolny Kubin, Słowacja, 12.05.2009 r. 5 miejsce
2009 Grzegorczyk Marcin XIII Makroregionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych II st. 2 miejsce ex equo w grupie II
2009 Gutowska Karolina XIII Makroregionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych II st. 2 miejsce ex equo w grupie I
2009 Hajdun Jakub XIII Makroregionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych II st. 1 miejsce ex equo w grupie II
2009 Jankowska Aleksandra XIII Makroregionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych II st. 1 miejsce ex equo w grupie I
2009 Kałduńska Izabela XIII Makroregionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych II st. 2 miejsce ex equo w grupie II
2009 Lubocka Magda XIII Makroregionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych II st. 3 miejsce w grupie II
2009 Oller Małgorzata XIII Makroregionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych II st. 3 miejsce w grupie I
2009 Goliat Katarzyna I Warmińsko-Mazurski Młodzieżowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych, Elbląg, 16-17.05.2009 r. 1 miejsce
2009 Jarosz Ewa I Warmińsko-Mazurski Młodzieżowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych, Elbląg, 16-17.05.2009 r. 2 miejsce
2009 Mąkowski Marcin I Warmińsko-Mazurski Młodzieżowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych, Elbląg, 16-17.05.2009 r. 2 miejsce
2009 Strzelczyk Łukasz I Warmińsko-Mazurski Młodzieżowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych, Elbląg, 16-17.05.2009 r. wyróżnienie
2009 Góral Zofia VII Międzynarodowy Festiwal Młodych Pianistów, Głubczyce, 16-19.05.2009 r. 3 miejsce
2009 Zaleska Natalia VII Międzynarodowy Festiwal Młodych Pianistów, Głubczyce, 16-19.05.2009 r. 1 miejsce
2009 Żak Marta VII Międzynarodowy Festiwal Młodych Pianistów, Głubczyce, 16-19.05.2009 r. 2 miejsce
2009 Urbanowicz Dominik XI Oruński Konkurs Skrzypcowy, Gdańsk-Orunia, 20.05.2009 r. 2 miejce w grupie I
2009 Duet: Angelika Kruszyńska, Patrycja Jaśko III Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 28.05.2009 r. r. 2 miejsce
2009 Duet: Zuzanna Kuklińska, Karol Kołodziej III Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 28.05.2009 r. r. 3 miejsce
2009 Pawlak Piotr III Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Chojnice, 28.05.2009 r. r. 1 miejsce
2009 Rejnowicz Jan III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. M. Moszkowskiego, Kielce, 22-28 maja 2009 r. wyróżnienie
2009 Kałduńska Izabela VIII Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla młodych wykonawców 2009, Radziejowice, 29 maja 2009 r. wyróżnienie
2009 Kałduńska Izabela V Ogólnopolski Konkurs Wykonawczy Utworów Witolda Lutosławskiego, Warszawa-Drozdowo, 30.05.2009 r. 1 miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych
2009 Pawlak Piotr V Konkurs Wykonawczy Utworów Witolda Lutosławskiego, Warszwa, 30.05.2009 r. 1 miejsce
2009 Pawlak Piotr V Ogólnopolski Konkurs Wykonawczy Utworów Witolda Lutosławskiego, Warszawa-Drozdowo, 30.05.2009 r. 1 miejsce
2009 Zaleska Natalia V Konkurs Wykonawczy Utworów Witolda Lutosławskiego, Warszwa, 30.05.2009 r. 2 miejsce
2009 Zaleska Natalia V Ogólnopolski Konkurs Wykonawczy Utworów Witolda Lutosławskiego, Warszawa-Drozdowo, 30.05.2009 r. 2 miejsce
2009 Pawlak Piotr IX Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J.Zarębskiego, Łomianki-Izabelin, 24-31.05.2009 r. 1 miejsce i wyróżnienie za wykonanie utworu J.Zarębskiego
2009 Duet: Daniel Egielman, Natalia Egielman VIII Międzynarodowy Konkurs Młodych Instrumentalistów pt. „Krok do mistrzostwa”, Ełk, 5 czerwca 2009 r. 2 miejsce w grupie V
2009 Egielman Daniel VIII Międzynarodowy Konkurs Młodych Instrumentalistów pt. „Krok do mistrzostwa”, Ełk, 5 czerwca 2009 r. 2 miejsce w grupie IV
2009 Egielman Natalia VIII Międzynarodowy Konkurs Młodych Instrumentalistów pt. „Krok do mistrzostwa”, Ełk, 5 czerwca 2009 r. 1 miejsce w grupie III
2009 Żak Marta IX Międzynarodowy Konkurs „Muzyka bez granic”, 14-23.08.2009 r. 1 miejsce w kat. fort. z orkiestrą i 1 miejsce w kat. fort. solo
2009 Grzegorczyk Marcin XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej, Rumia, 15-17 października 2009 r. 1 miejsce
2009 Kułakowski Maciej IV Międzynarodowy Konkurs dla młodych wiolonczelistów im. J.J. F. Dotzauera, Drezno, 18 października 2009 r. 1 miejsce, nagr. za wyk. utworu Dotzauera oraz nagr. za wyk. komp. współczesnej
2009 Kałduński Adam Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 26-27 października 2009 r. 3 miejsce
2009 Urbanowicz Tymoteusz Festiwal Muzyki Słowiańskiej, Tczew, 26-27 października 2009 r. wyróżnienie
2009 Lejderman Lara IX Konkurs solfeżowy czytania a vista, Gdynia, 4 listopada 2009 r. wyróżnienie
2009 Szlagowski Łukasz VIII Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej „Świętokrzyska Jesień Gitarowa”, Kielce, 12-14 listopada 2009 1 miejsce
2009 Pawlak Piotr XVII Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu, Sochaczew, 21 listopada 2009 r. Nagroda marszałka Województwa Mazowieckiego
2009 Grzegorczyk Marcin VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 3 miejsce
2009 Gutowska Karolina VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. wyróżnienie
2009 Jankowska Aleksandra VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 3 miejsce
2009 Kałduński Adam VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 1 miejsce
2009 Kowacz Klaudia VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 1 miejsce i nagroda za najlepsze wykonanie utworu J.S. Bacha
2009 Kuklińska Karolina VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 4 miejsce
2009 Kuklińska Zuzanna VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 4 miejsce
2009 Kułakowska Martyna VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 3 miejsce
2009 Lubocka Magda VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 2 miejsce
2009 Paykowska Ewelina VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, Gdańsk, 20-25.11.2009 r. 1 miejsce w gr. 2
2009 Pawlak Piotr II Międzynarodowy Konkurs Fortepianowy im. W. Lutosławskiego, Zambrów, 26 listopada 2009 r. Grand Prix, nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego
2009 Mierzwińska Agata VII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I.J. Paderewskiego, Piotrków Trybunalski, 25-28 listopada 2009 r. wyróżnienie
2009 Naczk Maciej II ogólnopolski konkurs wokalny „Piosenka jest dobra na wszystko”, Warszawa 27-28.11.2009 r. wyróżnienie
2009 Zaleska Natalia VII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I.J. Paderewskiego, Piotrków Trybunalski, 25-28 listopada 2009 r. 2 miejsce
2009 Duet: Alicja Białobrzewska, Natalia Zaleska XIV Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi fortepianowe”, Gdynia, 30 listopada 2009 r. 3 miejsce
2009 Duet: Angelika Kruszyńska, Patrycja Jaśko XIV Gdyński Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi fortepianowe”, Gdynia, 30 listopada 2009 r. 1 miejsce
2009 Moras Agnieszka I konkurs pianistyczny muzyki polskiej „Dziecięce imaginacje”, Gdańsk-Orunia, 2 grudnia 2009 r. 3 miejsce
2009 Egielman Natalia Powiślański Konkurs na Instrumenty Dęte im. prof. M.Schillera, Kwidzyn 8.12.2009 r. 3 miejsce
2009 Gryzio Michalina Forum Młodych Pianistów im. G. Konatkowskiej, Poznań, 11-12 grudnia 2009 r. 3 miejsce
2009 Kruszyńska Angelika Forum Młodych Pianistów im. G. Konatkowskiej, Poznań, 11-12 grudnia 2009 r. wyróżnienie
2009 Pawlak Piotr Forum Młodych Pianistów im. G. Konatkowskiej, Poznań, 11-12 grudnia 2009 r. Grand Prix, 1 miejsce, nagroda za najlepsze wyk. utworu Chopina
2009 Zaleska Natalia Forum Młodych Pianistów im. G. Konatkowskiej, Poznań, 11-12 grudnia 2009 r. 2 miejsce
2009 Dudzińska Jagoda Jolanta VII Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych „Etiuda 2009”, Szczecin, 11-14 grudnia 2009 r. laureat
2009 Egielman Natalia VII Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych „Etiuda 2009”, Szczecin, 11-14 grudnia 2009 r. 2 miejsce
2009 Sarwińska Iwona VII Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych „Etiuda 2009”, Szczecin, 11-14 grudnia 2009 r. wyróżnienie
2009 Jankowska Aleksandra I Ogólnopolski Turniej Wiolonczelowy Szkół Muzycznych I i II st., Warszawa, 12-15.12.2009 r. wyróżnienie
2010 Białobrzewska Alicja VIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Muzyka współczesna w wykonaniu najmłodszych. ” Gdańsk 15.01.2010 wyróżnienie
2010 Walczak Jan VIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Muzyka współczesna w wykonaniu najmłodszych. ” Gdańsk 15.01.2010 1 miejsce
2010 Egielman Daniel VI Międzynarodowy Festiwal i Konkurs im. Ł. Pietrzaka „Gitaromania”, Jelenia Góra-Cieplice, 13-16 stycznia 2010 r. 2 miejsce w grupie starszej
2010 Pawlak Piotr III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Beli Bartoka dla Dzieci i Młodzieży, Warszawa, 17 stycznia 2010 r. 2 miejsce
2010 Runtz Dawid XI Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski Uczniowskie Forum Muzyczne, Warszawa 27-29 stycznia 2010 r. 1 miejsce
2010 Wężyk Zuzanna XV Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. Czesława Droździewicza, Krynica Zdrój, 30.01 – 06.02.2010 r. 2 miejsce
2010 Zaleska Natalia XV Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. H.czerny-Stefańskiej, Żagań, 24-26.02.2010 r. 1 miejsce
2010 Kwartet fletowy: Joanna Pestka, Patrycja Walkusz, Iwona Sarwińska, Natalia Egielman VIII Sochaczewskie Spotkania Kameralne, Sochaczew 27 lutego 2010 r. wyróżnienie
2010 Boniecka Monika I Gdański Konkurs Pianistyczny im. F.Chopina dla uczniów SM II st., Gdańsk, 4 marca 2010 r. 2 miejsce
2010 Owsiany Kamila XI Gdyński Konkurs Skrzypcowy dla klas IV,V i VI SM I st., Gdynia, 4 marca 2010 r. 1 miejsce
2010 Seklecka Małgorzata XI Gdyński Konkurs Skrzypcowy dla klas IV,V i VI SM I st., Gdynia, 4 marca 2010 r. 3 miejsce
2010 Egielman Natalia I Jastrzębski Konkurs Fletowy, Jastrzębie Zdrój, 5-6 marca 2010 r. 1 miejsce
2010 Kwartet fletowy: Joanna Pestka, Patrycja Walkusz, Iwona Sarwińska, Natalia Egielman I Jastrzębski Konkurs Fletowy, Jastrzębie Zdrój, 5-6 marca 2010 r. 1 miejsce
2010 Sarwińska Iwona I Jastrzębski Konkurs Fletowy, Jastrzębie Zdrój, 5-6 marca 2010 r. 2 miejsce
2010 Duet: Łukasz Szlagowski, Iwona Sarwińska III Ogólnopolski Konkurs „Gitara w muzyce kameralnej”, Tychy, 12-14 marca 2010 r. 2 miejsce
2010 Czapiewski Artur Polsko-Niemiecki VI Wiosenny Konkurs Gitarowy, Szczecin, 19-21 marca 2010 r. wyróżnienie
2010 Egielman Natalia Pomorskie przesłuchania klas instrumentów dętych, Lębork, 24 marca 2010 r. 2 miejsce
2010 Ratajek Paweł XVI Kaszubskie Spotkania Akordeonowe, Kościerzyna 24 marca 2010 r. 2 miejsce
2010 Duet: Angelika Kruszyńska, Patrycja Jaśko XXIV Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard 26 marca 2010 r. 1 miejsce
2010 Duet: Paulina Modrzewska, Julia Pawlak XXIV Starogardzkie Spotkania Kameralne, Starogard 26 marca 2010 r. 3 miejsce
2010 Białobrzewska Alicja IV Konkurs Pianistyczny „Słupskie spotkania z muzyką ukraińską”, Słupsk, 23-24.04.2010 r. r. 1 miejsce i nagroda specjalna
2010 Czapiewski Artur XVI Konfrontacje Gitarzystów, Puck 23-24 kwietnia 2010 R. nagroda pozaregulaminowa za wykonanie utworu „Taniec polski”
2010 Góral Zofia II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny, Augustów, 23-24 kwietnia 2010 r. 1 miejsce i nagroda specjalna
2010 Kiełkucka Magdalena IV Konkurs Pianistyczny „Słupskie spotkania z muzyką ukraińską”, Słupsk, 23-24.04.2010 r. r. 2 miejsce
2010 Naczk Maciej I Olsztyński Konkurs Musicalowy, Olsztyn 24 kwietnia 2010 r. 3 miejsce
2010 Niewiadomska Joanna IV Konkurs Pianistyczny „Słupskie spotkania z muzyką ukraińską”, Słupsk, 23-24.04.2010 r. r. wyróżnienie
2010 Pruszak Julia I Olsztyński Konkurs Musicalowy, Olsztyn 24 kwietnia 2010 r. wyróżnienie
2010 Teska Julia IV Konkurs Pianistyczny „Słupskie spotkania z muzyką ukraińską”, Słupsk, 23-24.04.2010 r. r. wyróżnienie
2010 Urbanowicz Tymoteusz IV Konkurs Pianistyczny „Słupskie spotkania z muzyką ukraińską”, Słupsk, 23-24.04.2010 r. r. 3 miejsce
2010 Wieczorek Szymon IV Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy, Szczedcin 21-24 kwietnia 2010 r. wyróżnienie w gr. I
2010 Zaleska Natalia II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny, Augustów, 23-24 kwietnia 2010 r. 2 miejsce
2010 Walczak Jan V Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”, Wejherowo, 28.04.2010 r. wyróżnienie
2010 Trio: Mihoko Okajima, Dobrawa Chocher, Hanna Raniszewska IX Sopockie Kameralia Gitarowe, Sopot, 7 maja 2010 r. 3 miejsce
2010 Pawlak Piotr X Makroregionalny Konkurs Solfeżowy dla uczniów kl. V i VI SM I st., Gdańsk 8 maja 2010 r. 1 miejsce
2010 Pawlak Piotr XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F.Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, 7-9 maja 2010 r. 1 miejsce i nagroda specjalna
2010 Gorczyński Rafał XII Konkurs Wiolonczelowo-Kontrabasowy, Malbork 11 maja 2010 r. 1 miejsce
2010 Pieczewska Marta Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowych Szkół Muzycznych II st., Warszawa 10-11.05.2010 r. 3 miejsce
2010 Szlagowski Łukasz Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowych Szkół Muzycznych II st., Warszawa 10-11.05.2010 r. 3 miejsce
2010 Kornicz Aleksy XVI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny, Konin 14-15 maja 2010 r. wyróżnienie I stopnia
2010 Mierzwińska Agata XVI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny, Konin 14-15 maja 2010 r. wyróżnienie II stopnia
2010 Zaleska Natalia XVI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny, Konin 14-15 maja 2010 r. 2 miejsce
2010 Egielman Daniel Ogólnopolski Festiwal Gitarowy, Kielce 16-19 maja 2010 r. 2 miejsce
2010 Seklecka Małgorzata XII Oruński Konkurs Skrzypcowy, Gdańsk Orunia, 19 maja 2010 r. 1 miejsce
2010 Stawiarz Barbara XII Oruński Konkurs Skrzypcowy, Gdańsk Orunia, 19 maja 2010 r. 2 miejsce
2010 Wężyk Zuzanna Ogólnopolski Festiwal Gitarowy, Kielce 16-19 maja 2010 r. 3 miejsce
2010 Iwańczuk Alena III Młodzieżowy Konkurs na Skrzypce Solo im. T.Wrońskiego, Tomaszów Mazowiecki 29-31 marca 2010 r. 4 miejsce

Regulamin Działalności Rady Rodziców

Podstawą działania Rady Rodziców jest ustawa o systemie oświaty. Podstawowym organem organizacyjnym ogółu Rodziców Szkoły jest Rada Rodziców

I. Kompetencje Rady Rodziców
  1. Reprezentowanie ogółu Rodziców wobec Dyrektora, Rady Pedagogicznej i władz oświatowych we wszystkich sprawach związanych z funkcjonowaniem Szkoły.
  2. Uchwalanie w porozumieniu z Radą Pedagogiczną:
    1. programu wychowawczego szkoły obejmującego wszelkie treści i działania o charakterze wychowawczym skierowane do uczniów, realizowanego przez nauczycieli;
    2. programu profilaktyki dostosowanego do potrzeb rozwojowych uczniów, obejmującego wszystkie działania o charakterze profilaktycznym skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców;
  3. Opiniowanie programu i harmonogramu poprawy efektywności kształcenia.
  4. Opiniowanie projektu planu finansowego składanego przez Dyrektora Szkoły.
  5. Organizowanie działalności kulturalnej, artystycznej, turystycznej i sportowej uczniów.
  6. Gromadzenie środków finansowych z dobrowolnych składek Rodziców i innych źródeł, oraz dysponowanie nimi zgodnie z ustalonym budżetem.
  7. Udzielanie pomocy materialnej uczniom.
  8. Wzbogacanie Szkoły w środki dydaktyczne i sprzęt.
  9. Pozyskiwanie funduszy do wspierania działalności Szkoły.
II. Struktura Rady Rodziców
  1. Rada Rodziców wybierana jest na pierwszym zebraniu rodziców w każdym roku szkolnym zgodnie z Załącznikiem 1 – Regulamin wyboru Rady Rodziców.
  2. Radę Rodziców tworzą Przewodniczący Klasowych Rad.
  3. Plenarne Zebranie Rady Rodziców Szkoły wybiera spośród siebie Prezydium Rady Rodziców w skład, którego wchodzą:
    • Przewodniczący i dwóch wice Przewodniczących (po jednej osobie z każdego pionu).
    • Dwie osoby w Komisji Rewizyjnej do sprawowania kontroli działalności RR.
    • Osoba do prowadzenia księgowości.
    • Skarbnik do kontroli finansów RR.
  4. Najwyższą władzą Rady Rodziców jest:
    • plenarne Zebranie.
  5. Uchwałę podejmuje się zwykłą większością głosów przy obecności, co najmniej siedmiu członków RR.
  6. Listę uczestników Posiedzenia oraz quorum – ustala każdorazowo Przewodniczący zebrania.
  7. Uchwały są protokołowane w Księdze Rady Rodziców, za którą odpowiada Komisja rewizyjna Rady Rodziców, a za jej prawidłowe prowadzenie odpowiadają przewodniczący. Dopuszcza się wklejanie dokumentów Rady Rodziców do księgi.
III. Sposób działania Rady Rodziców
  1. Rada Rodziców gromadzi i decyduje o funduszach na wspieranie Statutowej działalności Szkoły z następujących źródeł:
    • ze składek Rodziców,
    • z wpłat osób fizycznych, Organizacji, Instytucji i Fundacji,
    • z dowolnych imprez organizowanych przez Radę Rodziców.
  2. Wysokość składki Rodziców ustala się na początku każdego roku szkolnego, na plenarnym Zebraniu Rady Rodziców. Propozycje wysokości składki przedstawia dla całej Szkoły:
    • Prezydium Rady Rodziców.
  3. Wydatkowanie środków Rady Rodziców odbywa się na podstawie jej uchwał. Prezydium jest upoważniane do wydatkowania kwot nie większych niż PLN 1000,- zgodnie z wyznaczonymi celami między Plenarnymi Zebraniami Rady Rodziców.
  4. Cele, na które można wydatkować środki ze składki rodzicielskiej:
    • pomoc materialna dla dzieci z najbiedniejszych rodzin w postaci sfinansowania dożywiania, odzieży, podręczników:
      • dofinansowanie Konkursów i Imprez o charakterze ogólnoszkolnym,
      • sfinansowanie zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań,
      • nagrody rzeczowe dla wyróżniających się uczniów i zespołów artystycznych i sportowych,
      • zakup książek, środków dydaktycznych i sprzętu technicznego.
    • wydatki osobowe i rzeczowe związane z prowadzeniem księgowości i rachunkowości Rady Rodziców:
      • inne cele związane z funkcjonowaniem Szkoły,
      • finansowanie własnych projektów RR,
      • lokowanie środków kontach bankowych.
  5. Obsługę Księgowo – Rachunkową Funduszu Rady Rodziców zatrudnia się na umowę o dzieło Księgowego. Wysokość wynagrodzenia Księgowego ustala Rada Rodziców, oraz Umowę o dzieło zawiera Przewodniczący Rady Rodziców.
  6. Prezydium zakłada w Banku – Bieżący Rachunek Oszczędnościowo–Rozliczeniowy, w celu przechowywania na nim środków, oraz dokonywania bieżących wpłat i przelewów. Osoby upoważnione do finansowego reprezentowania Rady Rodziców to:
    • Przewodniczący Rady Rodziców,
    • Księgowy.
  7. Zasady rachunkowości oraz obieg dokumentów finansowych regulują obowiązujące przepisy.

Uwaga końcowa:

Rada Rodziców posługuje się pieczątką podłużną o następującej treści:

RADA RODZICÓW OSM I i II st.
im. F. NOWOWIEJSKIEGO
w GDAŃSKU, ul. GNILNA 3

Regulamin wyboru Rady Rodziców

§1

Przyjmuje się szczegółowy tryb przeprowadzenia wyborów Rady Rodziców Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku określony w §2:

§2

Rodzice uczniów z każdej klasy wybierają swoich przedstawicieli do Rady Rodziców w następujący sposób:

  1. W terminie ustalonym przez Dyrektora Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku zwoływane są zebrania klasowe rodziców uczniów.
  2. W każdej klasie rodzice wybierają Rady Rodziców, które będą się składać się z trzech rodziców.
  3. W wyborach jednego ucznia reprezentuje jeden rodzic.
  4. Wychowawca klasy otwiera wybory i przewodniczy im do momentu wybrania Komisji Skrutacyjnej, która przeprowadzi wybory. Komisja składa się z maksimum trzech członków, w wyjątkowej sytuacji z jednego. Osoby z KS nie mogą kandydować do RR.
  5. Zadania Komisji Skrutacyjnej:
    1. Przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do RR. Kandydaci wyłaniani są z osób, które przybyły na zebranie. Liczba kandydatów powinna być nie mniejsza niż trzy. Kandydat do RR musi wyrazić na to zgodę.
    2. Rozdanie kart do głosowania otrzymanych od Wychowawcy klasy.
    3. Nadzorowanie przebiegu głosowania. Głosowanie polega na wpisaniu na kartę do głosowania maksymalnie trzech kandydatów. Inaczej głos jest nieważny.
    4. Obliczenie ważnych głosów.
    5. Ogłoszenie wyników głosowania. W skład Rady Rodziców wchodzą trzy osoby z największą ilością głosów.
    6. Sporządzenie protokołu, podpisanie go i przekazanie Wychowawcy klasy.

Rekrutacja 2010

ZASADY REKRUTACJI DO OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA
  1. Do klasy I OSM I stopnia przyjmowane są dzieci po ukończeniu 7 roku
    życia (w wyjątkowych wypadkach przyjmowane są na wniosek rodziców dzieci 6-cio letnie,
    jeżeli posiadają zaświadczenie z poradni psychologiczno – pedagogicznej
    o dojrzałości szkolnej i zgodzie na rozpoczęcie nauki z rocznym wyprzedzeniem –
    art. 16 Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r.)
  2. O przyjęciu decyduje badanie predyspozycji polegające na sprawdzeniu uzdolnień
    muzycznych, warunków psychofizycznych oraz predyspozycji do gry na określonym instrumencie.
  3. Termin przeprowadzenia badania ustala dyrektor szkoły nie wcześniej niż na dzień 1 kwietnia.
    Badanie predyspozycji do klasy I poprzedzane jest lekcjami przygotowawczymi prowadzonymi
    przez nauczycieli rytmiki i organizowanymi w wymiarze 4 godzin.
  4. W celu przeprowadzenia badania dyrektor powołuje komisję rekrutacyjno – kwalifikacyjną.
  5. Z przebiegu badania komisja sporządza protokół zawierający listę kandydatów
    zakwalifikowanych oraz listę kandydatów niezakwalifikowanych wraz z otrzymanymi
    przez nich ocenami.
  6. W skali 25 punktowej obowiązującej w badaniach przydatności kandydat musi osiągnąć
    minimum 16 punktów. W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba miejsc do szkoły
    przyjęci będą kandydaci, którzy uzyskali wyższą ilość punktów.
  7. Uczniowie zdający do klas od II do VI OSM I st. muszą osiągnąć na egzaminach
    kwalifikacyjnych z instrumentu głównego, kształcenia słuchu i rytmiki po minimum
    18 punktów w skali 25 punktowej.
ZASADY REKRUTACJI DO OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ II STOPNIA
  1. Do klasy I OSM II stopnia przyjmowani są uczniowie, którzy nie
    ukończyli 14 roku życia i legitymują się świadectwem ukończenia szkoły podstawowej
    w zakresie kształcenia ogólnego i w zakresie kształcenia muzycznego. W wyjątkowych
    przypadkach ze względu na zapotrzebowanie środowiskowe szkoła może odstąpić od wymogu
    legitymowania się świadectwem ukończenia szkoły muzycznej I stopnia (dotyczy kandydatów
    zdających na instrumenty dęte, altówkę i kontrabas)
  2. Podstawą przyjęcia do szkoły jest zdanie egzaminu wstępnego.
  3. Termin egzaminu ustala dyrektor szkoły w okresie od 4 maja do 30 czerwca.
  4. W celu przeprowadzenia egzaminu dyrektor powołuje komisję rekrutacyjno –
    kwalifikacyjną i wyznacza jej przewodniczącego
  5. Egzamin obejmuje:
    1. część praktyczną:
      • na wydział instrumentalny z przygotowanych utworów muzycznych
      • na wydział rytmiki z:
        • fortepianu
        • badania przydatności słuchowo – ruchowej
        • badania zdolności z zakresu improwizacji fortepianowej
    2. część teoretyczną:
      • dla kandydatów, którzy ukończyli 6-o letnią szkołę muzyczną
        I stopnia lub 4-o letni dział młodzieżowy szkoły muzycznej I stopnia:

        • egzamin pisemny z kształcenia słuchu
        • egzamin pisemny z wiadomości z zakresu teorii muzyki i audycji muzycznych
      • dla kandydatów, którzy nie ukończyli sześcio lub czteroletniej szkoły muzycznej I stopnia
        • egzamin pisemny i ustny z kształcenia słuchu
        • egzamin pisemny i ustny z wiadomości z zakresu teorii muzyki i audycji muzycznych
  6. Tematy egzaminów ustala komisja i są one objęte zasadą ochrony tajemnicy służbowej.
  7. Na egzamin pisemny przeznacza się nie więcej niż 120 minut.
  8. Czas trwania egzaminu praktycznego i ustnego ustala komisja.
  9. Na wydział instrumentalny do szkoły przyjmowani są kandydaci, którzy:
    • z egzaminu praktycznego z przygotowanych utworów muzycznych uzyskali minimum 18 punktów w skali 25 punktowej
    • w części teoretycznej uzyskali z każdego z egzaminów po minimum 13 punktów

    Na wydział rytmiki przyjmowani są kandydaci, którzy:

    • z każdego z egzaminów praktycznych uzyskali minimum 18 punktów
    • w części teoretycznej uzyskali z każdego z egzaminów po minimum 13 punktów

    Wymagane minimum punktacji z wszystkich egzaminów wynosi:

    • na wydziale instrumentalnym – 44
    • na wydziale rytmiki – 80

    pod warunkiem uzyskania przez kandydata minimum punktacyjnego określonego dla każdego ze zdawanych egzaminów

  10. W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba miejsc uwzględnia się
    • wyższą ilość punktów uzyskanych na egzaminach wstępnych i kwalifikacyjnych
    • wyniki uzyskane na świadectwie szkolnym z zajęć ogólnokształcących
    • wyniki egzaminów zewnętrznych (przyjmuje się kandydatów mających wyższą
      średnią ocen oraz wyższą punktację na sprawdzianie – nie mniej niż 20 punktów)
  11. Z przebiegu egzaminu sporządza się protokół zawierający listę kandydatów
    zakwalifikowanych i listę kandydatów niezakwalifikowanych wraz z uzyskanymi ocenami.
  12. O przyjęciu do szkoły decyduje Dyrektor.
Rekrutacja uczniów do klasy I OSM I stopnia w Gdańsku
  1. Podanie należy złożyć do dnia 30 kwietnia 2010 r. do sekretariatu szkoły
    w godz. od 9.00 – 15.00.
    Podanie powinno zawierać:

    • Imię i nazwisko ucznia,
    • datę i miejsce urodzenia,
    • adres zamieszkania,
    • adres i numer ogólnokształcącej szkoły rejonowej,
    • (w podaniu można zasugerować instrument, na którym dziecko miałoby się uczyć)
  2. Istnieje możliwość zapisania dziecka do grupy „muzycznej zerówki”, której zajęcia
    odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki w godzinach
    od 16.00 do 16.45.
    Odpłatność ok. 60 zł. miesięcznie.
  3. Lekcje przygotowawcze dla kandydatów do klasy I odbędą się w dniach 14,17,18,19 maja 2010 r.
  4. Badanie predyspozycji kandydatów do klasy I odbędzie się w dniach 20,21 maja 2010 r.

Bliższych informacji udziela sekretariat szkoły pod nr 583011272 w godz. 9.00-15.00

Rekrutacja do klas II-VI OSM I stopnia oraz klas I-VI OSM II stopnia

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie winni złożyć w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:

  • podanie na wydanym przez szkołę lub pobranym na stronie internetowej kwestionariuszu
  • własnoręcznie napisany życiorys
  • świadectwo ukończenia szkoły muzycznej lub aktualne zaświadczenie o uczęszczaniu do niej oraz wykaz ocen za I semestr (uczniowie, którzy aktualnie nie uczęszczają do szkoły muzycznej winni złożyć ostatnie świadectwo ze szkoły muzycznej)
  • zaświadczenie o uczęszczanie do szkoły ogólnokształcącej oraz wykaz ocen za I semestr
  • świadectwo lekarskie o stanie zdrowia umożliwiającym uczęszczanie do szkoły muzycznej (brak przeciwwskazań do grania na wybranym instrumencie, kandydatki na wydział rytmiki – zaświadczenie od lekarza ortopedy)
  • kserokopię skróconego aktu urodzenia lub jego odpisu
  • wykaz utworów granych w ostatnim półroczu.

Dokumenty należy złożyć do dnia 30 kwietnia 2010 r.

Po dostaniu się do szkoły należy dostarczyć:

  • ksero arkusza ocen szkoły ogólnokształcącej i muzycznej
  • świadectwo zdrowia i kartę zdrowia
  • zdjęcie legitymacyjne

Świadectwa szkolne należy złożyć nie później niż w ciągu 3 dni od zakończenia nauki w szkole.

Terminy egzaminów na rok szkolny 2010/2011

Egzamin wstępny do kl. I i wyższych OSM II st. z instrumentu głównego dla
uczniów z innych szkół – 24 maja 2010 r. godz. 10.00

Egzamin wstępny do kl. I i wyższych OSM II st. na wydział rytmiki
– 24 maja 2010 r. godz. 13.00

Egzamin wstępny do kl. I i wyższych OSM II st. z kształcenia słuchu i
wiadomości ogólnomuzycznych dla uczniów z innych szkół
– 25 maja 2010 r. godz. 10.00

DO POBRANIA:

Klasa BGŻ

Zasady przyjęć do Klasy BGŻ w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Szczegółowych informacji w sprawie Projektu Klasa BGŻ w Szkole Muzycznej w Gdańsku udziela:

  • Sekretariat Szkoły tel. 058-301-12-72, e–mail: sekretariat@osm.gdansk.pl;
  • Fundacja BGŻ ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa, p. Barbara Rozmysł tel. 022-860-57-93, e–mail: fundacja@bgz.pl;
  • Bank BGŻ Centrum Regionu w Gdańsku ul. Bogusławskiego 2, 80-958 Gdańsk, p. Agnieszka Lisowska tel. 058-300-21-31, e–mail: agnieszka.lisowska@bgz.pl
Do pobrania: