Dzień Otwarty 2022

Rokrocznie pierwszego dnia wiosny czyli 21 marca internat otwiera swoje drzwi dla wszystkich tych, którzy chcą poznać tę placówkę. W tym roku także wychowawczynie i wychowankowie będą czekać na uczniów i ich rodziców, którzy chcą zostać uczniami Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdańsku.

Ulotka o internacie:

Palce lizać

Jedzenie na stołówce naprawdę smakuje jak domowe – każdy, kto skosztował, to potwierdzi. Śniadania i kolacje serwowane są w formie bufetu szwedzkiego, więc każdy może wybrać sobie to, na co ma akurat ochotę. Młodzież ma wiele swoich ulubionych dań np. zapiekanki, zupę neapolitańską, zupę krem z brokułów, zupę dyniową, sałatkę gyros, parówki w cieście francuskim czy naleśniki ze szpinakiem.

Okolica internatu

Budynek internatu znajduje się w centrum miasta. Jego atutem jest więc bliska odległość do dworca, galerii handlowych, aptek i przychodni, ale przede wszystkim do zabytków i wielkich osobliwości tego miasta. Kilka minut zajmie dojście do takich miejsc jak Europejskie Centrum Solidarności przy Placu Trzech Krzyży, Kościołów: Św. Brygidy, Św. Bartłomieja, Św. Jakuba czy Św. Katarzyny. Można też w krótkim czasie znaleźć się na Starym Mieście czy pospacerować Długim Pobrzeżem wzdłuż Motławy. Pamiętać należy przy tym, że Gdańsk leży nad zatoką i posiada piękne miejskie plaże.

Kadra i personel internatu

Atutem internatu są nie tylko życzliwe wychowawczynie, ale także uczynny personel. Panie Małgosia i Alicja dbają o czystość i porządek oraz służą wszystkim dobrą radą, pan Krzysztof naprawia wszystkie usterki, a panie Marta i Wioletta z biura dbają natomiast o finanse i zaopatrzenie. Pani Agnieszka w portierni koordynuje, kto wchodzi, wychodzi i kto wjeżdża na teren internatu, panowie Piotr i Stanisław czuwają „na straży” w nocy, a panie kucharki przyrządzają przepyszne posiłki. 

Urodziny

Świętowanie urodzin wychowanków było zawsze tradycją placówki. Gromkie sto lat przy akompaniamencie mini orkiestry dętej jest marzeniem każdego jubilata. W okresie pandemii wprowadzono nowy zwyczaj – wirtualne kartki urodzinowe zamieszczane na grupie internackiej na portalu społecznościowym facebook. Dzięki temu świętuje się cały rok, także z tymi osobami, które swoje urodziny mają np. w wakacje.

Czas na odpoczynek

Są takie dni w roku, kiedy internat staje się pusty – zamknięty. Odpoczywa od swoich mieszkańców, a mieszkańcy odpoczywają od nauki i cieszą się swoimi domami. Ile walizek potrzebuje wychowanek, aby wyjechać do domu? Oj, baardzo dużo. 

Nowy wystrój internatu

Teraz czas na detale. Są już nowe tapczany i rolety w oknach. Są także nowe komody, szafy i biurka. W świetlicy pojawił się stół z piłkarzykami, a kuchnia wzbogaciła się o nowe sprzęty. Paniom wychowawczyniom też się poszczęściło i pokój wychowawców zyskał nowy look. A to jeszcze nie koniec przyjemności …

Nowy Rok – nowy internat

Długo trwający remont szkoły i internatu z końcem roku 2021 został zakończony. Na ten moment czekał chyba każdy mieszkaniec i pracownik internatu. Prace budowlane trwały prawie dla lata. Wychowankowie cierpliwie i z dużą wyrozumiałością znosili wszelkie niedogodności z tym związane. Ale było warto. Internat został ocieplony, została położona nowa elewacja, wymieniono okna, instalację grzewczą, przeciwpożarową, a także elektryczną. Jest teraz świeżo, przytulnie i ładnie.

Merry Christmas

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią nie można było spotkać się na uroczystej internackiej wigilii. To nie przeszkodziło jednak spędzić grudniowy czas w udekorowanym świątecznie internacie. 6 grudnia odwiedził wychowanków nawet święty Mikołaj.