Chór dziecięcy „Canzonetta”

Chór Dziecięcy CANZONETTA OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku pod dyrekcją Teresy Pabjańczyk prowadzi bogatą działalność koncertową dla szerokiego środowiska wykonując program a cappella oraz formy wokalno-instrumentalne.
Członkowie chóru brali udział w wielu spektaklach operowych w Operze Bałtyckiej w Gdańsku: G. Puccini „Cyganeria”, G. Puccini „Tosca”, K. Knittel „Sąd Ostateczny”. Chór brał udział w wykonaniach „Pasji wg św. Mateusza” J.S. Bacha, „Symfonii Tysiąca” G. Mahlera pod dyrekcją K. Bumanna oraz „Carmina Burana” C. Orffa i prologu opery Mefistofeles A. Boita pod kierunkiem M. Caldiego. W 2016 roku Chór uczestniczył w projekcie Tribute To Abba Show w Ergo Arenie w Sopocie.

Chór koncertował w Akademii Muzycznej w Gdańsku podczas sesji naukowych Kół Naukowych Edukacji Muzycznej oraz podczas przeglądów chóralnych Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”. Na Pomorskich Spotkaniach Chórów Szkół Muzycznych Regionu Pomorskiego zespół zdobywał kolejno w 2006 roku III miejsce, w 2008 II miejsce i w 2016 I miejsce, a jego dyrygentka Teresa Pabjańczyk otrzymała nagrodę specjalną dla najlepszego dyrygenta.

Chór Canzonetta wielokrotnie brał udział jako zespół pokazowy w warsztatach chóralnych dla dyrygentów chórów dziecięcych.

Od roku 2016 drugim dyrygentem zespołu jest Agnieszka Długołęcka.

Warsztaty chóralne w szkole
Koncert w Filharmonii
Próby do przedstawienia w Operze Bałtyckiej

Chór dziecięcy „Lwiątka”

Chór dziecięcy „Lwiątka” powstał w styczniu 2019 roku z inicjatywy dyrygentki Agnieszki Długołęckiej. W skład zespołu wchodzą  uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, chętni do śpiewania szerszego repertuaru niż realizowany podczas zajęć szkolnych. Chór jest młody stażem, jednak od  początku istnienia udziela się na uroczystościach i koncertach szkolnych. Zespół zdobył Złoty Dyplom i Nagrodę Specjalną za najlepszy debiut na XV Jubileuszowym Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie (2019), był także zespołem warsztatowym podczas I Ogólnopolskich warsztatów dla dyrygentów chórów dziecięcych z dr. Jackiem Sykulskim.

Film z koncertu z okazji Dnia Weterana

Pod poniższym linkiem można pobrać film z koncertu z okazji Dnia Weterana – w wersji bez przemówień.
https://drive.google.com/file/d/1LHKV2JXHFDGWGPkj4e0MgMSUf8WvyyyZ/view?usp=sharing
Jest także dostępna wersja pełna z wszystkimi przemówieniami – osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Radą Rodzciów.
Miłego oglądania!
Rada Rodziców

Sukces chóru szkolnego

Młodzieżowy Chór Mieszany „Cantilena” z OSM im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w dniach 1-3.12.2017 r. brał udział w 27 Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej im. Petera Ebena w Pradze. Chór zdobył Złoty Dyplom, zwyciężył w kategorii wielkich chórów mieszanych oraz otrzymał nagrodę specjalną od jury festiwalu za wysoki poziom prezentacji artystycznej osiągnięty z chórem młodzieżowym.
Serdecznie gratulujemy!