Konkursy humanistyczne

10 kwietnia 2019 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Wyniki eliminacji szkolnych Konkursu Lubię Poezję! została wyłączona

Wyniki eliminacji szkolnych Konkursu Lubię Poezję!

XV  REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI ŚPIEWANEJ
LUBIĘ POEZJĘ!


WYNIKI ELIMINACJI SZKOLNYCH

Drodzy Uczestnicy!
Szkolna Komisja Konkursowa po raz kolejny z wielką radością jednogłośnie stwierdziła, że … Lubicie Poezję! Szczerze gratulujemy i dziękujemy Wam oraz Waszym Rodzicom, Opiekunom za ogromny wkład i osobiste zaangażowanie.


Skład Komisji Konkursowej:


Hanna Bembenek-Cisak – przewodnicząca, sekcja ogólnokształcąca – język polski
Maria Drapella – członek, sekcja ogólnokształcąca – język polski, Teatr z Gnilnej

Katarzyna Kamińska – przewodnicząca Samorządu Szkolnego,

sekcja ogólnokształcąca – język polski

Kamila Borysewicz –  sekcja ogólnokształcąca – język polski
Anna Muzolf – członek, sekcja ogólnokształcąca – nauczanie zintegrowane

Dominika Biegaj – sekcja ogólnomuzyczna, kształcenie słuchu, harmonia praktyczna

Wojciech Lauer – sekcja ogólnomuzyczna, kształcenie słuchu, harmonia praktyczna

W czwartek, 4 kwietnia 2019 roku Komisja przesłuchała 24 uczestników XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej. Komisja brała pod uwagę: dobór repertuaru – dostosowany do możliwości wykonawczych uczestnika, dykcję, emisję głosu, czystość intonacji, interpretację wiersza – oryginalną i spójną z treścią oraz ogólny wyraz artystyczny.

Decyzją Komisji do etapu rejonowego  Konkursu nominowani zostali następujący wykonawcy:

Turniej recytatorski
Kl. I – III:


I NAGRODA – MARTA KAPALSKA

II NAGRODA – STANISŁAW BIAŁAS


Kl. IV – VI:

I NAGRODA – EX AEQUO  GABRIELA ŻELEŹNIK I HELENA STAWICKA



Kl. VII – VIII:

I NAGRODA – AMADEUSZ MAZUR

II NAGRODA – IGNACY BIAŁAS

Turniej poezji śpiewanej

Kl. I – III

II NAGRODA – EX AEQUO  JULIA WILK Z KACPREM KUKLIŃSKIM I ADRIANNA MAZUR

I NAGRODY NIE PRZYZNANO.  

Kl. IV – VI:

I NAGRODA – EX AEQUO  GABRIELA ŻELEŹNIK I KATARZYNA SZURPICKA WRAZ Z KINGĄ SZABLIŃSKĄ, URSZULĄ RUSEK, ANASTAZJĄ PRYSZCZEWSKĄ

UWAGA! II etap – rejonowy – odbędzie się w dniach: 24-26 kwietnia 2019 r., w siedzibie szkoły STO – II Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych w Gdańsku – Gdańsk, ul. Kartuska 245

24 kwietnia (środa), godz. 10.00 – szkoła podstawowa (klasy 0 – III) 

25 kwietnia (czwartek), godz. 10.00 – szkoła podstawowa (klasy IV –VI)

26 kwietnia (piątek), godz. 10.00 –  klasy VII, VIII SP oraz gimnazjum

WAŻNE! Organizatorzy Konkursu proszą nauczycieli – opiekunów o pomoc w doborze repertuaru dostosowanego do wieku i doświadczeń życiowych recytatora. Szczególnie doceniamy mądre i poruszające interpretacje świadczące o zrozumieniu i przeżyciu tekstu. Równocześnie podkreślamy, iż konwencja konkursu recytatorskiego wyklucza używanie rekwizytów. Sugerujemy również oszczędność gestu i ruchu scenicznego.

Ponadto Komisja postanowiła przyznać II i III oraz IV miejsce, jak również wyróżnić następujących wykonawców:

Turniej recytatorski

Kl. I – III:

III miejsce  BARTOSZ POTRYKUS

IV miejsce MARIA WORONA
Wyróżnienia: EX AEQUO  ROZALIA KAMIŃSKA, ANDRZEJ BOGUMIŁ-RYNKOWSKI, MICHAŁ BOGUMIŁ-RYNKOWSKI, SARA LENCZEWSKA


Kl. IV – VI:
II miejsce EX AEQUO AGATA WARŻAWA I RÓŻA MRÓZ

Kl. VII-VIII

III miejsce WIKTORIA FIERKE

IV miejsce MAURYCY CZARNECKI

Turniej poezji śpiewanej:

II miejsce  IWA DRAPIŃSKA

Oficjalne wręczenie wszystkim uczestnikom konkursu dyplomów i nagród z eliminacji szkolnych konkursu odbędzie się w ostatnim tygodniu kwietnia – po przerwie świątecznej zostanie podany termin.


                                                                                    Szkolna Komisja Konkursowa

Czytaj dalej

01 kwietnia 2019 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Harmonogram przesłuchań eliminacyjnych XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej Lubię Poezję! została wyłączona

Harmonogram przesłuchań eliminacyjnych XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej Lubię Poezję!

Drodzy Recytatorzy i Wykonawcy!

Zgodnie z regulaminem konkursu eliminacje szkolne konkursu odbędą się w dwóch samodzielnych turniejach: Poezji Śpiewanej i Recytatorskim, w czwartek, 4 kwietnia 2019 roku w Sali Kameralnej od godziny 9.00 do godziny 13.30.

Miejsce: SALA KAMERALNA

Łączny czas prezentacji  utworów nie może przekroczyć 6 minut.           

Uczestników konkursu prosimy o zapoznanie się z poniższym harmonogramem i przybycie 15 minut przed swoim występem (oczywiście można przybyć wcześniej).

Na godzinę 9.00 zapraszamy Uczniów – Recytatorów klas I-III.

Godzina Imię i nazwisko Kategoria wiekowa
9.00-9.06 Marta Kapalska I-III, kl. I a
9.06-9.12 Rozalia Kamińska I-III, kl. I b
9.12-9.18 Andrzej Bogumił-Rynkowski I-III, kl. II b
9.18-9.24 Michał Bogumił-Rynkowski I-III, kl. II b
9.24-9.30 Stanisław Białas I-III, kl. III a
9.30-9.36 Sara Lenczewska I-III, kl. III a
9.36-9.42 Bartosz Potrykus I-III, kl. III a
9.48-9.54 Maria Worona I-III, kl. III a

10.00 – 10.55 – przerwa, narada szkolnej komisji konkursowej

10:55 – ogłoszenie wyników Turnieju Recytatorskiego dla uczniów klas I-III

Na godzinę 11.05 zapraszamy do Sali Kameralnej Uczniów-Recytatorów klas IV-VII

Godzina Imię i nazwisko Kategoria wiekowa
11.05-11.11 Gabriela Żeleźnik IV-VI, kl. IV a
11.11-11.17 Helena Stawicka IV-VI, kl. IV b
11.17-11.23 Agata Warżawa IV-VI, kl. V a
11.23-11.29 Róża Mróz IV-VI, kl. VI

11.29 – 11.40 – narada szkolnej komisji konkursowej

11.40 – ogłoszenie wyników Turnieju Recytatorskiego dla uczniów klas IV-VI

Na godzinę 11.40 zapraszamy do Sali Kameralnej Uczniów-Recytatorów klas VII-VIII

11.40-11.46 Ignacy Białas VII-VIII, kl. VII b
11.46-11.52 Maurycy Czarnecki VII-VIII, kl. VIII a
11.52-11.58 Wiktoria Fierke VII-VIII, kl. VIII a
11.58-12.04 Amadeusz Mazur VII-VIII, kl. VIII b

12.04 – 12.15 – narada szkolnej komisji konkursowej

12.15 – ogłoszenie wyników Turnieju Recytatorskiego dla uczniów klas VII-VIII

Od godziny 12:15 rozpoczniemy przesłuchania Turniejem Poezji Śpiewanej

Na godzinę 12:15  zapraszamy Uczniów – Wykonawców do Sali Kameralnej.

O godzinie 12:15 do 12:30  nastąpi próba techniczna/ rozegranie się…

Godzina Imię i nazwisko Kategoria wiekowa
12.30-12.36 Julia Wilk I-III, kl. II a
12.36-12.42 Adrianna Mazur I-III, kl. II a
12.42-12.48 Gabriela Żeleźnik IV-VI, IV a
12.48-13.04 Iwa Drapińska IV-VI, IV b
13.04-13.10 Kinga Szablińska, Kasia Szurpicka, Ula Rusek, Anastazja Pryszczewska IV-VI, V a

13.10 -13.25 – narada szkolnej komisji konkursowej

13:30– ogłoszenie wyników Turnieju Poezji Śpiewanej dla uczniów klas II-V

Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki!

Na eliminacje szkolne konkursu serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych: kolegów, koleżanki, rodziców, nauczycieli, babcie, dziadków…

Szkolna Komisja Konkursowa

Czytaj dalej

19 marca 2019 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Sukces naszej uczennicy – Julii Balczunas w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum została wyłączona

Sukces naszej uczennicy – Julii Balczunas w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum

Mam wielką przyjemność poinformować, iż moja uczennica – Julia Balczunas na szczeblu wojewódzkim Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum zdobyła tytuł Laureata.

Serdecznie gratulujemy!!!
Katarzyna Kamińska

Czytaj dalej

28 lutego 2019 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Sukces naszej uczennicy – Marty Jankowskiej w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego dla uczniów SP. została wyłączona

Sukces naszej uczennicy – Marty Jankowskiej w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego dla uczniów SP.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż moja uczennica – Marta Jankowska na szczeblu wojewódzkim Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych zdobyła tytuł Finalisty.

Serdecznie gratulujemy!!!

Hanna Bembenek-Cisak

Czytaj dalej

28 lutego 2019 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Sukces naszego ucznia – Szymona Bajerskiego w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego dla uczniów SP. została wyłączona

Sukces naszego ucznia – Szymona Bajerskiego w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego dla uczniów SP.

Mam wielką przyjemność poinformować, iż mój uczeń – Szymon Bajerski na szczeblu wojewódzkim Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych zdobył tytuł Laureata.

Serdecznie gratulujemy!!!

Hanna Bembenek-Cisak

 

 

 

Czytaj dalej

26 lutego 2019 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania KONKURS „Lubię Poezję!” została wyłączona

KONKURS „Lubię Poezję!”

Lubię Poezję!

ELIMINACJE SZKOLNE – I ETAP KONKURSU

XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej

Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej, w naszej szkole, edycji konkursu Lubię Poezję! XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej.

Poniżej przedstawiamy regulamin eliminacji szkolnych konkursu:

Szkolna Komisja XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej  od dnia 25 lutego do 8 marca 2019 roku prowadzi nabór do eliminacji szkolnych Turnieju Recytatorskiego i Turnieju Poezji Śpiewanej.

Konkurs jest adresowany do uczniów: 

  1. klas I-III szkół podstawowych;
  2. klas IV-VI szkół podstawowych;
  3. klas VII – VIII szkół podstawowych oraz klas III szkół gimnazjalnych.

Zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych – jak wyżej.

 

Eliminacje przebiegają w dwóch samodzielnych turniejach:

Turniej Recytatorski

Repertuar:

2 utwory poetyckie z poezji polskiej albo jeden utwór poetycki oraz fragment prozy polskiej – dostosowane do wieku i doświadczeń życiowych recytatora

UWAGA! Szczególnie doceniamy mądre i poruszające interpretacje świadczące o zrozumieniu i przeżyciu tekstu. Równocześnie podkreślamy, iż konwencja konkursu recytatorskiego wyklucza używanie rekwizytów. Sugerujemy również oszczędność gestu i ruchu scenicznego.

Łączny czas prezentacji do 6 minut.

Turniej Poezji Śpiewanej

Repertuar: 

2 utwory poezji śpiewanej – dostosowane do wieku i doświadczeń życiowych wykonawcy

Podczas wykonywania utworów poezji śpiewanej dopuszcza się:

– muzykę skomponowaną do utworu poetyckiego przez wykonawcę lub inną osobę;

– wykonanie utworu powszechnie znanego, pod warunkiem, że wykonawca zaproponuje nową, własną interpretację;

– wykonanie własnego utworu ( tekst i muzyka) jako drugi utwór śpiewany;

Łączny czas prezentacji do 6 minut.

 

Aby zgłosić się do etapu szkolnego konkursu należy:

  • W Sekretariacie szkoły pobrać formularz zgłoszeniowy i go wypełnić.
  • Do wypełnionego formularza zgłoszeniowego dołączyć kserokopię repertuaru – zalecane teksty wraz z regulaminem znajdują się w załączeniu poniżej informacji o konkursie „[…]” – na stronie internetowej szkoły
  • Zrealizowane zadania z pkt. 1. i 2. przekazać do Sekretariatu szkoły w godzinach jego urzędowania do piątku, 8 marca 2019 r.

Po weryfikacji zgłoszeń zostanie wyznaczony termin realizacji I etapu konkursu: Turnieju Recytatorskiego i Turnieju Poezji Śpiewanej – będzie to pierwsza połowa kwietnia ( nie później niż 12 kwietnia 2019 r.).

 

Termin: pierwsza połowa kwietnia ( nie później niż 12 kwietnia 2019 r.).

Miejsce: SALA KAMERALNA

W tym roku także liczymy z Waszej strony na duże zainteresowanie konkursem!

Szkolna Komisja Konkursowa

LubięPoezję2019 – regulamin konkursu

Wiersze I-III

wiersze IV-VI

wiersze VII, VIII SP i III GIM

 

 

Czytaj dalej

24 stycznia 2019 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów. została wyłączona

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów.

Z wielką radością informuję o kolejnych sukcesach ogólnokształcących uczennicy naszej szkoły: Julii Balczunas z klasy IX. Zakwalifikowała się Ona do ostatniego już – wojewódzkiego – etapu konkursu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy połamania piór!

Katarzyna Kamińska

Czytaj dalej

24 stycznia 2019 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych. została wyłączona

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych.

Z wielką radością informuję o kolejnych sukcesach ogólnokształcących uczniów naszej szkoły: Marty Jankowskiej  uczennicy klasy VIII a i Szymona Bajerskiego ucznia klasy VIII B. Zakwalifikowali się Oni do ostatniego już – wojewódzkiego – etapu konkursu. Eliminacje odbędą się 8 lutego br.

Serdecznie gratulujemy i życzymy połamania piór!

Hanna Bembenek-Cisak

Czytaj dalej

12 listopada 2018 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych została wyłączona

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych

Z wielką radością informuję, że uczniowie:

Marta Jankowska, kl. VIII a oraz Szymon Bajerski, kl. VIII b

zakwalifikowali się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych.

Gratulujemy i życzymy połamania piór 7 grudnia br.!

Hanna Bembenek-Cisak

Czytaj dalej

25 czerwca 2018 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Sukcesy naszych uczniów na eliminacjach wojewódzkich Konkursu Lubię Poezję! została wyłączona

Sukcesy naszych uczniów na eliminacjach wojewódzkich Konkursu Lubię Poezję!

Z wielką radością informujemy, że w finale  XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego nasi uczniowie zdobyli:

I Nagrodę otrzymał uczeń VI klasy szkoły podstawowej  Ignacy Białas za recytację wiersza Sławomira Mrożka „Artysta”;

III Nagrodę otrzymała uczennica II klasy gimnazjum Zofia Sójka  za własną interpretację utworu Agnieszki Osieckiej a muzyki Zygmunta Koniecznego, „ Ucisz serce”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolna Komisja Konkursowa

 

Czytaj dalej

16 maja 2018 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Kolejne sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym OMNIBUS 2018 została wyłączona

Kolejne sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym OMNIBUS 2018

Drodzy Uczniowie!
Gratulujemy Wam serdecznie osiągnięcia i podtrzymania tradycji służącej utrzymaniu wysokiego poziomu wyników w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Omnibus 2018, który odbył się w naszej szkole w dniu 11 kwietnia 2018 roku.

  1. Dyplom Laureata oraz Nagrodę Rzeczową ( pendrive Lizzard 4GB) otrzymuje Marcin Kwiatkowski uczeń klasy VI SP, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 20. w kraju – zdobył 92,00% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  2. Dyplom Laureata oraz Nagrodę Rzeczową ( pendrive Lizzard 4GB) otrzymuje Zuzanna Krystian-Browalska  uczennica klasy III SP, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 20. w kraju – zdobyła 88,07% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  3. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Iga Kosior uczennica klasy II SP, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 44. w kraju – zdobyła 80,36% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  4. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Franciszek Rusek uczeń klasy III GIM, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 72. w kraju – zdobył 83,04% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  5. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Mikołaj Krajnik uczeń klasy III SP, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 74. w kraju – zdobył 84,09% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  6. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Wojciech Ślefarski uczeń klasy V, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 89. w kraju – zdobył 82,29% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  7. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Szymon Bajerski uczeń klasy VII, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 53. w kraju – zdobył 89,90% punktów do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  8. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Maurycy Czarnecki uczeń klasy VII, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 53. w kraju – zdobył 89,90% punktów do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  9. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Dominika Oleszczuk uczennica klasy V , za zajęcie 4. miejsca w województwie pomorskim, 137. w kraju – zdobyła 80,21% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  10. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Antoni Ślefarski  uczeń klasy VII, za zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 69. w kraju – zdobył 88,94% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  11. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Michał Kwiatkowski  uczeń klasy III SP, za zajęcie 8. miejsca w województwie pomorskim, 316. w kraju – zdobył 76,14% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  12. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Marta Jankowska uczennica klasy VII, za zajęcie 8. miejsca w województwie pomorskim, 77. w kraju – zdobyła 88,46% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  13. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Urszula Rusek uczennica klasy IV, za zajęcie 8. miejsca w województwie pomorskim, 143. w kraju – zdobyła 86,41% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  14. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Michał Bajerski uczeń klasy IV, za zajęcie 10. miejsca w województwie pomorskim, 202. w kraju – zdobył 84,78% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  15. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Maria Leszkowska uczennica klasy VII, za zajęcie 10. miejsca w województwie pomorskim, 108. w kraju – zdobyła 87,50% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  16. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Wojciech Niedziela uczeń klasy IV, za zajęcie 11. miejsca w województwie pomorskim, 435. w kraju – zdobył 80,98% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  17. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Barbara Białasiewicz uczennica klasy VI, za zajęcie 11. miejsca w województwie pomorskim, 345. w kraju – zdobyła 77% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  18. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Matylda Konopka  uczennica klasy V, za zajęcie 14. miejsca w województwie pomorskim, 284. w kraju – zdobyła 76,04% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  19.  Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Weronika Artyszuk  uczennica klasy VII, za zajęcie 18. miejsca w województwie pomorskim, 321. w kraju – zdobyła 80,77% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  20. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Amadeusz Mazur  uczeń klasy VII, za zajęcie 21. miejsca w województwie pomorskim, 374. w kraju – zdobył 79,33% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  21.  Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Maria Paluszyńska  uczennica klasy VII, za zajęcie 22. miejsca w województwie pomorskim, 388. w kraju – zdobyła 78,85% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;

UWAGA! Rozdanie dyplomów nastąpi w czerwcu podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/ 2018 – dyplomy zostaną dołączone do świadectwa jako szczególne osiągnięcia ogólnokształcące. Gratulujemy!

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Hanna Bembenek-Cisak, Ewa Bisewska, Katarzyna Kamińska, Hanna Pilichowska
Koordynatorki konkursu z ramienia szkoły

 

Czytaj dalej

29 kwietnia 2018 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Sukcesy naszych uczniów w eliminacjach rejonowych Konkursu Lubię Poezję! została wyłączona

Sukcesy naszych uczniów w eliminacjach rejonowych Konkursu Lubię Poezję!

W dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w szkole II STO w Gdańsku, przy ulicy Kartuskiej 245, odbyły się eliminacje rejonowe Konkursu Lubię Poezję!, po których wybierani są dwaj uczestnicy tegoż etapu z każdej grupy wiekowej do Koncertu Finałowego.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że do Koncertu Finałowego XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej z naszej szkoły, którą, po eliminacjach szkolnych, reprezentowało sześcioro uczniów, troje zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego, a dwie uczestniczki otrzymały: III miejsce i wyróżnienie. 

Szkolna Komisja Konkursowa, dokonująca zazwyczaj niezwykle trudnych wyborów,  składa laureatom serdeczne gratulacje! Jesteśmy z naszych uczniów dumni!

Gratulujemy także naszej najmłodszej uczestniczce – uczennicy klasy Ia – Joasi Kozłowskiej, która miała dużą konkurencję w postaci uczniów klas II i III, a mimo to, godnie reprezentowała, podczas recytacji, naszą szkołę.

Poniżej wyniki trzydniowych eliminacji:

Jury w składzie:

– Marzena Nieczuja- Urbańska – przewodnicząca
– Małgorzata Jaśkiewicz – członkini
– Waldemar Sawicki – członek

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Klasy 0-3 SP, 24.04.2018
w Kategorii Recytacji :

3 miejsce: Gabrieli Żeleźnik, uczennicy klasy IIIa  

Klasy 4-6 SP, 25.04.2018
w Kategorii Recytacji :
2 miejsce: Ignacemu Białasowi, uczniowi klasy VIb
Wyróżnienie otrzymała:
Dominika Oleszczuk, uczennica klasy V

Klasy 7 i gimnazja, 26.04.2018
W Turnieju Poezji Śpiewanej nagrody otrzymują:
2 miejsce: Zuzanna Tynda, uczennica klasy II gimnazjum
3 miejsce: Zofia Sójka, uczennica klasy II gimnazjum

Wszystkich wymienionych wyżej uczestników zapraszamy w charakterze wykonawców na uroczysty Koncert Laureatów, który odbędzie się 28 maja 2018 o godz. 10.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, a nasze szkolne wręczenie dyplomów WSZYSTKIM uczestnikom konkursu odbędzie się w drugim tygodniu maja – po „majówce” zostanie podana data dzienna.


Do Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej w dniu 21 maja w Sopocie zostali zakwalifikowani:

W kategorii RECYTACJA:
Ignacy Białas

W kategorii POEZJI ŚPIEWANEJ:

Zuzanna Tynda

Zofia Sójka

 Gratulujemy i życzymy samych dalszych sukcesów! Trzymamy bardzo mocno kciuki za powodzenie na eliminacjach wojewódzkich!!!

 Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się na stronie: http://sto2.com.pl/index.php/aktualnosci/komunikaty/485-wyniki-xiv-konkursu-recytatorskiego-i-poezji-spiewanej

Szkolna Komisja Konkursowa

 

 

 

 

 

Czytaj dalej

28 kwietnia 2018 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Osiągnięcie uczennicy klasy trzeciej szkoły podstawowej. została wyłączona

Osiągnięcie uczennicy klasy trzeciej szkoły podstawowej.

Z wielką radością informujemy, że Magdalena Biegaj uczennica klasy trzeciej szkoły podstawowej zdobyła wyróżnienie w XII Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj dalej

18 kwietnia 2018 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Wyniki eliminacji szkolnych Konkursu Lubię Poezję! została wyłączona

Wyniki eliminacji szkolnych Konkursu Lubię Poezję!

XIV REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI ŚPIEWANEJ
LUBIĘ POEZJĘ!
WYNIKI ELIMINACJI SZKOLNYCH

Drodzy Uczestnicy!
Szkolna Komisja Konkursowa po raz kolejny z wielką radością jednogłośnie stwierdziła, że … Lubicie Poezję! Szczerze gratulujemy i dziękujemy Wam oraz Waszym Rodzicom, Opiekunom za wkład i osobiste zaangażowanie.


Skład Komisji Konkursowej:


Hanna Bembenek-Cisak – przewodnicząca, sekcja ogólnokształcąca – język polski;

Dominika Biegaj – członek, sekcja teorii;

Maria Drapella – członek, sekcja ogólnokształcąca – język polski, Teatr z Gnilnej;

Katarzyna Kamińska – przewodnicząca Samorządu Szkolnego, sekcja ogólnokształcąca – język polski;
Marta Tomczak – członek, sekcja ogólnokształcąca – nauczanie zintegrowane;

Marta Watkowska – członek, sekcja ogólnokształcąca – nauczanie zintegrowane

W czwartek,  12 kwietnia 2018 roku Komisja przesłuchała  28 uczestników XIV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej. Komisja brała pod uwagę: dobór repertuaru – dostosowany do możliwości wykonawczych uczestnika, dykcję, emisję głosu, czystość intonacji, interpretację wiersza – oryginalną i spójną z treścią oraz ogólny wyraz artystyczny.

Tegoroczni uczestnicy klas IV-VI TURNIEJU RECYTATORSKIEGO zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

Decyzją Komisji do etapu rejonowego  Konkursu nominowani zostali następujący wykonawcy:

Turniej recytatorski


Kl. I – III:
GABRIELA GABI ŻELEŹNIK – I NAGRODA

JOANNA KOZŁOWSKA – II NAGRODA

 

Kl. IV – VI:
IGNACY BIAŁAS– I NAGRODA;

DOMINIKA OLESZCZUK– II NAGRODA

Turniej poezji śpiewanej


Kl. VII SP I GIMNAZJUM:  


ZUZANNA TYNDA, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁA DOMINIKA SYRKOWSKA – I NAGRODA

ZOFIA SÓJKA, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁY  JULIA BALCZUNAS, IDA BĄBELEK– II NAGRODA

 

UWAGA! Etap rejonowy – odbędzie się w dniach: 24-26 kwietnia 2017 r.,

w siedzibie szkoły STO – Gdańsk, ul. Kartuska 245  

 

24 kwietnia (wtorek), godz. 10.00  – szkoła podstawowa (klasy 0 – III)

25 kwietnia (środa), godz. 10.00  – szkoła podstawowa (klasy IV –VI)

26 kwietnia (czwartek), godz. 10.00  – kl. VII SP i gimnazjum

 

W poniedziałek, 23 kwietnia, na lekcji 4. zapraszamy: GABRIELĘ GABI ŻELEŹNIK, JOANNĘ KOZŁOWSKĄ, IGNACEGO BIAŁASA, DOMINIKĘ OLESZCZUK, ZUZANNĘ TYNDĘ, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁA DOMINIKA SYRKOWSKA

ZOFIĘ SÓJKĘ, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁY  JULIA BALCZUNAS, IDA BĄBELEK na spotkanie w sprawie etapu rejonowego

Ponadto Komisja postanowiła przyznać I, II i III  miejsce oraz wyróżnić następujących wykonawców:

Turniej recytatorski

Kl. I – III:

III miejsce  STANISŁAW BIAŁAS


Wyróżnienia:

Wyróżnienie I stopnia EX AEQUO: BARTOSZ POTRYKUS, FRANCISZEK JARZĘBSKI, SARA LENCZEWSKA

 

Wyróżnienie II stopnia EX AEQUO:  JULIA WILK, MICHAŁ BOGUMIŁ-RYNKOWSKI, KAZIMIERZ ŚLEFARSKI, ANDRZEJ BOGUMIŁ-RYNKOWSKI

 

Wyróżnienie III stopnia EX AEQUO:  TYMOTEUSZ WESOŁOWSKI, BIANKA TATARA, MICHALINA WESOŁOWSKA, ALEKSANDRA BYDOŁEK


Kl. IV – VI:
III miejsce AGATA WARŻAWA

 
Wyróżnienia I stopnia EX AEQUO: MATYLDA KONOPKA, ANOTNINA UZIAŁKO, WIT STAWICKI

 

Kl. VII SP i gimnazjum:

Wyróżnienia EX AEQUO: MARTA JANKOWSKA, AMADEUSZ MAZUR, ANNA STOLARCZYK

 

Turniej poezji śpiewanej:

Kl. I – III:  

I miejsce IWA DRAPIŃSKA

II miejsce EX AEQUO:  HELENA STAWICKA, HELENA NOWICKA


Oficjalne wręczenie dyplomów WSZYSTKIM uczestnikom konkursu odbędzie się w drugim tygodniu maja – po „majówce” zostanie podana data dzienna.


                                                                                              Szkolna Komisja Konkursowa

 

Czytaj dalej

09 marca 2018 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Sukces ucznia Wiktora Grzywacza w etapie wojewódzkim Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjów została wyłączona

Sukces ucznia Wiktora Grzywacza w etapie wojewódzkim Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjów

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Wiktor Grzywacz uczeń klasy IX został laureatem Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego Języka Angielskiego, zdobywając czwarte miejsce w województwie.

Serdecznie gratulujemy!!!

Czytaj dalej

04 marca 2018 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Kolejne sukcesy uczniów w etapie wojewódzkim Konkursu Języka Polskiego została wyłączona

Kolejne sukcesy uczniów w etapie wojewódzkim Konkursu Języka Polskiego

Z wielką przyjemnością informuję, że uczniowie: Marta Jankowska kl. VIIa i Szymon Bajerski kl. VIIb zostali finalistami etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Czytaj dalej

27 lutego 2018 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Osiągnięcia naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Alfik Humanistyczny 2017 została wyłączona

Osiągnięcia naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Alfik Humanistyczny 2017

Drodzy Uczniowie!
Gratulujemy Wam serdecznie osiągnięcia wysokich wyników w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Aflik Humanistyczny 2017, który odbył się w naszej szkole w dniu 13 grudnia 2017 roku. Na wyniki konkursu oczekiwaliśmy 6 tygodni.

Oto one:

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 4. miejsca w województwie pomorskim, 62. w kraju otrzymuje Michał Kwiatkowski uczeń klasy III;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie za zajęcie 6. miejsca w województwie pomorskim, 153.  w kraju otrzymuje Iga Kosior uczennica klasy II;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 6. miejsca w województwie pomorskim, 231. w kraju otrzymuje Matylda Konopka uczennica klasy V;
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 138. w kraju otrzymuje Marta Jankowska uczennica klasy VIIa;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 156. w kraju otrzymuje Franciszek Rusek uczeń klasy III gimnazjum;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 138. w kraju otrzymuje Maurycy Czarnecki uczeń klasy VIIa;
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 8. miejsca w województwie pomorskim, 229. w kraju otrzymuje Marcin Kwiatkowski uczeń klasy VI;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w szkole, za zajęcie 12. miejsca w województwie pomorskim, 310. w kraju otrzymuje Barbara Białasiewicz uczennica klasy VIb;
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w szkole, za zajęcie 12. miejsca w województwie pomorskim, 290. w kraju otrzymuje Szymon Bajerski uczeń klasy VIIb;
Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 14. miejsca w województwie pomorskim, 282. w kraju otrzymuje Urszula Rusek uczennica klasy IV;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 15. miejsca w województwie pomorskim, 283. w kraju otrzymuje Maria Białas uczennica klasy IV;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 25. miejsca w województwie pomorskim, 501. w kraju otrzymuje Helena Stawicka uczennica klasy III;

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, zajęcie 25. miejsca w województwie pomorskim, 501. w kraju otrzymuje Barbara Jackiewicz uczennica klasy III;

Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie za zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 192.  w kraju otrzymuje Julia Balczunas uczennica klasy II gimnazjum;
Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie za zajęcie 14. miejsca w województwie pomorskim, 264.  w kraju otrzymuje Liliana Niedziela uczennica klasy II;
Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie za zajęcie 30. miejsca w województwie pomorskim, 818.  w kraju otrzymuje Aleksandra Lademann uczennica klasy VIIa;

Prosimy pamiętać, iż w tym konkursie nie ma przegranych, wszyscy wygrali!
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Hanna Bembenek-Cisak, Ewa Bisewska, Katarzyna Kamińska, Anna Szwedowska
Koordynatorki konkursu z ramienia szkoły

 

 

Czytaj dalej

25 lutego 2018 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Lubię Poezję! XIV Rejonowy Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej została wyłączona

Lubię Poezję! XIV Rejonowy Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej

Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej, w naszej szkole, edycji konkursu Lubię Poezję! XIV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej.

Poniżej przedstawiamy regulamin eliminacji szkolnych konkursu:

Szkolna Komisja XIV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej  od dnia 26 lutego do 16 marca 2018 roku prowadzi nabór do eliminacji szkolnych Turnieju Recytatorskiego i Turnieju Poezji Śpiewanej.

Konkurs jest adresowany do uczniów: 

  1. klas I-III szkół podstawowych;
  2. klas IV-VI szkół podstawowych;
  3. klas VII szkół podstawowych oraz II-III szkół gimnazjalnych. 

Zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych – jak wyżej.

Eliminacje przebiegają w dwóch samodzielnych turniejach:

Turniej Recytatorski

Repertuar:

2 utwory poetyckie z poezji polskiej albo jeden utwór poetycki oraz fragment prozy polskiej

UWAGA! Szczególnie doceniamy mądre i poruszające interpretacje świadczące o zrozumieniu i przeżyciu tekstu. Równocześnie podkreślamy, iż konwencja konkursu recytatorskiego wyklucza używanie rekwizytów. Sugerujemy również oszczędność gestu i ruchu scenicznego.

Łączny czas prezentacji do 6 minut.

Turniej Poezji Śpiewanej

Repertuar: 

2 utwory poezji śpiewanej

Podczas wykonywania utworów poezji śpiewanej dopuszcza się:

– muzykę skomponowaną do utworu poetyckiego przez wykonawcę lub inną osobę;

– wykonanie utworu powszechnie znanego, pod warunkiem, że wykonawca zaproponuje nową, własną interpretację;

– wykonanie własnego utworu ( tekst i muzyka) jako drugi utwór śpiewany;

Łączny czas prezentacji do 6 minut.

Aby zgłosić się do etapu szkolnego konkursu należy:

  • W Sekretariacie szkoły pobrać formularz zgłoszeniowy i go wypełnić.
  • Do wypełnionego formularza zgłoszeniowego dołączyć kserokopię repertuaru – zalecane teksty wraz z regulaminem znajdują się w załączeniu poniżej informacji o konkursie „[…]” – na stronie internetowej szkoły
  • Zrealizowane zadania z pkt. 1. i 2. przekazać do Sekretariatu szkoły w godzinach jego urzędowania do piątku, 16 marca 2018 r.

Po weryfikacji zgłoszeń zostanie wyznaczony termin realizacji I etapu konkursu: Turnieju Recytatorskiego i Turnieju Poezji Śpiewanej – będzie to poniedziałek, 9 kwietnia 2018 roku.

Miejsce: Sala Kameralna  

W tym roku także liczymy z Waszej strony na duże zainteresowanie konkursem!

Szkolna Komisja Konkursowa

LubięPoezję2018

Wiersze I-III, 2017, 2018

wiersze IV-VI, 2017,2018

wiersze VII SP oraz gimnazjum

 

 

 

 

 

Czytaj dalej

23 lutego 2018 ~ Hanna Bembenek-CisakMożliwość komentowania Etap wojewódzki Konkursu Języka Polskiego została wyłączona

Etap wojewódzki Konkursu Języka Polskiego

Z jeszcze większą radością informujemy, że do ostatniego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów zakwalifikowała się:

Julia Balczunas, kl. II gimnazjum

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!! Połamania piór na etapie wojewódzkim!!!

Szkolna Komisja Konkursowa

Czytaj dalej

20 lutego 2018 ~ Aleksandra WildeMożliwość komentowania Sukces na konkursie „500 lat reformacji” została wyłączona

Sukces na konkursie „500 lat reformacji”

17 stycznia br. odbył się trzeci etap Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „500 lat reformacji”. IV miejsce i tytuł laureata zdobył nasza uczennica, Wiktoria Szulc (kl. VIII), przygotowana przez panią Katarzynę Kwater. Bardzo serdecznie gratulujemy sukcesu!

Czytaj dalej