Sukces Uczniów Sekcji Dętej

Klasa Fagotu mgr Tomasza Wesołowskiego wzięła udział w  V Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowym Wadowice 2021 ( on-line). Miło nam poinformować, że uczennica klasy X Adrianna Dwojakowska zdobyła brąz ( III miejsce), uczeń klasy XII Szczepan Formella-  złoto ( I miejsce).Dyplom za wyróżniający się akompaniament otrzymała pani  Adrianna Paliwoda- Klajna.

SERDECZNE GRATULACJE

NAGRODY UCZNIÓW SEKCJI DĘTEJ

XVIII Konkurs Młodego Flecisty, Gdynia 1 – 4 grudnia 2020 roku 
– edycja internetowa

Maria Niemiec kl. 2a – zajęła II miejsce
Julia Biegaj kl. 2b – zajęła III miejsce
Etieno Isangadighi 3a – zajęła II miejsce

mgr Magdalena Sawicka otrzymała dyplom za wyróżniające przygotowanie uczennic,
mgr Patrycjusz Lorek otrzymał dyplom za wyróżniający akompaniament

 

Uczennica kl. VIII  Barbara Wieczorek, otrzymała III miejsce ex aequo i Dyplom Laureata IV Pomorskiego Festiwalu Obojowego w Gdyni odbywającego się w dniach 27 – 29 listopada 2020 roku. Festiwal w tym roku odbył się w edycji ogólnopolskiej on-line, wzięło w nim udział 73 oboistów.
Nauczyciel mgr Marcin Łukasik otrzymał dyplom za wyróżniające przygotowanie uczennicy.

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Sukcesy flecistek

W dniach 15-18 stycznia 2020 r. odbył się w Krakowie IX Festiwal Muzyki Współczesnej „Srebrna szybka”, na którym kwartet fletowy w składzie:

Milena Zazoniuk – kl. XI, Milena Kilian – kl. XI, Wmilia Wontka – kl. XII oraz Małgorzata Nosewicz – kl. XII

zdobył I miejsce w kategorii zespołów kameralnych.

Kwartet prowadzony jest przez panią Małgorzatę Dubrowińską-Egielman, która za przygotowanie zespołu otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

X Warsztaty Perkusyjne 18-20.03.2020r. ODWOŁANE!

Decyzją Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie – X Warsztaty Perkusyjne tak jak wszystkie formy doskonalenia zawodowego w miesiącu marcu br. zostały odwołane.

Serdecznie zapraszamy na X Ogólnopolskie Warsztaty Perkusyjne odbywające się w naszej szkole w dniach 18-20 marca 2020 r.

Wykładowcami warsztatów oraz wykonawcami koncertów będą światowej sławy artyści i pedagodzy z USA, Austrii,Rosji,Węgier i Polski.

Ze względów organizacyjnych Harmonogram X Ogólnopolskich Warsztatów Perkusyjnych w Gdańsku zostanie umieszczony na stronie Szkoły do wtorku 3 marca. Tradycyjnie każdego dnia zajęcia będą od rana do godz 18 a koncerty o 19.00.  W załączeniu przedkładamy kartę zgłoszeniową i informację organizacyjną.
Serdecznie zapraszamy!

KARTA ZGŁOSZENIOWA X OWP Gdańsk 18-20 marca 2020

X Ogólnopolskie Warsztaty Perkusyjne Gdańsk 18-20 marca 2020 r. OPIS

Harmonogram X Ogólnopolskich Warsztatów Perkusyjnych w Gdańsku marzec 2020

Gorące rytmy Ameryki Łacińskiej

W piątek 7 lutego 2020 r. o godzinie 17.00 odbędzie się w naszej szkole niezwykły koncert Narodowego Kostarykańskiego Zespołu Perkusyjnego prowadzonego przez Bismarcka Fernandeza. Zabrzmią gorące rytmy Ameryki Łacińskiej tworzące charakter i klimat karnawału. Samba, mambo, cha-cha cha, karaibskie calypso, tradycyjne kostarykańskie pasillio i wenezuelskie joropo to tylko niektóre z tanecznych rytmów jakie usłyszymy tego wieczoru. Nie zabraknie żywiołowych, wirtuozowskich improwizacji na congach, bongosach czy timabalesach. Zobaczymy dziesiątki klasycznych i etnicznych instrumentów niemalże z całego świata, poznamy ich budowę, technikę gry i historię. Podczas finału zagra wspólnie ponad 12 perkusistów: Kostarykański Zespół Perkusyjny oraz Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses Musicales. Zapraszamy na prawdziwy, perkusyjny karnawał!

Alejandro Molina Salas, Ricardo Hernández Velásquez, Ricardo Alvarado Hernández, William Ramos Calvo, Marco Ortíz Monestel, Bismarck Fernández tworzą Narodowy Kostarykański Zespół Perkusyjny (Ensemble de Percusión Costa Rica-UNED) od 1993 r.

Założycielem i obecnym dyrektorem artystycznym zespołu jest Bismarck Fernandez. Jest to pierwsza grupa perkusyjna działająca w Ameryce Łacińskiej, która w swoim repertuarze ma nie tylko muzykę tradycyjną, ale także transkrypcje, klasykę perkusyjną i utwory pisane specjalnie dla Zespołu.

Grupa koncertuje w najważniejszych salach koncertowych Kostaryki uświetniając swoją działalnością międzynarodowe festiwale muzyczne. W 2001 r. nagrali płytę Marimbando, która została uznana płytą roku oraz uzyskała prestiżowe nagrody muzyczne. Za swoje osiągnięcia Zespół został uhonorowany w 2010 r. przez rząd Kostaryki najważniejszą nagrodą kulturalną – the National Music Award. Od 2008 r. zespół jest głównym reprezentantem i zespołem rezydentem The State University at Distance (UNED).

Dalsze sukcesy sekcji dętej

Na 4 Spotkaniach Oboistów Regionu Pomorskiego w Gdyni, 30 listopada 2019 r., uczennice dr Marty Różańskiej zdobyły następujące nagrody:

  • Barbara Wieczorek z klasy VII otrzymała dyplom laureata  oraz NAGRODĘ SPECJALNĄ za najwyższą punktację ex aequo. Uczennicy akompaniowała mgr Alicja Wieczorek.
  • Maja Jabłońska z kl. XI – dyplom laureata
  • Emilia Robakowska z kl. IX – dyplom laureata

Dr Marta Różańska uzyskała dyplom za wyróżniające przygotowanie uczniów. Uczennicom akompaniowała mgr Adrianna Paliwoda.

Barbara Wieczorek z kl. VII otrzymała również Dyplom Uznania Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2018/2019.

Na IV Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych FINALIS w Białymstoku 12-16 listopada 2019 r. uczniowie przywieźli :

  • Złoto (kat. B) – Ignacy Kapica – trąbka kl. V , klasa mgra Wojciecha Hewelt, akomp. mgr Adrianna Paliwoda
  • Srebro (kat. B) – Tomasz Hyndle – trąbka kl. V, klasa mgra Roberta Brackiego, akomp. mgr Adrianna Paliwoda
  • Srebro (kat. B) – Małgorzata Jankowska – trąbka kl. V, klasa mgra Roberta Brackiego, akomp. mgr Adrianna Paliwoda
  • Srebro( kat. C) – Barbara Wieczorek – obój kl. VII, klasa dr Marty Różańskiej, akomp. mgr Alicja Wieczorek.

Sukcesy flecistek

W Gdańskim Konkursie Fletowym dla uczniów szkół muzycznych II st., który odbył się się 13.11.2019 w ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu, dwie nasze uczennice osiągnęły świetne wyniki: MARTA OSSOWSKA z kl. IX zajęła I miejsce w gr. I, a MILENA ZAZONIUK z kl. XI – II miejsce w gr. II. Uczennicom akompaniowała p. Monika Kułakowska, która otrzymała wyróżnienie. Wyróżnienie otrzymała również p. Małgorzata Dubrowińska-Egielman, która przygotowała uczennice do konkursu.