Sekcja teorii

14 maja 2019 ~ Aleksandra WildeMożliwość komentowania Koncert kompozytorski uczniów gdańskich szkół muzycznych została wyłączona

Koncert kompozytorski uczniów gdańskich szkół muzycznych

W czwartek 16 maja 2019 r. g. 17.00 w sali kameralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku odbędzie się koncert kompozytorski Szymona Wieczorka z kl. XI OSM I i II st. w Gdańsku oraz Mateusza Jocza z ZPSM w Gdańsku-Wrzeszczu. W programie:

 • Szymon Wieczorek – „Preludia Miraże” op.36
 • Szymon Wieczorek – Sonata klarnetowa „Astrofobos” op.35
 • Mateusz Jocz – „Allegro Eroico” na fortepian solo
 • Mateusz Jocz – Trzy preludia fortepianowe
 • Szymon Wieczorek – Trzecie trio smyczkowe „In The dark Alley” op.33
  Podczas koncertu zaprezentują się kolejno: Igor Torbicki – fortepian, Szymon Wieczorek – klarnet, Kornelia Wenta – recytacja, Mati Jocz – fortepian, Hania Pozorska – skrzypce, Darek Gatza – wiolonczela, Michał Pogorzelski – wiolonczela.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych muzyką nową – ale nie koniecznie awangardową.

Czytaj dalej

29 listopada 2018 ~ Wojciech LauerMożliwość komentowania Kolejne sukcesy solfeżowe została wyłączona

Kolejne sukcesy solfeżowe


18 listopada 2018 w Wejherowie na Konkursie Solfeżowym czytania a vista dla uczniów klas II i III cyklu
sześcioletniego szkół muzycznych I stopnia ROXANA ZDRODOWSKA z kl. II b – uczennica p. E. Grabowskiej zajęła II miejsce, ALBERT GOŁASZEWSKI z kl.II a – uczeń p. B. Prasowskiej – Zeidler zajął III miejsce, a FRANCISZEK JARZĘBSKI z kl. II b – uczeń p. E.Grabowskiej uzyskał wyróżnienie. Młodym solfeżystom serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej

28 kwietnia 2018 ~ Wojciech LauerMożliwość komentowania Sukcesy naszych uczniów została wyłączona

Sukcesy naszych uczniów

W środę 25 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIV Makroregionalnym Konkursie Solfeżowym dla kl. III OSM I st. i PSM I st. Wszyscy wrócili z nagrodami.  Mateusz Viegas -Wesołowski, uczeń p. E. Grabowskiej, zajął I miejsce. Zuzanna Krystian-Browalska, uczennica K. Kosiorowskiej, zdobyła III miejsce. Mateusz Brozdowski, uczeń p. E.Grabowskiej, przywiózł wyróżnienie. Gratulujemy!

Czytaj dalej

21 kwietnia 2018 ~ Aleksandra WildeMożliwość komentowania Kolejny sukces na Olimpiadzie Artystycznej została wyłączona

Kolejny sukces na Olimpiadzie Artystycznej

Jan Szczypiorski i Mikołaj Sarad z klasy XII przywieźli w ostatni czwartek (19.04.2018) nagrody z 42 Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej – Sekcja Muzyki. W eliminacjach centralnych tego bardzo trudnego, czteroetapowego konkursu, wzięło udział blisko 40-tu uczestników z całej Polski. Do ostatniej, ustnej części konkursu zakwalifikowano 18-tu uczestników a tytuł laureata zdobyło zaledwie 8 osób. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się po raz kolejny znakomicie. Mikołaj Sarad zdobył tytuł laureata (IV miejsce) co zwalnia go z najwyższą punktacją zarówno z matury z historii muzyki na poziomie rozszerzonym jak i części teoretycznej egzaminu dyplomowego. Jan Szczypiorski uzyskał tytuł finalisty z wyróżnieniem co zwalnia go, podobnie jak Mikołaja, z matury z historii muzyki na poziomie rozszerzonym (oczywiście z najwyższą punktacją). Gratulujemy sukcesu i zachęcamy kolejnych uczniów do zmierzenia swoich sił w zakresie historii muzyki.

 

Czytaj dalej

13 kwietnia 2018 ~ Wojciech LauerMożliwość komentowania Zapraszamy na koncert została wyłączona

Zapraszamy na koncert

Czytaj dalej

03 kwietnia 2018 ~ Ewa WłodarczykMożliwość komentowania Koncert- Audycja Jan Sebastian Bach została wyłączona

Koncert- Audycja Jan Sebastian Bach

W dniu 26 marca 2018r odbył  się w auli naszej szkoły koncert- audycja  przygotowany przez uczniów sekcji fortepianu I i II stopnia, uczniów  sekcji organów oraz wokalistów – „Jan Sebastian Bach –  genialny twórca i nauczyciel” Prezentacje multimedialne o związkach  Bacha z Polską przygotowały uczennice  kl. X- Paulina Kierznikowicz, Małgorzata Nosewicz i Urszula Ulenberg.  Natomiast Damian Tatara z kl. IX  poprowadził nas w wirtualną podróż drogami twórczości J.S. Bacha poprzez  wszystkie formy i okresy. Sekcję wokalną  reprezentowały Joanna Kirszenstein, Kornelia Wenta,  Adrianna Kogutowska i Maja Komosińska z kl. X.  Klasę organów reprezentowali – Bartosz Gołębiowski kl. XII Agata Szagżdowicz  kl. X i  Błażej Reiter kl. XI.  Sekcję  fortepianu  I i II stopnia reprezentowali – Józek Wesołowski, Zuzanna Krystian- Browalska, Inga Pozorska, Mateusz Viegas- Wesołowski, Gabriela Żeleźnik, Kinga Szablińska, Wit Stawicki, Maria Demkowicz, Teresa Olesz,  Zofia Nowicka, Jan Stawicki, Piotr Czerwiński, Natalia Trzebiatowska,  Mathilda Garrison, Magdalena Kiełkucka i Tymoteusz Urbanowicz. Menueta jako taniec barokowy wykonały uczennice klasy VIII. 

Bardzo dziękujemy wszystkim pedagogom za przygotowanie uczniów.

Czytaj dalej

28 marca 2018 ~ Aleksandra WildeMożliwość komentowania Wielki Sukces Szkolnej Orkiestry Kameralnej została wyłączona

Wielki Sukces Szkolnej Orkiestry Kameralnej

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Orkiestr Smyczkowych Szkół Muzycznych II st., który odbywał się w dniach 26-27 marca 2018 r. w Bydgoszczy. Nasz zespół – Orkiestra Kameralna OSM II st. „Batuta contro il resto” – zajął bardzo wysokie II miejsce. Dyrygentka orkiestry, pani Jagoda Wyrwińska, zebrała dużo słów uznania zarówno pod swoim adresem jak i naszej młodzieży. Zespołowi i nauczycielom, którzy przyczynili się do sukcesu orkiestry bardzo serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej

26 marca 2018 ~ Wojciech LauerMożliwość komentowania Sukcesy naszych uczniów na konkursie pisania dyktand została wyłączona

Sukcesy naszych uczniów na konkursie pisania dyktand

W XVII Makroregionalnym Konkursie Pisania Dyktand dla uczniów szkół muzycznych II stopnia II nagrodę otrzymał Mikołaj Sarad z kl.XII, uczeń p. Dominiki Biegaj, a III nagrodę Dariusz Gatza z kl. X, uczeń p. Hanny Lauer. Gratulujemy!

Czytaj dalej

25 marca 2018 ~ Aleksandra WildeMożliwość komentowania Ania Stolarczyk laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Debussy’m została wyłączona

Ania Stolarczyk laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Debussy’m

Anna Stolarczyk, uczennica kl. IX przygotowana przez mgr A. Wilde, zdobyła III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie „Dwadzieścia spojrzeń na Clauda Debussy’ego” w Krakowie (22.03.2018r.) Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Czytaj dalej

24 lutego 2018 ~ Wojciech LauerMożliwość komentowania Konkurs Pisania Dyktand została wyłączona

Konkurs Pisania Dyktand

Sekcja Teorii serdecznie zaprasza uczniów szkół muzycznych II stopnia do udziału w XVII Makroregionalnym Konkursie Pisania Dyktand, który odbędzie się 10 marca 2018 o godz. 12.00.

regulamin i zakres materiału

Zadania będą wykonywane na fortepianie lub odtwarzane z CD (różne instrumenty, zespół instrumentalny, orkiestra)

Czytaj dalej

19 czerwca 2017 ~ Wojciech LauerMożliwość komentowania Zapraszamy na koncert! została wyłączona

Zapraszamy na koncert!

Czytaj dalej

12 czerwca 2017 ~ Wojciech LauerMożliwość komentowania Sukces na konkursie solfeżowym została wyłączona

Sukces na konkursie solfeżowym

W XIII Makroregionalnym Konkursie Solfeżowym dla uczniów klas V i VI szkół muzycznych I stopnia III miejsce uzyskała Adrianna Trepińska, uczennica p. Jolanty Mitros-Suchorzewskiej. Gratulujemy!

Czytaj dalej

25 maja 2017 ~ Wojciech LauerMożliwość komentowania Kaszubskie bajania została wyłączona

Kaszubskie bajania

Czytaj dalej

23 maja 2017 ~ Wojciech LauerMożliwość komentowania Zapraszamy na musical! została wyłączona

Zapraszamy na musical!

Czytaj dalej

10 maja 2017 ~ Wojciech LauerMożliwość komentowania Zapraszamy na konkurs solfeżowy! została wyłączona

Zapraszamy na konkurs solfeżowy!

Sekcja Teorii Muzyki serdecznie zaprasza uczniów kl. V i VI szkół muzycznych I stopnia do udziału w kolejnym Makroregionalnym Konkursie Solfeżowym, który odbędzie się w sobotę 27 maja 2017 o godz. 11.30.

Zakres materiału obejmuje :

 • Struktury interwałowe i akordowe : interwały proste , trójdźwięki i dominanta septymowa  ( określenie postaci ) – grane oddzielnie ( melodycznie lub harmonicznie ) lub rozpoznawane w oznaczonych miejscach przebiegu melodycznego
 • Dopisywanie brakujących dźwięków w interwałach i akordach (interwały proste, akordy w układzie skupionym )
 • Zapis pamięciowy 1 – głosu tonalnego
 • Uzupełnianie brakujących taktów w przebiegu melodyczno rytmicznym
 • Zapis krótkich struktur melodyczno –rytmicznych ( tonalność rozszerzona )
 • Zapis struktur rytmicznych 1- i 2-głosowych
 • Korekta błędów melodycznych i rytmicznych w 1-głosie tonalnym
 • Rozpoznawanie trójdźwięków triady
 • Zapis w kluczu wiolinowym i basowym
 • Tonacje do 3 znaków, dur i moll
 • Metrum 2/4, 3/4, 3/8, 4/4, 6/8

Dyktanda będą grane na instrumencie lub odtwarzane z płyty CD.

Czytaj dalej

23 kwietnia 2017 ~ Aleksandra WildeMożliwość komentowania Laureaci Olimpiady Artystycznej została wyłączona

Laureaci Olimpiady Artystycznej

13 kwietnia 2017 r. zostały ogłoszone wyniki  41 Olimpiady Artystycznej. Nasi uczniowie – Jan Olesz z klasy XI oraz Jan Walczak z klasy X, uczniowie mgr Aleksandry Wilde,  odnieśli duży sukces uzyskując tytuł laureatów w sekcji muzyki. Tytuł ten zwalnia uczniów  nie tylko z matury z historii muzyki na poziome rozszerzonym (100%), ale również z części teoretycznej egzaminu dyplomowego (z oceną celującą). Warto podkreślić, że w tym bardzo trudnym czteroetapowym konkursie, obejmującym zakresem materiału całą historię muzyki aż do współczesności, bardzo rzadko laureatami zostają uczniowie klas przedmaturalnych. Tym bardziej należą się im gratulacje!

Czytaj dalej

10 kwietnia 2017 ~ Wojciech LauerMożliwość komentowania została wyłączona

W XIII Makroregionalnym Konkursie Solfeżowym dla uczniów szkół muzycznych II st., który odbył się w Bydgoszczy 30 marca 2017, wyróżnienie w grupie starszej otrzymała Arkadia Gorczyca z kl. XII, uczennica p. Hanny Lauer.
W V Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Muzyce im. Korneliusza Ejsmonta, który odbył się w Kwidzynie 5 kwietnia 2017 wyróżnienie otrzymał Szymon Bajerski z kl. VI, uczeń p. Jolanty Mitros – Suchorzewskiej.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj dalej

16 listopada 2016 ~ Wojciech LauerMożliwość komentowania Sukces solfeżystek została wyłączona

Sukces solfeżystek

      Na XVI Konkursie Solfeżowym czytania a vista dla klas III i V szkół muzycznych I st.,który odbył się 9.XI w Gdyni w grupie młodszej  III nagrodę uzyskała Urszula Rusek (uczennica p. Moniki Pestki-Rozmarynowskiej) ; w grupie klas V – nagrodę I otrzymała Adrianna Trepińska, natomiast Zofia Nowicka – II nagrodę ( obydwie są uczennicami p. Jolanty Mitros-Suchorzewskiej). Gratulujemy !

Czytaj dalej

06 listopada 2016 ~ Wojciech LauerMożliwość komentowania Konkurs z kształcenia słuchu została wyłączona

Konkurs z kształcenia słuchu

Sekcja Teorii Muzyki i Rytmiki OSM I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku serdecznie zaprasza uczniów kl. V i VI szkół muzycznych I stopnia do udziału w konkursie z Kształcenia Słuchu, który odbędzie się 17 listopada 2016 o godz. 11.30.

Regulamin w załączniku poniżej.

regulamin-konkursu

Czytaj dalej

02 listopada 2016 ~ Wojciech LauerMożliwość komentowania II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy na temat:”Emil Jaques – Dalcroze i jego metoda kształcenia muzycznego” i Koncert Rytmiki została wyłączona

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy na temat:”Emil Jaques – Dalcroze i jego metoda kształcenia muzycznego” i Koncert Rytmiki

2016-plakat-page-001

Czytaj dalej