Egzaminy końcowe i promocyjne – s. smyczkowa

16.05.2016r. – gitara kl. VI – godz. 8.30, sala kameralna

                           – wiolonczele kl. VI – godz. 9.30, sala kameralna

                           – skrzypce kl. VI – godz. 11.30, sala kameralna

02.06.2016r. – Koncert kl. I – godz. 9.00 i 10.15 – sala koncertowa

06.06.2016r. – skrzypce kl. VII – godz. 9.00 – sala kameralna

                             –  skrzypce kl. II – godz. 12.00, sala nr 23

07.06.2016r.skrzypce kl. VIII i altówki II st. – godz. 9.00,  sala kameralna

                            –  skrzypce kl. III i altówki I st.– godz. 12.30, sala nr 23           

08.06.2016r. – skrzypce kl. IX i XI – godz. 9.00, sala kameralna                    

                             – skrzypce kl. IV – godz. 14.30, sala nr 23                   

09.06.2016r. – skrzypce kl. X – godz. 9.00, sala kameralna

                              – skrzypce kl. V – godz. 12.30, sala nr 23                    

                              – harfa I st. – godz. 16.00, sala nr 9

                             –  harfa II st. – godz. 17.00, sala koncertowa

 10.06.2016r. – gitara II st. – godz. 9.00, sala kameralna          

                              – gitara I st. – godz. 13.30, sala nr 95

 10.06.2016r. – wiolonczele, kontrabasy I st. – godz. 9.00, sala nr 23

                              – wiolonczele, kontrabasy I i II st. – godz. 13.30,  sala kameralna

     UWAGA!!!

W harmonogramie podane zostały orientacyjne godziny rozpoczęcia

przesłuchań.  Imienne, szczegółowe listy egzaminacyjne wywieszone

zostaną w późniejszym terminie.

 

 

 

 

 

Harmonogram regionalnych przesłuchań CEA – wiolonczela, kontrabas

26 stycznia 2016

godz. 11.00 – 11.45 – próby akustyczne

godz. 11.00 – Weronika Duchniewicz –OSM I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

godz. 11.15 – Filip Arasimowicz – Szkoła Muzyczna I i II st. im. w Gdyni

godz. 11.30 – Adam Danowski – Szkoła Muzyczna I i II st. w Gdyni

godz. 12.00 – otwarcie przesłuchań

  1. Weronika Duchniewicz – wiolonczela, OSM I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku
    nauczyciel prowadzący: Anna Kulowska
  2. Filip Arasimowicz – kontrabas, Szkoła Muzyczna I i II st. im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni
    nauczyciel prowadzący: Jadwiga Moskal
  3. Adam Danowski – kontrabas, Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu
    nauczyciel prowadzący: Maria Baczyńska

godz. 13.30 – spotkanie jurorów z nauczycielami

Harmonogram przesłuchań CEA – skrzypce i altówka

W dniach 25-26 stycznia br. odbędą się w naszej szkole Regionalne Przesłuchania CEA uczniów kl., V i VI SM II st.

SKRZYPCE I ALTÓWKA -25 stycznia 2016

godz. 10.00 – 10.45 – próby akustyczne

godz. 10.00 – Karina Sosnowska – Szkoła Muzyczna I i II st. im. w Gdyni

godz. 10.15 – Eliza Fronszczyk – Szkoła Muzyczna I i II st. w Gdyni

godz. 10.30 – Kornelia Radziszewska – Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu

godz. 11.00 – otwarcie przesłuchań

  1. Rafał Wiśniewski – skrzypce, kl. V OSM I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku
    nauczyciel prowadzący: Dariusz Prystasz
  2. Karina Sosnowska – skrzypce, kl. V, Szkoła Muzyczna I i II st. im. Z. Noskowskiego w Gdyni
    nauczyciel prowadzący: Agnieszka Świątkowska
  3. Eliza Fronszczyk – skrzypce, kl. V, Szkoła Muzyczna I i II st. im. Z. Noskowskiego w Gdyni
    nauczyciel prowadzący: Maria Perucka
  4. Kornelia Radziszewska – skrzypce, kl. V, Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu
    nauczyciel prowadzący: Piotr Stożyński
    godz. 12.30
  5. Daria Domachowska – skrzypce, kl. V, OSM I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku
    nauczyciel prowadzący: Jerzy Hazuka
  6. Janina Olszewska – skrzypce, kl. VI, OSM I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku
    nauczyciel prowadzący: Małgorzata Skorupa
  7. Małgorzata Seklecka – skrzypce, kl. VI, OSM I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku
    nauczyciel prowadzący: Małgorzata Skorupa
    godz. 14.00 – spotkanie nauczycieli z jurorami

 

 

WYNIKI MAKROREGIONALNYCH PRZESŁUCHAŃ UCZNIÓW KLAS WIOLONCZELI I KONTRABASU SZKÓŁ MUZYCZNYCH I st.

Jury Makroregionalnych Przesłuchań Uczniów Klas Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych I st. w składzie:

 prof. Tomasz Lisiecki (Poznań) – przewodniczący

dr Szymon Guzowski (Poznań)

Wojciech Okurowski (Inowrocław)

 wytypowało do etapu ogólnopolskiego następujących uczniów (kolejność alfabetyczna):

 Nikola Freda – wiolonczela – kl. III/4 3-ci rok nauki

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści w Tczewie – Filia w Pelplinie

nauczyciel – Agnieszka Suchecka-Maćko

 Stefan Opaliński – wiolonczela – kl. IV – 4-ty rok nauki

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy

nauczyciel – Michał Litwa

 Stanislas Roesler – wiolonczela – kl. V – 5-ty rok nauki

Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu Szkoła Muzyczna I st. im. G. Bacewicz

nauczyciel – Tadeusz Samerek

 Natalia Stróżyńska – wiolonczela – kl. V – 5-ty rok nauki

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy

nauczyciel – Cezary Krysztoforski

 Wyróżnieni nauczyciele:

Tadeusz Samerek

Agnieszka Suchecka-Maćko

Michał Litwa

 

Harmonogram Makroregionalnych Przesłuchań Zespołów Kameralnych SM II st.

HARMONOGRAM MAKROREGIONALNYCH PRZESŁUCHAŃ ZESPOŁÓW KAMERALNYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH II st.

14 – 15 GRUDNIA 2012

piątek 14 grudnia 2012

11.00

lp.

Imię i nazwisko uczestnika

lub nazwa zespołu

szkoła, klasa, rok nauki

Imię i nazwisko nauczyciela

program

1

TRIO FORTEPIANOWE

Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina

Barbara Zięba skrzypce

Mateusz Kaczmarski wiolonczela

Julia Romanowska fortepian

przygotowanie – Tadeusz Samerek

15 min.



Andrzej Panufnik – Trio fortepianowe cz. II i III


Marek Czerniewicz – Ostatni dzień sierpnia

2

TRIO FORTEPIANOWE

Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina

Kornelia Radziszewska skrzypce

Bartosz Kaczmarski wiolonczela

Stanisław Skakowski fortepian

przygotowanie – Magdalena Darska

15 min.

Hans Sitt – Trio fortepianowe G-dur op.63 nr 1

3

TRIO FORTEPIANOWE

Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina

Hanna Noetzel klarnet

Maksymilian Krzak altówka

Marcin Skałkowski fortepian

przygotowanie – Alicja Wieczorek / Grzegorz Wieczorek

17 min.

W.A. Mozart – Trio Es-dur KV 498 Kegelstatt cz. III Rondo

Robert Schumann – Märchenerzählun-gen op. 132 cz. III i IV

4

TRIO FORTEPIANOWE

Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina

Weronika Patalon skrzypce

Teresa Respondek wiolonczela

Alexander Bach fortepian

przygotowanie – Magdalena Darska



15 min.

Wanda Dubanowicz – Quasi Sonata (1963)

Dymitr Szostakowicz – Kontredans

5

TRIO – DWOJE SKRZYPIEC I FORTEPIAN

Szkoła Muzyczna I i II st. im. Z. Noskowskiego w Gdyni

Natan Kosętka skrzypce

Kinga Kitowska skrzypce

Julianna Kotłowska fortepian

przygotowanie – Małgorzata Skorupa, Andrzej Siarkiewicz

15 min.

Pablo de Sarasate – Navarra op. 33

Igor Frołow – Divertimento

6

TRIO

Szkoła Muzyczna I i II st. im. Z. Noskowskiego w Gdyni

Paulina Węgrzynowska flet

Miriam Kozak skrzypce

Dominika Czajkowska fortepian

przygotowanie – Mariusz Mruczek

17 min.

Henri Kőhler – Sonata na flet, skrzypce i fortepian op. 83

Nino Rota – Trio na flet, skrzypce i fortepian

PRZERWA DO GODZ. 13.00

7

VARIUS QUARTET

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy

Agnieszka Jackowska skrzypce

Weronika Łosoś skrzypce

Filip Walkowiak skrzypce

Jan Łosoś wiolonczela

przygotowanie – Michał Litwa

17 min.

Michał Litwa – Fantazja Mozartowska

Piotr Czajkowski – Danse Napolitane / Danse des Mirlitons

Carlos Gardel – Por una Cabeza

8

NO NAME QUARTET

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy

Klaudia Grad flet

Marcelina Jankowska skrzypce

Zuzanna Czerniejewska altówka

Agata Chylińska wiolonczela

przygotowanie – Michał Litwa

18 min.

W.A. Mozart – Kwartet fletowy D-dur cz. 1

Piotr Czajkowski – Trepak / Danse des Cygnes

Astor Piazzolla – Oblivion

9

ILUSION TRIO

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy

Adrianna Fanslau skrzypce

Malwina Malawy wiolonczela

Aleksandra Szamocka fortepian

przygotowanie – Agata Kopycińska-Karbowniczek

16 min.

Andrzej Panufnik – Trio fortepianowe op. 1 cz.1

Astor Piazzolla – „Zima” z cyklu „Cztery pory roku”

PRZERWA DO GODZ. 15.00

10

KWARTET SKRZYPCOWY Z FORTEPIANEM

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie

Klaudia Tobijasz skrzypce

Julia Walińska skrzypce

Adrianna Wiśniewska skrzypce

Adrian Orłowski skrzypce

Aleksandra Czuchryta fortepian

przygotowanie – Danuta Kaluta-Jakubowska

16 min.

Antonio Vivaldi – Koncert h-moll na 4 skrzypiec

11

SEKSTET

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie

Olga Nurkowska skrzypce

Amelia Dziedzic skrzypce

Michał Juszczak altówka

Emilia Jackiewicz wiolonczela

Michał Krupa fortepian

Julia Pachomow klarnet

przygotowanie – Małgorzata Kobierska

15 min.

Joseph Achron – J.Heifetz Hebrew Melody op. 33 (arr. Małgorzata Kobierska)

Sergiusz Prokofiew – Uwertura op. 34

12

TRIO FORTEPIANOWE

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie

Natalia Kasprzak skrzypce

Roksana Szelestowska altówka

Hubert Miarka fortepian

przygotowanie – Dorota Kuryło

15 min.

Michał Glinka – Pieśń rosyjska

W.A. Mozart – Trio Es-dur KV 498 Kegelstatt cz. I

A. Lotti – Sonata G-dur cz.IV vivace

Astor Piazzolla Oblivion

13

TRIO FORTEPIANOWE

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu

Wojciech Klimaszewski skrzypce

Jan Klimaszewski klarnet

Weronika Serocka fortepian

przygotowanie – Juliusz Błaszk





15 min.

Dimitry Varelas – La Muerte del tango

Aleksander Arutiunian – Suite for trio (skrzypce, klarnet i fortepian) cz. I Introduction, cz. IV Final

14

TRIO FORTEPIANOWE

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Słupsku

Filip Rajski skrzypce

Natalia Remus wiolonczela

Arkadiusz Cierniak fortepian

przygotowanie – Medea Berianidze

15 min.

Carl Reinecke – Trio fortepianowe op. 159 nr 2

15

TRIO FORTEPIANOWE

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Słupsku

Karolina Terefenko skrzypce

Barbara Świacka wiolonczela

Patrycjusz Lorek fortepian

przygotowanie – Medea Berianidze

16 min.

Johann Nepomuk Hummel – Trio fortepianowe G-dur

SOBOTA 15 GRUDNIA 2012

GODZ. 10.00

sobota 15 grudnia 2012

10.00

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika

lub nazwa zespołu

szkoła, klasa, rok nauki

Imię i nazwisko nauczyciela

program

16

TRIO FORTEPIANOWE

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Klaudia Kulwikowska klarnet

Agata Nowak wiolonczela

Dorota Mańkowska fortepian

przygotowanie – Barbara Pappelbaum-Kruczkowska / Elżbieta Pasierowska-Kołodziej

20 min.

Gordon Jacob – Trio na klarnet, wiolonczelę i fortepian cz. I

Michał Glinka – Trio patetyczne

17

TRIO FORTEPIANOWE

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Angelika Kwiatkowska skrzypce

Maria Szagżdowicz wiolonczela

Marta Żak fortepian

przygotowanie – Anna Prabucka-Firlej

17 min.

Astor Piazzolla – Verano Porteño

Feliks Mendelssohn-Bartholdy – Trio fortepianowe d-moll op. 49 cz. I Molto allegro ed agitato

18

TRIO SKRZYPCOWE

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Joanna Rogalska skrzypce

Julia Morawska skrzypce

Aleksandra Kowacz skrzypce

przygotowanie – Jerzy Hazuka

20 min.

Ignaz Lachner – Sonatina op. 90 nr 3

Edward Huws Jones – Wspomnienia z rodzinnego domu

19

TRIO – klarnet, skrzypce, fortepian

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Wojciech Przyborowski klarnet

Katarzyna Goliat skrzypce

Apoloniusz Klawiński fortepian

przygotowanie – Anna Prabucka-Firlej

17 min.

Aram Chaczaturian – Trio na klarnet, skrzypce i fortepian cz. I Andante con dolore con molto expressione, cz.II Allegro, cz.III Moderato

PRZERWA DO 11.30

20

KWARTET SMYCZKOWY

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Karolina Gutowska skrzypce

Karolina Sutt skrzypce

Aleksandra Bogdanowicz altówka

Małgorzata Oller wiolonczela

przygotowanie – Małgorzata Skorupa

15 min.

Maurice Ravel – Kwartet smyczkowy F-dur,
cz. I i II

21

TRIO FORTEPIANOWE

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Wiłkomirskiego w Elblągu

Monika Matysiak skrzypce

Mikołaj Wojciechowski wiolonczela

Jacek Bałchan fortepian

przygotowanie – Dariusz Prystasz

15 min.

Joseph Haydn – Trio fortepianowe G-dur nr 39 Hob. XV/25 cz.III

Claude Debussy – Trio fortepianowe G-dur
cz.II
i IV

22

TRIO FORTEPIANOWE

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Ewa Jarosz skrzypce

Jan Lewandowski wiolonczela

Adam Kałduński fortepian

przygotowanie – Anna Prabucka-Firlej

20 min.

Sergiusz Rachmaninow – Trio fortepianowe d-moll op. 9, cz. I Moderato

23

KWARTET SMYCZKOWY

Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie

Joanna Hajkiewicz I skrzypce

Gariela Żukowicz II skrzypce

Gabriela Świdrów altówka

Milena Walent wiolonczela

przygotowanie – Irena Olejnik

15 min.

Ludwig van Beethoven – Kwartet F-dur op. 18 nr 1 cz. III i IV

24

KWARTET SMYCZKOWY

Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie

Weronika Kwaśniak I skrzypce

Natalia Marcinkiewicz II skrzypce

Iga Baran altówka

Agata Głogowska wiolonczela

przygotowanie – Jacek Tomczak

15 min.

Ludwig van Beethoven – Kwartet D-dur op. 18 nr 3 cz. I i II

25

TRIO

Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie

Pola Kompf – flet

Aleksandra Bańskowska – fagot

Rafał Urbanek – fortepian

przygotowanie – Jarosław Nowak

15 min.

Francois Poulenc – Trio na obój, fagot i fortepian

w opr. ma fl., fg. pf Jarosława Nowaka

Sukces małych kameralistów

Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Kameralnych Uczniów Szkół Muzycznych I st. – Gdańsk 13-14.01.2012r. Trio skrzypcowe z fortepianem w składzie: Hanna Pozorska kl. II, Małgorzata Borsich kl. III, Nataniel Piechotka kl. III i Julia Teska kl. III – zakwalifikowało się do Ogólnopolskich Przesłuchań Zespołów Kameralnych Uczniów Szkół Muzycznych I st. Przygotowanie zespołu – adi. Małgorzata Skorupa

Próby akustyczne

Informujemy, że dla zespołów kameralnych biorących udział w przesłuchaniach makroregionalnych CEA przewidziane są dziesięciominutowe próby akustyczne na sali koncertowej w następujących terminach: 13 stycznia 2012 – godz. 8.00 – 10.50 oraz 14.00 – 14.50 14 stycznia 2012 – godz. 8.10 – 9.50 W celu zarezerwowania czasu na próbę akustyczną prosimy dzwonić do sekretariatu szkoły: 58-301-12-72

Harmonogram przesłuchań CEA zespołów kameralnych SM I st.

HARMONOGRAM PRZERSŁUCHAŃ CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ

ZESPOŁÓW KAMERALNYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH I st.

etap makroregionalny

piątek 13 stycznia 2012

piątek 13 stycznia 2012

11.00 – 12.00

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika lub nazwa zespołu szkoła, klasa, rok nauki Imię i nazwisko nauczyciela

program

1

ZESPÓŁ SKRZYPCOWY

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia

im. Wojciecha Kilara w Gryficach

Jutrzenka Zofia Cirocka – I skrzypce, klasa 5/6 Patrycja Śnigurowicz – I skrzypce, klasa 4/6 Nikola Konstancja Jodłowska – II skrzypce, klasa 3/6 Amelia Karaś – II skrzypce, klasa 3/6 Julia Kolanek – III skrzypce, klasa 3/6

Hubert Rachwał – III skrzypce, klasa 4/6

przygotowanie – Ewa Katarzyna Pieruszek-Górnik

15 min.

Johann Pezel – Suita „Intrada”

  1. Johann Pezel – Suita „Sarabande”

  2. Johann Pezel – Suita „Ballo”

2

ZESPÓŁ KAMERALNY

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku

Alicja Engelbrecht skrzypce I

Tomasz Bednarek skrzypce II

Adriana Obst skrzypce III

Julia Lis skrzypce IV

Dominika Maszota wiolonczela

Hubert Czapla kontrabas

przygotowanie – Magdalena Kreft

9 min.

C. Monteverdi – Ritornello

G. Fr. Haendel – Sarabanda ze Suity XI opr. M. Kreft  

R. Twardowski – Tryptyk mariacki – taniec I

3

KWARTET WIOLONCZELOWY

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych I i II st.

im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy

Jan Iwaszko – wiolonczela, klasa 6

Agata Jankowska – wiolonczela, klasa 6

Katarzyna Golla – wiolonczela, klasa 6

Rozalia Sobecka – wiolonczela, klasa 6

przygotowanie – Michał Litwa

10 min.

J.S. Bach – Menuet

E. Moricone – Obój Gabriela

H. Mancini – The Pink Panther

4

KWARTET SMYCZKOWY

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych I i II st.

im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy

Laura Bednarska – skrzypce, klasa 6

Alicja Chęś – skrzypce, klasa 6

Adam Dziewiątkowski – skrzypce, klasa 6

Jan Iwaszko – wiolonczela, kasa 6

przygotowanie – Michał Litwa

13 min.

Michał Litwa – Wariacje na temat Allegretta Mozarta

E. Moricone – Obój Gabriela

A. Menken – Piękna i Bestia

5

TRIO SKRZYPCOWE Z FORTEPIANEM

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st.

im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku

Hanna Pozorska skrzypce, klasa 2

Małgorzata Borsich skrzypce, klasa 3

Nataniel Piechotka skrzypce, klasa 3

Julia Teska fortepian, klasa 3

przygotowanie – Małgorzata Skorupa

7 min.

Ch. Dancla – Trio skrzyp. z fort. op. 99 nr 1

Ch. Dancla – Trio skrzyp. z fort. op. 99 nr 2

Żanna Metallidi – Taniec pingwinów

przerwa 12.00- 12.30

piątek 13 stycznia 2012

12.30 – 13.30

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika lub nazwa zespołu szkoła, klasa, rok nauki Imię i nazwisko nauczyciela

program

6

TRIO SKRZYPCOWE

Państwowa Szkoła Muzyczna I st.

im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim

Michał Müller skrzypce klasa 4/6

Kamil Zaremski skrzypce klasa 5/6

Bartosz Müller skrzypce klasa 4/6

przygotowanie – Ewa Ceroń-Szmaglińska

7 min.

J. P. Rameau „Menuet”

S. Joplin ragtime „The Entertainer

7

KWARTET

Państwowa Szkoła Muzyczna I st.

im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim

Anna Talaśka trąbka, klasa 2/4

Dagmara Miszczuk trąbka, klasa 4/4

Paweł Rząska trąbka, klasa 4/4

Agata Runowska fortepian klasa 5/6

przygotowanie – Wojciech Bednarek, Małgorzata Pielak

7 min.

Leroy Anderson – „Bugler’s Holiday

8

DWOJE SKRZYPIEC Z FORTEPIANEM

Szkoła Muzyczna I i II st. im. Oskara Kolberga

w Szczecinku

Julia Wach – skrzypce, klasa 4

Julia Łosek – skrzypce, klasa 4

Michalina Dybowska- fortepian, klasa 6

przygotowanie – Anna Kaleta

7 min.

E. Gradecki – Ragtime „Lody”

D. Szostakowicz – Prelude

D. Szostakowicz – Polka

9

TRIO SKRZYPCOWE

Szkoła Muzyczna I i II st. im. Oskara Kolberga

w Szczecinku

Natalia Werstak – skrzypce, klasa 5

Gabriela Tyluś – skrzypce, klasa 5

Emilia Pielak – skrzypce, klasa 5

przygotowanie – Anna Konaszewicz

7 min.

J.S. Bach – Menuet

Autor nieznany – „G melodie minor scale with accompaniament”

A. Milwid – Andantino z „Sinfonia concertante” opr. J. Powroźniak

10

WYSTĘP ODWOŁANY Z PRZYCZYN LOSOWYCH

ZESPÓŁ KAMERALNY Państwowa Szkoła Muzyczna I st. i m. Ignacego Paderewskiego w Kartuzach

Liliana Czepli – flet, klasa 4/4

Romina Krefta – skrzypce, klasa 5/6

Wojciech Złoch – akordeon, klasa 4/6

Zofia Marszk – gitara, klasa 5/6

przygotowanie – Jarosław Regliński

8 min.

G.F. Hȁndel – Menuet

A. Vivaldi – Largo z Koncertu d-moll na violę d’amore i lutnię

Spanish folk song – En la playa

przerwa 13.30 – 15.00

piątek 13 stycznia 2012

15.00 – 16.00

Imię i nazwisko uczestnika lub nazwa zespołu szkoła, klasa, rok nauki Imię i nazwisko nauczyciela

program

11

TRIO

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.

im. I.J. Paderewskiego w Słupsku

Arkadiusz Cierniak – fortepian, klasa 6/6

Magdalena Kara – flet, klasa 3/4

Natalia Remus – wiolonczela klasa 6/6

przygotowanie – Anna Karaś

8 min.

F. Burgmüller – Arabesque

H. Lindner – A Short Story

J. Haydn – Divertimento B cz. IV Finale

12

WYSTĘP ODWOŁANY Z PRZYCZYN LOSOWYCH

TRIO

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Słupsku

Filip Rajski – I skrzypce, klasa 6/6 Magdalena Orzechowska – II skrzypce, klasa 6/6

Dominik Sysojew-Osiński – fortepian, klasa 6/6

przygotowanie – Medea Berianidze

8 min.

I. Pleyel – Duet skrzypcowy z fortepianem D dur op. 48

13

ZESPÓŁ MUZYKI DAWNEJ

Państwowa Szkoła Muzyczna I st.

im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

Kaja Lewandowska – skrzypce, klasa 4

Paweł Piasecki – skrzypce, klasa 6

Olga Żukowska – altówka, klasa 4

Paulina Nowak – wiolonczela, klasa 3

przygotowanie – Urszula Stawicka

9 min.

A. Corelli – Menuet F op. 6 nr 9

A. Corelli – Courante F op. 6 nr 9

A. Corelli – Gawot F

op. 6 nr 9

14

WYSTĘP ODWOŁANY Z PRZYCZYN LOSOWYCH

KWINTET FORTEPIANOWY „ŚMIESZNUTKI”

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st.

im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie

Magdalena Gołda – skrzypce

Natalia Grzegorczyk – skrzypce

Joanna Dziembor – skrzypce

Laura Chomiczewska – wiolonczela

Karolina Stachowiak – fortepian

przygotowanie – Grażyna Wieteska

12 min.

A. Corelli – Concerto grosso op. 6 nr 8 (fragmenty)

J. Williams – Theme from „E.T”

15

WYSTĘP ODWOŁANY Z PRZYCZYN LOSOWYCH

ZESPÓŁ INSTRUMENTALNY „THE FIGIELS”

Pyrzycka Szkoła Muzyczna I st.

Natalia Haręża – I skrzypce

Magdalena Figiel – II skrzypce

Martyna Prajzendanc – II skrzypce

Justyna Maksymiec – altówka

Kinga Szyszka – wiolonczela

Karolina Maciewicz – flet

Paweł Kurpiński – klarnet

przygotowanie – Krzysztof Figiel

9 min.

J.S.Bach – Menuet g-moll z Drobnych utworów. aranżacja – K. Figiel

F. Chopin – Walc a-moll op. post.; aranżacja – K. Figiel

Piero Umiliani – Temat z filmu Muppet Show; aranżacja – K. Figiel

przerwa 16.00- 16.15

piątek 13 stycznia 2012

16.15 – 17.15

Imię i nazwisko uczestnika lub nazwa zespołu szkoła, klasa, rok nauki Imię i nazwisko nauczyciela

program

16

TRIO Z FLETEM

Szkoła Muzyczna I st. w Chojnicach

Mateusz Kosidowski – flet, klasa 6 Sara Magdalena Jakimiak – skrzypce, klasa 6

Oskar Jakimiak – fortepian, klasa 5

przygotowanie – Aleksandra Kuczewska

10 min.

W.A. Mozart-Divertimento C-dur

J. Brahms–Walc A-dur

Cees Hartog — El Papamoscas

17

KWARTET FORTEPIANOWY

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu

Wiktoria Stefaniak – skrzypce, klasa 5

Helena Tadzik – skrzypce, klasa 5

Jakub Majewski – wiolonczela, klasa 3

Oskar Prusiński – fortepian, klasa 3

przygotowanie – Lidia Sochańska

10 min.

J. Pachelbel – Sarabanda

opr. E. Medvedovsky – „Jazz-scale”

Terry Gylkyson (aranż. Nicholas Hare) – „The bare necessities” – fragm. muzyki z bajki W. Disneya „Księga dżungli”

18

TRIO FORTEPIANOWE

Szkoła Muzyczna I stopnia w Radziejowie

Anna Kręplewska – skrzypce, klasa 6/6 Justyna Kurtys – wiolonczela, klasa 6/6

Oliwia Stefańska – fortepian, klasa 6/6

przygotowanie – Józef Henke

7 min.

Anonim – Contredanse

  1. Józef Haydn – Presto

  2. Feliks Rybicki – Sowizdrzał opr. Marcin Kopczyński

19

KAMERALNY ZESPÓŁ SMYCZKOWY

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. G. G. Gorczyckiego w Chełmnie

Zuzanna Sergot – skrzypce, klasa 6/6 Anna Kowalska – skrzypce, klasa 5/6 Aleksandra Grędzicka – skrzypce, klasa 5/6 Łukasz Zieliński – skrzypce, klasa 5/6 Katarzyna Selimowa – skrzypce, klasa 6/6 Magdalena Wielgosz – skrzypce, klasa 5/6

Ludwika Buczyńska – wiolonczela, klasa 6/6

przygotowanie – Jarosław Ronczkowski

6 min.

Sheila Nelson – Minuetto Classico
  1. M. A. Charpentier – Preludium

20

TRIO SAKSOFONOWE Z TOWARZYSZENIEM FORTEPIANU

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia

im. Feliksa Nowowiejskiego w Kwidzynie

Aleksandra Felczak – saksofon, klasa 4/4 Sandro Sobczyński – saksofon, klasa 2/4 Katarzyna Małkowska – saksofon, klasa 3/4

Marcelina Widz – fortepian, klasa 6/6

przygotowanie – Dariusz Dobosz, Tatiana Gromow

6 min.

Dino Ramos – „La Nave Del Olvido”

Sidney Arodin – „Lazy River”

21

DUET KLARNETOWY Z TOWARZYSZENIEM FORTEPIANU

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia

im. Feliksa Nowowiejskiego w Kwidzynie

Paul Tychyj – klarnet, klasa 4/4 Maciej Chodorowski – klarnet, klasa 4/6

Jędrzej Myrcha – fortepian, klasa 4/6

przygotowanie – Andrzej Dubieniecki, Gabriela Skoczylas

6 min.

Dymitr Szostakowicz – Waltz nr 2

Johannes Brahms – Taniec węgierski nr 5

Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej

– etap makroregionalny / ogólnopolski –

sobota 14 stycznia 2011

sobota14 stycznia 2012

10.00 – 11.00

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika lub nazwa zespołu szkoła, klasa, rok nauki Imię i nazwisko nauczyciela

Średnia punktów

1

KWARTET SMYCZKOWY

Zespół Szkół Muzycznych – Szkołą Muzyczna I st. im. G. Bacewicz w Gdańsku-Wrzeszczu

Martyna Kaletowska I skrzypce, klasa 6

Karolina Perepeczko II skrzypce, klasa 6

Agnieszka Lewańczyk III skrzypce, klasa 5

Zuzanna Sikała wiolonczela, klasa 5

przygotowanie – Joanna Tylewska

9 min.

H. Purcell – Maestoso

Marceli Popławski – Polonez

2

TRIO WIOLONCZELOWE

Zespół Szkół Muzycznych – Szkołą Muzyczna I st. im. G. Bacewicz w Gdańsku-Wrzeszczu

Zuzanna Sikała wiolonczela, klasa 5/6

Mateusz Jocz wiolonczela, klasa 4/6

Michalina Łukomska wiolonczela, klasa 4/4

przygotowanie – Agnieszka Kaszuba

8 min.

A. Kaszuba – Kołysanka

A. Kaszuba – Inventio a tre

A. Kaszuba – Gonitwa

3

TRIO WIOLONCZELOWE

Sopocka Szkoła Muzyczna I st. im. S. Moniuszki

Magdalena Mosakowska – I wiolonczela, klasa 3/4

Tomasz Kozłowski – II wiolonczela, klasa 6/6

Julia Stefańska – III wiolonczela, klasa 6/6

przygotowanie: Katarzyna Wachowska

7 min.

A. Corelli – Menuet

P. Czajkowski – Pieśń bez słów

E. Gradecki – Ragtime oprac. K. Wachowska

4

TRIO FORTEPIANOWE

Szkoła Muzyczna I i II st.

im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni

Barbara Sowa – skrzypce

Julia Maliszewska – wiolonczela

Aleksandra Perz – fortepian

przygotowanie: Katarzyna Doliwa – Dobrowolska

10 min.

D. Kabalewski – Harcerski zastęp

R. Luland – Song from a secret garden

Irlandzka melodia ludowa

opr. wszystkich utw. – K.Doliwa-Dobrowolska

5

TRIO

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina

w Wejherowie

Angelika Bruhn – klarnet, klasa 4/4 Oskar Gościewski – skrzypce, klasa 6/6

Michał Płotka – akordeon, klasa 4/4

przygotowanie – Andrzej Formela

10 min.

B. K. Przybylski „O poranku” cz. I – „Pobudka”

Matyas Seiber „Irishe Suite” cz. IV “Jig” oprac. Andrzej Formela

Astor Piazzolla „Years Of Solitude” oprac. Andrzej Formela

   

przerwa 11.00 – 11.30

sobota 14 stycznia 2012

11.30 – 12.30

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika lub nazwa zespołu szkoła, klasa, rok nauki Imię i nazwisko nauczyciela

Średnia punktów

6

KWARTET FORTEPIANOWY

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. J. Garści w Tczewie

Laura Pieczewska – fortepian, klasa 5/6

Kornelia Huk – I skrzypce, klasa 5/6

Agata Zielonka – II skrzypce, klasa 6/6

Diana Oderska – wiolonczela, klasa 6/6

przygotowanie – Mirosław Czochór

8 min.

Ch. Dancla – Trio nr 1 op. 99

A. Vivaldi – Trio-sonata E-dur op. 1 cz. 1

7

KWARTET SKRZYPCOWY

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. J. Garści w Tczewie

Michalina Zając – skrzypce klasa 6/6

Agnieszka Oleszkiewicz – skrzypce klasa 6/6

Urszula Kowal – skrzypce klasa 5/6

Marta Grzywińska – skrzypce klasa 5/6

przygotowanie – Aldona Śmietańska

8 min.

W. Lutosławski – Zalotny i gaik z melodii śląskich na skrzypce

P. Wójtowicz – „Krople i strachy” ze zbioru Szuruburki na 3 skrzypiec

Melodia neapolitańska – Santa Lucia

8

KWINTET SKRZYPCOWY

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. J. Garści w Tczewie

filia w Pelplinie

Kamila Wensierska – I skrzypce, klasa 6/6

Julia Kujawska – I skrzypce, klasa 4/6

Nadia Imianowska – II skrzypce, klasa 3/6

Wiktoria Dziki – II skrzypce, klasa 4/6

Magdalena Puchalska – III skrzypce, klasa 4/6

przygotowanie – Krystyna Dettlaff- Czocher

10 min.

Paweł Wójtowicz – „Góralskie Konie” – ze zbioru Szuruburki

Aleksander Pogorilec/Katarzyna Szetela – „Zmartwienie”

Aleksander Pogorilec – „Taniec bałkański”

9

KWINTET FORTEPIANOWY

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im.G. Bacewicz

w Koszalinie

Małgorzata Piekarska skrzypce, klasa 4/6

Katarzyna Maciejewska skrzypce, klasa 5/6

Wiktoria Spisak skrzypce, klasa 4/6

Dawid Wasilewski wiolonczela, klasa 5/6

Mikołaj Gajdzis fortepian, klasa 5/6

przygotowanie – Małgorzata Kobierska

8 min.

Camil Saint-Saens – „Akwarium” z „Karnawału zwierząt” arr.Harry Alshin

J. Haydn – Presto  

Hammerstein Oscar II-“ The Surrey with the Fringe on Top” z musicalu

„Oklahoma” opr. M.Kobierska

Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Kameralnych SM I st.

Makroregionalne przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej zespołów kameralnych szkół muzycznych I st. odbędą się w OSM I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku przy ulicy Gnilnej 3

w dniach 13 – 14 stycznia 2012 r.

Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń wyłącznie drogą elektroniczną na adres

sekretariat@osm.gdansk.pl

do dnia 21 grudnia 2011 r.

(karta zgłoszeniowa do pobrania na stronach internetowych CEA)

Harmonogram przesłuchań zostanie zamieszczony na stronie internetowej OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku (www.osm.gdansk.pl) po 5 stycznia 2012 r.

Uczestników przesłuchań oceniać będzie jury, powołane przez Centrum Edukacji Artystycznej, w składzie:

prof. Maria Szwajger-Kułakowska (Katowice) – przewodnicząca

mgr Tadeusz Melka (Wrocław)

prof. Magdalena Szczepanowska (Warszawa)

Na terenie szkoły działa bufet i istnieje możliwość zakupienia obiadu. Zamówienia na obiad prosimy przesyłać razem ze zgłoszeniem na przesłuchania.