XIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis’2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie skrzypcowym, który przy współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Towarzystwem Promocji Młodych Skrzypków im. A. Januszajtis w Gdańsku odbędzie się w naszej szkole w dniach 13-16 listopada 2019 r.

Wyniki XII Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis

Jury XII Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis w składzie: prof. Wiesław Kwaśny (Kraktów)- przewodniczący, prof. Bartosz Bryła (Poznań), prof. Konstanty Andrzej Kulka (Warszawa), prof. Anna Preuss-Bator (Hamburg), prof. Wojciech Szlachcikowski (Gdańsk) zdecydowało o następującym podziale nagród:

Nagrody regulaminowe (w wysokości 12500 zł ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdańska, Towarzystwo Promocji Młodych Skrzypków im. Aleksandry Januszajtis oraz Fundację Lotos).

Grupa „A” – do lat 13

I miejsce – Marta Anioł z OSM I i II st. w Gdańsku, uczennica prof. Małgorzaty Skorupy – nagroda w wysokości 2 tys. zł ufundowana przez Prezydenta Miasta Gdańska

II miejsce ex aequo – Jan Viegas-Wesołowski z OSM I i II st. w Gdańsku, uczeń prof. M. Skorupy – nagroda w wysokości 1,5 tys. zł ufundowana przez TPMS im. Aleksandry Januszajtis

II miejsce ex aequo – Maria Walczak z OSM I i II st. w Gdańsku, uczennica prof. Małgorzaty Skorupy – nagroda w wysokości 1,5 tys. zł ufundowana przez TPMS im. Aleksandry Januszajtis

III miejsce – Martyna Skuza z ZPSM I i II st. w Koszalinie, uczennica prof. Natana Dondalskiego – nagroda w wysokości 1 tys. zł ufundowana przez Fundację Lotos.

Wyróżnienie I st. otrzymała Adrianna Trepińska z OSM I i II st. w Gdańsku, uczennica mgr Marty Stachowiak.

Dwa równorzędne wyróżnienia II st. otrzymały: Maria Pańczyk z SM I i II st. w Gdyni, uczennica prof. Małgorzaty Skorupy i Dominika Makowska z ZPSM I i II st. w Koszalinie, uczennica prof. Anny Borowskiej.

Grupa „B” – do lat 18

I miejsce – Justyna Grudzień z POSM II st. w Poznaniu, uczennica prof. Kariny Gidaszewskiej – nagroda w wysokości 3,5 tys. zł ufundowana przez Prezydenta Miasta Gdańska

II miejsce – Michał Orlik z POSM II st. w Katowicach, uczeń prof. Szymona Krzeszowca – nagroda w wysokości 2 tys. zł ufundowana przez Prezydenta Miasta Gdańska

III miejsce – Hanna Pozorska z OSM I i II st., uczennica prof. Małgorzaty Skorupy – nagroda w wysokości 1 tys. zł ufundowana przez Prezydenta Miasta Gdańska

Cztery równorzędne wyróżnienia I st. otrzymali: Wojciech Chmielewski z PSM II st. w Krakowie, uczeń prof. Marcina Kmiecika, Katarzyna Hejnowicz z OSM II st. w Poznaniu, uczennica prof. Marcina Baranowskiego i Joanny Kreft, Wojciech Sojka z OSM II st. w Warszawie, uczeń prof. Marka Szwarca, Maria Belica z ZSM w Częstochowie, uczennica prof. Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy.

Wyróżnienie II st. otrzymała Anna Budel z POSM II st. w Poznaniu, uczennica prof. Eweliny Pachuckiej-Mazurek.

Nagrody pozaregulaminowe:

Nagrodę specjalną w grupie A za najlepsze wykonanie utworu G.Ph. Telemanna, ufundowaną przez Państwa Ewę i Andrzeja Januszajtisów, w wysokości 500 zł otrzymała Marta Anioł.

Nagrodę specjalną w grupie B za najlepsze wykonanie utworu J.S. Bacha, ufundowaną przez Państwa Ewę i Andrzeja Januszajtisów, w wysokości 500 zł otrzymała Justyna Grudzień.

Nagrodę dla najmłodszego laureata konkursu z grupy A, ufundowaną przez Towarzystwo Promocji Młodych Skrzypków im. Aleksandry Januszajtis, w wysokości 500 zł otrzymała Martyna Skuza z ZPSM I i II st. w Koszalinie.

Nagrodę dla najmłodszego laureata konkursu z grupy B ufundowaną przez Towarzystwo Promocji Młodych Skrzypków im. Aleksandry Januszajtis, w wysokości 500 zł otrzymała Hanna Pozorska z OSM I i II st. w Gdańsku.

Uczestnicy, którzy otrzymali wyróżnienia I st. z grupy A i grupy B otrzymali nagrody w postaci lampek na pulpit.

Każdy z uczestników III etapu konkursu otrzymał książkę Sto jeden razy Gdańsk” Andrzeja Januszajtisa, ufundowaną przez Towarzystwo Promocji Młodych Skrzypków im. Aleksandry Januszajtis.

Dyplomy dla nauczycieli

Przyznano 11 dyplomów dla nauczycieli, których uczniowie zostali laureatami XII Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis. Otrzymali je: Marcin Baranowski, Anna Borowska, Natan Dondalski, Karina Gidaszewska, Marcin Kmiecik,Joanna Kreft, Szymon Krzeszowiec, Ewelina Pachucka – Mazurek, Małgorzata Skorupa, Marta Stachowiak, Marek Szwarc, Aleksandra Szewjkowska – Belica.

 

XII Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis

Serdecznie zapraszamy do udziału  w konkursie skrzypcowym, który przy współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Towarzystwem Promocji Młodych Skrzypków im. A. Januszajtis w Gdańsku odbędzie się w naszej szkole w dniach 22-25 listopada 2017r.

Warunki uczestnictwa zostały przedstawione w regulaminie i programie konkursowym.

XII 2017 Januszajtis druk regulaminu 1str

XII 2017 druk regulaminu 2 str

Karta zgłoszeniowa – XII Konkurs Januszajtis 2017

Karta zgłoszeniowa – XII Konkurs Januszajtis 2017

Gr_A_wyniki_et_1_XII Konkurs Januszajtis_2017

Gr_A_wyniki etapu 2 XII Konkurs Januszajtis 2017

Gr B wyniki_1_etapu XII Konkurs Januszajtis 2017

Gr_B_etap_2_wyniki XII Konkurs Januszajtis 2017

 

Wyniki XI Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis

Grupa „A”

Pozorska Hanna – I miejsce

OSM I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, uczennica prof. Małgorzaty Skorupy

Rogoża Hanna – II miejsce

POSM nr 2 w Poznaniu, uczennica prof. Kariny Gidaszewskiej

Pioruńska Milena – III miejsce

ZSM w Legnicy, uczennica prof. Konrada Dragana

Balcerek Gabriela – IV miejsce ex aequo

POSM I st. w Poznaniu, uczennica prof. Kariny Gidaszewskiej

Wojciechowska Natalia – IV miejsce ex aequo

PSM I st. w Zambrowie, uczennica prof. Beaty Stankiewicz

Tryzna Marta – V miejsce ex aequo

SM I i II st. w Gdyni, uczennica prof. Agnieszki Świątkowskiej oraz prof. Małgorzaty Skorupy

Wilewska Gaja – V miejsce ex aequo

OSM I i II st. w Łodzi, uczennica prof. Magdaleny Kling-Fender

Sowa Barbara – wyróżnienie

SM I i II st. w Gdyni, uczennica prof. Agnieszki Świątkowskiej oraz prof. Małgorzaty Skorupy

Grupa „B”

Grygier Marta – – I miejsce ex aequo

OSM II st. w Poznaniu, uczennica prof. Joanny Kreft oraz prof. Marcina Baranowskiego

Żołnierczyk Barbara – I miejsce ex aequo

POSM II st. w Poznaniu, uczennica prof. Kariny Gidaszewskiej

Marton Mira – II miejsce ex aequo

OSM II st. w Warszawie, uczennica prof. Anny Betley-Gębskiej oraz Andrzeja Gębskiego

Owsiany Kamila – II miejsce ex aequo

OSM I i II st. w Gdańsku, uczennica prof. Jerzego Hazuki

Dziedzic Amelia -III miejsce ex aequo

ZPSM w Koszalinie, uczennica prof. Małgorzata Kobierska

Grudzień Justyna – III miejsce ex aequo

POSM II st. w Poznaniu, uczennica prof. Wojciecha Malińskiego

 

Przyznano również dwa równorzędne wyróżnienia dla:

Słomian Barbary

POSM II st. w Poznaniu, uczennicy prof. Kariny Gidaszewskiej

Turek Magdaleny

PSM II st. w Krakowie, uczennicy prof. Katarzyny Balas

Nagrody regulaminowe w wysokości 8000 zł ufundowane zostały przez Prezydenta Miasta Gdańska.

Nagrody pozaregulaminowe:

Nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu dowolnego w grupie A, ufundowaną przez Państwa Ewę i Andrzeja Januszajtisów, otrzymała Hanna Pozorska

Nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu dowolnego w grupie „B”, ufundowaną przez Państwa Ewę i Andrzeja Januszajtisów, otrzymała Marta Grygier

Nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie fantazji G.Ph. Telemanna w grupie „A”, ufundowaną przez Towarzystwo Promocji Młodych Skrzypków im. Aleksandry Januszajtis, otrzymała Hanna Rogoża

Nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie kaprysu w grupie „B”, ufundowaną przez Towarzystwo Promocji Młodych Skrzypków im. Aleksandry Januszajtis w Gdańsku., otrzymała Barbara Żołnierczyk

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika konkursu z grupy „A” – odtwarzacz płyt kompaktowych ufundowany przez Fundację Fahranheit – otrzymała Milena Pioruńska.

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika konkursu z grupy „B” – odtwarzacz płyt kompaktowych ufundowany przez Fundację Fahranheit.– otrzymała Barbara Żołnierczyk.

Nagrody dla wyróżnionych uczestników z grupy A oraz grupy B w postaci nut: Pasaże jazzowe na skrzypce Macieja Afanasjewa ufundował autor.

Każdy z uczestników III etapu przesłuchań otrzymał książkę „Legendy dawnego Gdańska” Andrzeja Januszajtisa, ufundowaną przez Towarzystwo Promocji Młodych Skrzypków im. Aleksandry Januszajtis, oraz firmowe upominki ufundowane przez Kasę Krajową SKOK.

Dyplomy dla nauczycieli

Przyznano 13 dyplomów dla nauczycieli, których uczniowie zostali laureatami XI Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis. Otrzymali je: Marcin Baranowski, Anna Betley-Gębska, Konrad Dragan, Andrzej Gębski, Karina Gidaszewska, Jerzy Hazuka, Magdalena Kling-Fender, Małgorzata Kobierska, Joanna Kreft, Wojciech Maliński, Małgorzata Skorupa, Beata Stankiewicz, Agnieszka Świątkowska.

Próby akustyczne do I Etapu XI Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci A. Januszajtis 18-21.11.2015 r.

Prosimy wszystkich uczestników Konkursu o uzgodnienie czasu  10 minutowej próby akustycznej przed

I etapem w dniach:

– 17.11.2015r. od godz. 18.40  do godz. 20.30  (uwaga! wszystkie terminy w tym dniu zostały zarezerwowane -informacja z dnia 15.11.2015 godz. 14.15)

– 18.11.2015r. od godz. 07.00  do godz. 08.50

                        od godz. 13.40  do godz. 14.50

Prosimy o kontakt telefoniczny:   58 320 14 11 –  Lucyna Węglarz

lub  elektroniczny :  l.weglarz@osm.gdansk.pl

Harmonogram przesłuchań XI Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis 18-21.11.2015r.

 

Plakat XI Januszajtis

 

HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ UCZESTNIKÓW XI OGÓLNOPOLSKIEGO
KONKURSU SKRZYPCOWEGO PAMIĘCI ALEKSANDRY JANUSZAJTIS
w GDAŃSKU  18 – 21. 11. 2015 r.

w formie publicznych koncertów

Organizatorzy XI Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis ustalili, że kolejność przesłuchań w grupie A i B rozpocznie się od wylosowanej litery „M” (em)

18 listopada 2015 r. (środa)
godz. 9.00 Uroczysta Inauguracja Konkursu
Przesłuchania uczestników I Etapu

Grupa A
godz.10.00 – 11.00

Murawska Aleksandra

Nocoń Jagna

Pioruńska Milena

Pliszka Barbara

Pozorska Hanna

godz.11.15 – 12.15

Rogoża Hanna

Sowa Barbara

Staszel Jakub

Tryzna Marta

Wilewska Gaja

godz.12.30 – 13.40

Wojciechowska Natalia

Anioł Marta

Balcerek Gabriela

Balczunas Julia

Jabłońska Ewa

Kucharek Małgorzata

przerwa
godz. 13.40 – 15.00

Grupa B

godz.15.00 – 16.00

Malesza Paulina

Marton Mira

Miłoś Agata

Owsiany Kamila

Radziszewska Kornelia Maria

godz.16.15 – 17.15

Słomian Barbara

Sosnowska Karina

Turek Magdalena

Wojtowicz Agnieszka

Żołnierczyk Barbara

godz.17.30 – 18.30

Belica Maria

Dziedzic Amelia

Fraś Bartłomiej

Grudzień Justyna

Grygier Marta

Wyniki X Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis

W dniach od 20 do 23 listopada 2013 r. odbył się X Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis, którego organizatorami było Towarzystwo Promocji Młodych Skrzypków im. Aleksandry Januszajtis w Gdańsku oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Zatwierdzenie składu jury oraz nadzór merytoryczny sprawowało Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Do konkursu zakwalifikowano 25 osoby w dwóch grupach wiekowych:

grupa A – do lat 13-tu oraz grupa B – do lat 17-tu.

Jury w składzie:

prof. prof. Wiesław Kwaśny (Kraków) – przewodniczący

prof. Jerzy Hazuka (Gdańsk) dyrektor konkursu

prof. Bartosz Bryła (Poznań)

prof. Krystyna Makowska-Ławrynowicz (Warszawa)

prof. Paweł Radziński (Bydgoszcz)

zadecydowało o następującym podziale nagród:

Grupa „A”

Marta Gębska – I miejsce ex aequo

PSM I st. w Warszawie, ucz. prof. Andrzeja Gębskiego

Wiktoria Białostocka – I miejsce ex aequo

ZPSM w Krakowie, ucz. prof. Swietłany Białostockiej

Pozorska Hanna – II miejsce ex aequo

OSM I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, ucz. prof. Małgorzaty Skorupy

Wiktor Dziedzic – II miejsce ex aequo

ZPSM w Koszalinie, ucz. prof. Olgi Borowskiej

Żołnierczyk Barbara – III miejsce ex aequo

POSM II st. w Poznaniu, ucz. prof. Kariny Gidaszewskiej

Barbara Słomian – III miejsce ex aequo

POSM II st. w Poznaniu, ucz. prof. Kariny Gidaszewskiej

Agnieszka Wojtowicz – wyróżnienie

POSM II st. w Poznaniu, ucz. prof. Kariny Gidaszewskiej

Grupa „B”

Marta Gidaszewska – I miejsce ex aequo

POSM II st. w Poznaniu, ucz. prof. Kariny Gidaszewskiej

Emilia Jarocka I miejsce ex aequo

OSM II st. w Warszawie, ucz. prof. Andrzeja Gębskiego

Zuzanna Budzyńska III miejsce ex aequo

OSM II st. w Warszawie, ucz. prof. Andrzeja Gębskiego

Magdalena Morawska III miejsce ex aequo

POSM II st. w Poznaniu, ucz. prof. Kariny Gidaszewskiej

Drugiego miejsca nie przyznano.

Nagrody regulaminowe ufundowane zostały przez Prezydenta Miasta Gdańska – 8000 zł oraz Fundację Promocji Dzieci Zdolnych „Odyseusz” – 1000 zł.

Nagrody pozaregulaminowe:

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika konkursu w grupie „A”, ufundowaną przez Państwa Ewę i Andrzeja i Januszajtisów, otrzymała Hanna Pozorska.

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika konkursu w grupie „B„, ufundowaną przez Państwa Ewę i Andrzeja i Januszajtisów, otrzymała Emilia Jarocka.

Nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu w grupieA„, ufundowaną przez Towarzystwo Promocji Młodych Muzyków im. Aleksandry Januszajtis w Gdańsku, otrzymał Wiktor Dziedzic.

Nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu w grupie „B”, ufundowaną przez Towarzystwo Promocji Młodych Muzyków im. Aleksandry Januszajtis w Gdańsku, otrzymała Marta Gidaszewska.

Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie, w postaci koncertu podczas Kursu w lipcu 2014 r. otrzymały: Wiktoria Białostocka i Marta Gębska.

Każdy z uczestników III etapu przesłuchań otrzymał firmowe upominki ufundowane przez Kasę Krajową SKOK.

Dyplomy dla akompaniatorów

Przyznano 3 dyplomy dla wyróżniających się pianistów towarzyszących uczestnikom konkursu. Otrzymali je: Antoni Lichomanow, Andrzej Siarkiewicz, Joanna Zathey

Dyplomy dla nauczycieli

Przyznano 5 dyplomów dla nauczycieli, których uczniowie zostali laureatami X Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis. Otrzymali je: Swietłana Białostocka, Olga Borowska, Andrzej Gębski, Karina Gidaszewska, Małgorzata Skorupa.

Harmonogram makroregionalnych przesłuchań CEA uczniów klas skrzypiec i altówki

W dnia 2-3 grudnia 2013 r. odbędą się w naszej szkole Makroregionalne przesłuchania CEA uczniów klas skrzypiec i altówki szkół muzycznych II st.  W jury zasiądą:

prof. Bartosz Bryła (AM Poznań)  – przewodniczący,

prof. Łukasz Błaszczyk (AM Łódź)

prof. Piotr Rajchert (UM Warszawa)

Harmonogram przesłuchań oraz prób akustycznych: (więcej…)

Wyniki II etapu X Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandru januszajtis

Do III etapu X Ogólnopolskiego Konkursu Pamięci Aleksandry Januszajtis zakwalifikowanych zostało w grupie A 7 osób a w grupie B 4 osoby:

GRUPA A  (lista w kolejności alfabetycznej)

 Białostocka Wiktoria

Dziedzic Wiktor

Gębska Marta

Pozorska Hanna

Słomian Barbara

Wojtowicz Agnieszka

Żołnierczyk Barbara

 GRUPA B  (lista w kolejności alfabetycznej)

 Budzyńska Zuzanna

Gidaszewska Marta

Jarocka Emilia Maria

Morawska Magdalena

Wyniki I etapu X Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięcia Aleksandry Januszajtis

W dniu 20 listopada 2013 r. zakończyły się przesłuchania I etapu  X Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis. Do II etapu jury zakwalifikowało następujących uczestników:

GRUPA A  (lista w kolejności alfabetycznej)

Balcerek Gabriela

Białostocka Wiktoria

Dziedzic Wiktor

Gębska Marta

Jara Alicja

Panasiuk Aleksandra

Pozorska Hanna

Słomian Barbara

Spisak Wiktoria

Wojtowicz Agnieszka

Żołnierczyk Barbara

 

GRUPA B (lista w kolejności alfabetycznej)

Budzyńska Zuzanna

Dziedzic Amelia

Gidaszewska Marta

Jarocka Emilia Maria

Morawska Magdalena

Pietrzak Barbara

 

Konkurs Skrzypcowy

imageSerdecznie zapraszamy na
X Ogólnopolski Konkursu Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis w Gdańsku
w dniach: 20.11.2013r. – 23 .11.2013 r.

 

Konkurs skrzypcowy jest dedykowany pamięci Aleksandry Januszajtis. Celem jego jest promowanie młodych artystów i wspieranie rozwoju polskiej wiolinistyki.

 

Konkurs odbywa się od roku 1994 co dwa lata. W dotychczasowych 9 edycjach konkursu wzięło udział ponad 350 młodych skrzypków z całej Polski w wieku do lat 13 (grupa A ) i do lat 17 (grupa B). Jury złożone z najwybitniejszych pedagogów skrzypiec w Polsce, wyłoniło spośród nich ponad 109 laureatów.
X Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach w dniach 20-22.11.2013r.

Przesłuchania odbywać się będą w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku ul. Gnilna 3.
Uroczyste wręczenie Nagród i Koncert Laureatów odbędzie się w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku,ul. Korzenna 33/35 w dniu 23 listopada 2013r. o godz.12.00

Fundatorem Nagród regulaminowych jest Prezydent Miasta Gdańska.

 

Afisz

 

Sponsorzy:

1_PMG_PA_ok 2_OSM_ok 3_cea_logo
4_NCK 5_mercure 6_fundacja

 

Patronat medialny:

7_TVP_Gdansk 8_DzBaltycki
9_RGlogo_poziom 10_Trojmiasto_pl

HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ X KONKURSU JANUSZAJTIS

HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ

UCZESTNIKÓW X OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO

PAMIĘCI

ALEKSANDRY JANUSZAJTIS  20- 23.11.2013 r.

w formie publicznych koncertów

Organizatorzy X Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry

Januszajtis ustalili, że kolejność przesłuchań w grupie A i B rozpocznie się od

wylosowanej litery „W”

20.11.2013 r. (środa)

godz.9.00 Uroczysta Inauguracja Konkursu

PRZESŁUCHANIA UCZESTNIKÓW I ETAPU

GRUPA A

godz.10.00 – 11.00

1 Wojtowicz Agnieszka – Poznań

2 Żołnierczyk Barbara – Poznań

3 Balcerek Gabriela – Ostrów Wielkopolski

4 Białostocka Wiktoria -Kraków

5 Dziedzic Wiktor – Koszalin

godz.11.15- 12.15

6 Gębska Marta -Warszawa

7 Hoffman Weronika – Ostrów Wielkopolski

8 Jara Alicja- Olsztyn

9 Makarski Igor – Białystok

10 Panasiuk Aleksandra -Dywity

godz.12.30-13.15

11 Pozorska Hanna – Gdańsk

12Słomian Barbara – Poznań

13 Spisak Wiktora – Koszalin

przerwa 13.15 -15.00

PRZESŁUCHANIA UCZESTNIKÓW I ETAPU

GRUPA B

godz.15.00-16.00

1 Włodarczyk Zuzanna -Poznań

2 Wojtkowiak Korneliusz – Gniezno

3 Budzyńska Zuzanna -Warszawa

4 Dziedzic Amelia – Koszalin

godz.16.15 – 17.15

5 Gidaszewska Marta -Poznań

6 Górska Katarzyna – Poznań

7 Jarocka Emilia -Warszawa

8 Kitowska Kinga -Gdynia

godz.17.30 -18.30

9 Malesza Paulina – Poznań

10 Morawska Magdalena -Poznań

11 Pietrzak Barbara – Katowice

12 Seklecka Małgorzata – Gdańsk

21.11.2013 r. (czwartek)

PRZESŁUCHANIA UCZESTNIKÓW II ETAPU

GODZ. 10.00 – 13.30 GRUPA A

GODZ. 15.00 – 18.00 GRUPA B

22.11.2013 r. (piątek)

PRZESŁUCHANIA UCZESTNIKÓW III ETAPU

GODZ.11.00 -13.00 – GRUPA A

GODZ.15.00 -18.00 – GRUPA B

Wręczenie Nagród i Koncert Laureatów

23.11.2013 r. (sobota) godz. 12.00

Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego

Gdańsk ul. Korzenna 33/35

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS SKRZYPCOWY JANUSZAJTIS

 

Protokół z losowania litery

 

 rozpoczynającego się X Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego

 Pamięci Aleksandry Januszajtis w Gdańsku

w dniach 20-23 listopada 2013r.

 

w dniu 21 października 2013 r. Dyrektor konkursu Jerzy Hazuka w obecności organizatorów Pani Ewy Januszajtis i Lucyny Węglarz przeprowadził losowanie litery od której rozpocznie się harmonogram przesłuchań I etapu Konkursu dla  grup A i B.

 Uczennica kl. VIII Kamila Owsiany wylosowała literę „W”

 

 

X Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis w Gdańsku

 

Towarzystwo Promocji Młodych Skrzypków im. Aleksandry Januszajtis w Gdańsku

  uprzejmie informuje o pozytywnym rozpatrzeniu 25 ZGŁOSZEŃ  i zakwalifikowaniu    

  13 UCZESTNIKÓW W GRUPIE  A  i  12 UCZESTNIKÓW W GRUPIE B 

do udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Pamięci     Aleksandry Januszajtis w Gdańsku w dniach 20.11. -23.11.2013r.

 

UWAGA ! SKRÓCENIE CZASU KONKURSU

– ROZPOCZĘCIE- 20 LISTOPADA 2013 R.

       W PIERWSZYM DNIU ODBĘDZIE SIĘ I ETAP KONKURSU DLA GRUP A i B

   W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z Lucyną Węglarz 

tel: 58/320-14-11  w godz. od 9.00 do 16.00

e-mail: l.weglarz@osm.gdansk.pl    fax: 58/301-12-72

 

Dyrektor Konkursu Skrzypcowego

 Pamięci Aleksandry Januszajtis

 Jerzy Hazuka

X Januszajtis Regulamin 1str

X Januszajtis Regulamin 2 str

Konkurs „Januszajtis”

       skrzypce 

REGULAMIN

 X OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU SKRZYPCOWEGO

 PAMIĘCI ALEKSANDRY JANUSZAJTIS

 GDAŃSK 18 – 23 listopada 2013 r.

X Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy

 Pamięci Aleksandry Januszajtis

 jest organizowany przez

 Towarzystwo Promocji Młodych Skrzypków

 im. Aleksandry Januszajtis w Gdańsku

 oraz

 Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną

 I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku

 

             

§1

  X Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis

 odbędzie się w dniach 18 – 23 listopada 2013 r. w Gdańsku.

 

§2

 Konkurs jest trzyetapowy i będzie przebiegał w dwóch grupach wieku.

 W grupie A – młodszej -mogą wziąć udział skrzypkowie,

 którzy nie ukończyli 13 lat do 31 grudnia 2012 r.

 W grupie B – starszej – mogą wziąć udział skrzypkowie,

 którzy nie ukończyli 17 lat do 31 grudnia 2012 r.

  §3

 W przypadku dużej liczby kandydatów organizatorzy

 zastrzegają sobie możliwość wstępnej selekcji

 w porozumieniu ze szkołą kandydata.

  §4

  Kandydat zgłaszający się do Konkursu powinien

 uzyskać akceptację dyrektora szkoły, do której uczęszcza.

 

§5

 Przesłuchania konkursowe są otwarte dla publiczności.

 Kolejność występów ustalona zostanie wcześniej, drogą losowania litery alfabetu.

 

 §6

  Kandydaci zakwalifikowani do Konkursu obowiązani są zgłosić się

 w sekretariacie szkoły najpóźniej dzień przed rozpoczęciem przesłuchań.

 

§7

  Uczestnicy Konkursu będą oceniani przez Jury,składające się z wybitnych polskich muzyków,

 którego skład będzie ogłoszony w dniu otwarcia Konkursu.

 Decyzje Jury są nieodwołalne.

 Skład Jury zaproponowany przez organizatorów powołuje

 Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej.

 

§8

 Zdobywcy nagród, wyróżnień i dyplomów w obu grupach wieku, otrzymują tytuł laureata X Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis w Gdańsku.

 Podziału nagród dokona Jury.

 

§9

 Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w dniu zakończenia Konkursu, przed Koncertem Laureatów.

 

§10

 Koncert Laureatów odbędzie się w dniu 23 listopada 2013 r. o godz.12.00

 w Sali Mieszczańskiej Nadbałtyckiego Centrum Kultury

 w Gdańsku ul. Korzenna 33/35

 

§11

  Kandydaci, akompaniatorzy i nauczyciele sami pokrywają koszty przejazdu,

 zakwaterowania i wyżywienia.

 

 §12

  Zgłoszenia kandydatów do X Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis w Gdańsku należy przesłać na załączonym formularzu na adres:

 

 Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego

 80-847 Gdańsk ul. Gnilna 3

 

z dopiskiem na kopercie: „Konkurs Januszajtis”

 w terminie do 20 września 2013 r.

  Do karty uczestnika należy dołączyć:

 1.odpis aktu urodzenia;

 2.krótki życiorys artystyczny;

 3.jedną fotografię (6 cm x 4 cm);

 4.akceptację zgłoszenia od dyrektora szkoły muzycznej,

 do której kandydat uczęszcza.

 

§13

 Organizatorzy konkursu rezygnują z opłaty wpisowego z okazji jubileuszowej edycji konkursu.

  

§14

 Organizatorzy Konkursu powiadomią kandydata o zakwalifikowaniu się

 do udziału w Konkursie do 05 października 2013 r.

 

                                                                   Dyrektor Konkursu Skrzypcowego

                                                                 Pamięci Aleksandry Januszajtis

                                                        mgr Jerzy Hazuka

 

PROGRAM

 

X Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego

 Pamięci Aleksandry Januszajtis w Gdańsku

 18 – 23 listopada 2013 r.

 

Grupa A

 uczestnicy, którzy do 31 grudnia 2012 r.

 nie ukończyli 13 lat

 

 I ETAP

  1.G.Ph. Telemann:

 dwie kontrastujące części dowolnie wybranej fantazji.

 2. Jedna dwudźwiękowa etiuda R. Kreutzera

 do wyboru spośród następujących:Nr 34, 35, 36, 37.

 3. Jedna etiuda do wyboru spośród

 następujących kompozytorów: P.Rode, Ch. Dancla.

 

II ETAP

 1. Część I i II dowolnej sonaty G.F. Häendla

 lub innej sonaty barokowej.

 2. Jeden utwór dowolny, z towarzyszeniem fortepianu,

 którego czas trwania nie przekracza 15 minut.

 

III ETAP

  Część I lub II i III dowolnie wybranego koncertu.

  

Grupa B

 uczestnicy, którzy do 31 grudnia 2012 r.

 nie ukończyli 17 lat

  I ETAP

 1. J.S. Bach dwie kontrastujące części dowolnej sonaty lub partity na skrzypce solo z wyłączeniem Fug i Ciaccony.

 W przypadku Partity h-moll dwie dowolne części wraz z Doublee.

 2. N. Paganini – jeden Kaprys do wyboru.

 3. H. Wieniawski – op. 18, jeden Kaprys do wyboru.

 

II ETAP

                                                                  1. W.A. Mozart lub L.v. Beethoven:

 część I dowolnie wybranej sonaty.

 2. Utwór wirtuozowski z towarzyszeniem fortepianu,

 którego czas trwania nie przekracza 15 minut.

 

III ETAP

 Dowolny koncert skrzypcowy.

 

                                                               ZAPRASZAMY !

X druk regulaminu 1str

X druk regulaminu 2 str

KARTA ZGŁOSZENIOWA – X KONKURS

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis

Jury w składzie:

prof. Izabela Ceglińska (Łódź) – przewodnicząca Jury

prof. Jerzy Hazuka (Gdańsk) dyrektor konkursu

prof. Bartosz Bryła (Poznań)

prof. Wiesław Kwaśny (Kraków)

prof. Krystyna Makowska-Ławrynowicz (Warszawa)

prof. Paweł Radziński (Bydgoszcz)

zadecydowało o następującym podziale nagród:

Grupa „A”

I miejsce GIDASZEWSKA MARTA

POSM I st. nr 1 w Poznaniu, ucz. prof. Kariny Gidaszewskiej

II miejsce ex aequo INGIELEWICZ ANTONI

Instytut Suzuki w Gdańsku, ucz. prof. Anny Podhajskiej

II miejsce ex aequo OWSIANY KAMILA

OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, ucz. prof. Jerzego Hazuki

III miejsce ŻOŁNIERCZYK BARBARA

POSM I st. nr 1 w Poznaniu, ucz. prof. Kariny Gidaszewskiej

IV miejsce MARTON MIRA

PSM nr 4 w Warszawie, ucz. prof. Andrzeja Gębskiego

V miejsce ex aequo SŁOMIAN BARBARA

POSM I st. nr 1 w Poznaniu, ucz. prof. Kariny Gidaszewskiej

V miejsce ex aequo WOJTOWICZ AGNIESZKA

POSM I st. nr 1 w Poznaniu, ucz. prof. Kariny Gidaszewskiej

dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali:

BIAŁOSTOCKA WIKTORIA ZPSM w Krakowie, ucz. prof. Swietłany Białostockiej

DOSZCZAK AGATA – PSM I st. w Nowej Soli, ucz. prof. Beaty Gołemberskiej

Grupa „B”

I miejsce GIDASZEWSKI MATEUSZ

POSM II st. nr 1 w Poznaniu, ucz. prof. Kariny Gidaszewskiej

II miejsce ex aequo MAKUCH MATEUSZ

OSM II st. w Poznaniu, ucz. prof. Bartosza Bryły i Marcina Suszyckiego

II miejsce ex aequo DZIADEK WERONIKA

POSM II st. w Katowicach, ucz. prof. Wiesława Kwaśnego

III miejsce ŁAGUNIAK ROBERT

PSM I i II st. w Pabianicach, ucz. prof. Rafała Rydygiera

IV miejsce CIĘŻAREK GWIDON

ZSM II st. w Szczecinie, ucz. prof. Małgorzaty Majewskiej-Makulec

dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali:

HEINZ MAGDALENA, ZSM II st. w Szczecinie, ucz. prof. Michała Cebrija

PŁACZEK KATARZYNA, OSM II st. w Poznaniu, ucz. prof. Jadwigi Kaliszewskiej

Nagrody regulaminowe ufundowane zostały przez Prezydenta Miasta Gdańska oraz Energa S.A.

Nagrody pozaregulaminowe:

Nagrodę dla najmłodszego laureata  konkursu w grupie „A”, ufundowaną przez Towarzystwo Promocji Młodych Skrzypków im. Aleksandry Januszajtis w Gdańsku, otrzymała Wiktoria Białostocka z ZPSM w Krakowie.

Nagrodę dla najmłodszego laureata konkursu w grupie „B”, ufundowaną przez Towarzystwo Promocji Młodych  Skrzypków  im. Aleksandry Januszajtis w Gdańsku, otrzymał Robert Łaguniak z PSM I i II st. w Pabianicach.

Nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu w grupie „A”, ufundowaną przez Państwa Andrzeja i Ewę Januszajtisów,  podzielono i otrzymały ją: Marta Gidaszewska z POSM I st. w Poznaniu  oraz Kamila Owsiany z OSM I i II st. w Gdańsku.

Nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu w grupie „B”, ufundowaną przez Państwa Andrzeja i Ewę Januszajtisów, otrzymał Mateusz Gidaszewski z POSM II st. w Poznaniu.

Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie, w postaci udziału w koncercie podczas 38 Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich w Łańcucie – lipiec 2012 r., otrzymały Kamila Owsiany i Mira Marton.

Nagrody dla dwóch najmłodszych laureatów z Gdańska – Kamili Owsiany i Antoniego Ingielewicza – ufundował Soroptimist International I Klub w Gdańsku.

13 plecaków z upominkami dla laureatów konkursu ufundowała Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-kredytowa SKOK UBEZPIECZENIA.

Dyplomy dla akompaniatorów

Przyznano 10 dyplomów dla wyróżniających się pianistów towarzyszących uczestnikom konkursu. Otrzymali je: Elena Aleksiejuk, Michał Francuz, Dariusz Noras, Anna Paras, Paweł Rydel, Marcin Sikorski, Krystyna Stojek, Marta Sulikowska, Elena Swiridenko, Joanna Zathey.

Dyplomy dla nauczycieli

Przyznano 13 dyplomów dla nauczycieli, których uczniowie zostali laureatami IX Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis. Otrzymali je: Swietłana Białostocka, Bartosz Bryła, Michał Cebrij, Andrzej Gębski, Karina Gidaszewska, Beata Gołemberska, Jerzy Hazuka, Jadwiga Kaliszewska, Wiesław Kwaśny, Małgorzata Majewska-Makulec, Anna Podhajska, Rafał Rydyger, Marcin Suszycki.