Spotkanie Rady Rodziców

Serdecznie zapraszamy członków zeszłorocznej Rady Rodziców jak i nowo wybrane trójki klasowe na zebranie w dniu 9 września o godzinie 18.00 do szkoły. Spotkamy się najprawdopodobniej w pokoju nauczycielskim, informacja będzie w portierni.
Gorąco zachęcam do aktywnego uczestnictwa w pracy Rady Rodziców i wspólnego działania dla dobra społeczności szkolnej.

Stypendia szkolne

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od Gdańskiego Centrum Świadczeń prośbę o rozpowszechnienie wśród rodziców uczniów informacji o możliwości ubiegania się o dodatkowe wsparcie finansowe w formie stypendium szkolnego bądź
zasiłku szkolnego.
STYPENDIUM SZKOLNE – to pomoc finansowa dla ucznia polegająca na refundacji poniesionych wydatków na cele edukacyjne skierowana do rodzin znajdujących się z trudnej sytuacji materialnej
ZASIŁEK SZKOLNY – to pomoc finansowa wynikająca ze zdarzenia losowego mającego wpływ na proces edukacyjny ucznia.
Zadaniem tym na terenie Gminy Gdańsk zajmuje się Zespół Koordynacji Świadczeń Gdańskiego Centrum Świadczeń, ul. Powstańców Warszawskich 25.
Szczegółowe informacje, zasady przyznawania stypendium szkolnego lub
zasiłku szkolnego, formularze wniosków są dostępne na stronie
www.gcs.gda.pl [1]
Ważne!
Termin składania wniosków o stypendium szkolne upływa 15.09.2021 r.

Spotkania rodziców z wychowawcami klas i dyrekcją szkoły 1 września 2021

Z powodu prac remontowych zapowiadane wcześniej spotkanie w sali koncertowej odbędzie się online na platformie Teams.

O godzinie 18.30 wychowawcy poszczególnych klas zapraszają rodziców na spotkania poświęcone organizacji pracy w rozpoczynającym się roku szkolnym. Przedstawiona zostanie informacja dyrekcji na temat zaawansowania prac remontowych oraz planu pracy szkoły w nadchodzącym czasie. Dyrektorzy szkoły będą do dyspozycji zainteresowanych w godzinach 19.30-20.30 na Teams.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączania się w życie szkoły!

Matylda Konopka laureatką konkursu filmowego!

Matylda Konopka z klasy VIII odniosła kolejny sukces, udowadniając tym samym,  że nie samą szkołą i nauką żyje. Razem z koleżanką, Julią Segner, wzięły udział w konkursie „Sfilmuj poezję” . Zajęły 2. miejsce w swojej kategorii, a Jury tak podsumowało swoją decyzję: „Za kreatywne podejście do poezji w formie śpiewanej. Niezwykła melodia, dobór ujęć i dynamiczny montaż nadały tej krótkiej formie niezwykły rytm, który pozostaje z widzem na długo”.
Podajemy link do strony konkursu.  Znajduje się tam też film Matyldy oraz inne nagrodzone produkcje. 
Gratulujemy!

http://sto2.com.pl/index.php/akcje/sfilmuj-poezje?fbclid=IwAR1XhNvTgc43347SbBYvQnIGriizM3-vPuGKIqTnVXbGjQheW13YWhy4FpU

Kolejny sukces Gabi

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIA Gabriela Żeleźnik zdobyła 3 miejsce w kategorii „piosenka SP. klasy IV-VIII w VIII Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych.
Dodatkowo Gabi otrzyma nagrodę specjalną przyznaną przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego za oryginalną interpretację piosenki Adama Kowalskiego „Modlitwa obozowa”.
Serdecznie gratulujemy!

 

Sukces naszej uczennicy

Z radością informujemy, że uczennica klasy VIA, Gabriela Żeleźnik zwyciężyła ex aeqo w ogólnopolskim konkursie piosenek współczesnych związanych z wolnością „Muzyka łagodzi, muzyka radzi, muzyka nigdy Cię nie zdradzi”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 29 im. Królowej Jadwigi oraz Stowarzyszenie Wspólnota Polska Oddział w Częstochowie z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Serdecznie gratulujemy, a zwycięskiego wykonania można wysłuchać tutaj:  https://youtu.be/vN3fgTkKHRg

Wielki sukces Matyldy Konopki

Z radością informujemy, że uczennica klasy VIII, Matylda Konopka zdobyła w finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego 83% punktów oraz tytuł Laureatki. Matylda już rok temu była finalistką tego konkursu, tym bardziej cieszy nas nagroda zdobyta teraz, w tak trudnym roku. Tytuł laureatki daje Matyldzie zwolnienie z egzaminu z języka na koniec ósmej klasy i komplet punktów. Gratulujemy!

Sukcesy naszych reprezentantek w konkursie MORE THAN WORDS

Z wielką przyjemnością informujemy, że wszystkie reprezentantki naszej szkoły zostały zauważone i docenione przez Jury XIV Wojewódzkiego Festiwalu Poezji i Piosenki Angielskiej „MORE THAN WORDS” 2021.  Oto werdykt:Kategoria Piosenka kl. 4-6 (solistki)

II miejsce: Maja Kotowska z kl. 6b

II miejsce: Gabriela Żeleźnik z kl. 6 a ze specjalnym wyróżnieniem za tekst i kompozycję własną.

Kategoria Piosenka  kl. 7-8 (solistki z własnym akompaniamentem)

I miejsce: Matylda Konopka z kl. 8

Wielkie gratulacje i podziękowania za włożony wysiłek w przygotowanie nagrań.

Szkolna Komisja Konkursowa