Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego Alfik Humanistyczny 2019

Drodzy Uczniowie!
Gratulujemy Wam serdecznie osiągnięcia i podtrzymania tradycji służącej utrzymaniu wysokiego poziomu wyników w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Alfik Humanistyczny 2019

  1. Dyplom Laureata oraz Nagrodę Rzeczową o wartości 100 zł otrzymuje Józef Wesołowski uczeń klasy III B , za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 1. w kraju – zdobył 100% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  2. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje uczeń Franciszek Cichowski klasy II B, za zajęcie
  3. 14.miejsca w województwie pomorskim, 248. w kraju – zdobył 83,83% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  4. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Hanna Gierszewska uczennica klasy II B, za zajęcie 29. miejsca w województwie pomorskim, 598. w kraju – zdobyła 76,33% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  5. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Franciszek Bock uczeń klasy III B, za zajęcie 8. miejsca w województwie pomorskim, 198. w kraju – zdobył 95,83% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  6. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Andrzej Bogumił-Rynkowski uczeń klasy III B, za zajęcie 26.  miejsca w województwie pomorskim, 482. w kraju – zdobył 90,83% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
    6. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Kinga Lewicka uczennica klasy III B, za zajęcie 59. miejsca w województwie pomorskim, 1123. w kraju – zdobyła 83% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  7. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Michał Bogumił-Rynkowski uczeń klasy III B, za zajęcie 77. miejsca w województwie pomorskim, 1424. w kraju – zdobył 75% punktów możliwych do uzyskania;
  8. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Adrianna Mazur uczennica klasy III A, za zajęcie 46. miejsca w województwie pomorskim, 868. w kraju – zdobyła 86,33% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
    8. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Julia Wilk uczennica klasy III A, za zajęcie 53. miejsca w województwie pomorskim, 997. w kraju – zdobyła 84,16% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
    9. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Aleksandra Trybała uczennica klasy IV A, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 47. w kraju – zdobył 80,83% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;10.
  9. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Igor Kotz uczeń klasy IV B , za zajęcie 4. miejsca w województwie pomorskim, 102. w kraju – zdobył 75% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
    12. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Michał Kwiatkowski uczeń klasy V B, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 71. w kraju – zdobył 90% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  10. 13.Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Zuzanna Krystian-Browalska uczennica klasy V B, za zajęcie 17. miejsca w województwie pomorskim, 369. w kraju – zdobyła 80,83% punktów do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  11. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Kayla Dobrowolska-Mahusay uczennica klasy V B, za zajęcie 20. miejsca w województwie pomorskim, 543. w kraju – zdobyła 77,75% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
    15. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Magdalena Biegaj uczennica klasy V B, za zajęcie 23. miejsca w województwie pomorskim, 644. w kraju – zdobył 75,83% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
    16. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje  Matylda Konopka uczennica klasy VII, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 64. w kraju – zdobyła 89,16% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
    17. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje  Marcin Kwiatkowski uczeń klasy VIII B, za zajęcie 5. miejsca w województwie pomorskim, 347. w kraju – zdobył 90% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej.
    W tym konkursie nie ma przegranych, wszyscy wygrali!

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Hanna Bembenek-Cisak, Ewa Bisewska, Katarzyna Kamińska, Kamila Borysewicz, Anna Muzolf
koordynatorki konkursu z ramienia szkoły

 

„Lubię Poezję!”

ELIMINACJE SZKOLNE – I ETAP KONKURSU

XVI Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej

Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w piątej, w naszej szkole, edycji konkursu Lubię Poezję! XVI Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej.

Poniżej przedstawiamy regulamin eliminacji szkolnych konkursu:

formularz zgłoszeniowy

regulamin Lubię Poezję!-2020

Wiersze I-III

wiersze IV-VI

wiersze VII, VIII SP

W tym roku także liczymy z Waszej strony na duże zainteresowanie konkursem!

Szkolna Komisja Konkursowa

 

Sukces uczennicy Matyldy Konopki

6 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej Gdańsk-Morena odbyły się eliminacje rejonowe Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Matylda Konopka, Dominika Oleszczuk i Marcin Kwiatkowski.

Do etapu wojewódzkiego konkursu zakwalifikowała się Matylda Konopka uczennica klasy VII.

Serdecznie gratulujemy i życzymy połamania pióra na szczeblu wojewódzkim!

Szkolna Komisja Konkursowa

Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym OMNIBUS 2019

Drodzy Uczniowie!
Gratulujemy Wam serdecznie osiągnięcia i podtrzymania tradycji służącej utrzymaniu wysokiego poziomu wyników w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Omnibus 2019, który odbył się w naszej szkole w dniu 27 marca  2019 roku.

  1. Dyplom Laureata oraz Nagrodę Rzeczową otrzymuje Kinga Lewicka uczennica klasy II, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 4. w kraju – zdobyła 92,26% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  2. Dyplom Laureata oraz Nagrodę w postaci obozu otrzymuje Marcin Kwiatkowski uczeń klasy VII, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 2. w kraju – zdobył 92,36% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  3. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Matylda Konopka uczennica klasy VI, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 25. w kraju – zdobyła 86% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  4. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Michał Kwiatkowski uczeń klasy IV, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 27. w kraju – zdobył 89,13% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  5. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Józef Wesołowski uczeń klasy II, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 10. w kraju – zdobył 88,10% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  6. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Maurycy Czarnecki uczeń klasy VIII, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 23. w kraju – zdobył 83,48% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  7. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Zuzanna Krystian-Browalska uczennica klasy IV, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 98. w kraju – zdobyła 83,15% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  8. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Julia Balczunas uczennica klasy III gimnazjum, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 74. w kraju – zdobyła 91,07% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  9. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Bianka Tatara  uczennica klasy II, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 25. w kraju – zdobyła 85,71% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  10. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Liliana Niedziela  uczennica klasy III, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 64. w kraju – zdobyła 81,82% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  11. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Szymon Bajerski  uczeń klasy VIII, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 42. w kraju – zdobył 81,70% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  12. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Michał Bogumił-Rynkowski   uczeń klasy II, za zajęcie 4. miejsca w województwie pomorskim, 82. w kraju – zdobył 81,55% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  13. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Marta Jankowska   uczennica klasy VIII, za zajęcie 4. miejsca w województwie pomorskim, 107. w kraju – zdobyła 78,57% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  14. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Andrzej Bogumił-Rynkowski  uczeń klasy II, za zajęcie 6. miejsca w województwie pomorskim, 146. w kraju – zdobył 76,19% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  15. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Maria Leszkowska  uczennica klasy VIII, za zajęcie 5. miejsca w województwie pomorskim, 139. w kraju – zdobyła 77,68% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  16. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Zofia Młyńska  uczennica klasy III gimnazjum, za zajęcie 5. miejsca w województwie pomorskim, 63. w kraju – zdobyła 86,61% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  17. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Ada Mazur  uczennica klasy II, za zajęcie 5. miejsca w województwie pomorskim, 141. w kraju – zdobyła 76,79% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  18. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Mikołaj Krajnik  uczeń klasy IV, za zajęcie 6. miejsca w województwie pomorskim, 188. w kraju – zdobył 79,35% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  19. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Michał Bajerski uczeń klasy V, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 241. w kraju – zdobył 77,08% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  20. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Wojciech Niedziela uczeń klasy V, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 241. w kraju – zdobył 77,08% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  21. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Agnieszka Marszk uczennica klasy VIII, za zajęcie 6. miejsca w województwie pomorskim, 217. w kraju – zdobyła 75,89% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  22. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Maria Walczak uczennica klasy VIII, za zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 319. w kraju – zdobyła 72,77% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  23. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Iga Kosior uczennica klasy III, za zajęcie 9. miejsca w województwie pomorskim, 184. w kraju – zdobyła 75,57% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;

UWAGA! Rozdanie dyplomów nastąpi w czerwcu na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 – dyplomy zostaną dołączone do świadectwa jako szczególne osiągnięcia ogólnokształcące. Gratulujemy!

W tym konkursie nie ma przegranych, wszyscy wygrali!
Serdecznie gratulujemy Wszystkim Uczestnikom!
Hanna Bembenek-Cisak, Katarzyna Kamińska
Koordynatorki konkursu z ramienia szkoły

Sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej

Z wielką radością i dumą informujemy, że w eliminacjach wojewódzkich Konkursu Lubię Poezję! Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, który odbył się dzisiaj, 20 maja br. w Teatrze na Plaży w Sopocie nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom i zajęli:

Ignacy Białas zdobył 2. miejsce

Gabriela Żeleźnik, 3. miejsce

Serdecznie gratulujemy!!!

Szkolna Komisja Konkursowa


Sukcesy naszych uczniów w etapie rejonowym Konkursu Lubię Poezję!

W dniach 24 – 26 kwietnia 2019 r. w II STO w Gdańsku odbyły się eliminacje rejonowe Konkursu Lubię Poezję! XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej.

Nasi uczniowie – laureaci szkolnych eliminacji tegoż konkursu otrzymali w etapie rejonowym nagrody i wyróżnienia, z czego, jesteśmy bardzo dumni. Kolejny rok, w którym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom.

Protokół XV Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej

W dniach 24 – 26 kwietnia 2019 r.  Jury w składzie:

– Marzena Nieczuja-Urbańska – przewodnicząca

– Jerzy Gorzko – członek

– Waldemar Sawicki – członek

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W Kategorii Recytacji:

I miejsce w grupie II – uczniowie klas IV-VI:  GABRIELA ŻELEŹNIK

I miejsce w grupie III – uczniowie klas VII-VIII:  IGNACY BIAŁAS

III miejsce w grupie III – uczniowie klas VII-VIII:  AMADEUSZ MAZUR

Wyróżnienie w grupie I – uczniowie klas I-III otrzymała  MARTA KAPALSKA

Wyróżnienie w grupie I – uczniowie klas I-III otrzymał  STANISŁAW BIAŁAS

Wyróżnienie w grupie II– uczniowie klas IV-VI otrzymała HELENA STAWICKA

W Turnieju Poezji Śpiewanej:

I miejsce w grupie II – uczniowie klas IV-VI:  GABRIELA ŻELEŹNIK „ W kierunku tęczy”

Wyróżnienie w grupie II – uczniowie klas IV-VI otrzymała KATARZYNA SZURPICKA  za utwór „Pomyłka” wraz z akompaniatorkami: Urszulą Rusek, Kingą Szablińską, Anastazją Pryszczewską

Wyróżnienie dla akompaniatora, Kacpra Kuklińskiego.

Do Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej w dniu 20 maja w Sopocie zostali zakwalifikowani:

w Turnieju Recytatorskim: GABRIELA ŻELEŹNIK, IGNACY BIAŁAS

w Turnieju Poezji Śpiewanej: GABRIELA ŻELEŹNIK

Szczegółowe wyniki  dostępne są na stronie szkoły –  II STO:http://sto2.com.pl/index.php/akcje/lubie-poezje

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Szkolna Komisja Konkursowa

Wyniki eliminacji szkolnych Konkursu Lubię Poezję!

XV  REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI ŚPIEWANEJ
LUBIĘ POEZJĘ!


WYNIKI ELIMINACJI SZKOLNYCH

Drodzy Uczestnicy!
Szkolna Komisja Konkursowa po raz kolejny z wielką radością jednogłośnie stwierdziła, że … Lubicie Poezję! Szczerze gratulujemy i dziękujemy Wam oraz Waszym Rodzicom, Opiekunom za ogromny wkład i osobiste zaangażowanie.


Skład Komisji Konkursowej:


Hanna Bembenek-Cisak – przewodnicząca, sekcja ogólnokształcąca – język polski
Maria Drapella – członek, sekcja ogólnokształcąca – język polski, Teatr z Gnilnej

Katarzyna Kamińska – przewodnicząca Samorządu Szkolnego,

sekcja ogólnokształcąca – język polski

Kamila Borysewicz –  sekcja ogólnokształcąca – język polski
Anna Muzolf – członek, sekcja ogólnokształcąca – nauczanie zintegrowane

Dominika Biegaj – sekcja ogólnomuzyczna, kształcenie słuchu, harmonia praktyczna

Wojciech Lauer – sekcja ogólnomuzyczna, kształcenie słuchu, harmonia praktyczna

W czwartek, 4 kwietnia 2019 roku Komisja przesłuchała 24 uczestników XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej. Komisja brała pod uwagę: dobór repertuaru – dostosowany do możliwości wykonawczych uczestnika, dykcję, emisję głosu, czystość intonacji, interpretację wiersza – oryginalną i spójną z treścią oraz ogólny wyraz artystyczny.

Decyzją Komisji do etapu rejonowego  Konkursu nominowani zostali następujący wykonawcy:

Turniej recytatorski
Kl. I – III:


I NAGRODA – MARTA KAPALSKA

II NAGRODA – STANISŁAW BIAŁAS


Kl. IV – VI:

I NAGRODA – EX AEQUO  GABRIELA ŻELEŹNIK I HELENA STAWICKA



Kl. VII – VIII:

I NAGRODA – AMADEUSZ MAZUR

II NAGRODA – IGNACY BIAŁAS

Turniej poezji śpiewanej

Kl. I – III

II NAGRODA – EX AEQUO  JULIA WILK Z KACPREM KUKLIŃSKIM I ADRIANNA MAZUR

I NAGRODY NIE PRZYZNANO.  

Kl. IV – VI:

I NAGRODA – EX AEQUO  GABRIELA ŻELEŹNIK I KATARZYNA SZURPICKA WRAZ Z KINGĄ SZABLIŃSKĄ, URSZULĄ RUSEK, ANASTAZJĄ PRYSZCZEWSKĄ

UWAGA! II etap – rejonowy – odbędzie się w dniach: 24-26 kwietnia 2019 r., w siedzibie szkoły STO – II Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych w Gdańsku – Gdańsk, ul. Kartuska 245

24 kwietnia (środa), godz. 10.00 – szkoła podstawowa (klasy 0 – III) 

25 kwietnia (czwartek), godz. 10.00 – szkoła podstawowa (klasy IV –VI)

26 kwietnia (piątek), godz. 10.00 –  klasy VII, VIII SP oraz gimnazjum

WAŻNE! Organizatorzy Konkursu proszą nauczycieli – opiekunów o pomoc w doborze repertuaru dostosowanego do wieku i doświadczeń życiowych recytatora. Szczególnie doceniamy mądre i poruszające interpretacje świadczące o zrozumieniu i przeżyciu tekstu. Równocześnie podkreślamy, iż konwencja konkursu recytatorskiego wyklucza używanie rekwizytów. Sugerujemy również oszczędność gestu i ruchu scenicznego.

Ponadto Komisja postanowiła przyznać II i III oraz IV miejsce, jak również wyróżnić następujących wykonawców:

Turniej recytatorski

Kl. I – III:

III miejsce  BARTOSZ POTRYKUS

IV miejsce MARIA WORONA
Wyróżnienia: EX AEQUO  ROZALIA KAMIŃSKA, ANDRZEJ BOGUMIŁ-RYNKOWSKI, MICHAŁ BOGUMIŁ-RYNKOWSKI, SARA LENCZEWSKA


Kl. IV – VI:
II miejsce EX AEQUO AGATA WARŻAWA I RÓŻA MRÓZ

Kl. VII-VIII

III miejsce WIKTORIA FIERKE

IV miejsce MAURYCY CZARNECKI

Turniej poezji śpiewanej:

II miejsce  IWA DRAPIŃSKA

Oficjalne wręczenie wszystkim uczestnikom konkursu dyplomów i nagród z eliminacji szkolnych konkursu odbędzie się w ostatnim tygodniu kwietnia – po przerwie świątecznej zostanie podany termin.


                                                                                    Szkolna Komisja Konkursowa

Harmonogram przesłuchań eliminacyjnych XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej Lubię Poezję!

Drodzy Recytatorzy i Wykonawcy!

Zgodnie z regulaminem konkursu eliminacje szkolne konkursu odbędą się w dwóch samodzielnych turniejach: Poezji Śpiewanej i Recytatorskim, w czwartek, 4 kwietnia 2019 roku w Sali Kameralnej od godziny 9.00 do godziny 13.30.

Miejsce: SALA KAMERALNA

Łączny czas prezentacji  utworów nie może przekroczyć 6 minut.           

Uczestników konkursu prosimy o zapoznanie się z poniższym harmonogramem i przybycie 15 minut przed swoim występem (oczywiście można przybyć wcześniej).

Na godzinę 9.00 zapraszamy Uczniów – Recytatorów klas I-III.

Godzina Imię i nazwisko Kategoria wiekowa
9.00-9.06 Marta Kapalska I-III, kl. I a
9.06-9.12 Rozalia Kamińska I-III, kl. I b
9.12-9.18 Andrzej Bogumił-Rynkowski I-III, kl. II b
9.18-9.24 Michał Bogumił-Rynkowski I-III, kl. II b
9.24-9.30 Stanisław Białas I-III, kl. III a
9.30-9.36 Sara Lenczewska I-III, kl. III a
9.36-9.42 Bartosz Potrykus I-III, kl. III a
9.48-9.54 Maria Worona I-III, kl. III a

10.00 – 10.55 – przerwa, narada szkolnej komisji konkursowej

10:55 – ogłoszenie wyników Turnieju Recytatorskiego dla uczniów klas I-III

Na godzinę 11.05 zapraszamy do Sali Kameralnej Uczniów-Recytatorów klas IV-VII

Godzina Imię i nazwisko Kategoria wiekowa
11.05-11.11 Gabriela Żeleźnik IV-VI, kl. IV a
11.11-11.17 Helena Stawicka IV-VI, kl. IV b
11.17-11.23 Agata Warżawa IV-VI, kl. V a
11.23-11.29 Róża Mróz IV-VI, kl. VI

11.29 – 11.40 – narada szkolnej komisji konkursowej

11.40 – ogłoszenie wyników Turnieju Recytatorskiego dla uczniów klas IV-VI

Na godzinę 11.40 zapraszamy do Sali Kameralnej Uczniów-Recytatorów klas VII-VIII

11.40-11.46 Ignacy Białas VII-VIII, kl. VII b
11.46-11.52 Maurycy Czarnecki VII-VIII, kl. VIII a
11.52-11.58 Wiktoria Fierke VII-VIII, kl. VIII a
11.58-12.04 Amadeusz Mazur VII-VIII, kl. VIII b

12.04 – 12.15 – narada szkolnej komisji konkursowej

12.15 – ogłoszenie wyników Turnieju Recytatorskiego dla uczniów klas VII-VIII

Od godziny 12:15 rozpoczniemy przesłuchania Turniejem Poezji Śpiewanej

Na godzinę 12:15  zapraszamy Uczniów – Wykonawców do Sali Kameralnej.

O godzinie 12:15 do 12:30  nastąpi próba techniczna/ rozegranie się…

Godzina Imię i nazwisko Kategoria wiekowa
12.30-12.36 Julia Wilk I-III, kl. II a
12.36-12.42 Adrianna Mazur I-III, kl. II a
12.42-12.48 Gabriela Żeleźnik IV-VI, IV a
12.48-13.04 Iwa Drapińska IV-VI, IV b
13.04-13.10 Kinga Szablińska, Kasia Szurpicka, Ula Rusek, Anastazja Pryszczewska IV-VI, V a

13.10 -13.25 – narada szkolnej komisji konkursowej

13:30– ogłoszenie wyników Turnieju Poezji Śpiewanej dla uczniów klas II-V

Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki!

Na eliminacje szkolne konkursu serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych: kolegów, koleżanki, rodziców, nauczycieli, babcie, dziadków…

Szkolna Komisja Konkursowa

Akcje charytatywne Internatu

Młodzież naszego internatu obdarzona jest wieloma talentami i dobrym sercem, o czym przekonaliśmy się w trakcie trwania akcji charytatywnej „Bombka dla Hospicjum”.

Po raz kolejny wychowankowie wykonali piękne bombki  i choinki, które zostały sprzedane na kiermaszach w OSM I i II St. w Gdańsku.

Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych w kwocie 970,00 zł został przekazany 17.01.2019r. podczas koncertu, który dla pensjonariuszy Hospicjum im. ks. E. Dudkiewicza w Gdańsku wykonali nasi wychowankowie.

Po raz kolejny w grudniu i styczniu udało nam się przeprowadzić zbiórkę  monet w akcji „Góra grosza”. Pieniądze młodzież zbierała w internacie oraz w szkole. Łącznie udało nam się zebrać 269,55 zł, które ważyły  aż 15,46 kg. Całą kwotę przekazaliśmy organizatorom akcji -Towarzystwu „Nasz Dom” na pomoc dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszych akcji i za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

Agata Banasik i Lucyna Kimmel

KONKURS „Lubię Poezję!”

Lubię Poezję!

ELIMINACJE SZKOLNE – I ETAP KONKURSU

XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej

Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej, w naszej szkole, edycji konkursu Lubię Poezję! XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej.

Poniżej przedstawiamy regulamin eliminacji szkolnych konkursu:

Szkolna Komisja XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej  od dnia 25 lutego do 8 marca 2019 roku prowadzi nabór do eliminacji szkolnych Turnieju Recytatorskiego i Turnieju Poezji Śpiewanej.

Konkurs jest adresowany do uczniów: 

  1. klas I-III szkół podstawowych;
  2. klas IV-VI szkół podstawowych;
  3. klas VII – VIII szkół podstawowych oraz klas III szkół gimnazjalnych.

Zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych – jak wyżej.

 

Eliminacje przebiegają w dwóch samodzielnych turniejach:

Turniej Recytatorski

Repertuar:

2 utwory poetyckie z poezji polskiej albo jeden utwór poetycki oraz fragment prozy polskiej – dostosowane do wieku i doświadczeń życiowych recytatora

UWAGA! Szczególnie doceniamy mądre i poruszające interpretacje świadczące o zrozumieniu i przeżyciu tekstu. Równocześnie podkreślamy, iż konwencja konkursu recytatorskiego wyklucza używanie rekwizytów. Sugerujemy również oszczędność gestu i ruchu scenicznego.

Łączny czas prezentacji do 6 minut.

Turniej Poezji Śpiewanej

Repertuar: 

2 utwory poezji śpiewanej – dostosowane do wieku i doświadczeń życiowych wykonawcy

Podczas wykonywania utworów poezji śpiewanej dopuszcza się:

– muzykę skomponowaną do utworu poetyckiego przez wykonawcę lub inną osobę;

– wykonanie utworu powszechnie znanego, pod warunkiem, że wykonawca zaproponuje nową, własną interpretację;

– wykonanie własnego utworu ( tekst i muzyka) jako drugi utwór śpiewany;

Łączny czas prezentacji do 6 minut.

 

Aby zgłosić się do etapu szkolnego konkursu należy:

  • W Sekretariacie szkoły pobrać formularz zgłoszeniowy i go wypełnić.
  • Do wypełnionego formularza zgłoszeniowego dołączyć kserokopię repertuaru – zalecane teksty wraz z regulaminem znajdują się w załączeniu poniżej informacji o konkursie „[…]” – na stronie internetowej szkoły
  • Zrealizowane zadania z pkt. 1. i 2. przekazać do Sekretariatu szkoły w godzinach jego urzędowania do piątku, 8 marca 2019 r.

Po weryfikacji zgłoszeń zostanie wyznaczony termin realizacji I etapu konkursu: Turnieju Recytatorskiego i Turnieju Poezji Śpiewanej – będzie to pierwsza połowa kwietnia ( nie później niż 12 kwietnia 2019 r.).

 

Termin: pierwsza połowa kwietnia ( nie później niż 12 kwietnia 2019 r.).

Miejsce: SALA KAMERALNA

W tym roku także liczymy z Waszej strony na duże zainteresowanie konkursem!

Szkolna Komisja Konkursowa

LubięPoezję2019 – regulamin konkursu

Wiersze I-III

wiersze IV-VI

wiersze VII, VIII SP i III GIM