Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym OMNIBUS 2019

Drodzy Uczniowie!
Gratulujemy Wam serdecznie osiągnięcia i podtrzymania tradycji służącej utrzymaniu wysokiego poziomu wyników w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Omnibus 2019, który odbył się w naszej szkole w dniu 27 marca  2019 roku.

  1. Dyplom Laureata oraz Nagrodę Rzeczową otrzymuje Kinga Lewicka uczennica klasy II, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 4. w kraju – zdobyła 92,26% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  2. Dyplom Laureata oraz Nagrodę w postaci obozu otrzymuje Marcin Kwiatkowski uczeń klasy VII, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 2. w kraju – zdobył 92,36% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  3. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Matylda Konopka uczennica klasy VI, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 25. w kraju – zdobyła 86% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  4. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Michał Kwiatkowski uczeń klasy IV, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 27. w kraju – zdobył 89,13% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  5. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Józef Wesołowski uczeń klasy II, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 10. w kraju – zdobył 88,10% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  6. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Maurycy Czarnecki uczeń klasy VIII, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 23. w kraju – zdobył 83,48% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  7. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Zuzanna Krystian-Browalska uczennica klasy IV, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 98. w kraju – zdobyła 83,15% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  8. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Julia Balczunas uczennica klasy III gimnazjum, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 74. w kraju – zdobyła 91,07% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  9. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Bianka Tatara  uczennica klasy II, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 25. w kraju – zdobyła 85,71% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  10. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Liliana Niedziela  uczennica klasy III, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 64. w kraju – zdobyła 81,82% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  11. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Szymon Bajerski  uczeń klasy VIII, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 42. w kraju – zdobył 81,70% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  12. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Michał Bogumił-Rynkowski   uczeń klasy II, za zajęcie 4. miejsca w województwie pomorskim, 82. w kraju – zdobył 81,55% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  13. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Marta Jankowska   uczennica klasy VIII, za zajęcie 4. miejsca w województwie pomorskim, 107. w kraju – zdobyła 78,57% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  14. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Andrzej Bogumił-Rynkowski  uczeń klasy II, za zajęcie 6. miejsca w województwie pomorskim, 146. w kraju – zdobył 76,19% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  15. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Maria Leszkowska  uczennica klasy VIII, za zajęcie 5. miejsca w województwie pomorskim, 139. w kraju – zdobyła 77,68% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  16. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Zofia Młyńska  uczennica klasy III gimnazjum, za zajęcie 5. miejsca w województwie pomorskim, 63. w kraju – zdobyła 86,61% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  17. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Ada Mazur  uczennica klasy II, za zajęcie 5. miejsca w województwie pomorskim, 141. w kraju – zdobyła 76,79% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  18. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Mikołaj Krajnik  uczeń klasy IV, za zajęcie 6. miejsca w województwie pomorskim, 188. w kraju – zdobył 79,35% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  19. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Michał Bajerski uczeń klasy V, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 241. w kraju – zdobył 77,08% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  20. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Wojciech Niedziela uczeń klasy V, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 241. w kraju – zdobył 77,08% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  21. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Agnieszka Marszk uczennica klasy VIII, za zajęcie 6. miejsca w województwie pomorskim, 217. w kraju – zdobyła 75,89% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  22. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Maria Walczak uczennica klasy VIII, za zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 319. w kraju – zdobyła 72,77% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  23. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Iga Kosior uczennica klasy III, za zajęcie 9. miejsca w województwie pomorskim, 184. w kraju – zdobyła 75,57% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;

UWAGA! Rozdanie dyplomów nastąpi w czerwcu na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 – dyplomy zostaną dołączone do świadectwa jako szczególne osiągnięcia ogólnokształcące. Gratulujemy!

W tym konkursie nie ma przegranych, wszyscy wygrali!
Serdecznie gratulujemy Wszystkim Uczestnikom!
Hanna Bembenek-Cisak, Katarzyna Kamińska
Koordynatorki konkursu z ramienia szkoły

Sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej

Z wielką radością i dumą informujemy, że w eliminacjach wojewódzkich Konkursu Lubię Poezję! Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, który odbył się dzisiaj, 20 maja br. w Teatrze na Plaży w Sopocie nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom i zajęli:

Ignacy Białas zdobył 2. miejsce

Gabriela Żeleźnik, 3. miejsce

Serdecznie gratulujemy!!!

Szkolna Komisja Konkursowa


Sukcesy naszych uczniów w etapie rejonowym Konkursu Lubię Poezję!

W dniach 24 – 26 kwietnia 2019 r. w II STO w Gdańsku odbyły się eliminacje rejonowe Konkursu Lubię Poezję! XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej.

Nasi uczniowie – laureaci szkolnych eliminacji tegoż konkursu otrzymali w etapie rejonowym nagrody i wyróżnienia, z czego, jesteśmy bardzo dumni. Kolejny rok, w którym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom.

Protokół XV Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej

W dniach 24 – 26 kwietnia 2019 r.  Jury w składzie:

– Marzena Nieczuja-Urbańska – przewodnicząca

– Jerzy Gorzko – członek

– Waldemar Sawicki – członek

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W Kategorii Recytacji:

I miejsce w grupie II – uczniowie klas IV-VI:  GABRIELA ŻELEŹNIK

I miejsce w grupie III – uczniowie klas VII-VIII:  IGNACY BIAŁAS

III miejsce w grupie III – uczniowie klas VII-VIII:  AMADEUSZ MAZUR

Wyróżnienie w grupie I – uczniowie klas I-III otrzymała  MARTA KAPALSKA

Wyróżnienie w grupie I – uczniowie klas I-III otrzymał  STANISŁAW BIAŁAS

Wyróżnienie w grupie II– uczniowie klas IV-VI otrzymała HELENA STAWICKA

W Turnieju Poezji Śpiewanej:

I miejsce w grupie II – uczniowie klas IV-VI:  GABRIELA ŻELEŹNIK „ W kierunku tęczy”

Wyróżnienie w grupie II – uczniowie klas IV-VI otrzymała KATARZYNA SZURPICKA  za utwór „Pomyłka” wraz z akompaniatorkami: Urszulą Rusek, Kingą Szablińską, Anastazją Pryszczewską

Wyróżnienie dla akompaniatora, Kacpra Kuklińskiego.

Do Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej w dniu 20 maja w Sopocie zostali zakwalifikowani:

w Turnieju Recytatorskim: GABRIELA ŻELEŹNIK, IGNACY BIAŁAS

w Turnieju Poezji Śpiewanej: GABRIELA ŻELEŹNIK

Szczegółowe wyniki  dostępne są na stronie szkoły –  II STO:http://sto2.com.pl/index.php/akcje/lubie-poezje

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Szkolna Komisja Konkursowa

Wyniki eliminacji szkolnych Konkursu Lubię Poezję!

XV  REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI ŚPIEWANEJ
LUBIĘ POEZJĘ!


WYNIKI ELIMINACJI SZKOLNYCH

Drodzy Uczestnicy!
Szkolna Komisja Konkursowa po raz kolejny z wielką radością jednogłośnie stwierdziła, że … Lubicie Poezję! Szczerze gratulujemy i dziękujemy Wam oraz Waszym Rodzicom, Opiekunom za ogromny wkład i osobiste zaangażowanie.


Skład Komisji Konkursowej:


Hanna Bembenek-Cisak – przewodnicząca, sekcja ogólnokształcąca – język polski
Maria Drapella – członek, sekcja ogólnokształcąca – język polski, Teatr z Gnilnej

Katarzyna Kamińska – przewodnicząca Samorządu Szkolnego,

sekcja ogólnokształcąca – język polski

Kamila Borysewicz –  sekcja ogólnokształcąca – język polski
Anna Muzolf – członek, sekcja ogólnokształcąca – nauczanie zintegrowane

Dominika Biegaj – sekcja ogólnomuzyczna, kształcenie słuchu, harmonia praktyczna

Wojciech Lauer – sekcja ogólnomuzyczna, kształcenie słuchu, harmonia praktyczna

W czwartek, 4 kwietnia 2019 roku Komisja przesłuchała 24 uczestników XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej. Komisja brała pod uwagę: dobór repertuaru – dostosowany do możliwości wykonawczych uczestnika, dykcję, emisję głosu, czystość intonacji, interpretację wiersza – oryginalną i spójną z treścią oraz ogólny wyraz artystyczny.

Decyzją Komisji do etapu rejonowego  Konkursu nominowani zostali następujący wykonawcy:

Turniej recytatorski
Kl. I – III:


I NAGRODA – MARTA KAPALSKA

II NAGRODA – STANISŁAW BIAŁAS


Kl. IV – VI:

I NAGRODA – EX AEQUO  GABRIELA ŻELEŹNIK I HELENA STAWICKA



Kl. VII – VIII:

I NAGRODA – AMADEUSZ MAZUR

II NAGRODA – IGNACY BIAŁAS

Turniej poezji śpiewanej

Kl. I – III

II NAGRODA – EX AEQUO  JULIA WILK Z KACPREM KUKLIŃSKIM I ADRIANNA MAZUR

I NAGRODY NIE PRZYZNANO.  

Kl. IV – VI:

I NAGRODA – EX AEQUO  GABRIELA ŻELEŹNIK I KATARZYNA SZURPICKA WRAZ Z KINGĄ SZABLIŃSKĄ, URSZULĄ RUSEK, ANASTAZJĄ PRYSZCZEWSKĄ

UWAGA! II etap – rejonowy – odbędzie się w dniach: 24-26 kwietnia 2019 r., w siedzibie szkoły STO – II Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych w Gdańsku – Gdańsk, ul. Kartuska 245

24 kwietnia (środa), godz. 10.00 – szkoła podstawowa (klasy 0 – III) 

25 kwietnia (czwartek), godz. 10.00 – szkoła podstawowa (klasy IV –VI)

26 kwietnia (piątek), godz. 10.00 –  klasy VII, VIII SP oraz gimnazjum

WAŻNE! Organizatorzy Konkursu proszą nauczycieli – opiekunów o pomoc w doborze repertuaru dostosowanego do wieku i doświadczeń życiowych recytatora. Szczególnie doceniamy mądre i poruszające interpretacje świadczące o zrozumieniu i przeżyciu tekstu. Równocześnie podkreślamy, iż konwencja konkursu recytatorskiego wyklucza używanie rekwizytów. Sugerujemy również oszczędność gestu i ruchu scenicznego.

Ponadto Komisja postanowiła przyznać II i III oraz IV miejsce, jak również wyróżnić następujących wykonawców:

Turniej recytatorski

Kl. I – III:

III miejsce  BARTOSZ POTRYKUS

IV miejsce MARIA WORONA
Wyróżnienia: EX AEQUO  ROZALIA KAMIŃSKA, ANDRZEJ BOGUMIŁ-RYNKOWSKI, MICHAŁ BOGUMIŁ-RYNKOWSKI, SARA LENCZEWSKA


Kl. IV – VI:
II miejsce EX AEQUO AGATA WARŻAWA I RÓŻA MRÓZ

Kl. VII-VIII

III miejsce WIKTORIA FIERKE

IV miejsce MAURYCY CZARNECKI

Turniej poezji śpiewanej:

II miejsce  IWA DRAPIŃSKA

Oficjalne wręczenie wszystkim uczestnikom konkursu dyplomów i nagród z eliminacji szkolnych konkursu odbędzie się w ostatnim tygodniu kwietnia – po przerwie świątecznej zostanie podany termin.


                                                                                    Szkolna Komisja Konkursowa

Harmonogram przesłuchań eliminacyjnych XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej Lubię Poezję!

Drodzy Recytatorzy i Wykonawcy!

Zgodnie z regulaminem konkursu eliminacje szkolne konkursu odbędą się w dwóch samodzielnych turniejach: Poezji Śpiewanej i Recytatorskim, w czwartek, 4 kwietnia 2019 roku w Sali Kameralnej od godziny 9.00 do godziny 13.30.

Miejsce: SALA KAMERALNA

Łączny czas prezentacji  utworów nie może przekroczyć 6 minut.           

Uczestników konkursu prosimy o zapoznanie się z poniższym harmonogramem i przybycie 15 minut przed swoim występem (oczywiście można przybyć wcześniej).

Na godzinę 9.00 zapraszamy Uczniów – Recytatorów klas I-III.

Godzina Imię i nazwisko Kategoria wiekowa
9.00-9.06 Marta Kapalska I-III, kl. I a
9.06-9.12 Rozalia Kamińska I-III, kl. I b
9.12-9.18 Andrzej Bogumił-Rynkowski I-III, kl. II b
9.18-9.24 Michał Bogumił-Rynkowski I-III, kl. II b
9.24-9.30 Stanisław Białas I-III, kl. III a
9.30-9.36 Sara Lenczewska I-III, kl. III a
9.36-9.42 Bartosz Potrykus I-III, kl. III a
9.48-9.54 Maria Worona I-III, kl. III a

10.00 – 10.55 – przerwa, narada szkolnej komisji konkursowej

10:55 – ogłoszenie wyników Turnieju Recytatorskiego dla uczniów klas I-III

Na godzinę 11.05 zapraszamy do Sali Kameralnej Uczniów-Recytatorów klas IV-VII

Godzina Imię i nazwisko Kategoria wiekowa
11.05-11.11 Gabriela Żeleźnik IV-VI, kl. IV a
11.11-11.17 Helena Stawicka IV-VI, kl. IV b
11.17-11.23 Agata Warżawa IV-VI, kl. V a
11.23-11.29 Róża Mróz IV-VI, kl. VI

11.29 – 11.40 – narada szkolnej komisji konkursowej

11.40 – ogłoszenie wyników Turnieju Recytatorskiego dla uczniów klas IV-VI

Na godzinę 11.40 zapraszamy do Sali Kameralnej Uczniów-Recytatorów klas VII-VIII

11.40-11.46 Ignacy Białas VII-VIII, kl. VII b
11.46-11.52 Maurycy Czarnecki VII-VIII, kl. VIII a
11.52-11.58 Wiktoria Fierke VII-VIII, kl. VIII a
11.58-12.04 Amadeusz Mazur VII-VIII, kl. VIII b

12.04 – 12.15 – narada szkolnej komisji konkursowej

12.15 – ogłoszenie wyników Turnieju Recytatorskiego dla uczniów klas VII-VIII

Od godziny 12:15 rozpoczniemy przesłuchania Turniejem Poezji Śpiewanej

Na godzinę 12:15  zapraszamy Uczniów – Wykonawców do Sali Kameralnej.

O godzinie 12:15 do 12:30  nastąpi próba techniczna/ rozegranie się…

Godzina Imię i nazwisko Kategoria wiekowa
12.30-12.36 Julia Wilk I-III, kl. II a
12.36-12.42 Adrianna Mazur I-III, kl. II a
12.42-12.48 Gabriela Żeleźnik IV-VI, IV a
12.48-13.04 Iwa Drapińska IV-VI, IV b
13.04-13.10 Kinga Szablińska, Kasia Szurpicka, Ula Rusek, Anastazja Pryszczewska IV-VI, V a

13.10 -13.25 – narada szkolnej komisji konkursowej

13:30– ogłoszenie wyników Turnieju Poezji Śpiewanej dla uczniów klas II-V

Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki!

Na eliminacje szkolne konkursu serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych: kolegów, koleżanki, rodziców, nauczycieli, babcie, dziadków…

Szkolna Komisja Konkursowa

Akcje charytatywne Internatu

Młodzież naszego internatu obdarzona jest wieloma talentami i dobrym sercem, o czym przekonaliśmy się w trakcie trwania akcji charytatywnej „Bombka dla Hospicjum”.

Po raz kolejny wychowankowie wykonali piękne bombki  i choinki, które zostały sprzedane na kiermaszach w OSM I i II St. w Gdańsku.

Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych w kwocie 970,00 zł został przekazany 17.01.2019r. podczas koncertu, który dla pensjonariuszy Hospicjum im. ks. E. Dudkiewicza w Gdańsku wykonali nasi wychowankowie.

Po raz kolejny w grudniu i styczniu udało nam się przeprowadzić zbiórkę  monet w akcji „Góra grosza”. Pieniądze młodzież zbierała w internacie oraz w szkole. Łącznie udało nam się zebrać 269,55 zł, które ważyły  aż 15,46 kg. Całą kwotę przekazaliśmy organizatorom akcji -Towarzystwu „Nasz Dom” na pomoc dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszych akcji i za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

Agata Banasik i Lucyna Kimmel

KONKURS „Lubię Poezję!”

Lubię Poezję!

ELIMINACJE SZKOLNE – I ETAP KONKURSU

XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej

Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej, w naszej szkole, edycji konkursu Lubię Poezję! XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej.

Poniżej przedstawiamy regulamin eliminacji szkolnych konkursu:

Szkolna Komisja XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej  od dnia 25 lutego do 8 marca 2019 roku prowadzi nabór do eliminacji szkolnych Turnieju Recytatorskiego i Turnieju Poezji Śpiewanej.

Konkurs jest adresowany do uczniów: 

  1. klas I-III szkół podstawowych;
  2. klas IV-VI szkół podstawowych;
  3. klas VII – VIII szkół podstawowych oraz klas III szkół gimnazjalnych.

Zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych – jak wyżej.

 

Eliminacje przebiegają w dwóch samodzielnych turniejach:

Turniej Recytatorski

Repertuar:

2 utwory poetyckie z poezji polskiej albo jeden utwór poetycki oraz fragment prozy polskiej – dostosowane do wieku i doświadczeń życiowych recytatora

UWAGA! Szczególnie doceniamy mądre i poruszające interpretacje świadczące o zrozumieniu i przeżyciu tekstu. Równocześnie podkreślamy, iż konwencja konkursu recytatorskiego wyklucza używanie rekwizytów. Sugerujemy również oszczędność gestu i ruchu scenicznego.

Łączny czas prezentacji do 6 minut.

Turniej Poezji Śpiewanej

Repertuar: 

2 utwory poezji śpiewanej – dostosowane do wieku i doświadczeń życiowych wykonawcy

Podczas wykonywania utworów poezji śpiewanej dopuszcza się:

– muzykę skomponowaną do utworu poetyckiego przez wykonawcę lub inną osobę;

– wykonanie utworu powszechnie znanego, pod warunkiem, że wykonawca zaproponuje nową, własną interpretację;

– wykonanie własnego utworu ( tekst i muzyka) jako drugi utwór śpiewany;

Łączny czas prezentacji do 6 minut.

 

Aby zgłosić się do etapu szkolnego konkursu należy:

  • W Sekretariacie szkoły pobrać formularz zgłoszeniowy i go wypełnić.
  • Do wypełnionego formularza zgłoszeniowego dołączyć kserokopię repertuaru – zalecane teksty wraz z regulaminem znajdują się w załączeniu poniżej informacji o konkursie „[…]” – na stronie internetowej szkoły
  • Zrealizowane zadania z pkt. 1. i 2. przekazać do Sekretariatu szkoły w godzinach jego urzędowania do piątku, 8 marca 2019 r.

Po weryfikacji zgłoszeń zostanie wyznaczony termin realizacji I etapu konkursu: Turnieju Recytatorskiego i Turnieju Poezji Śpiewanej – będzie to pierwsza połowa kwietnia ( nie później niż 12 kwietnia 2019 r.).

 

Termin: pierwsza połowa kwietnia ( nie później niż 12 kwietnia 2019 r.).

Miejsce: SALA KAMERALNA

W tym roku także liczymy z Waszej strony na duże zainteresowanie konkursem!

Szkolna Komisja Konkursowa

LubięPoezję2019 – regulamin konkursu

Wiersze I-III

wiersze IV-VI

wiersze VII, VIII SP i III GIM

 

 

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych.

Z wielką radością informuję o kolejnych sukcesach ogólnokształcących uczniów naszej szkoły: Marty Jankowskiej  uczennicy klasy VIII a i Szymona Bajerskiego ucznia klasy VIII B. Zakwalifikowali się Oni do ostatniego już – wojewódzkiego – etapu konkursu. Eliminacje odbędą się 8 lutego br.

Serdecznie gratulujemy i życzymy połamania piór!

Hanna Bembenek-Cisak

Sukcesy naszych uczniów na eliminacjach wojewódzkich Konkursu Lubię Poezję!

Z wielką radością informujemy, że w finale  XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego nasi uczniowie zdobyli:

I Nagrodę otrzymał uczeń VI klasy szkoły podstawowej  Ignacy Białas za recytację wiersza Sławomira Mrożka „Artysta”;

III Nagrodę otrzymała uczennica II klasy gimnazjum Zofia Sójka  za własną interpretację utworu Agnieszki Osieckiej a muzyki Zygmunta Koniecznego, „ Ucisz serce”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolna Komisja Konkursowa

 

Kolejne sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym OMNIBUS 2018

Drodzy Uczniowie!
Gratulujemy Wam serdecznie osiągnięcia i podtrzymania tradycji służącej utrzymaniu wysokiego poziomu wyników w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Omnibus 2018, który odbył się w naszej szkole w dniu 11 kwietnia 2018 roku.

  1. Dyplom Laureata oraz Nagrodę Rzeczową ( pendrive Lizzard 4GB) otrzymuje Marcin Kwiatkowski uczeń klasy VI SP, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 20. w kraju – zdobył 92,00% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  2. Dyplom Laureata oraz Nagrodę Rzeczową ( pendrive Lizzard 4GB) otrzymuje Zuzanna Krystian-Browalska  uczennica klasy III SP, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 20. w kraju – zdobyła 88,07% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  3. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Iga Kosior uczennica klasy II SP, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 44. w kraju – zdobyła 80,36% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  4. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Franciszek Rusek uczeń klasy III GIM, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 72. w kraju – zdobył 83,04% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  5. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Mikołaj Krajnik uczeń klasy III SP, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 74. w kraju – zdobył 84,09% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  6. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Wojciech Ślefarski uczeń klasy V, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 89. w kraju – zdobył 82,29% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  7. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Szymon Bajerski uczeń klasy VII, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 53. w kraju – zdobył 89,90% punktów do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  8. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Maurycy Czarnecki uczeń klasy VII, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 53. w kraju – zdobył 89,90% punktów do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  9. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Dominika Oleszczuk uczennica klasy V , za zajęcie 4. miejsca w województwie pomorskim, 137. w kraju – zdobyła 80,21% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  10. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Antoni Ślefarski  uczeń klasy VII, za zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 69. w kraju – zdobył 88,94% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  11. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Michał Kwiatkowski  uczeń klasy III SP, za zajęcie 8. miejsca w województwie pomorskim, 316. w kraju – zdobył 76,14% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  12. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Marta Jankowska uczennica klasy VII, za zajęcie 8. miejsca w województwie pomorskim, 77. w kraju – zdobyła 88,46% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  13. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Urszula Rusek uczennica klasy IV, za zajęcie 8. miejsca w województwie pomorskim, 143. w kraju – zdobyła 86,41% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  14. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Michał Bajerski uczeń klasy IV, za zajęcie 10. miejsca w województwie pomorskim, 202. w kraju – zdobył 84,78% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  15. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Maria Leszkowska uczennica klasy VII, za zajęcie 10. miejsca w województwie pomorskim, 108. w kraju – zdobyła 87,50% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  16. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Wojciech Niedziela uczeń klasy IV, za zajęcie 11. miejsca w województwie pomorskim, 435. w kraju – zdobył 80,98% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  17. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Barbara Białasiewicz uczennica klasy VI, za zajęcie 11. miejsca w województwie pomorskim, 345. w kraju – zdobyła 77% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  18. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Matylda Konopka  uczennica klasy V, za zajęcie 14. miejsca w województwie pomorskim, 284. w kraju – zdobyła 76,04% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  19.  Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Weronika Artyszuk  uczennica klasy VII, za zajęcie 18. miejsca w województwie pomorskim, 321. w kraju – zdobyła 80,77% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  20. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Amadeusz Mazur  uczeń klasy VII, za zajęcie 21. miejsca w województwie pomorskim, 374. w kraju – zdobył 79,33% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  21.  Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Maria Paluszyńska  uczennica klasy VII, za zajęcie 22. miejsca w województwie pomorskim, 388. w kraju – zdobyła 78,85% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;

UWAGA! Rozdanie dyplomów nastąpi w czerwcu podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/ 2018 – dyplomy zostaną dołączone do świadectwa jako szczególne osiągnięcia ogólnokształcące. Gratulujemy!

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Hanna Bembenek-Cisak, Ewa Bisewska, Katarzyna Kamińska, Hanna Pilichowska
Koordynatorki konkursu z ramienia szkoły

 

Sukcesy naszych uczniów w eliminacjach rejonowych Konkursu Lubię Poezję!

W dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w szkole II STO w Gdańsku, przy ulicy Kartuskiej 245, odbyły się eliminacje rejonowe Konkursu Lubię Poezję!, po których wybierani są dwaj uczestnicy tegoż etapu z każdej grupy wiekowej do Koncertu Finałowego.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że do Koncertu Finałowego XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej z naszej szkoły, którą, po eliminacjach szkolnych, reprezentowało sześcioro uczniów, troje zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego, a dwie uczestniczki otrzymały: III miejsce i wyróżnienie. 

Szkolna Komisja Konkursowa, dokonująca zazwyczaj niezwykle trudnych wyborów,  składa laureatom serdeczne gratulacje! Jesteśmy z naszych uczniów dumni!

Gratulujemy także naszej najmłodszej uczestniczce – uczennicy klasy Ia – Joasi Kozłowskiej, która miała dużą konkurencję w postaci uczniów klas II i III, a mimo to, godnie reprezentowała, podczas recytacji, naszą szkołę.

Poniżej wyniki trzydniowych eliminacji:

Jury w składzie:

– Marzena Nieczuja- Urbańska – przewodnicząca
– Małgorzata Jaśkiewicz – członkini
– Waldemar Sawicki – członek

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Klasy 0-3 SP, 24.04.2018
w Kategorii Recytacji :

3 miejsce: Gabrieli Żeleźnik, uczennicy klasy IIIa  

Klasy 4-6 SP, 25.04.2018
w Kategorii Recytacji :
2 miejsce: Ignacemu Białasowi, uczniowi klasy VIb
Wyróżnienie otrzymała:
Dominika Oleszczuk, uczennica klasy V

Klasy 7 i gimnazja, 26.04.2018
W Turnieju Poezji Śpiewanej nagrody otrzymują:
2 miejsce: Zuzanna Tynda, uczennica klasy II gimnazjum
3 miejsce: Zofia Sójka, uczennica klasy II gimnazjum

Wszystkich wymienionych wyżej uczestników zapraszamy w charakterze wykonawców na uroczysty Koncert Laureatów, który odbędzie się 28 maja 2018 o godz. 10.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, a nasze szkolne wręczenie dyplomów WSZYSTKIM uczestnikom konkursu odbędzie się w drugim tygodniu maja – po „majówce” zostanie podana data dzienna.


Do Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej w dniu 21 maja w Sopocie zostali zakwalifikowani:

W kategorii RECYTACJA:
Ignacy Białas

W kategorii POEZJI ŚPIEWANEJ:

Zuzanna Tynda

Zofia Sójka

 Gratulujemy i życzymy samych dalszych sukcesów! Trzymamy bardzo mocno kciuki za powodzenie na eliminacjach wojewódzkich!!!

 Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się na stronie: http://sto2.com.pl/index.php/aktualnosci/komunikaty/485-wyniki-xiv-konkursu-recytatorskiego-i-poezji-spiewanej

Szkolna Komisja Konkursowa

 

 

 

 

 

Wyniki eliminacji szkolnych Konkursu Lubię Poezję!

XIV REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI ŚPIEWANEJ
LUBIĘ POEZJĘ!
WYNIKI ELIMINACJI SZKOLNYCH

Drodzy Uczestnicy!
Szkolna Komisja Konkursowa po raz kolejny z wielką radością jednogłośnie stwierdziła, że … Lubicie Poezję! Szczerze gratulujemy i dziękujemy Wam oraz Waszym Rodzicom, Opiekunom za wkład i osobiste zaangażowanie.


Skład Komisji Konkursowej:


Hanna Bembenek-Cisak – przewodnicząca, sekcja ogólnokształcąca – język polski;

Dominika Biegaj – członek, sekcja teorii;

Maria Drapella – członek, sekcja ogólnokształcąca – język polski, Teatr z Gnilnej;

Katarzyna Kamińska – przewodnicząca Samorządu Szkolnego, sekcja ogólnokształcąca – język polski;
Marta Tomczak – członek, sekcja ogólnokształcąca – nauczanie zintegrowane;

Marta Watkowska – członek, sekcja ogólnokształcąca – nauczanie zintegrowane

W czwartek,  12 kwietnia 2018 roku Komisja przesłuchała  28 uczestników XIV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej. Komisja brała pod uwagę: dobór repertuaru – dostosowany do możliwości wykonawczych uczestnika, dykcję, emisję głosu, czystość intonacji, interpretację wiersza – oryginalną i spójną z treścią oraz ogólny wyraz artystyczny.

Tegoroczni uczestnicy klas IV-VI TURNIEJU RECYTATORSKIEGO zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

Decyzją Komisji do etapu rejonowego  Konkursu nominowani zostali następujący wykonawcy:

Turniej recytatorski


Kl. I – III:
GABRIELA GABI ŻELEŹNIK – I NAGRODA

JOANNA KOZŁOWSKA – II NAGRODA

 

Kl. IV – VI:
IGNACY BIAŁAS– I NAGRODA;

DOMINIKA OLESZCZUK– II NAGRODA

Turniej poezji śpiewanej


Kl. VII SP I GIMNAZJUM:  


ZUZANNA TYNDA, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁA DOMINIKA SYRKOWSKA – I NAGRODA

ZOFIA SÓJKA, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁY  JULIA BALCZUNAS, IDA BĄBELEK– II NAGRODA

 

UWAGA! Etap rejonowy – odbędzie się w dniach: 24-26 kwietnia 2017 r.,

w siedzibie szkoły STO – Gdańsk, ul. Kartuska 245  

 

24 kwietnia (wtorek), godz. 10.00  – szkoła podstawowa (klasy 0 – III)

25 kwietnia (środa), godz. 10.00  – szkoła podstawowa (klasy IV –VI)

26 kwietnia (czwartek), godz. 10.00  – kl. VII SP i gimnazjum

 

W poniedziałek, 23 kwietnia, na lekcji 4. zapraszamy: GABRIELĘ GABI ŻELEŹNIK, JOANNĘ KOZŁOWSKĄ, IGNACEGO BIAŁASA, DOMINIKĘ OLESZCZUK, ZUZANNĘ TYNDĘ, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁA DOMINIKA SYRKOWSKA

ZOFIĘ SÓJKĘ, KTÓREJ AKOMPANIOWAŁY  JULIA BALCZUNAS, IDA BĄBELEK na spotkanie w sprawie etapu rejonowego

Ponadto Komisja postanowiła przyznać I, II i III  miejsce oraz wyróżnić następujących wykonawców:

Turniej recytatorski

Kl. I – III:

III miejsce  STANISŁAW BIAŁAS


Wyróżnienia:

Wyróżnienie I stopnia EX AEQUO: BARTOSZ POTRYKUS, FRANCISZEK JARZĘBSKI, SARA LENCZEWSKA

 

Wyróżnienie II stopnia EX AEQUO:  JULIA WILK, MICHAŁ BOGUMIŁ-RYNKOWSKI, KAZIMIERZ ŚLEFARSKI, ANDRZEJ BOGUMIŁ-RYNKOWSKI

 

Wyróżnienie III stopnia EX AEQUO:  TYMOTEUSZ WESOŁOWSKI, BIANKA TATARA, MICHALINA WESOŁOWSKA, ALEKSANDRA BYDOŁEK


Kl. IV – VI:
III miejsce AGATA WARŻAWA

 
Wyróżnienia I stopnia EX AEQUO: MATYLDA KONOPKA, ANOTNINA UZIAŁKO, WIT STAWICKI

 

Kl. VII SP i gimnazjum:

Wyróżnienia EX AEQUO: MARTA JANKOWSKA, AMADEUSZ MAZUR, ANNA STOLARCZYK

 

Turniej poezji śpiewanej:

Kl. I – III:  

I miejsce IWA DRAPIŃSKA

II miejsce EX AEQUO:  HELENA STAWICKA, HELENA NOWICKA


Oficjalne wręczenie dyplomów WSZYSTKIM uczestnikom konkursu odbędzie się w drugim tygodniu maja – po „majówce” zostanie podana data dzienna.


                                                                                              Szkolna Komisja Konkursowa