Sukcesy sekcji dętej

W dniach od 14 do 16 listopada 2012 r. w Łodzi odbył się III Międzynarodowy Konkurs na flet solo „Il flauto ricercato”.

I miejsce w kategorii solowej zdobyła Natalia Egielman. Została jej również przyznana Nagroda Specjalna w postaci koncertu z kwartetem „Prima Vista”.

W kategorii duetów fletowych III miejsce zostało przyznane Natalii Egielman i Zuzannie Kondratowskiej.

Laureatki zostały przygotowane przez Małgorzatę Dubrowińską – Egielman.

 

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia 2012 r. we Wrocławiu odbył się VI Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych.

Laureatką III nagrody została Natalia Egielman.

 

W Makroregionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I Stopnia w Gdyni w dniach 17 – 19 grudnia 2012 r. do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowali się:

Milena Zazoniuk  i Małgorzata Nosewicz z klasy fletu Małgorzaty Dubrowińskiej-Egielman oraz Szymon Wieczorek z klasy klarnetu Barbary Pappelbaum-Kruczkowskiej.

 

 

 

Wiosenne osiągnięcia sekcji dętej

Natalia Egielman – flet, uczennica mgr Małgorzaty Dubrowińskiej-Egielman

  • I miejsce w duecie z Danielem Egielmanem – gitara (uczniem mgr Joanny Rudnickiej) w IV Ogólnopolskim Konkursie „Gitara w muzyce kameralnej” w Tychach, 10-11.03.2012r.
  • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Jastrzębiu Zdroju, 13-14 kwietnia 2012 r.
  • II miejsce w XI Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie, 16-18 kwietnia 2012 r.
  • III miejsce w XXXV Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, 11-13 maja 2012 r.

Maciej Stromski – puzon, uczeń mgr Andrzeja Chodzińskiego

  • Wyróżnienie w XXXV Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, 11-13 maja 2012 r.

Kwartet klarnetowy: Jacek Piechowski, Klaudia Kulwikowska, Jakub Klemensiewicz, Szymon Laskiewicz – prowadzony przez mgr Barbarę Pappelbaum-Kruczkowską

  • Wyróżnienie w V Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie, 18-22 kwietnia 2012 r.

Milena Zazoniuk – flet,uczennica mgr Małgorzaty Dubrowińskiej-Egielman

  • Wyróżnienie w I Makroregionalnym Konkursie Fletowym w Gdańsku Wrzeszczu, 17 maja 2012 r.

 

Sukces Natalii Egielman i Natalii Zaleskiej w Bad Dürkheim

Na odbywającym się w dniach od 30 września do 3 października „Der Karel-Kunc-Kammermusikwettbewerb” w Bad Dürkheim koło Mannheim (Niemcy) duet w składzie Natalia Egielman – flet, Natalia Zaleska – fortepian otrzymał I Nagrodę oraz Grand Prix. Zespół został przygotowany przez Małgorzatę Dubrowińską-Egielman i Elżbietę Pasierowską-Kołodziej. O sukcesie napisał portal Trójmiasto.pl:

http://kultura.trojmiasto.pl/Sukces-mlodych-trojmiejskich-muzykow-w-Niemczech-n52129.html

 

Sukcesy uczniów sekcji dętej

Iwona Sarwińska (flet) zdobyła wyróżnienie na IV Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu w dniach 25-27 listopada 2010 r.

Kwartet fletowy w składzie: Iwona Sarwińska, Natalia Egielman, Patrycja Walkusz, Dawid Runtz na Makroregionalnych Przesłuchaniach Kameralnych  Zespołów Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych II St. odbywający się 13-14 stycznia 2011 r. w Koszalinie został zakwalifikowany do etapu ogólnopolskiego.

Na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych „Miniatura 2011” w Bydgoszczy w dniach 11-12 lutego 2011 r.

Natalia Egielman (flet) zdobyła III miejsce w grupie młodszej (przygot. mgr Małgorzata Dubrowińska-Egielman),

Iwona Sarwińska (flet) zdobyła III miejsce w grupie starszej (przygot. mgr Małgorzata Dubrowińska-Egielman),

Dawid Runtz (flet) zdobył wyróżnienie w grupie starszej (przygot. mgr Małgorzata Dubrowińska-Egielman),

Maciej Stromski (puzon) zdobył wyróżnienie w grupie starszej instr. dętych blaszanych (przygot. mgr Andrzej Chodziński)