Witamy na stronie OSM

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku jest szkołą publiczną pod nadzorem pedagogicznym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obejmuje ogólnokształcącą szkołę podstawową, gimnazjum i liceum połączone ze szkołami muzycznymi I i II stopnia.

budynek

22 maja 2019 ~ Ewa Włodarczyk ~ Możliwość komentowania Sukcesy Uczennic Sekcji Fortepianu I stopnia została wyłączona

Sukcesy Uczennic Sekcji Fortepianu I stopnia

Kinga Szablińska z kl. V uczennica mgr Hanny Tokarskiej zajęła II miejsce na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Maurycego Moszkowskiego PER ASPERA AD ASTRA, który odbył się w Kielcach w dn. 17-19 maja 2019 r.

Na tym samym konkursie w Kielcach III miejsce zajęła Zuzanna Krystian – Browalska z kl. IV również uczennica mgr Hanny Tokarskiej.

Inga Pozorska z kl. IV uczennica dr hab. Elżbiety Pasierowskiej- Kołodziej na I Konkursie Pianistycznym „Muzyczne podróże – Węgry”, który odbył się 17.05.2019 w Słupsku zdobyła I nagrodę oraz Nagrodę za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego.

Wszystkim laureatkom i ich pedagogom składamy serdeczne gratulacje.

21 maja 2019 ~ Hanna Bembenek-Cisak ~ Możliwość komentowania Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym OMNIBUS 2019 została wyłączona

Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym OMNIBUS 2019

Drodzy Uczniowie!
Gratulujemy Wam serdecznie osiągnięcia i podtrzymania tradycji służącej utrzymaniu wysokiego poziomu wyników w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Omnibus 2019, który odbył się w naszej szkole w dniu 27 marca  2019 roku.

  1. Dyplom Laureata oraz Nagrodę Rzeczową otrzymuje Kinga Lewicka uczennica klasy II, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 4. w kraju – zdobyła 92,26% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  2. Dyplom Laureata oraz Nagrodę w postaci obozu otrzymuje Marcin Kwiatkowski uczeń klasy VII, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 2. w kraju – zdobył 92,36% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  3. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Matylda Konopka uczennica klasy VI, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 25. w kraju – zdobyła 86% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  4. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Michał Kwiatkowski uczeń klasy IV, za zajęcie 1. miejsca w województwie pomorskim, 27. w kraju – zdobył 89,13% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  5. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Józef Viegas-Wesołowski uczeń klasy II, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 10. w kraju – zdobył 88,10% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  6. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Maurycy Czarnecki uczeń klasy VIII, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 23. w kraju – zdobył 83,48% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  7. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Zuzanna Krystian-Browalska uczennica klasy IV, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 98. w kraju – zdobyła 83,15% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  8. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Julia Balczunas uczennica klasy III gimnazjum, za zajęcie 2. miejsca w województwie pomorskim, 74. w kraju – zdobyła 91,07% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  9. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Bianka Tatara  uczennica klasy II, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 25. w kraju – zdobyła 85,71% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  10. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Liliana Niedziela  uczennica klasy III, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 64. w kraju – zdobyła 81,82% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  11. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Szymon Bajerski  uczeń klasy VIII, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 42. w kraju – zdobył 81,70% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  12. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Michał Bogumił-Rynkowski   uczeń klasy II, za zajęcie 4. miejsca w województwie pomorskim, 82. w kraju – zdobył 81,55% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  13. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Marta Jankowska   uczennica klasy VIII, za zajęcie 4. miejsca w województwie pomorskim, 107. w kraju – zdobyła 78,57% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  14. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Andrzej Bogumił-Rynkowski  uczeń klasy II, za zajęcie 6. miejsca w województwie pomorskim, 146. w kraju – zdobył 76,19% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  15. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Maria Leszkowska  uczennica klasy VIII, za zajęcie 5. miejsca w województwie pomorskim, 139. w kraju – zdobyła 77,68% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  16. Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymuje Zofia Młyńska  uczennica klasy III gimnazjum, za zajęcie 5. miejsca w województwie pomorskim, 63. w kraju – zdobyła 86,61% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  17. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Ada Mazur  uczennica klasy II, za zajęcie 5. miejsca w województwie pomorskim, 141. w kraju – zdobyła 76,79% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  18. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Mikołaj Krajnik  uczeń klasy IV, za zajęcie 6. miejsca w województwie pomorskim, 188. w kraju – zdobył 79,35% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  19. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Michał Bajerski uczeń klasy V, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 241. w kraju – zdobył 77,08% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  20. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Wojciech Niedziela uczeń klasy V, za zajęcie 3. miejsca w województwie pomorskim, 241. w kraju – zdobył 77,08% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  21. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Agnieszka Marszk uczennica klasy VIII, za zajęcie 6. miejsca w województwie pomorskim, 217. w kraju – zdobyła 75,89% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  22. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Maria Walczak uczennica klasy VIII, za zajęcie 7. miejsca w województwie pomorskim, 319. w kraju – zdobyła 72,77% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;
  23. Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymuje Iga Kosior uczennica klasy III, za zajęcie 9. miejsca w województwie pomorskim, 184. w kraju – zdobyła 75,57% punktów możliwych do uzyskania w swojej kategorii wiekowej;

UWAGA! Rozdanie dyplomów nastąpi w czerwcu na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 – dyplomy zostaną dołączone do świadectwa jako szczególne osiągnięcia ogólnokształcące. Gratulujemy!

W tym konkursie nie ma przegranych, wszyscy wygrali!
Serdecznie gratulujemy Wszystkim Uczestnikom!
Hanna Bembenek-Cisak, Katarzyna Kamińska
Koordynatorki konkursu z ramienia szkoły

20 maja 2019 ~ Hanna Bembenek-Cisak ~ Możliwość komentowania Sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej została wyłączona

Sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej

Z wielką radością i dumą informujemy, że w eliminacjach wojewódzkich Konkursu Lubię Poezję! Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, który odbył się dzisiaj, 20 maja br. w Teatrze na Plaży w Sopocie nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom i zajęli:

Ignacy Białas zdobył 2. miejsce

Gabriela Żeleźnik, 3. miejsce

Serdecznie gratulujemy!!!

Szkolna Komisja Konkursowa


19 maja 2019 ~ Aleksandra Mozgiel-Medyńska ~ Możliwość komentowania Sukcesów pianistycznych ciąg dalszy! została wyłączona

Sukcesów pianistycznych ciąg dalszy!

Małgorzata Uziałko, uczennica kl. IX fortepianu (nauczyciel mgr Aleksandra Mozgiel-Medyńska) została laureatką I nagrody w 52. Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. K. Kurpińskiego – X Konkursie Polonezów, który odbył się we Włoszakowicach w dniu 18 maja 2019 r.

Małgosia otrzymała również dyplom za wyróżniający akompaniament – towarzyszyła swojej siostrze, Antoninie Uziałko (uczennica klasy V wiolonczeli prof. Krzysztofa Sperskiego).

Serdecznie gratulujemy sukcesów!

18 maja 2019 ~ Barbara Pappelbaum - Kruczkowska ~ Możliwość komentowania Osiągnięcia uczniów sekcji dętej została wyłączona

Osiągnięcia uczniów sekcji dętej

Na XXXIX Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku (9-11.05.2019) uczniowie naszej sekcji odnieśli sukcesy!

Barbara Wieczorek – III MIEJCE w gr. II – obój kl. VI a, ucz. p. Marty Różańskiej , akompaniament p. Iza Paszkiewicz.

Marta Ossowska – Wyróżnienie w gr. III – flet kl. VIII, ucz. p. Małgorzaty Dubrowińskiej – Egielman , akompaniament p. Monika Kułakowska

Karolina Mizera – Wyróżnienie w gr. IV, fagot kl. X, ucz. p. Michała Leo, akompaniament p. Katarzyna Markiewicz

Szymon Wieczorek – Wyróżnienie w gr. IV, klarnet kl. XI, ucz. p. Dawida Głowackiego, akompaniament p. Krystyna Stojek

Emilia Kwaśniewska – Wyróżnienie w gr. IV, klarnet kl. XII, ucz. p. Dawida Głowackiego, akompaniament p. Monika Kułakowska

Pani Marta Różańska otrzymała dyplom za wyróżniające przygotowanie uczennicy a Pani Monika Kułakowska dyplom za wyróżniający się akompaniament.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom!


17 maja 2019 ~ Aleksandra Mozgiel-Medyńska ~ Możliwość komentowania Kolejny sukces pianistki została wyłączona

Kolejny sukces pianistki

W dniach 06-12 maja 2019 r. w mieście Barletta we Włoszech odbył się 29th Young Musician International Competition ‘Città di Barletta’. Zuzanna Jargieło z klasy XI zdobyła III nagrodę w kategorii Piano Solo w grupie E.

Zuzanna jest uczennicą dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

16 maja 2019 ~ Ewa Włodarczyk ~ Możliwość komentowania Sukcesy Uczniów Sekcji Fortepianu I stopnia została wyłączona

Sukcesy Uczniów Sekcji Fortepianu I stopnia

W dniach 25-26 .04. 2019. odbył się w Warszawie XII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny dla Szkół Muzycznych I i II stopnia Mistrz Klawiatury, na którym II miejsce w grupie I zajął Józef Wesołowski z kl. II ucz. mgr Ewy Włodarczyk.

Zuzanna Krystian-Browalska z kl. IV , uczennica mgr Hanny Tokarskiej zajęła I miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Aleksandra Tansmana, który odbył się w dn. 13-14.05.2019 w Łodzi.


Na V Konkursie Pianistycznym Johann Sebastian Bach na nowo odkryty, który odbył się 15 maja 2019 r. w Starogardzie Gdańskim. Józef Wesołowski z kl. II, ucz. mgr Ewy Włodarczyk zajął I miejsce, Liliana Niedziela z kl. III ucz. mgr Agnieszki Wysockiej zajęła II miejsce, a Aleksandra Trybała z kl. III ucz. mgr Agnieszki Wysockiej zajęła III miejsce w kategorii I. W kategorii II wyróżnienie otrzymała Małgorzata Szczypiorska z kl. IV również uczennica mgr Agnieszki Wysockiej.

Małgosia Szczypiorska druga z lewej strony.
Liliana i Aleksandra
Józek Wesołowski

Serdecznie gratulujemy laureatom i pedagogom.

14 maja 2019 ~ Aleksandra Wilde ~ Możliwość komentowania Harmonogram egzaminów wstępnych z kształcenia słuchu i wiadomości ogólnomuzycznych. została wyłączona

Harmonogram egzaminów wstępnych z kształcenia słuchu i wiadomości ogólnomuzycznych.

W dniach 16 i 20 maja 2019 r. odbędą się egzaminy wstępne i kwalifikacyjne z kształcenia słuchu i wiadomości ogólnomuzycznych. Część pisemna zaczyna się o godzinie 9.00. Część ustana około godziny 13.00. Przydział do poszczególnych sal (listy imienne) znajduje się w załączeniu.

14 maja 2019 ~ Aleksandra Wilde ~ Możliwość komentowania Koncert kompozytorski uczniów gdańskich szkół muzycznych została wyłączona

Koncert kompozytorski uczniów gdańskich szkół muzycznych

W czwartek 16 maja 2019 r. g. 17.00 w sali kameralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku odbędzie się koncert kompozytorski Szymona Wieczorka z kl. XI OSM I i II st. w Gdańsku oraz Mateusza Jocza z ZPSM w Gdańsku-Wrzeszczu. W programie:

  • Szymon Wieczorek – „Preludia Miraże” op.36
  • Szymon Wieczorek – Sonata klarnetowa „Astrofobos” op.35
  • Mateusz Jocz – „Allegro Eroico” na fortepian solo
  • Mateusz Jocz – Trzy preludia fortepianowe
  • Szymon Wieczorek – Trzecie trio smyczkowe „In The dark Alley” op.33
    Podczas koncertu zaprezentują się kolejno: Igor Torbicki – fortepian, Szymon Wieczorek – klarnet, Kornelia Wenta – recytacja, Mati Jocz – fortepian, Hania Pozorska – skrzypce, Darek Gatza – wiolonczela, Michał Pogorzelski – wiolonczela.
    Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych muzyką nową – ale nie koniecznie awangardową.

14 maja 2019 ~ Aleksandra Wilde ~ Możliwość komentowania Koncert i warsztaty trąbkowe została wyłączona

Koncert i warsztaty trąbkowe

13 maja 2019 ~ Aleksandra Mozgiel-Medyńska ~ Możliwość komentowania Nagrody uczniów sekcji fortepianu została wyłączona

Nagrody uczniów sekcji fortepianu

Miło nam poinformować Państwa, o kolejnych sukcesach naszych uczniów.

W dniach 04-05 maja 2019 roku w Dolnym Kubinie na Słowacji
odbył się II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Piano Talents for Europe”.
Zofia Nowicka z klasy VII zajęła III miejsce w kat. II,
Piotr Czerwiński z klasy IX zajął II miejsce w kat. III.

Zosia i Piotr są uczniami dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej.

Uczestnictwo uczniów w konkursie zostało zrealizowane ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!

09 maja 2019 ~ Aleksandra Wilde ~ Możliwość komentowania Egzaminy promocyjno-wstępne uczniów klasy VI została wyłączona

Egzaminy promocyjno-wstępne uczniów klasy VI

Egzaminy promocyjno-wstępne (instrument) uczniów klasy VI odbędą się 20 maja 2019 r. Harmonogram zamieszczony zostaje poniżej. Egzamin z kształcenia słuchu dla uczniów klasy VI ubiegających się o przyjęcie do OSM II st. oraz uczniów klasy VII c, którzy złożyli wnioski o przeprowadzenie egzaminu kwalifikacyjnego do klasy II OSM II st. odbędą się 16 maja 2019 r. o godzinie 9.00


09 maja 2019 ~ Aleksandra Wilde ~ Możliwość komentowania Harmonogram egzaminów wstępnych i kwalifikacyjnych została wyłączona

Harmonogram egzaminów wstępnych i kwalifikacyjnych

Poniżej zamieszczony zostaje harmonogram egzaminów wstępnych i kwalifikacyjnych do klas II – X na rok szkolny 2019/2020. Egzamin praktyczny dla kandydatów spoza szkoły odbędzie się 21 maja 2019 r. Egzamin z kształcenia słuchu i wiadomości ogólnomuzycznych dla kandydatów spoza szkoły rozpocznie się o godzinie 9.00 20 maja 2019 r. Szczegółowy harmonogram egzaminu z kształcenia słuchu zostanie zamieszczony na stronie szkoły 14 maja.

09 maja 2019 ~ Aleksandra Wilde ~ Możliwość komentowania Lekcje przygotowawcze dla kandydatów do klasy I została wyłączona

Lekcje przygotowawcze dla kandydatów do klasy I

Lekcje przygotowujące kandydatów do klasy I do badania predyspozycji do nauki w szkole muzycznej odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę 13-15 maja 2019 r. w trzech grupach (podział na grupy poniżej). Podczas zajęć dzieci będą się uczyć między innymi piosenki, którą należy zaśpiewać przed komisją w dniu badania.

09 maja 2019 ~ Aleksandra Wilde ~ Możliwość komentowania Lekcje przygotowujące kandydatów na specjalność rytmika została wyłączona

Lekcje przygotowujące kandydatów na specjalność rytmika

Kandydatki na specjalność rytmika (OSM II st.) zapraszamy na nieodpłatne zajęcia przygotowujące do egzaminu wstępnego. Poniżej zamieszczone są szczegóły.

08 maja 2019 ~ Aleksandra Wilde ~ Możliwość komentowania Kandydaci do klasy I – harmonogram badania predyspozycji do szkoły muzycznej została wyłączona

Kandydaci do klasy I – harmonogram badania predyspozycji do szkoły muzycznej

Poniżej zamieszczamy harmonogram badania predyspozycji do nauki w szkole muzycznej kandydatów do klasy I OSM I st.

07 maja 2019 ~ Barbara Pappelbaum - Kruczkowska ~ Możliwość komentowania Kolejny sukces kwintetu Tutte Trombe została wyłączona

Kolejny sukces kwintetu Tutte Trombe

Ogólnopolski Konkurs Muzyczny Centrum Edukacji Artystycznej, Kielce 5.04.2019, kategoria kameralne zespoły dęte:

WYRÓŻNIENIE uzyskał Kwintet trąbkowy w składzie: Patryk Ciepliński, Paulina Kierznikowicz, Urszula Ulenberg, Antoni Jaźdżewski oraz Roman Walczykowski

Zespół przygotowany przez p. Kamila Kruczkowskiego.

Serdecznie gratulujemy!

04 maja 2019 ~ Jolanta Mikołajczyk ~ Możliwość komentowania Nagrody na konkursach uczniów sekcji smyczkowej została wyłączona

Nagrody na konkursach uczniów sekcji smyczkowej

Trio fortepianowe w składzie: Michalina Stolc kl. VII a, Nadia Wilamowska kl. VII a, Zofia Nowicka kl. VII a zajęło III miejsce na X Gdyńskim Ogólnopolskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej „Fortepian i …” – Gdynia 29.04.2019r. Przygotowanie zespołu mgr Magdalena Miotke – Bajerska i prof. Małgorzata Skorupa.

Leonard Szyłejko kl. V b, ucz. mgr Anny Śmiszek – Wesołowskiej otrzymał V nagrodę ex aequo w gr. II kat. wiolonczel na XXIII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych im. B. Warchala „Talenty Europy” – Dolny Kubin 27.04 – 01.05.2019r. Akompaniament mgr Monika Kułakowska.

XXV Konfrontacje Gitarzystów – Puck’2019 – 25.04.2019r.

Michał Kwiatkowski kl. IV b, ucz. mgr Joanny Rudnickiej zajął II miejsce w gr. I.

Wiktor Mazur kl. III b, ucz. mgr Barbary Kwiatek zajął III miejsce w gr. I.

Pascal Mucharski kl. IV a, ucz. mgr Joanny Rudnickiej otrzymał wyróżnienie w gr. I.

VI Międzynarodowy Turniej Kameralny „W trzech odsłonach” – Bydgoszcz 24-28.04.2019r.

Duet w składzie: Kayla Dobrowolska – Mahusay kl. IV b i Zuzanna Krystian – Browalska kl. IV b zajął II miejsce ex aequo w gr. A. Przygotowanie zespołu mgr Hanna Tokarska.

Trio fortepianowe w składzie: Hanna Pozorska kl. IX, Dariusz Gatza kl. XI i Kacper Kukliński kl. VIII b zajęło I miejsce ex aequo w gr. B. Przygotowanie zespołu prof. Anna Prabucka – Firlej.

Leonard Szyłejko kl. V b, ucz. mgr Anny Śmiszek – Wesołowskiej zajął I miejsce ex aequo w gr. III kat. wiolonczel na V Konkursie Wiolonczelowo – Kontrabasowym w Kowalewie Pomorskim – 15-16.04.2019r. Akompaniament mgr Zbigniew Merecki oraz otrzymał wyróżnienie w gr. III na XIV Makroregionalnym Forum Młodych Wiolonczelistów – Gdańsk – Orunia 16.04.2019r. Akompaniament mgr Monika Kułakowska.

28 kwietnia 2019 ~ Hanna Bembenek-Cisak ~ Możliwość komentowania Sukcesy naszych uczniów w etapie rejonowym Konkursu Lubię Poezję! została wyłączona

Sukcesy naszych uczniów w etapie rejonowym Konkursu Lubię Poezję!

W dniach 24 – 26 kwietnia 2019 r. w II STO w Gdańsku odbyły się eliminacje rejonowe Konkursu Lubię Poezję! XV Rejonowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej.

Nasi uczniowie – laureaci szkolnych eliminacji tegoż konkursu otrzymali w etapie rejonowym nagrody i wyróżnienia, z czego, jesteśmy bardzo dumni. Kolejny rok, w którym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom.

Protokół XV Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej

W dniach 24 – 26 kwietnia 2019 r.  Jury w składzie:

– Marzena Nieczuja-Urbańska – przewodnicząca

– Jerzy Gorzko – członek

– Waldemar Sawicki – członek

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W Kategorii Recytacji:

I miejsce w grupie II – uczniowie klas IV-VI:  GABRIELA ŻELEŹNIK

I miejsce w grupie III – uczniowie klas VII-VIII:  IGNACY BIAŁAS

III miejsce w grupie III – uczniowie klas VII-VIII:  AMADEUSZ MAZUR

Wyróżnienie w grupie I – uczniowie klas I-III otrzymała  MARTA KAPALSKA

Wyróżnienie w grupie I – uczniowie klas I-III otrzymał  STANISŁAW BIAŁAS

Wyróżnienie w grupie II– uczniowie klas IV-VI otrzymała HELENA STAWICKA

W Turnieju Poezji Śpiewanej:

I miejsce w grupie II – uczniowie klas IV-VI:  GABRIELA ŻELEŹNIK „ W kierunku tęczy”

Wyróżnienie w grupie II – uczniowie klas IV-VI otrzymała KATARZYNA SZURPICKA  za utwór „Pomyłka” wraz z akompaniatorkami: Urszulą Rusek, Kingą Szablińską, Anastazją Pryszczewską

Wyróżnienie dla akompaniatora, Kacpra Kuklińskiego.

Do Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej w dniu 20 maja w Sopocie zostali zakwalifikowani:

w Turnieju Recytatorskim: GABRIELA ŻELEŹNIK, IGNACY BIAŁAS

w Turnieju Poezji Śpiewanej: GABRIELA ŻELEŹNIK

Szczegółowe wyniki  dostępne są na stronie szkoły –  II STO:http://sto2.com.pl/index.php/akcje/lubie-poezje

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Szkolna Komisja Konkursowa

16 kwietnia 2019 ~ Wojciech Lauer ~ Możliwość komentowania Kolejne sukcesy naszych uczniów została wyłączona

Kolejne sukcesy naszych uczniów

W XIV Makroregionalnym Konkursie Pisania Dyktand dla uczniów szkół muzycznych I st., który odbył się w naszej szkole 5 kwietnia 2019r., III miejsce uzyskał Jan Kempiński z kl. V, uczeń p. Jolanty Mitros-Suchorzewskiej. Serdecznie gratulujemy!

Tags: